Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Jak tak dalej pójdzie, to się okaże, że gostek podał mi zestaw jeszcze lepszy od tego ,który wy mi daliście!
Czyli co - zostawić tą nagrywarę (LG GH20NS40 SATA BL.)?
A grafika (Radełon HD4870) jakiej firmy - Sapphire, PowerColor, Gainward, czy też zostawić Palita... (słyszałem, że najlepszy jest PowerColor).
Co z RAM-em? Czy firma A-DATA coś wam mówi? Bo jeżeli jest bardzo dupna, awaryjna itp. to do zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 19:20, GANGSTERR napisał:

Zamiast wklejać wszystko na pałe pomyśl i wybierz tylko ważne informacja. Co do wyceny.
Masz bana na allegro?

Procesor:
AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/
479 zł

Płyta główna:
Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/
275 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PK
235 zł

Dysk twardy:
Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12
199 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
499 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223B SATA (black)
90 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black)
149 zł

Zasilacz:
OCZ StealthXStream 500W
230 zł

Cena ok. 2150 zł
www.esc.pl

Przykładowy zestaw który składałem jakiś czas temu, tak wiec sprawdź ceny


Ok wstępnie ułożyłem, tylko teraz, jaką kartę sieciową? jaką dźwiękową? i wentylator jaki? Sorki jeżeli męczę ale nie chcę nic głupiego zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 20:21, script_user_name napisał:

Jak tak dalej pójdzie, to się okaże, że gostek podał mi zestaw jeszcze lepszy od tego
,który wy mi daliście!

Tja, części podobne, tylko 300 zł drożej. To dopiero "lepszy"...

Dnia 18.08.2009 o 20:21, script_user_name napisał:

Czyli co - zostawić tą nagrywarę (LG GH20NS40 SATA BL.)?

Ja bym ją wymienił na Pioneera, powody podawałem już wcześniej.

Dnia 18.08.2009 o 20:21, script_user_name napisał:

A grafika (Radełon HD4870) jakiej firmy - Sapphire, PowerColor, Gainward, czy też zostawić
Palita... (słyszałem, że najlepszy jest PowerColor).

O ile to modele referencyjne (bez zmienionego chłodzenia, ze standardowymi zegarami) to jest to w zasadzie nieważne jakiej firmy model. Tylko, że najtańszy jest właśnie PowerColor, inni dystrybutorzy za swoje logo na radiatorze karty każą sobie słono płacić. Na twoim miejscu, jak pisali moi poprzednicy, kartę kupiłbym gdzie indziej (HD4870 1GB kosztuje w dobrym sklepie mniej niż 512 w tym, w którym ty robiłeś zakupy. A 512 MB więcej robi różnicę w wyższych rozdzielczościach). Ewentualnie jakiś ze zmienionym chłodzeniem, bo HD4870 grzeją się dość mocno (np. HD4870 Sapphire Vapor X). Albo HD4870 PowerColor, który kosztuje niecałe 490 zł...
Ważne jest jedno - w cenie, w jakiej jest ten Palit, możesz w innym miejscu dostać lepszą wersję.

Dnia 18.08.2009 o 20:21, script_user_name napisał:

Co z RAM-em? Czy firma A-DATA coś wam mówi? Bo jeżeli jest bardzo dupna, awaryjna itp.
to do zmiany.

A-Data - niezła, budżetowa pamięć o rozsądnym potencjale O/C, lepsza (moim zdaniem) niż Kingston. Tym niemniej OCZ, Geil, Corsair, Mushkin, czy G.Skill wyprzedzają ją w możliwościach podkręcania.

Nawiasem mówiąc, inni ci już to chyba pisali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 20:38, W1tch3r napisał:

Ok wstępnie ułożyłem, tylko teraz, jaką kartę sieciową? jaką dźwiękową? i wentylator
jaki? Sorki jeżeli męczę ale nie chcę nic głupiego zrobić :)


Karta sieciowa i dźwiękowa są już zintegrowane na płycie głównej, nie wymagają kupna, chyba, że chcesz jakieś specjalne modele. Wentylator zaś masz w pudełku z procesorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 20:38, W1tch3r napisał:

tylko teraz, jaką kartę sieciową? jaką dźwiękową?


To wszystko masz zintegrowane z płytą główną. Jeśli nie jesteś audiofilem to zintegrowana dźwiękówka ci powinna wystarczyć.

Dnia 18.08.2009 o 20:38, W1tch3r napisał:

i wentylator jaki?


Chodzi ci o chłodzenie procka? Masz je w komplecie. No chyba że myślisz o mocnym o/c, wtedy można zainwestować w coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, muszę złożyć sobie kompa, znaczy się jest to skomplikowane :P
Bo jest tak: ja mam w miarę ogarnąć co chce a informatyk zajmie się wszystkim, tak więc co do kupna to on wszystko załatwi i wo ogóle tylko muszę wiedzieć co chcę, a ja nie mam zielonego pojęcia w kwestii sprzętu (cały nowy piecek).
I w tym miejscu moja prośba do znawców by napisali mi w jaki sprzęt najlepiej się zaopatrzyć ale tak by przez następne latka jeszcze śmigał ładnie, bo stary to mam już teraz :P Co do finansów to przyjmijmy duży, bo jak będę znał cenę to się dopiero zastanowię czy tyle wyłożę. Proszę jednak nie wypisywać wszystkiego super-mega najdroższego, trzymajmy umiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
To w takim razie dam 2 przykładowe konfigi:

AMD Phenom II X2 550
Gigabyte MA770-UD3
4 GB RAM G.Skill 1066 MHz CL5
Radeon HD4850 HIS
WD 500GB (WD5000AAKS)
Pioneer DVR216
CoolerMaster Elite 332 Black
Chieftec 450W
Suma: 1826 zł (www.gral.pl)
Tani, dobry zestaw. Nie jest to wydajnościowy cud, tym niemniej wszystko poza Crysisem w max. detalach w wysokich rozdzielczościach udźwignie bez wysiłku.

AMD Phenom II X4 945
Gigabyte MA790X-UD3P
4GB RAM G.Skill 1066 MHz CL5
WD 640GB (WD6400AAKS)
Radeon HD4870 PowerColor 1024MB
CoolerMaster Elite 332 Black
Chieftec 500W
Suma: 2514 zł
Na tym już każda możliwa gra ruszy w max. I przy okazji całość wytrzyma nawet znaczne podkręcanie.
A jeżeli chcesz jeszcze drożej - wsadź 2xRadeon HD4870 PowerColor 512 MB i zmień zasilacz na model 550W. Wyjdzie cena w okolicy 2900 zł. Wtedy masz już tytana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I takie jeszcze pytanko... Czy w tym zestawie

Procesor:
AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/
479 zł

Płyta główna:
Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/
275 zł

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PK
235 zł

Dysk twardy:
Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12
199 zł

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
499 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223B SATA (black)
90 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 330 (Black)
149 zł

Zasilacz:
OCZ StealthXStream 500W
230 zł

Zmiana karty na 1Gb jest opłacalna/możliwa/sensowna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 21:20, W1tch3r napisał:

Zmiana karty na 1Gb jest opłacalna/możliwa/sensowna?

Opłacalna - tak, jeśli grasz w rozdzielczościach powyżej 1280*1024.
Możliwa - tak, model 1GB kosztuje jakieś 80 zł więcej.
Sensowna - w zasadzie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 21:23, ziptofaf napisał:

> Zmiana karty na 1Gb jest opłacalna/możliwa/sensowna?
Opłacalna - tak, jeśli grasz w rozdzielczościach powyżej 1280*1024.


Aktualnie gram w 1680*1050
To w takim razie zmienię, wielkiej różnicy między 2120 a 2200 zł nie ma... Tylko to Euro za bardzo spadło xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

karta sieciowa zintegrowana. Dzwiękowa tak samo, wiec jesli nie jestes audiofilem to ci w zupełnosci wystarczy. Mówiac wentylator masz pewnie na mysli chłodzenie proca. Proc jest w wersji BOX i masz do niego dołączone chłodzenie. Ogólnie podałem ci wszystko co jest potzrebne do działania komputera

IMO, 512 Mb wystarczy do twojej rozdziałki (ja gram w 1920x1080 na 512 MB xD) ale jesli masz możliwość, to kup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok bardzo mi pomogliście dzisiaj, ale jakbyście jeszcze mogli mi powiedzieć ile za tego starego mogę wyciągnąć to byłbym naprawdę wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio doszedłem do do wniosku że będe potrzebował kupić ups do postrzymywania komputera, przez to ze mieszkam w miejscu gdzie co jakiś czas zdarzają się chwilowe zaniki prądu(1-2 s., ale wyłącza mi kompa). Teraz pytanie. Jak to wygląda w momencie zakupu pod zasilacz 880 W, wiem, ze modele ups-ów potrafiące podtrzymać tego potworka trochę dłużej kosztują koło 1000 zł, ale mi zależy tylko na kilku minutach, albo ewentualnie sekundach(min. 30 sek.), żeby mógł przretrzymać na baterii kompa przech chwilkę. Więc cos tam przeczytałem o ups-ach i wiem, ze pod mój model musi mieć krztałt wyjścia sinusoidalny :o(oczywiscie mam fukcje pfc w zasilaczu). Teraz tylko nie wiem jak dobrać stosunek mocy wyjsciowej ups-a do zasilacza. Jak mówiłem modele z napieciem rzedu 880 W kosztuje bardzo dużo, dlatego wolałbym coś słabszego, ale zeby wystarczyło na tą minutę lub dwie.
Mógłby mi ktoś poradzić coś mieszczącego się w kwocie 450 zł?? Mile wiedziane byl by model firmy Ever, wogole co o niej mam mysleć, czy jest dobra??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 21:43, GANGSTERR napisał:

Moc twojego zasilacza (a nie napiecie...) nie ma znaczenia, wazne, ile twój komputer
pobiera prądu. Tak więc podaj jego dokładną specyfikację.


GF gtx 260
4 x 1 gb ram ddr2
core 2 duo e6850
dwa dyski twarde 320 gb i 1 tb
płyta głowna chyba nie ma znaczenia specjalnie( nigdy nie wiedzialem jaki mam model, wiem ze Asus :D)
karta dzwiekowa osobna creative sb xfi
jedna karta sieciowa
1 x naped dvd
monitor iiyama 22''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 21:39, KloniskO napisał:

/.../ ale mi zależy tylko na kilku minutach, albo ewentualnie
sekundach(min. 30 sek.), żeby mógł przretrzymać na baterii kompa przech chwilkę.

Weź pod uwagę, że UPS ma akumulator/y które stosunkowo szybko tracą swoje zdolności. Jeśli kupisz UPS z takim wyliczeniem, żeby podtrzymywał ci działanie komputera przez minutę, to po roku, mniej więcej, czas ten skurczy się do pół minuty, albo nawet mniej. Chyba, ze kupisz i zamontujesz w UPSie akumulatory o podwyższonej do 10 lat trwałości, wtedy ten proces spadku mocy UPSa jest znacznie wolniejszy. Taki akumulator nie jest duzo droższy, swego czasu (dwa-trzy lata temu) kosztował około 80 zł. UPS musi mieć spory zapas mocy i skoro już zdecydowałeś się na jego kupno, to już na nim nie oszczędzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się