• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

/.../

A wiesz, że to artykuł z 2001 roku? Poza tym jest taka zasada dwóch par: Pentium oraz słabszy odpowiednik Celeron, Athlon oraz słabszy odpowiednik Sempron.

@Luke Shadow
Obydwa są porównywalne wydajnościowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.11.2006 o 19:54, mrosi napisał:

/.../

A wiesz, że to artykuł z 2001 roku? Poza tym jest taka zasada dwóch par: Pentium oraz słabszy
odpowiednik Celeron, Athlon oraz słabszy odpowiednik Sempron.

@Luke Shadow
Obydwa są porównywalne wydajnościowo.



sorki przeprzaszam , mój błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.11.2006 o 19:45, Luke Shadow napisał:

Mam pytanie; czy duza jest roznica w wydajnosci Celerona 1,7ghz i Athlona 1,7? (i im podobnych,
jesli macie takie info)

ja mialem celeron 2,4ghz wymienilem na ahtlon 64am2 1,8ghz (wtedy jeszcze niepodkrecony!) i mi OWIELE lepiej dzialalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.11.2006 o 21:23, Xantes napisał:

> Mam pytanie; czy duza jest roznica w wydajnosci Celerona 1,7ghz i Athlona 1,7? (i im podobnych,

> jesli macie takie info)
ja mialem celeron 2,4ghz wymienilem na ahtlon 64am2 1,8ghz (wtedy jeszcze niepodkrecony!) i
mi OWIELE lepiej dzialalo!



Bo athlony są owiele leprze od celeronów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.11.2006 o 21:25, Lak5 napisał:

> > Mam pytanie; czy duza jest roznica w wydajnosci Celerona 1,7ghz i Athlona 1,7? (i
im podobnych,
>
> > jesli macie takie info)
> ja mialem celeron 2,4ghz wymienilem na ahtlon 64am2 1,8ghz (wtedy jeszcze niepodkrecony!)
i
> mi OWIELE lepiej dzialalo!


Bo athlony są owiele lep[rz]e od celeronów :)

lepsze a nie leprze!phi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.11.2006 o 21:28, Xantes napisał:

> > > Mam pytanie; czy duza jest roznica w wydajnosci Celerona 1,7ghz i Athlona 1,7?
(i
> im podobnych,
> >
> > > jesli macie takie info)
> > ja mialem celeron 2,4ghz wymienilem na ahtlon 64am2 1,8ghz (wtedy jeszcze niepodkrecony!)

> i
> > mi OWIELE lepiej dzialalo!
>
>
> Bo athlony są owiele lep[rz]e od celeronów :)
lepsze a nie leprze!phi!



są bardzo dobre może i są najleprze , ale wydaje mi się że są lepsze procesory Intel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.11.2006 o 21:32, Lak5 napisał:

> > > > Mam pytanie; czy duza jest roznica w wydajnosci Celerona 1,7ghz i Athlona
1,7?
> (i
> > im podobnych,
> > >
> > > > jesli macie takie info)
> > > ja mialem celeron 2,4ghz wymienilem na ahtlon 64am2 1,8ghz (wtedy jeszcze niepodkrecony!)

>
> > i
> > > mi OWIELE lepiej dzialalo!
> >
> >
> > Bo athlony są owiele lep[rz]e od celeronów :)
> lepsze a nie leprze!phi!
>


są bardzo dobre może i są najleprze , ale wydaje mi się że są lepsze procesory Intel.

NO I ZNOWU ZROBILES TEN BLAD LEPRZE JEST PREZ SZ NIE RZ SLYSZYSZ!!!!A POZA TYM ATHLONY LEPSZE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.11.2006 o 21:34, Xantes napisał:

> > > > > Mam pytanie; czy duza jest roznica w wydajnosci Celerona 1,7ghz i
Athlona
> 1,7?
> > (i
> > > im podobnych,
> > > >
> > > > > jesli macie takie info)
> > > > ja mialem celeron 2,4ghz wymienilem na ahtlon 64am2 1,8ghz (wtedy jeszcze
niepodkrecony!)
>
> >
> > > i
> > > > mi OWIELE lepiej dzialalo!
> > >
> > >
> > > Bo athlony są owiele lep[rz]e od celeronów :)
> > lepsze a nie leprze!phi!
> >
>
>
> są bardzo dobre może i są najleprze , ale wydaje mi się że są lepsze procesory Intel.

>
NO I ZNOWU ZROBILES TEN BLAD LEPRZE JEST PREZ SZ NIE RZ SLYSZYSZ!!!!A POZA TYM ATHLONY LEPSZE!



dobra sory , ale mówiłem że pomiędzy Celeronami a Athlonami (czytaj dokładniej ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Nie dosct ze ten athlon ma zegar 1,8ghz i jest nowszy to ten athlon działa jak minimum 3000 mhz (lub wiecej ale najmniejszy a64 to chyba 3000) wiec pewnie tez dlatego a tamten celeron miałzegar 2,4ghz i działał jak 2,4ghz taka taktyka intela nie wiem jak amd to robi ze o wiele nizsze takowania a wydajnosc o wiele lepsza ale działa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 27.11.2006 o 23:22, Solstheim napisał:

miałzegar 2,4ghz i działał jak 2,4ghz taka taktyka intela nie wiem jak amd to robi ze o wiele
nizsze takowania a wydajnosc o wiele lepsza ale działa:D

Bo samo taktowanie nie świadczy o wydajności procesora.
Chodzi o to, że Athlony mają wbudowany kontroler pamięci, a procesory intela nie, ale teraz w epoce c2d jest to już nieaktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ach te procki bez nich to by wogle komputer się nie uruchamiał :), wszyscy mówią że Procesory Intel Pentium D są słabe i ,,złąmskie" czy to prawda ??


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co sądzicie o przesiadce z Sockety 754 (AMD 3000+ 2,0 GHz) na AM2 i procek o podobnej częstotliwości taktowania ? Duża mogła by byc róznica (technologie procesora są inne to i może będzie bardziej wydajny) ?
Jest jakaś stronka z testami procków pod AM2 vs. 939 lub 754 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.11.2006 o 23:22, Solstheim napisał:

nie wiem jak amd to robi ze o wiele nizsze takowania a wydajnosc o wiele lepsza ale działa:D


Tak to robi, że w procesorach AMD instrukcja dzielona jest na mniej potoków przetwarzania (przy Athlonach XP to 9 potoków, dla porównania Intel Pentium 4 - 20 potoków) -> co za tym idzie Athlony potrzebują niższej częstotliwości, żeby w tym samym czasie przetworzyć tyle samo rozkazów...

Teraz opłaca się tylko zainwestować w c2d, bo najlepsze procki Athlona mają wbudowany kontroler pamięci 667MHz :/ (niestety) i chyba nie zanosi się, żeby było szybciej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować