PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

musisz ustawić bios tak żeby startował z cd-romu, i włożyć płytę z instalką do napędu. dalej już będzie wszystko po polsku. więc sobie bez problemu poradzisz. Co do formatowania, to jeśli go nie chcesz wybierasz opcję pozostaw system plików bez zmian (będzie kilka do wyboru)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 18:44, michal hunter napisał:

Siemka. Może mi ktos podać instrukcje formatu całęgo komputera. Windowsa i wszystkie pliki.

z płyty z instalką windowsa albo livecd, nie da się sformatować partycji na której jest aktualnie uruchomiony system

Dnia 30.11.2007 o 18:44, michal hunter napisał:

I poda ktos instrukcje jak zainstalowac oprogramowanie????

korzystając z instalatora, co najwyżej zmienisz katalog do którego ma się zainstalować oraz typ instalacji czyli ile ma na dysk trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Podczas instalacji Fahrenheita wyskakuje mi takie okienko jak poniżej na obrazku. Mój komputer spełnia wymagania: Athlon 2000+ 512 RAM Radeon 9500...Jeżeli nacisnę ignoruj gra źle się zainstaluję, a gdy p za pomoc z góry dzięki.

20071130201033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 18:47, sig. napisał:

musisz ustawić bios tak żeby startował z cd-romu, i włożyć płytę z instalką do napędu. dalej
już będzie wszystko po polsku. więc sobie bez problemu poradzisz. Co do formatowania, to jeśli
go nie chcesz wybierasz opcję pozostaw system plików bez zmian (będzie kilka do wyboru)

Ustawic czyli co mam zrobic dokladnie? niech ktos mi napisze o co chodzi z ustawieniem Biosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz do BIOSu (F2 lub Del.) szukasz menu Boot i wchodzisz, tam ustawiasz CD-ROM jako pierwszy (zapewne masz ustawiony HDD). I wkładasz płytę do napędu zaraz po włączeniu PC, i dalej już jak sig mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem windowsa i zainstalowałem gre ale gdy ją właczam wyskakuje mi że karta nie spelnia wymagan minimalnych ( ta gra to stare bionicle) to oznacza ze mam karte niezainstalowana ? czy co ? Prosze o pomoc i z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 00:08, Tieru napisał:

Zainstalowałem windowsa i zainstalowałem gre ale gdy ją właczam wyskakuje mi że karta nie
spelnia wymagan minimalnych ( ta gra to stare bionicle) to oznacza ze mam karte niezainstalowana
? czy co ? Prosze o pomoc i z góry dzieki


Zainstaluj stery karty i dirext9 najnowszy może to pomoże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 20:12, Daviochlebak napisał:

Pomocy! Podczas instalacji Fahrenheita wyskakuje mi takie okienko jak poniżej na obrazku. Mój
komputer spełnia wymagania: Athlon 2000+ 512 RAM Radeon 9500...Jeżeli nacisnę ignoruj gra źle
się zainstaluję, a gdy p za pomoc z góry dzięki.


Próbowałeś zrobić obraz płyty ? I z niej zainstalować ? Albo weź przez tryb awaryjny jeżeli się da (F8 zdaje się )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 00:08, Tieru napisał:

Zainstalowałem windowsa i zainstalowałem gre ale gdy ją właczam wyskakuje mi że karta nie
spelnia wymagan minimalnych ( ta gra to stare bionicle) to oznacza ze mam karte niezainstalowana
? czy co ? Prosze o pomoc i z góry dzieki

jeśli ta gra wykorzystuje opengl, to potrzebne sterowniki od nvidii/ati bo microsoftowy tego nie obsługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 22:12, mrosi napisał:

/.../

1. Odinstaluj wszystkie sterowniki, na końcu sterownik chipsetu.
2. Zrestartuj do trybu awaryjnego (wciskaj klawisz F5 w trakcie uruchamiania się komputera).
3. Wyczyść rejestr.
4. Zrestartuj komputer do trybu normalnego.
5. Ponownie przeczyść rejestr.
6. Zainstaluj na nowo sterowniki, najlepiej w tej kolejności: chipset, sieć, muzyka, grafika,
reszta.
Powinno pomóc.
Pozdrawiam


Dzieki zrobiłem wszystko tak jak jest napisane i to pomogło. Na przyszłość będę już wiedział jak instalować sterowniki po formacie, aby system działał poprawnie...;)
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nastepujacy problem wchodzac do menu glownego w pro street czasami jest wszystko ok ale czasami wchodzac nei moge sie poruszac po menu tak jakbym mial caly czas wcisniety klawisz esc lub jakis ktory mi anuluje operacje . chcac np przejsc do ustawien wciskam enter i nie wchodzi dalej . stralki w do gory i na dol dzialaja tylko chcac przejsc dalej jest problem.

Prosze o pomoc byc moze to jakis wirus , jak to usunac ??

W innych graj jest podobnie w vice city mialem caly czas kamere z boku auta a w nfsu 2 nie moglem jezdzic tak jakbym mial caly czas reczny wcisniety ?? z czym jest problem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 14:13, jakub071 napisał:

Witam mam nastepujacy problem wchodzac do menu glownego w pro street czasami jest wszystko
ok ale czasami wchodzac nei moge sie poruszac po menu tak jakbym mial caly czas wcisniety klawisz
esc lub jakis ktory mi anuluje operacje . chcac np przejsc do ustawien wciskam enter i nie
wchodzi dalej . stralki w do gory i na dol dzialaja tylko chcac przejsc dalej jest problem.

Prosze o pomoc byc moze to jakis wirus , jak to usunac ??

W innych graj jest podobnie w vice city mialem caly czas kamere z boku auta a w nfsu 2 nie
moglem jezdzic tak jakbym mial caly czas reczny wcisniety ?? z czym jest problem ??


Prawdopodobnie masz problem z padem/kierownicą/dżojstikiem. Spróbuj odłączyć i sprawdź czy działa wtedy normalnie. Jeśli tak i chcesz koniecznie wykorzystywać urządzenie, wejdź w panel sterowania -> drukarki i inny sprzęt -> kontrolery gier potem wybierasz właściwości i sprawdzasz czy dobrze jest poustawiane w systemie. Sprawdź też czy przypadkiem jakiś przycisk na kontrolerze się nie zablokował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą podłączam adapter od kart pamięci do kompa.w moim komputerze go nie ma,ale w tray''u jest bezpiecznie usuń.Jak już jest w moim komputerze(po baaardzo długim czasie) i chce wejść na ten adapter to jest błąd Explorera.3 dni temu jeszcze było dobrze.Co jst grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewiedziałem, gdzie napisać to napiszę tu :
ile kosztuje napęd cd/dvd taki nawet dobry nie taki szajs co ja mam teraz nec dvd x16 rwnd 3540a ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeprasam proze o pomoc, bo mam problem. Na menedżerze urządeń w podpunkcie karty graficzne pise ze :
Kontroler wideo (godny z VGA) , a ja mam geforce 7600GS i nie moe w nic grać i mam pytanie co mam robić ? Niech mi ktoś naps caly schemat postepowania o nie wiem co robić. Prose o szybka pomoc bo juz 2 dien sie z tym mecze i nic (razem ok 6 h) Za odp z gory dieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 16:35, Tieru napisał:

Przeprasam proze o pomoc, bo mam problem. Na menedżerze urządeń w podpunkcie karty graficzne
pise ze :
Kontroler wideo (godny z VGA) , a ja mam geforce 7600GS i nie moe w nic grać i mam pytanie
co mam robić ? Niech mi ktoś naps caly schemat postepowania o nie wiem co robić. Prose o szybka
pomoc bo juz 2 dien sie z tym mecze i nic (razem ok 6 h) Za odp z gory dieki


Zainstaluj sterowniki do karty graficznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że nie możesz grać?
Jeśli jest słaba wydajność to zainstaluj stery od GPU.
Jeśli jakieś komunikaty zawierające info o DX lub OGL to zainstaluj Direct X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem w którym mam nadzieje ktoś mi pomoże. Otóż zawiesza mi się komp. Czasami pochodzi 10 min czasami 2 min i się zawiesza. Chwilę przed zwiechą z dysku słychać takie ciche cyknięcie. Dzieje mi się tak od kilku dni. Muzyka się wyłańcza i po kilku sekundach następuje zwiecha. Format nie pomógł, temperatury w normie, sterowniki najnowsze. Mój konfig to : Athlon XP 1800+, asrock K7S8X, 1 gb ram goodram, dysk samsung 160 gb ( nowy, zakupiony przed miesiącem ), gf 7600 GS Gigabyte. Przez ostatnie kilka dni nie podkręcałem żadnych podzespołów, nastąpiła tylko instalacja nowych sterów do grafy 163.75. Nie wiem czy problem tkwi w hardwarze czy w softwerze. Używam antywirusa NOD32, oczywiście ze zaktualizowaną bazą wirusów. Czekam na rady co zrobić. Z góry THX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się