PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam taki problem. Włączałem komputer i po władowaniu windows wyskoczył mi "error" związany z programem natural colors do mojego monitora lcd. pierwszy raz mi się tak zdarzyło, potem kiedy chciałem zrestartować kompa miałem zaznaczone na szaro "stan wstrzymania" i kiedy wybrałem restart komp się nie obudził. Wygląda na to że w kompie wszystko działa, zasilanie wiatraki, komp nie "pika" przy starcie, ale obraz czarny na monitorze. Monitor też jest sprawny bo jak go włączam to szuka sygnału (analog/digital) tak z 5 razy i "going to sleep". Czy to możliwe że padł mi kabel DVI? Czy właśnie takie są obiawy? Chcę się upewnić bo kabel kosztuje 40zł. Do czego są te filtry ferrytowe na kablu? Czy to one padają? Kupić sobie kabel bez tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 18:00, marian538 napisał:

Mój problem zamieszczam na screenie, jeśli ktoś wie dlaczego tak mi się przytrafiło i wie jak
temu zaradzić, to bardzo proszę o rady, pisanie przeinstaluj ff sobie darujcie, bo to ostateczność
i sam bym na to wpadł, chodzi mi o inne rozwiązanie, jeśli sobie nie poradze, to wtedy będzie
reinstalacja. Pozdro

spróbuj wcisnąć F5, co odświeży okienko. to mogła by być jeszcze zbyt mała rozdzielczość, ale ja korzystam z 800x600 bo nie chce z lupą ikonek szukać i jest ok (no chyba że ty masz jeszcze niższą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 19:30, iro1979 napisał:

Mam taki problem. Włączałem komputer i po władowaniu windows wyskoczył mi "error" związany
z programem natural colors do mojego monitora lcd. pierwszy raz mi się tak zdarzyło, potem
kiedy chciałem zrestartować kompa miałem zaznaczone na szaro "stan wstrzymania" i kiedy wybrałem
restart komp się nie obudził. Wygląda na to że w kompie wszystko działa, zasilanie wiatraki,
komp nie "pika" przy starcie, ale obraz czarny na monitorze. Monitor też jest sprawny bo jak
go włączam to szuka sygnału (analog/digital) tak z 5 razy i "going to sleep"....

Upgrade problemu, teraz wydaje mi się że to płyta główna bo komp mi się znowu ruchomił. Po wczytaniu biosu napisało coś Worning bla bla overcloking bla bla. Wlazłem do biosu i nic nie było podkręcone. Zrobiłem restart i znowu zdechł :C. Zauważyłem 1 rzecz -> jak włączam listwę i zasilacz jest włączony to komp startuje odrazu bez wciskania power. Zasilacz moim zdaniem jest ok bo sprawdzałem go odłączonego od kompa i nie startuje odrazu z listwy. Procesora nie podejrzewam bo go nie podkręcałem. Odpinałem pozatym wszystkie podzespoły pokolei i dalej nie działał więc one nie powodowały nie włączania. Bateria na płycie jest ok bo sprawdzałem językiem ;). Czy to może być płyta główna? Mam MSI K8N neo4 platinum. Proszę o odpowiedź. Podejrzewam ją właśnie przez ten start z listwy skoro zasilacz jest ok. Proszę mnie utwierdzić w przekonaniu że jest to płyta główna bo jak to ona to kupię nową a nie chcę kupować jak działa stara a przyczyna zdechnięcia leży gdzie indziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 20:04, marian538 napisał:

Ja mam 1280x1024, i to nie pomaga, może jakaś funkcja w opcjach??

a co z odświeżeniem (F5)? mi pomogło na taki błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie walnięta płyta dawała takie objawy - uruchamianie się od razu po włączeniu do gniazdka. Tyle, że ja swoją oddałem do serwisu, gdzie orzekli właśnie awarię płyty - padł jakiś układ zasilania, niewymienialny zresztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 21:52, Arclight napisał:

U mnie walnięta płyta dawała takie objawy - uruchamianie się od razu po włączeniu do gniazdka.
Tyle, że ja swoją oddałem do serwisu, gdzie orzekli właśnie awarię płyty - padł jakiś układ
zasilania, niewymienialny zresztą.

Bardzo wielkie dzięki :) Fajnie że znam przyczynę i że sam o niej myślałem. Moja już nie jest na gwarancji więc kupię now. THX jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 21:59, Prateorian napisał:

Mi się komp resetuje co 2 minuty , jak to naprawić?


A może troszkę więcej szczegółów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 21:52, Arclight napisał:

U mnie walnięta płyta dawała takie objawy - uruchamianie się od razu po włączeniu do gniazdka.
Tyle, że ja swoją oddałem do serwisu, gdzie orzekli właśnie awarię płyty - padł jakiś układ
zasilania, niewymienialny zresztą.

A i jeszcze mam pytanie. Czy komp ci wtedy działał normalnie pozatym uruchamianiem bezpośrednio z listwy czy też monitor nie startował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 21:59, Prateorian napisał:

Mi się komp resetuje co 2 minuty , jak to naprawić?


Masz prawdopodobnie problem z pamięcią RAM. Spróbuj pożyczyć od kogoś i wpiąć zamiast swojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 22:47, Szczur22 napisał:

Masz prawdopodobnie problem z pamięcią RAM. Spróbuj pożyczyć od kogoś i wpiąć zamiast swojej.


Szczur22 On może mieć problem ze wszystkim!!!
Nie wiem skąd przekonanie, że to akurat RAM a nie procesor, zasilacz, płyta, wirus, wadliwe sterki, uszkodzona inatslacja systemu czy cokolwiek innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2007 o 21:59, Prateorian napisał:

Mi się komp resetuje co 2 minuty , jak to naprawić?


Sorry, to nie forum jasnowidzów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 01:11, Sth`Devilish napisał:

Sorry, to nie forum jasnowidzów :P


Post w tym stylu już był - może nieco badrdziej delikatny ale jednak.
SPAMik mały??? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 01:12, RobeN napisał:

Post w tym stylu już był - może nieco badrdziej delikatny ale jednak.
SPAMik mały??? :P


Jakoś tak nie mogłem się powstrzymać ;-) Mam taki nałóg odpowiadania na takie posty ]:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 01:11, Sth`Devilish napisał:

> Mi się komp resetuje co 2 minuty , jak to naprawić?

Sorry, to nie forum jasnowidzów :P

Ale system przywruciłem i narazie jest dobrze. ;) Może to był virus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się