PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../

Z tym moim Taganem to normalnie międzynarodową aferę popełniłem. :-P
Pewnego dnia rozkręciłem kompa żeby jak zwykle (robię to raz w miesiącu odkurzyć go w środku). Żadnego podzespołu nie wyciągalem, nic, kompletnie nic. Złożyłem kompa, pstyk w guziczek i cisza.... Nic. Wentyl zasilacza sprawiał wrażenie jakby chciał ruszyć a nie mógł. Po włączeniu lekko drgał i to wszystko.
O aferze mówię (wróc, piszę) bo kumple z serwisu w sklepie (a raczej hurtowni), w której składam kompy śmieją się, że specjalnie to zrobiłem. Podobno odkąd istnieje ta firma, to jeszcze ani jeden Tagan nie był w naprawie. Mój był pierwszy.
Na szczęscie około wtorku odbieram nowy (producent dał wymianę) więc od razu wymienię go na inny model (Tagan 430W U-15 EasyCon z odpinanymi kablami), żeby polepszyć wentylację w budzie. Dopiero wtedy dowiem się co z nim było nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 16:24, Chester001 napisał:

> ...
>
> http://awe113.tripod.com/Clash/Clash.htm <== look there :P
no dzieki za linka.. a teraz mozesz mi po polsku powiediec o cow nim chodzi bo ja nie za bardzo
.. angielski znam :/


polecam słownik angielsko-polski :P --'' geez wszyscy jęczą jak coś nie jest po polsq ... www.google.pl i szukaj nie gryzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 16:37, Dead-pl napisał:

> > ...
> >
> > http://awe113.tripod.com/Clash/Clash.htm <== look there :P
> no dzieki za linka.. a teraz mozesz mi po polsku powiediec o cow nim chodzi bo ja nie
za bardzo
> .. angielski znam :/

polecam słownik angielsko-polski :P --'' geez wszyscy jęczą jak coś nie jest po polsq ... www.google.pl
i szukaj nie gryzie

tak sie zastanawiam co ta gra ma wspólnego z grą "clash" o którą mi chodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to ktoś mi pomoze z tym clashem mam instalke na dysku i chce zrobic jej ISO (obraz) aby załadowac jako wirtualny dysk... aby potem użyc inny programów aby wreszcie te gówno odpaliło mi na XP./.
i jeszcze jedno..
jak juz zainstalowałem to jak ustawić dzwiek ? bo przy instalacjii trzeba ustawic pasmo DMA i jeszcze coś.. tam, port ?! nie wiem... mam SB live! 5.1. i nic.. prosze o szybką odpowierdz.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 17:00, Chester001 napisał:

no to ktoś mi pomoze z tym clashem mam instalke na dysku i chce zrobic jej ISO (obraz) aby
załadowac jako wirtualny dysk... aby potem użyc inny programów aby wreszcie te gówno odpaliło
mi na XP./.
i jeszcze jedno..
jak juz zainstalowałem to jak ustawić dzwiek ? bo przy instalacjii trzeba ustawic pasmo DMA
i jeszcze coś.. tam, port ?! nie wiem... mam SB live! 5.1. i nic.. prosze o szybką odpowierdz..
:(

http://www.dosgames.com/xphints.php <== tylko ostrzegam znów po angielsku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posta pisze w imieniu Kris''a I, który dostał niestety bana na forum... ;(

"Podczas włączania gry pokazuje sie flash cd projekt i mi wyskakuje komunikat: Conflict: a hook process was found. Please deactive all antivirus and anti-trojan programs and debuggers - jaka może być tego przyczyna?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 17:19, Chester001 napisał:

a ktoś inny moze mi pomuc ale po POLSKU ?


Jak masz pliki na dysku to użyj programu np nero i roisz tak jak byś chciał wypalić płytę tylko w ostatnim kroku wybierz zamiast nagrywarki urządzenie zwane image recorder i powinno pójść już dalej ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam taki problemik:
Jak włączam kompa to mi sie pokazuje komunikat "Wystąpił problem z aplikacją RegAngen.exe" i nie mogę włączyć menedżera zadań. Edytowałem w oknie "zasady grupy" Opcje klawiszy Alt+Ctrl+Delete tak że menedżer się włączył ale po zrestartowaniu systemu zaczęło się od nowa. Co mam z tym zrobić? Proszę pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 17:20, Seqiu napisał:

Posta pisze w imieniu Kris''a I, który dostał niestety bana na forum... ;(

"Podczas włączania gry pokazuje sie flash cd projekt i mi wyskakuje komunikat: Conflict: a
hook process was found. Please deactive all antivirus and anti-trojan programs and debuggers
- jaka może być tego przyczyna?"


Sprawdź czy w tle nie działają żadne programy antywirusowe - o ile takowe instalowałeś. W ostateczności możesz spróbować zrobić ręcznie skrót do gry, tak aby (ta bezużyteczna i irytująca :P) animacja z logo CDP we flashu się nie pojawiała - wystarczy, że w katalogu z grą odszukasz plik .exe, uruchamiający grę. Wtedy gra uruchomi się od razu i być może to pomoże - o ile problem nie leży gdzie indziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem sformatować dysk w laptopie, na którym zainstalowany jest win xp sp2,
chce zainstalowac win xp prof.. z system nie chce sie instalacja
odpalic bo pisze ze nie moge starszego na nowszy zainstalowac.
W biosie, naciskam dowolny klaiwsz czekam chwile az sie wszytsko zaladuje... naciskam enter-instaluj a tu mi wyskakuje ze instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych na tym komputerze. przez
laptop jest fujitsu amilo pro. to jest laptop kumpla kupił go od jakiegoś gościa,
gościu powiedział ze założył jakieś zabezpieczenie, i jak by sie cos działo to on za 60 zł naprawi. da się cos z tym zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2007 o 17:58, Sth`Devilish napisał:


Sprawdź czy w tle nie działają żadne programy antywirusowe - o ile takowe instalowałeś. W ostateczności
możesz spróbować zrobić ręcznie skrót do gry...


W tle nie ma żadnych programów ( antywirusów ). Z tym skrótem gra też nie odpaliła. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skombinuj sobie Hiren''s Boot CD albo inna płytę samobootującą z narzędziami do tworzenia partycji i zobacz jak sprawa wygląda.
Startuje z płyty, odpalasz np. Partition Commader i będziesz wiedział.
Poza tym partycja (jeśli ją sformatowałeś) musi być ustawiona jako Aktywna.
Inaczej system z niej nie wystartuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem usunąlem jedną z 5 partycji na moim dysku zostały mi 4. co nalezy zrobić aby na dysk podstawowy przeszła cała ilośc mb z dysku dynamicznego ? czy jest jakis inny sposób oprócz formatu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 21:39, Skarmory napisał:

mam mały problem usunąlem jedną z 5 partycji na moim dysku zostały mi 4. co nalezy zrobić aby
na dysk podstawowy przeszła cała ilośc mb z dysku dynamicznego ? czy jest jakis inny sposób
oprócz formatu ??

dysk dynamiczny? a co to jest? chyba logiczny ;) owszem możesz powiększyć którąś z siąsiednich partycji, ale niewiem czy narzędzia wbudowane w windowsa to potrafią. czasem może też być potrzebne usunięcie partycji rozszerzonej na której był ten dysk logiczny, o ile była tam tylko ta jedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej ludziska mam znowu problem :(

mam gre dosową którą uruchomiłem na dosboxie na xp.. wszystko fajnie.. robie alt-enter i gierka zmiejsza sie do okienka... i własnei chciałbym tak grac tylko ze kursor myszki nie chce... wrócic do gry... jedynie na pełnoekranowym działa ok... bo chciałbym grac w okienku.... co mam zrobic?
i drugie.. ta gra działa 640-480 jak dobrze pamietam czy istnieje sposób aby działała na wiekszej rozdzielczości ?
i jeszcze jedno pytanie ta gierka to CLash i jest taka jeszcze jedna sprawa ze... to gra turowa i przy dużej mapie kilkanascie sekund czekam az przeciwnik zrobi swoje kroki czy moge jakoś to rpzyspieszyc ? dosboxiem ??? aby szybciej działała ?? poocy

thx..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2007 o 17:48, ciusiek i luka napisał:

Mam problem: Jak chce otworzyc jakąś strone to musze kliknąć kilka razy ,,spróbuj ponownie".
Nie zalezy to od przeglądarki, ani firewalla, a wiec o co chodzi???????????????//


POMóżCIE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 12:13, ciusiek i luka napisał:

> Mam problem: Jak chce otworzyc jakąś strone to musze kliknąć kilka razy ,,spróbuj ponownie".

> Nie zalezy to od przeglądarki, ani firewalla, a wiec o co chodzi???????????????//

POMóżCIE!!


ja sie dołączam tez tak mam... :/ ale co 3-4 strony.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój problem zamieszczam na screenie, jeśli ktoś wie dlaczego tak mi się przytrafiło i wie jak temu zaradzić, to bardzo proszę o rady, pisanie przeinstaluj ff sobie darujcie, bo to ostateczność i sam bym na to wpadł, chodzi mi o inne rozwiązanie, jeśli sobie nie poradze, to wtedy będzie reinstalacja. Pozdro

20070128175753

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się