• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.09.2008 o 19:59, Ulepszony napisał:

Witam.Mam jeszcze jedno pytanie.Jaki zasilacz do Core 2 Quad Q9300,8GB ramu,dysk twardy
320GB,Nvidia 280????????


Przydala by sie jakas pozadna piecsetka. Moze byc od tagana:

http://www.ceneo.pl/Zasilacze_do_obudow;017P0-2388P1-1921.htm

Zreszta mocniejszy niz 500 bedzie bardziej na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.09.2008 o 22:01, Ulepszony napisał:

Witam.Wolał bym HD4870 ale jest wydajny tylko na Windows Vista 32 bit,a ja planuje zakup
64 bit.Dzięki za rade.

Oświecisz mnie, czy może ja o czymś nie wiem? Bo jak narazie mój najwyższy wynik w 3d marku pochodzi z Visty 64bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.09.2008 o 22:02, Ulepszony napisał:

A i HD4870x2 bierze dużo prądu.


40% więcej od GTX280. I jest o 40% szybszy :) Poza tym, i tak potrzebny ci ponad 600W zasilacz, więc w zupełności pod HD4870X2 wystarczy.

Dnia 07.09.2008 o 22:02, Ulepszony napisał:

Witam.Wolał bym HD4870 ale jest wydajny tylko na Windows Vista 32 bit,a ja planuje zakup 64 bit.Dzięki za rade.

Nieprawda! To właśnie 64-bitowe systemy są najszybsze. A karty graficzne działają na nich tak samo jak na pozostałych systemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.09.2008 o 22:19, ziptofaf napisał:

Nieprawda! To właśnie 64-bitowe systemy są najszybsze.


Nie do końca. Tak było w przypadku XP. Testy porównawcze Visty 32bit i 64bit wykazują, że te systemy są porównywalne. W aplikacjach testujących (kodowanie video czy rar-y) szybszy jest system 64bit natomiast w grach szybszy jest system 32bit. Generalnie uśredniając obydwa OS-y są porównywalnie wydajne.
Wracając do XP. 64bitowa wersja nie dość, że jest tylko w wersji angielskiej (co dla wielu osób jest dość znaczącą przeszkodą) to jeszcze nie zyskała zbytniej popularności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


myślę, że 64 bitowe gry będą działać szybciej na 64 bitowym systemie w porównaniu do 32 bitowych odpowiedników. Osobiscie spotkałem się tylko z riddickiem i jego beta patchem zamieniającym go w aplikacje 64 niestety nie miałem okazji tego sprawdzić w działaniu, a grę komuś pożyczyłem i oddać mu się nie śpieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.09.2008 o 22:25, pendejo napisał:

myślę, że 64 bitowe gry będą działać szybciej na 64 bitowym systemie w porównaniu do
32 bitowych odpowiedników.


... jeśli się pojawią. Na razie żaden producent nie ma nawet zamiaru takowych wypuścić...

Dnia 10.09.2008 o 22:25, pendejo napisał:

Osobiscie spotkałem się tylko z riddickiem i jego beta patchem
zamieniającym go w aplikacje 64 niestety nie miałem okazji tego sprawdzić w działaniu,
a grę komuś pożyczyłem i oddać mu się nie śpieszy


Wiesz, jakoś nie wierzę w patche zmieniające grę. I to tak istotnie, czyli z 32- na 64-bit. Ciekawe jak ten patch to robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 10.09.2008 o 22:29, mrosi napisał:

Wiesz, jakoś nie wierzę w patche zmieniające grę. I to tak istotnie, czyli z 32- na 64-bit.
Ciekawe jak ten patch to robi...


pewnie podmienia plik exe ;] jak pisałem gdy wróci do mnie gra zobaczę ile zajmuje i postaram sie wychwycić co zmienia, bo w sumie raczej musiałby silnik być inny, a to przy patchu załóżmy 5 MB nie jest możliwe raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.09.2008 o 15:56, Thalanthas napisał:

Jaki procesor lepiej zakupić do grania: Intel Core 2 Quad Q9400 2.66MHz czy Core 2 Duo
E8500 3.16 MHz??


Ten drugi, gry potrzebują dzisiaj MHz i dwóch rdzeni. Zamiast E8500 wystarczy E8400 - opłacalniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mało gier wykorzystuje wielordzeniowość, chociaż jest ich kilka. Osobiście radziłbym Ci kupić E8400 - niewiele gorszy od E8500, a dużo tańszy. Co do 4 rdzeniowca to osobiście uważam, że jeszcze nie pora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.09.2008 o 15:56, Thalanthas napisał:

Jaki procesor lepiej zakupić do grania: Intel Core 2 Quad Q9400 2.66MHz czy Core 2 Duo
E8500 3.16 MHz??


Zależy, w co grasz. Gier wykorzystujących czterordzeniowce jest stosunkowo niewiele (Supreme Commander, Flight Simulator, wszystkie oparte na Unreal Engine 3), ale tam różnica jest olbrzymia w porównaniu z dwurdzeniowcami - bez Quada np. o Supreme Commanderze w multi możesz zapomnieć...
Dwurdzeniowce też nie są złe, ale jednak...są gry, z którymi sobie nie radzą. Więc lepiej brać Quada :)
Z tym, że ja bym trochę oszczędził i wział Q9300. Wydajność w zasadzie ta sama co Q9400, a cena sporo niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli gry na 32 bitowych systemach działają szybciej,czyli muszę kupić 32 i zrezygnować z 8 gb ramu,bo 32 bit obsługoje tylko2GB:(Ale coż jak wyjdzie Windows 7 to zmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2008 o 16:06, Ulepszony napisał:

Czyli gry na 32 bitowych systemach działają szybciej,czyli muszę kupić 32 i zrezygnować
z 8 gb ramu,bo 32 bit obsługoje tylko2GB:(Ale coż jak wyjdzie Windows 7 to zmienie.

32 obsługuje 4GB minus pamięć karty graficznej (i ewentualnie dźwiękowej, jeśli masz na PCI itp)
nie słyszałem, żeby gry na 32-bitowych działały szybciej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2008 o 16:06, Ulepszony napisał:

Czyli gry na 32 bitowych systemach działają szybciej,czyli muszę kupić 32 i zrezygnować
z 8 gb ramu,bo 32 bit obsługoje tylko2GB:(Ale coż jak wyjdzie Windows 7 to zmienie.


Wydaje mi się, że choć byś miał rację (a nie masz) to parę klatek Cię nie zbawi jeśli cała zabawa utrzymuje się powyżej 30fps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.09.2008 o 16:06, Ulepszony napisał:

Czyli gry na 32 bitowych systemach działają szybciej,czyli muszę kupić 32 i zrezygnować
z 8 gb ramu,bo 32 bit obsługoje tylko2GB:(Ale coż jak wyjdzie Windows 7 to zmienie.

Tak 32-bit, jak i 64-bit działają mniej więcej tak samo szybko. Co prawda są gry, w których 64-bitowy system jest szybszy, ale różnice najczęściej widoczne są dopiero po podłączeniu drugiej karty graficznej. Czasem jest też nieco wolniejszy...ale nie są to jakiekolwiek widoczne różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować