PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2008 o 21:26, Misquamaqus napisał:

Jaka masz karte ?

W podpisie napisał, że ma GF 8800GTS 320MB, ale ja tam się nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 21:42, krl.krl napisał:

> Jaka masz karte ?
W podpisie napisał, że ma GF 8800GTS 320MB, ale ja tam się nie znam...


Zeczywiscie :))).

Co do problemu to przydalo by sie zgrac biosa na dyskietke i zobaczyc czy czasem nie poprzestawialy sie tam ustawienia. Ewentualnie sciagnac nowy bios ze stronki mvktech:

http://www.mvktech.net/component/option,com_remository/Itemid,26/func,selectfolder/cat,4/

Trzeba dokladnie poszukac model karty i revizje biosu. sciagnac i zflashowac.
Jak sterowniki sa wpozadku to albo wlasnie bios do wymiany albo karta umiera.
Zobaczyl bym jeszcze czy jakis kondensator nie jest napuchniety oraz sciagnal bym chlodzenie i przesmarowal bym radiator swierza pasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat na takie cuś, bo ja nie mam problemu z kompem, tylko z myszą. Ale spróbuję. Mam A4 Tech X 750f. Nie mam do niej żadnych zastrzeżeń, poza tym że mysz sprawnie działa tylko w ok. 60% przypadków. Tzn. włącza się normalnie i ładnie działa. 20% przypadków zdarza się mi, że mysz się w ogóle nie włącza razem z systemem i potrzebny restart. Pozostałe 20%- mysz włącza się z opóźnieniem tzn. trzeba poczekać gdzieś ok. 2 minut. W czym może tkwić problem? W myszy czy w moim kompie? Miałem już kilka myszek i zdarza się to pierwszy raz.Mam nadzieję że mi pomożecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 11:34, kapec11 napisał:

Nie wiem czy to dobry temat na takie cuś, bo ja nie mam problemu z kompem, tylko z myszą.
Ale spróbuję. Mam A4 Tech X 750f. Nie mam do niej żadnych zastrzeżeń, poza tym że mysz
sprawnie działa tylko w ok. 60% przypadków. Tzn. włącza się normalnie i ładnie działa.
20% przypadków zdarza się mi, że mysz się w ogóle nie włącza razem z systemem i potrzebny
restart. Pozostałe 20%- mysz włącza się z opóźnieniem tzn. trzeba poczekać gdzieś ok.
2 minut. W czym może tkwić problem? W myszy czy w moim kompie? Miałem już kilka myszek
i zdarza się to pierwszy raz.Mam nadzieję że mi pomożecie...



A wtyczki masz w porządku? U mnie tak się dzieje jak kot przejdzie za kompem i powysuwa wtyczki od klawiatury i myszy. Spróbuj docisnąć, czasem wystarczy nogą trącić i się wysuwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam model myszki :)

Po czym stwierdzasz, że myszka nie działa? Tylko po braku reakcji na ruch czy np. rolka przestaje świecić? Masz zainstalowane sterowniki do myszki (powinna być dołączona płyta cd)?
Spróbuj zmienić rodzielczość pracy lasera (DPI) za pomocą przycisku nad rolką (pod myszką masz wypisane kolory odpowiadające poszczególnym rozdzielczościom - np. brak świecenie - 600 dpi, zielony - 800 dpi itp.).
Zobacz również czy laser nie czymś zasłonięty (w środku jest sporo miejsca na to, żeby dostały się jakieś zabrudzenia, kawałki papieru...).
Najlepiej jednak spróbuj przeinstalować sterowniki (odinstalować, restart, zainstalować, restart).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dioda się nie świeci, a mysz nie reaguje na ruch. Mam zainstalowane stery z CD dołączonego do zestawu. Zmienić dpi już próbowałem, nic nie daje. Laser nie jest zasłonięty, dbam o czystość takich rzeczy, zresztą już sprawdziłem. Cóż, pozostaje przeinstalować sterowniki:P Ale najdziwniejsze jest w tym wszystkim to, że jak już mówiłem w 60% przypadkach mysz działa bez zarzutu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie ale musze spytać(bo nie mam zamiaru się z kumplem użerać) Dyski SATA nie pracują pod SATAII.
Tak czy nie??? Czy może jednak pracują i robię z siebie pajaca???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 19:49, S.V.P.A.M napisał:

Może to głupie ale musze spytać(bo nie mam zamiaru się z kumplem użerać) Dyski SATA
nie pracują pod SATAII.
Tak czy nie??? Czy może jednak pracują i robię z siebie pajaca???


Pracują :) SATAII jest kompatybilne wstecz z SATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 20:51, ziptofaf napisał:

> Może to głupie ale musze spytać(bo nie mam zamiaru się z kumplem użerać) Dyski
SATA
> nie pracują pod SATAII.
> Tak czy nie??? Czy może jednak pracują i robię z siebie pajaca???

Pracują :) SATAII jest kompatybilne wstecz z SATA.


Dzięki...czyli jestem pajac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale mam taki problem z gra Crysis. Otoz obojetnie od ustawien czy mega wysokie czy bardzo niskie (fps okolo 40-50 wiec tu jest ok) postacie w grze i glowny bohater poruszaja sie tak ospaaaaaaleeeee chodzi tak jakby sie czolgal a biega tak jakby chodzil:P nie wiem why? Wybuchy, otoczenie, wystrzaly wszystko bardzo ladnie tylko te postacie, czy to wrogowie czy sojusznicy jakby chodzili w wodzie:P ktos wie w czym problem?:) Komputer jest bardzo ladny i bardzo mocarny zreszta widac to po fps... Stery tez wszystkie najnowsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przede wszystkim jaki masz konfig - grafika, procesor.
Po drugie - spróbuj innych sterowników od grafiki.
Po trzecie - na jakim systemie grasz? - Vista czy XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 15:02, mrosi napisał:

Przede wszystkim jaki masz konfig - grafika, procesor.
Po drugie - spróbuj innych sterowników od grafiki.
Po trzecie - na jakim systemie grasz? - Vista czy XP?


GeForce GTX260, 4GB RAM 1066MHZ, Core 2 Duo E8400
Jesli sterowniki to tylko w dol... Nowszych nie ma do grafy:)
Na XP 32bit

Wlasnie sciagam patcha 1.2, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 15:06, The-Darkest napisał:

GeForce GTX260, 4GB RAM 1066MHZ, Core 2 Duo E8400
Jesli sterowniki to tylko w dol... Nowszych nie ma do grafy:)
Na XP 32bit


Hmmmm..... Ja mam podobny konfig, z tym, że mam Quada Q9300 i nie mam podobnych problemów...

Dnia 30.09.2008 o 15:06, The-Darkest napisał:

Wlasnie sciagam patcha 1.2, zobaczymy...


No właśnie. Ściągnij patche 1.2 i 1.2.1. Zainstaluj je i spróbuj potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się