PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../

Spróbuj jeszcze przeinstalować DirectX. Jeśli i to nie pomoże to muszę się popytać znajomych.
Swoją drogą masz tak od początku, po instalacji systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 21:29, Radzisz napisał:

Myślmy dalej. :)
> Jak nic nie wymyślimy to formacik...
z innymi grami to samo...


Już sam nie wiem co myśleć, jeżeli to nie software, to jakiś podzespół się gryzie, ale to dziwne, jeżeli są gry co ich nie wywala...oby ten format pomógł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem sformatować dysk w laptopie, na którym zainstalowany jest win xp sp2,
chce zainstalowac win xp prof.. z system nie chce sie instalacja
odpalic bo pisze ze nie moge starszego na nowszy zainstalowac.
W biosie, naciskam dowolny klaiwsz czekam chwile az sie wszytsko zaladuje... naciskam enter-instaluj a tu mi wyskakuje ze instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych na tym komputerze. w systemie jak odpalam to normalnie są dyski.
laptop jest fujitsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 21:49, mrosi napisał:

/.../

Spróbuj jeszcze przeinstalować DirectX. Jeśli i to nie pomoże to muszę się popytać znajomych.
Swoją drogą masz tak od początku, po instalacji systemu?

Tak. DirectX przeinstalowany.... Ściągnąłem wersję ze strony microsoftu. Może zdecyduję się na formata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeżeli dasz radę wytrzymać do jutra, to wytrzymaj. Popytam wśród znajomych. Po co od razu reinstalować system? Może się okaże, że przyczyna jest prozaiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 22:13, Radzisz napisał:

Swoją drogą masz tak od początku, po instalacji systemu?
Tak. DirectX przeinstalowany.... Ściągnąłem wersję ze strony microsoftu. Może zdecyduję się
na formata...


Format to rozwiązanie dla leniwych, skoro mówisz że wszystkich rad próbowałeś i nic to zapewne przyczyna leży gdzie indziej - może wadliwy sprzęt, a może tak jak ktoś sugerował za słaby zasilacz. Widzę, że masz Chiefteca 450 W - na zasilaczach w sumie się nie znam, ale sprzęt masz całkiem mocarny, warto by więc sprawdzić i ten trop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 20:49, upiordliwy napisał:

Problem w tym, że nie mogę tego znaleźć ;/

Dlaczego nie? Start -> Znajdź, wybierasz opcję poszukiwania plików, które powstały w ciągu ostatniego dnia.

Dnia 25.01.2007 o 20:49, upiordliwy napisał:

S&D charakteryzuje go jako Smitfraud-C ale nie może go usunąć [..]

http://tinyurl.com/8fhxy

Dnia 25.01.2007 o 20:49, upiordliwy napisał:

Na dodatek znów coś nie pozwala mi wejść na niektóre strony [..]

To ewidentny dowód na działanie trojana. Jak już go usuniesz, to załóż w S&D ochronę rejestru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Pliki przestały sie mnożyć , a przynajmniej w tak szybkim czasie i dostrzegalnie.
2. Program działa tylko odpłatnie , wykrywa trzy zagrozenia ale nie chce ich usunąć bez license key , za którego nie chcę płacić 40 dolarów żeby raz usunąć plik;)
3. Ochronę mam cały czas przez SD włączoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2007 o 22:22, Sth`Devilish napisał:

Format to rozwiązanie dla leniwych, skoro mówisz że wszystkich rad próbowałeś i nic to zapewne
przyczyna leży gdzie indziej - może wadliwy sprzęt, a może tak jak ktoś sugerował za słaby
zasilacz. Widzę, że masz Chiefteca 450 W - na zasilaczach w sumie się nie znam, ale sprzęt
masz całkiem mocarny, warto by więc sprawdzić i ten trop.

Dla leniwych i zdesperowanych. Poczekam, może Mrosi czegoś się tam dowie. Hmm, a jak ten trop sprawdzić? spróbować mocniejszej zasiłki? tylko skąd ja taką wezmę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za mało dokładne określenie ... Modeli lapków Fujitsu jest wiele :)
Taki objaw, jest wtedy, kiedy zachodzi konieczność podania zewnętrznego sterownika podczas instalacji (klawisz F6) .
Robi się to, gdy dysk działa na niestandardowym kontrolerze, do którego producent dostarcza sterownik osobno, bo instalka nie ma takiego w plikach startowych instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2007 o 23:08, upiordliwy napisał:

2. Program działa tylko odpłatnie , wykrywa trzy zagrozenia ale nie chce ich usunąć bez license
key , za którego nie chcę płacić 40 dolarów żeby raz usunąć plik;)

Jeśli masz na myśli hijackthis, to skorzystaj z zawartego w systemie programu regedit. Tylko zrób kopię zapasową rejestru (w S&D jest taka funkcja) zanim zaczniesz w nim dłubać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2007 o 09:22, Treant napisał:

Jeśli masz na myśli hijackthis, to skorzystaj z zawartego w systemie programu regedit. Tylko
zrób kopię zapasową rejestru (w S&D jest taka funkcja) zanim zaczniesz w nim dłubać.


Cały problem w tym, że mi nie chce usunąć siebiblioteka dll o nazwie rpcc.dll , to ona wg S&D jest źródłem problemów. Wpisy usuwają się łatwo natomiast nawet po restarcie systemu czy uruchomieniu go w trybie awaryjnym nie mogę usunąć tego badziewia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj uruchomić system z płyty, tak żeby mieć dostęp do linii poleceń. Zobacz czy zadziała del C:\WINDOWS\system32\rpcc.dll.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że muszę się przypomnieć. Oto mój post "Mam pewien problem. Mianowicie: komp włącza się i działa bardzo wolno. Aby przyspieszyć działanie muszę wciskać Ctrl+Alt+Delete, a następnie zamykać wszystkie aplikacje oprócz "Explorer". Dopiero po tej operacji komp działa poprawnie. Co jest nie tak?? Czy to wina tych aplikacji??" Oczekuję pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 11:58, Treant napisał:

Spróbuj uruchomić system z płyty, tak żeby mieć dostęp do linii poleceń. Zobacz czy zadziała
del C:\WINDOWS\system32\rpcc.dll.



Wybacz ale nie do końca jestem w tym obeznany - jak uruchomić go z płyty, żeby mieć dostęp do tej funkcji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić w BIOSie napęd CD/DVD jako First Boot Device i zapisać zmiany. A potem dostać się do konsoli odzyskiwania, jeśli dobrze pamiętam tę nazwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem, pojawia się tylko jak w coś gram, otóż komputer po prostu sam się resetuje co jakiś czas, jak gram w Morrowinda to w sumie wisi mi to bo co 2 minuty robie quick save ale jak gram w DoW i mi się w połowie misji komp zresetuje to szału dostaje, nie wie ktoś czemu tak się dzieje i jak można temu ewentualnie zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 15:19, Nagaroth napisał:

Mam dziwny problem, pojawia się tylko jak w coś gram, otóż komputer po prostu sam się resetuje
co jakiś czas, jak gram w Morrowinda to w sumie wisi mi to bo co 2 minuty robie quick save
ale jak gram w DoW i mi się w połowie misji komp zresetuje to szału dostaje, nie wie ktoś czemu
tak się dzieje i jak można temu ewentualnie zaradzić?


Prawdopdobnie to zasilacz ( ja tak miałem) Kiedy kupowałeś zasilacz? Radzę Ci kupić nowy.

A przy okazji też mam problem ( ale nie aż taki):Otóż od czasu do czasu na pulpicie wyskakuje mi okienko "Tester" i niżej "Czy mam uucomić tester? Tak, nie, później" WIe ktoś, jak to wyłączyć bo wkurza mnie wywalanie do pulpitu w czasie gry:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>od czasu do czasu na pulpicie wyskakuje

Dnia 26.01.2007 o 15:23, paweldomar1 napisał:

mi okienko "Tester" i niżej "Czy mam uucomić tester? Tak, nie, później" WIe ktoś, jak to wyłączyć
bo wkurza mnie wywalanie do pulpitu w czasie gry:P


Jeśli nie jest to nic tobie znajomego, tzn nie instalowałeś niczego takiego, to raczej tzw add :P Spróbuj to usunąć Ad-Aware Personal SE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 13:44, igorinho napisał:

Coś czuję, że muszę się przypomnieć. Oto mój post "Mam pewien problem. Mianowicie: komp włącza
się i działa bardzo wolno. Aby przyspieszyć działanie muszę wciskać Ctrl+Alt+Delete, a następnie
zamykać wszystkie aplikacje oprócz "Explorer". Dopiero po tej operacji komp działa poprawnie.
Co jest nie tak?? Czy to wina tych aplikacji??" Oczekuję pomocy


Może to wina wirus przeskanuj komputer jakimś programem antywirusowym, polecam użyć też jakiegoś programu do usuwania złośliwego oprogramowania np Ad-Aware

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się