• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam mam pytanie i lekki problem. Czy procesor Intel Pentium Dual Core to także typowy dwurdzeniowy procek jak Intel Core 2 Duo.. Bo gdzieś czytałem że Pentium Serii D nie jest typową dwurdziowym prockiem tylko ma częstotliwośc taktowania zegara dwurdzeniowego.. Mam na oku ten komputer http://www.allegro.pl/item431421175_lenovo_thinkpad_r61i_t2390_2x1_86ghz_4gb_160gb_v hp.html i czy procesor w nim jest dwurdzeniowy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../
Pentium Dual Core to nie Pentium D :)
To jest dwurdzeniowy procek, ale jest słabszy od C2D (o ok. 30% przy tym samym taktowaniu). Dobry wybór do słabszych PC-tów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2008 o 11:33, Ulepszony napisał:

Zdecydowałem!!!Biorę Core 2 Quad 9300,8gb ramu,GeForce GTX280,zasilacz 620W.Może źle
zrobiłem z tąą kartą grafiki,ale trudno.


8 GB RAM-u? A na co ci to? Nawet 3Ds Max tyle nie używa :)
Co do karty - bierz HD4870X2 bo jest o 40% szybsza. A to duuuża różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zależy to także od sztuki procesora oraz chłodzenia. C2D potrafią kręcić się nawet do ok. 3GHz i tego tobie życzę. Myślę, że spokojnie osiągniesz 2,6, a nawet może 2,8GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Za pare miesiecy kupuje kompa i nie wiem jaki procesor wybrac. Jak latwo sie domyslic, chcialbym aby byl jak najwydajniejszy pod wzgledem gier;] I zeby ceny nie byly kosmiczne. Jezeli ma to jakies znaczenie to powiem, ze bede uzywal karty 2x radeon 4870. Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W dobie dwurdzeniowców (i więcej) trudno tu mówić o takim. Więcej rdzeni przydają się przede wszystkim w tedy kiedy wykonujesz więcej niż jedną operację - jeden program siedzi na jednym, a drugi na drugim rdzeniu. Zależy także co wymagasz od PC, jak do biura i internetu to nie ma sensu wymiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2008 o 20:01, Lukas813 napisał:

A dobry byłby to procek 1-rdzeniowy, widzie ze ma 1mb cache, mi wystarczy taki ?

Eeee, to już chyba lepiej Semprona X2 za 130 zł.
http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD/Sempron_X2_Dual_Core/Socket_AM2/AMD_Sempro n_X2_2100_BOX_Socket_AM2_65W_/pelny,id,53108,cpsrc,ceneo/
Ewentualnie jakiegoś Athlona X2 (za 5000+ Black Edition zapłacisz 200 zł), jest znacznie szybszy.

Era jednordzeniowych procesorów dobiegła końca. Teraz lepiej zainwestować w coś lepszego, mającego przynajmniej 2 (w przypadku AMD przynajmniej 2, w przypadku Intela dwa w zupełności wystarczają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wydaje mi sie że moj pocek cos za wolno chodzi(Athlon x2 5000+ BE @3ghz x2,wiem ze musi być zainstalowany odpoweidzi sterownik.Niby taki zainstalowalem.Ale nie wiem czy wszystko jest ok...podajcie linka do tego stera pls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.09.2008 o 17:45, DJ Danielus napisał:

Tu masz:
http://www.amd.com/us-en/Processors/TechnicalResources/0,,30_182_871_13118,00 .html

Ale nie wiem o który Ci chodzi.


PS. Powinieneś zainstalować Dual-Core Optimizer.



Zgadza sie....wystarczy tylko zainstalowac dual core optymizer.

http://www.idg.pl/ftp/pc_11368/AMD.Dual.Core.Optimizer..html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować