• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
CH1CKEN

Procesory - marki, rodzaje, problemy, opinie.

Pytanie

Aż dziw bierze, że na nie znalazłem tu tematu o procesorach! Jest o kartach graficznych, jest i ogólnie o kompie. Dlatego tego zakładam. Jeśli Wy znajdziecie jakiś temat o prockach, to ten zamknijcie i podajcie link do niego. Dlaczego zakładam temat? Bo chciałem napisać coś o nowych dzieckach Intela - Core. Deklasują one AMD we wszystkich testach! (jedyny temat o "Conroe" jaki znalazłem to ten z marca...) Taki ogólny temat o prockach powinien się przydać tu na forum.
No to co wiecie, słyszeliście, widzieliście, sprawdziliscie jeśli chodzi o Intel Core?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3935 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Jestem na etapie składania nowego pcta tylko problem jest tak, że nie znam sie na tym, ale cóż mus to mus. Stąd prośba do znawców, czy mógłby ktoś napisać jakie procki są warte uwagi, najlepiej razem ze średnią ceną. Z góry dziękuje za wszystkie dobre chęci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2009 o 20:44, KrzyniuBDG napisał:

Jestem na etapie składania nowego pcta tylko problem jest tak, że nie znam sie na tym,
ale cóż mus to mus. Stąd prośba do znawców, czy mógłby ktoś napisać jakie procki są warte
uwagi, najlepiej razem ze średnią ceną. Z góry dziękuje za wszystkie dobre chęci...


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&tpage=2231 - proponuję pisać tutaj.
Od razu napisz, ile masz gotówki na zakupy, czy przeszkadza ci kupno sprzętu przez internet (jeżeli tak, to do ceny sprzętu dolicz 15% :P), czy kupujesz całego PC-ta, czy tylko niektóre części (jeżeli jakieś zostawiasz, to jakie).

A, pisanie w kilku różnych tematach, tylko o innych częściach mija się z celem :) I tak będą odpowiadać te same osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chciałbym się dowiedzieć czy http://www.allegro.pl/item708209248_procesor_3000_ht_z_dell_gx280_wroclaw.html taki procesor jest dobry. Ogólnie domyślam się, że powiecie bym dołożył 100 złoty i kupił lepszy, ale nie o to mi chodzi. Po prostu chcę się dowiedzieć czy jest/był dobry kiedy pojawiał się na rynku i czy ludzie narzekali na niego czy wręcz przeciwnie ;)
Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Procek jest na rdzeniu Prescott który lubi się grzać, jest na podstawce LGA775, zobacz czy masz takie gniazdo u siebie i czy twoja płyta główna obsługuje tego procka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.08.2009 o 12:22, blacklio2 napisał:

Procek jest na rdzeniu Prescott który lubi się grzać, jest na podstawce LGA775, zobacz
czy masz takie gniazdo u siebie i czy twoja płyta główna obsługuje tego procka


Tak. Płyta główna posiada to gniazdo i procek będzie do niej pasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.08.2009 o 12:32, blacklio2 napisał:

Podaj resztę podzespołów które masz lub zamierzasz kupić ( widziałem że planujesz kupić
nową grafikę )


To znaczy, ogólnie w sklepie, który sprowadza komputery z zachodu (już tam kupiłem 2 i jestem zadowolony) jest pewna konfiguracja, która mnie interesuje. Dzisiaj przechodziłem i wpadłem do sklepu i zapytałem się o kompa w rozsądnej cenie. Tak więc zawiera on ten procesor, 4 x 512 DDR2 PC2-4200 (533MHz), co do płyty głównej to dokładnie nie wiem, gdyż nie miałem dużo czasu, ale wiem tyle, że posiada zintegrowaną kartę graf oraz sieciową i DualChannel.
Pełną konfigurację będę w stanie podać po weekendzie. Kartę szukałem, gdyż nie chcę jechać na zintegrowanej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.08.2009 o 13:52, blacklio2 napisał:

P4 3Ghz do tej 9600GSO to przerost formy nad treścią, do niego max GF7900GS/GT lub X1950Pro/XT,
przy Pentium Core Dual ten GSO ma sens istnienia


Hmm... ogólnie ten komp był za 600 złoty, więc może dołożyć jakieś 200-300 złoty i kupić coś innego razem z kartą graficzną? Bo widziałem również na allegro, że sprzedają takie kompy (które na dzień dzisiejszy są dość stare).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Procesor:
AMD Athlon 64 X2 245 /2.9GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/
235 zł

Płyta główna:
Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/
259 zł

Zasilacz:
Fortron ATX-400PNF 400W
139 zł

Do tego grafa 9600GSO ( niestety buda pamięć i napędy we własnym zakresie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeszcze raz dzięki, ale te 3 podzespoły już kosztują 633 złote, a do tego trzeba dorzucić grafikę, pamięć, napęd oraz obudowę (tak jak mówiłeś) co wyjdzie około 1000 złoty, tak?
I powiedz mi czy te ceny tak mniej więcej podałeś czy z jakiegoś konkretnego sklepu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.08.2009 o 14:24, SiDi napisał:

Jeszcze raz dzięki, ale te 3 podzespoły już kosztują 633 złote, a do tego trzeba dorzucić
grafikę, pamięć, napęd oraz obudowę (tak jak mówiłeś) co wyjdzie około 1000 złoty, tak?

Tak

Dnia 21.08.2009 o 14:24, SiDi napisał:

I powiedz mi czy te ceny tak mniej więcej podałeś czy z jakiegoś konkretnego sklepu?

www.esc.pl zobacz jeszcze www.gral.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>

Dnia 21.08.2009 o 14:14, blacklio2 napisał:

Płyta główna:
Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/
259 zł


A może być MA770T-UD3? Czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

rev.2.0 ma mostek SB710 który wspiera ACC, możliwość odblokowania dodatkowych rdzeni ( X2+2, X3 +1) oraz ułatwia OC procesora
Różnica 10 zł więc wcale bym się nie zastanawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

MA770T-UD3P (bo taka jest jej pełna nazwa) korzysta z pamięci DDR3, a MA770-UD3 z DDR2. Więc w przypadku kupna MA-770T-UD3P trzeba by było zainwestować w inne pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować