• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 21.10.2008 o 21:45, ziptofaf napisał:

> To ma zmieniać całą platformę bo Crysishit będzie kiepsko chodził, a innej alternatywy

> nie ma, daj spokój
Tylko mówię, że X2 3800+ jest za słaby dla 9600GT. Ale jak nie ma innego wyjścia, to
niech będzie i ten. Co to, już swoich wątpliwości wyrazić spokojnie nie można? ;)


Ale do czego wątpliwości, albo zmienia całą platformę albo tylko procka ( na co się zdecydował )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

może mi ktoś powiedzieć czym różni się athlon x2 5200 od x2 5000 oba na jadrze brisbane maja te same częstotliwości niby tyle samo pamięci podręcznej ten sam mnożnik, więc o co kaman?
Chciałbym jeszcze się dowiedzieć czy te athlony 5k na jądrze brisbane to są te co się dobrze kręciły, bo teraz nie mogę znaleźć artykułu

Mam to na oku
http://allegro.pl/item459358877_procesor_amd_athlonx2_5000_am2_brisbane_oem_now y.html

raczej różnicę poczuję z athlona 64 3000+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2008 o 15:24, pendejo napisał:

może mi ktoś powiedzieć czym różni się athlon x2 5200 od x2 5000 oba na jadrze brisbane
maja te same częstotliwości niby tyle samo pamięci podręcznej ten sam mnożnik, więc o
co kaman?


Z tego co się orientuje to Athlony z dwoma rdzeniami sie nie kręcą zbyt dobrze (na oryginalnym chłodzeniu może 100-200 MHz - żeby bezpiecznie było)

Na pewno mają te same zegary? Mi tu wychodzi dla x2 5200 2,7Gh a x2 5000 2,6Gh;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2008 o 15:24, pendejo napisał:

może mi ktoś powiedzieć czym różni się athlon x2 5200 od x2 5000 oba na jadrze brisbane
maja te same częstotliwości niby tyle samo pamięci podręcznej ten sam mnożnik, więc o
co kaman?

5200+ ma 2MB cache, a 5000+ 1MB. W grach nic to nie daje, więc bierz 5000+ :)

Dnia 24.10.2008 o 15:24, pendejo napisał:

Chciałbym jeszcze się dowiedzieć czy te athlony 5k na jądrze brisbane to są te co się
dobrze kręciły, bo teraz nie mogę znaleźć artykułu

Brisbane, czyli te wykonane w 65nm? Z tego co kojarzę, to ich pierwsze serie kręciły się do chrzanu. Te nowsze (z serii Black Edition) już lepiej, ale też bez cudów.

Dnia 24.10.2008 o 15:24, pendejo napisał:

Całkiem, całkiem. Co prawda (moim i chyba tylko moim zdaniem:)) lepiej od razu zainwestować w jakiegoś Phenoma, bo Athlony X2 są za wolne dla nowych kart graficznych, ale w tej cenie raczej nic lepszego nie znajdziesz.

Dnia 24.10.2008 o 15:24, pendejo napisał:

raczej różnicę poczuję z athlona 64 3000+

Nie raczej, a na pewno. Dwurdzeniowy procek to cud w porównaniu do jednordzeniowca :) Wszystko chodzi płynniej, można sobie uruchomić kilka programów naraz (np. film i Winrara :)) i nadal będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ziptofaf
myślałem też o phenomie zamiast tym athlonie dla pendejo ale mają różne podstawki, jeden AM2 drugi AM2+.
nie wiem czy jeden pójdzie na drugim bo mam procek intela i sie nie znam na podstawkach od amd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2008 o 15:48, Cierpik14 napisał:

ziptofaf
myślałem też o phenomie zamiast tym athlonie dla pendejo ale mają różne podstawki,
jeden AM2 drugi AM2+.

Na większości płyt głównych tak - AM2+ jest kompatybilny wstecz z AM2. Wyjątki to skopane płyty główne typu MSI K9N Ultra 2F.

Dnia 24.10.2008 o 15:48, Cierpik14 napisał:

nie wiem czy jeden pójdzie na drugim bo mam procek intela i sie nie znam na podstawkach
od amd.

Ja tam mam i X2 4200+ i Core 2 Quad Q9300, więc co nieco wiem nt. AMD i Intela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 24.10.2008 o 15:43, ziptofaf napisał:

Całkiem, całkiem. Co prawda (moim i chyba tylko moim zdaniem:)) lepiej od razu zainwestować
w jakiegoś Phenoma, bo Athlony X2 są za wolne dla nowych kart graficznych, ale w tej
cenie raczej nic lepszego nie znajdziesz.


muszę się szybko decydować bo gość już ma nową aukcje po wyższej cenie. Co do karty graf mam gf 7600gs fabrycznie podkęconą, a mój monitor nie jest w stanie wyświetlić więcej jak 1024x768, więc nie wiem czy jest sens kupować jakąś nową i super wydajna kartę i tak większość czasu spędzam nie grając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2008 o 16:10, pendejo napisał:

muszę się szybko decydować bo gość już ma nową aukcje po wyższej cenie. Co do karty graf
mam gf 7600gs fabrycznie podkęconą, a mój monitor nie jest w stanie wyświetlić więcej
jak 1024x768, więc nie wiem czy jest sens kupować jakąś nową i super wydajna kartę i
tak większość czasu spędzam nie grając

W takim wypadku, to się jak najbardziej opłaca. Jak za dużo nie grasz, to Athlon X2 spokojnie ci wystarczy do szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to znowu ja jak widać na tej aukcji
http://www.allegro.pl/item459091043_procesor_amd_athlonx2_5200_am2_brisbane_ box_nowy.html

jednak jest athlon 5200 brisbane 2,6 GHz myślałem, że jest błąd w opisie, ale w niektórych sklepach tez podają tą wartość zegara to jak w końcu z tym jest są 2 wersje tego samego procesora? Dodam, że na brisbane athlon 5000 jest ta sama częstotliwość i tyle samo pamięci.
http://www.allegro.pl/item459358877_procesor_amd_athlonx2_5000_am2_brisban e_oem_nowy.html

Może się komuś wydawać, że truję dupe trochę, ale procesor kupuje się raz an parę lat, więc lepiej spytać się dwa razy niż o jeden raz za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2008 o 18:35, pendejo napisał:

Może się komuś wydawać, że truję dupe trochę, ale procesor kupuje się raz an parę lat,
więc lepiej spytać się dwa razy niż o jeden raz za mało

Chęć zdobywania wiedzy jest godna pochwały, a nie krytyki. Są 3 rodzaje tego procesora: http://products.amd.com/en-us/DesktopCPUSideBySide.aspx?id=37&id=38&id=39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dobry jest ten sklep? bo jeśli jest to godny zaufania sklep to złożę tam taki zakup
AMD Athlon 4850e AM2 BOX 213,00zł
Kingmax DDR2 2048MB 1066MHz CL5.0 BOX x2 214,00zł
razem z dostawą 442,00 zł

O tych pamięciach dużo się naczytałem i są całkiem spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2008 o 19:36, pendejo napisał:

dobry jest ten sklep? bo jeśli jest to godny zaufania sklep to złożę tam taki zakup
AMD Athlon 4850e AM2 BOX 213,00zł
Kingmax DDR2 2048MB 1066MHz CL5.0 BOX x2 214,00zł
razem z dostawą 442,00 zł

O tych pamięciach dużo się naczytałem i są całkiem spoko


Ja tam kompa całego zamówiłem i nie narzekam;) przesyłki są stosunkowo szybko (2-5 dni) jeśli wszystko jest dostępne. Nie wiem jak z gwarancją ale jeszcze nie musiałem zgłaszać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Agito jest ok, choć na pclabie 2 kolesie mieli problem gwarancyjny u nich
Od siebie polecam www.esc.pl trochę gratów już u nich kupowałem, a z gwarancją ( choć z mojej winy ) nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zastanawiam się nad zakupem Intel Core2 Duo E8200 2,66GHz (S775) BOX, ale nie wiem czy to dobry wybór. Z opinii osób na stronie Komputronika, które używają tego procka wnioskuję, że jest on bardzo dobry. Ale prosiłbym o konkretną poradę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.10.2008 o 19:36, pendejo napisał:

dobry jest ten sklep? bo jeśli jest to godny zaufania sklep to złożę tam taki zakup


Agito mogę tylko polecić. Nigdy nie miałem żadnych problemów. Chyba jedyny sklep internetowy z którego zamówienia przychodzą mi na następny dzień. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 29.10.2008 o 13:09, HumanGhost napisał:

Agito mogę tylko polecić. Nigdy nie miałem żadnych problemów. Chyba jedyny sklep internetowy
z którego zamówienia przychodzą mi na następny dzień. :-)


zamówiłem athlona x2 5000+ za 209 i te 4 GB pamięci u nich wczoraj, a właściwie dzisiaj o 0:30 i zdziwił mnie zastosowany przez nich system płatności przelewem, jakiś dziwny (w innych sklepach przekierowywano mnie do banku i tyle). Do teraz maila nie dostałem z numerem konta, ale mam nadzieje, że szybko przyjdzie, i że w tym tygodniu już poskładam kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować