Zaloguj się, aby obserwować  
f5k

PlayStation 3 - Temat Ogólny

11435 postów w tym temacie

Dnia 19.09.2013 o 12:19, Azazell napisał:

Panowie zastanawiam się czy dobrze mam podłączony PS3 do telewizora.. PRosiłbym o pomoc.
Posiadam nie duży tv http://www.avans.pl/panasonic-tv-lcd-panasonic-tx-l32c3e,id-25903
- Panasonic 32 cale. do PS3 i dvb-t starcza.. jest ok .. ale nie wiem jak go skonfigurować
aby była dobra jakość podczas grania.. Chodzi mi o ustawienia wideo HDMI .. czy dać max
720p czy 1080?


Możesz ustawić jaką chcesz, przy tym modelu to bodajże będzie 1080i, a podczas gry Tv i tak sobie przeskaluje do odpowiedniej rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2013 o 19:32, Hartus napisał:

Poszperałem trochę po ebayu (mieszkam w UK) szukając przejściówek i rozgałęźników i natrafiłem
na poważny problem (obrazek).
Mój monitor ma wyjście DVI-D. Rozgałęźnik na dwa kolejne wyjścia DVI jest
podłączany wejściem DVI-I (monitor i rozgałęźnik są podłączone) dając nam dwa
wyjścia DVI-D
.
Kabel zasilający monitor z wejściem DVI-I jest podłączany do jednego z nich.
Problem pojawia się na linii PS3 - rozgałęźnik, bo kabel HDMI/DVI-D i wyjście
rozgałęźnika (DVI-D) nie mogą zostać do siebie podłączone.
Niby wystarczy znaleźć inny kabel HDMI/DVI, ale z tego co widzę na całym ebayu nie ma
innych wariantów.
Jakieś porady?


A nie ma jakiejś żeńsko-żeńskiej złączki do kupienia?
Coś jak to:

http://allegro.pl/lacznik-beczka-dvi-gniazdo-dvi-gniazdo-fv-w-wa-i3494832780.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2013 o 20:45, gosciu2013 napisał:

"jak mozesz narzekac na miejsce na dysku jesli masz 2 gry w wersji el?"

> Tu uzalezniasz brak miejsca od posiadania większej ilości gier eletronicznych. Potwierdzasz
> moją opinię tym samym.


Zauważyłeś, że to nie był mój cytat, a kolegi o nicku MrGregorA? Tak to jest jak się nie potrafi posługiwać podstawową funkcją forum - przyciskiem "odpowiedz" :)

Dnia 21.09.2013 o 20:45, gosciu2013 napisał:

Ja się dobrze bawię ;-)


Zapewniam Cię, że ja jeszcze lepiej :)

Dnia 21.09.2013 o 20:45, gosciu2013 napisał:

PS. Zdechłbyś bez Blu-Raya. Uzależnie od technologii to powód do dumy.


Wiadomo. W końcu jesteśmy na forum dla graczy. Nie wiem co tu robisz, skoro tak bardzo nie lubisz technologii. Może lepiej zajmiesz się ogrodnictwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się wk... i to konkretnie. Gram sobie we Władcę Pierścieni: Wojna na Północy i po dojściu do końca 5 rozdziału

Spoiler

po uratowaniu Radagasta

nie da się zrobić nic dalej. Po prostu nie pojawia się kolejna lokacja na mapie a quest znika albo każe mi szukać domu Radagasta (czyli mniej więcej wrócić do połowy rozdziału). Nic nie pomaga. Próbowałem online, ale też przejście dalej na legendarnym z jakimś kolesiem niewiele mi pomogło.

Ktoś wie jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeeez, ludzie. Sam mam 80GB-ajtowego chlebaka i systematycznie wykupuje plusa. Miejsca jest idealnie, ni za mało, ni za dużo. Rzadko w plusie jest więcej niż jedna gra (w trakcie miesiąca), która mnie interesuje - zapewne jak u większości subskrybentów, a w kolekcjonowanie gier cyfrowych się nie bawię, bo i po co. W dobie szybkiego internetu jeżeli najdzie mnie ochota na jakieś wertowanie w przeszłości to usuwam bieżącą grę, ściągam następną i wsio, bez jakiegokolwiek problemu. A jeżeli ktoś ma zarówno tyle czasu co chęci, aby ściągać wszystko co tylko jest możliwe i jeszcze grać w to wszystko i jeszcze to wszystko przechodzić, to albo ma lat 13 albo zdecydowanie powinien trochę więcej czasu spędzić nad jakąś ciekawą lekturą, bo oznaczać to musi, że marnuje sporą (olbrzymią wręcz) część swojego wolnego czasu, którą zdecydowanie można by lepiej spożytkować. Jak ktoś odpala sobie konsolę na kilka godzin w trakcie tygodnia, to raczej takie 100GB to aż nadto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 22:04, Qbasmok napisał:

A jeżeli ktoś ma zarówno tyle czasu co chęci, aby
ściągać wszystko co tylko jest możliwe i jeszcze grać w to wszystko i jeszcze to wszystko
przechodzić, to albo ma lat 13 albo zdecydowanie powinien trochę więcej czasu spędzić
nad jakąś ciekawą lekturą, bo oznaczać to musi, że marnuje sporą (olbrzymią wręcz) część
swojego wolnego czasu, którą zdecydowanie można by lepiej spożytkować.

Serio, co Ty w ogóle robisz w takim razie na forum o grach? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ktoś ma zarówno tyle czasu co chęci, aby

Dnia 22.09.2013 o 22:04, Qbasmok napisał:

ściągać wszystko co tylko jest możliwe i jeszcze grać w to wszystko i jeszcze to wszystko
przechodzić, to albo ma lat 13 albo zdecydowanie powinien trochę więcej czasu spędzić
nad jakąś ciekawą lekturą, bo oznaczać to musi, że marnuje sporą (olbrzymią wręcz) część
swojego wolnego czasu, którą zdecydowanie można by lepiej spożytkować. Jak ktoś odpala
sobie konsolę na kilka godzin w trakcie tygodnia, to raczej takie 100GB to aż nadto.

kompleksy leczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2013 o 22:33, Magwisienka napisał:

Serio, co Ty w ogóle robisz w takim razie na forum o grach? ;)


Chodziło mi raczej o osoby, które notorycznie ściągają i ogrywają wszystkie tytuły i produkcje jakie gdziekolwiek się pojawiają, tudzież akurat na Plusie. Co robię? Ano bo czasem i mnie zdarzy się zatracić w wirtualne światy ; ) Co prawda nie tak jak jeszcze 2-3 lata temu, ale o ile coś godnego uwagi się pojawia to nie omieszkam spróbować.

@MrGregorA
W związku z czym kompleksy? Z tym, że nie mam na tyle czasu i chęci grać 30h tygodniowo i że rzekomo właśnie mieć chciałbym? Idąc drogą popularnych memów, bitch please.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a kto ma tyle czasu? bawią mnie teksty typu "a może wychodziłbyś częściej na dwór?" i niańczenie/mędrkowanie (takie jak Twoje w poprzednim poście) i uważam, że większosc pisząych takie rzeczy ma jakies kompleksy i musi pokazać wyższość chociażby na forum. tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 00:01, MrGregorA napisał:

a kto ma tyle czasu? bawią mnie teksty typu "a może wychodziłbyś częściej na dwór?" i
niańczenie/mędrkowanie (takie jak Twoje w poprzednim poście) i uważam, że większosc pisząych
takie rzeczy ma jakies kompleksy i musi pokazać wyższość chociażby na forum. tyle


Nie chodzi mi o jakiekolwiek niańczenie, stroniłbym ja jako sam od tego jak najdalej. Kwestia, że jeżeli ktoś wpaja komuś, że tylko jedna jest racja w postaci gigantycznego dysku, który w wypadku osoby nieogrywającej wszystkiego na raz jest imho zbędny (jak wspominałem, grać, przejść, usunąć, ściągnąć następną, to żaden mus) i stanowi niepotrzebną dopłatę, jest trochę przesadzona. Nie mówię, że niewygodna. A jeżeli faktycznie ktoś chce mieć ten wielki dyskobol by trzymać na nim wszystkie gry które wychodzą na ps plusa i non stop je ogrywać to chyba nie powiesz, że w tej materii się ze mną nie zgodzisz. Apropos tych KOMPLEKSÓW i UKAZANIA WYŻSZOŚCI. Serio? Tutaj z kolei widzę ból dupy i olbrzymią chęć zabłyśnięcia przy braku jakichkolwiek argumentów. Ukazanie wyższości przywołując jako przykład wyimaginowaną postać dzieciaka? Wyraziłem swoją opinie nt bieżącej konwersacji dot. przydatności/nieprzydatności dużego/małego dysku, a tutaj ktoś wyskakuje zarzucając kompleksami i tego typu farmazonami. Trochę dystansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak totalnie abstrahując, jak to jest z tymi kodami 30-dniowymi? Na allegro jest tego masa, gro sprzedanych egzemplarzy za śmieszne pieniądze. Kwestia tylko tego typu, czy: pierwsze primo-uczciwe to to?; drugie primo- rozumiem, że można je użyć tylko i wyłącznie raz, przy następnym nabyciu i chęci skorzystania trzeba już tworzyć nowe konta. Czy jest możliwość jakiegoś ich połączenia by nie gramolić się z innymi hasłami, mejlami? Posiadając paru użytkowników na konsoli, ale tylko jednym prowadzić subskrypcje plusa to zawartość może być dostępna dla wszystkich userów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostania odpowiedz i konczmy z tym offtopem.

mówisz tak z perspektywy osoby posiadającej dysk 80gb. powiedz jednak sam - czy gdybyś miał dodatkowe 200 gb, nie trzymałbyś co lepszych gier? Gry mam nie tylko z plusa i w zasadzie działam podobnie jak Ty - przechodzę, wywalam. Jednak niektóre tytuły na dysku muszę mieć cały czas.

Apropos tych KOMPLEKSÓW i UKAZANIA WYŻSZOŚCI.
Mój bol dupy? Nie. Ta sytuacja mnie nie dotyczy, bo gram bardzo mało, a w ksiazkach siedze non-stop (niestety, nie ma tam zadnych dialogow i jest mało obrazkow :() i jak mam mozliwosc to wole isc dac w gwizdek niz grac.
a co mają na celu teksty typu "no teraz idę na siłkę, a wy sobie grajcie. nara" jak nie leczenie pokazania wyższosci/podbudowania ego? Pewnie zupełnie mylnie, ale podobnie odebrałem Twoją wypowiedz o czytaniu i marnowaniu czasu ("patrzcie. ja czytam i nie marnuje czasu tak jak wy, nołlajfy"). Tak jak napisałem - zapewne nie o to chodziło.

EDIT: odpowiadam na pytanie. to zupelnie legalne. zdobywasz kod i wklepujesz.
jezeli na konsoli jest uzytkownik, ktory ma przypisane konto z plusem, to wtedy zawartosc dostpena jest dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2013 o 01:09, MrGregorA napisał:

mówisz tak z perspektywy osoby posiadającej dysk 80gb. powiedz jednak sam - czy gdybyś
miał dodatkowe 200 gb, nie trzymałbyś co lepszych gier?

Szczerze? Bardzo rzadko wracam do gier, w które już wcześniej miałem okazje zagrać, ale chyba parę perełek by się znalazło np. deus exa, którego już ściągałem i usuwałem parokrotnie, ale to jedyny przykład ; )

Dnia 23.09.2013 o 01:09, MrGregorA napisał:

EDIT: odpowiadam na pytanie. to zupelnie legalne. zdobywasz kod i wklepujesz.
jezeli na konsoli jest uzytkownik, ktory ma przypisane konto z plusem, to wtedy zawartosc
dostpena jest dla wszystkich

Kurde to fantastyczna wiadomość, ale to wtedy ściągając gry z plusa z innego konta muszę pamiętać by danego konta na którym kiedyś był plus nie usuwać, bo cała zawartość zniknie o ile dobrze kojarzę tak? Czy ma to się jakoś inaczej w przypadku gier cyfrowych kupionych normalnie, a gier cyfrowych kupionych za pośrednictwem ps plusa (pewnie nie, ale wolę się upewnić, bo w tym wypadku plus wydaje się, mimo że samo wykupienie subskrypcji jest cholernie opłacalne, być piekielnie dobrą inwestycją za psie pieniądze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, nie zniknie, ale nie będzie można jej uruchomić. tak samo jest w przypadku normalnego zakupu. jezeli usuniesz uzytkownika, ktory ma to w zakupionych, nie bedzie mozna grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, na stancji mam stary telewizor Sony, z dwoma wejściami: jedno Video In i jedno Audio In. Jeśli podłączę PS3 kablami komponentowymi(z tym, że tylko jednym kabelkiem audio) to powinno wszystko działać w porządku, czy potrzebuję jakichś przejściówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się nowym nabytkiem. :)

I na wstępie pytanie odnośnie podłączenia konsoli do monitora. Czy będzie jakaś różnica w jakości obrazu pomiędzy podpięciem do DVI, a DisplayPort?

20130924235124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 23:52, Hartus napisał:

Pochwalę się nowym nabytkiem. :)

I na wstępie pytanie odnośnie podłączenia konsoli do monitora. Czy będzie jakaś różnica
w jakości obrazu pomiędzy podpięciem do DVI, a DisplayPort?


Gratuluje. Pierwsza plejka?
Co do pytania - czekaj na speców. ja nie mam pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2013 o 23:52, Hartus napisał:

Pochwalę się nowym nabytkiem. :)

I na wstępie pytanie odnośnie podłączenia konsoli do monitora. Czy będzie jakaś różnica
w jakości obrazu pomiędzy podpięciem do DVI, a DisplayPort?

Również gratuluję. Naprawdę niezłe combo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 00:37, MrGregorA napisał:

Gratuluje. Pierwsza plejka?

Tak. Jestem zawziętym pecetowcem, ale skusiłem się na PS3 dla kilku gier, które Sony ma na wyłączność (no i dla wcześniejszego dostępu do GTA V...).
Mam jednak problem z podpięciem konsoli do monitora, który posiada jedynie wejścia DVI (zajęte przez PC) i DisplayPort.
Sprecyzuje swoje wcześniejsze pytanie, bo trochę pogooglowałem i po głowie chodzi mi już tylko jedno rozwiązanie. Czy istnieje jakiś sposób na podpięcie GPU z wyjściem mini HDMI do wejścia DisplayPort w monitorze? Jeżeli nie to pozostanie mi żonglerka kablami za każdym razem, gdy najdzie mnie chęć pogrania na konsoli lub... zmiana monitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2013 o 01:15, Hartus napisał:

Tak. Jestem zawziętym pecetowcem, ale skusiłem się na PS3 dla kilku gier,
które Sony ma na wyłączność (no i dla wcześniejszego dostępu do GTA V...).

Będziesz musiał w takim razie przyzwyczaić się do Dualshocka, hehehehe. :) Na Twoje pytanie nie znam niestety odpowiedzi. Sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować