PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Możliwe że grafika poszła;/;/ tz. moduły pamięci i w grach juz sobie nie poradzi a z biegiem czasu zepsuje sie całkiem maiłem podobny przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 20:45, Joorg napisał:

jak moge zapobiec takiemu problemowi z grafika jak na screenie?

Po pierwsze - jaka karta graficzna?
Po drugie - czy zdarza się to tylko w grach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 18:42, Mroczny Elf99 napisał:

witam mam problem. Mianowicie podczas dłuższego grania w jakąkolwiek grę nagle wyłącza
mi komp. Na pewno nie jest to zasilacz ponieważ rok temu wymieniłem na nowego chifteca
450v. Więc co może być powodem takiego problemu???

rok to dla zasiłki wcale nie tak mało xP powodów może być dużo: uszkodzenie mechaniczne, przegrzanie [jakiejkolwiek części] bug.... ja bym obstawiał buga albo przegrzany RAM. na początek, jesli masz możliwość - rozkręć budę, postaw obok jakiś zwykły wentylator i odpal test mocno obciążający kompa... jak po paru godzinach harcowania w wysokiej temperaturze ci się nie zresetuje, RAM można wykluczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za trzeci prawie ten sam post, ale naprawdę zależy mi na rozwiązaniu tego problemu bez formata... tych akurat mam dość w ostatnich dniach ;/

przed paroma dniami odinstalowałem dx. po pewnych perturbacjach przywróciłem go, za pierwszym razem brakowało parę plików, za drugim miałem całego dx8.1 a później nainstalowałem na niego dx9.0c. i mam teraz problem - migają mi różne banerki (chyba te robione we flashu, ale za ich "flashowość" głowy nie dam) - np te reklamy z okienka rozmowy w gg, albo inne... polega to na tym, że latają po nich białe paski i kwadraty, czasem też czarne... podobną rzecz mam z pocztą (na interii), forum też mi "mruga" co robić? ponowne zainstalowanie dx9.0c, adobe flash player, shockwave player, java i IE nic nie dało - a rzecz dzieje się to tylko w IE oraz w GG, w FF ani samym windowsie to nie występuje - wnioskuję, że IE się zepsuło, bo FF tego nie ma, a GG przecież korzysta z banerków wyświetlanych z jakiś internetexplorerowych wtyczek, prawda? tylko, co się zepsuło...?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem związany z FPS''em w grach, głównie w WoWie. Chodzi o to, że gdy jest duże "natężenie" graficzne to mam 0.2-3fpsa i nie wiem co na to poradzić? Format kompa? Dołożenie RAM''u czy może jeszcze coś innego?
Mój sprzęt:
PIV 3.2GHz
Radeon X1950 Pro
1 GB Ram (DDR)

Nie wiem kompletnie co może być przyczyną. Nawet jak ustawie najniższe detale to nic sie nie poprawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, jakie jest użycie procesora podczas tego natężenia. I przede wszystkim, czy na pewno gry wówczas go konsumują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem growo-komputerowy.
Chcę zainstalować FEAR (z Platynowej Kolekcji) i wymaga zainstalowania DX9.0c. A ja mam Vistę, a wiec i DX10, a nie wiem, czy jak zainstaluję DX9.0c, to czy zrobi się overwrite i zostanę pozbawiony nowego DXa...
Co w ogóle powinienem zrobić? (Dzięki za rady w stylu "zainstaluj XP")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 22:45, Taschon napisał:

Mam problem growo-komputerowy.
Chcę zainstalować FEAR (z Platynowej Kolekcji) i wymaga zainstalowania DX9.0c. A ja mam
Vistę, a wiec i DX10, a nie wiem, czy jak zainstaluję DX9.0c, to czy zrobi się overwrite
i zostanę pozbawiony nowego DXa...
Co w ogóle powinienem zrobić? (Dzięki za rady w stylu "zainstaluj XP")


Czesc.
Nie ma zadnego problemu po zakonczeniu instalacji klinknij zeby ci zainstalowal DX9 (on tylko dogra pliki) i nie ma takiej mozliwosci zeby ci usunelo nowego DX10. Takie cos jest fizycznie nie mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy mogę stworzyć następną partycję bez formatowania dysku C:? Wiem, głupie pytanie, ale nigdy nie robiłem tego. Otóż sformatowałem niedawno dysk, ale przy formatowaniu znów stworzyłem tylko jeden dysk C:
Słyszałem że na nim powinien być tylko Windows, a ja tam już trochę zainstalowałem (nie dużo na szczęście). Teraz mam pytanie, jak "dorobić" dysk D: ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 10:36, Jaki Ganh1 napisał:

Mam pytanie. Czy mogę stworzyć następną partycję bez formatowania dysku C:? Wiem, głupie
pytanie, ale nigdy nie robiłem tego. Otóż sformatowałem niedawno dysk, ale przy formatowaniu
znów stworzyłem tylko jeden dysk C:
Słyszałem że na nim powinien być tylko Windows, a ja tam już trochę zainstalowałem (nie
dużo na szczęście). Teraz mam pytanie, jak "dorobić" dysk D: ?

dowolnym maganerem partycji, musisz tylko najpierw zdefragmentować dysk c:. Chodzi o to żeby nie było żadnych danych z c na obszarze dysku przeznaczonym dla tej 2 (jeśli będą ulegną utraceniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy konfiguracji połączenia przez przeglądarkę (instaluję router) muszę skonfigurować moje połączenie. Wybieram "PPPoE/PPPoA" (mam Neostradę) i pokazuje mi się coś takiego:

"Username:
Password:
VPI (0~255): 0
VCI (1~65535): 35
Connection Type:
- PPPoE LLC
- PPPoE VC-Mux
- PPPoA LLC
- PPPoA VC-Mux"

Login i hasło to wiadomo, ale co mam wpisać w dwóch niższych polach i co wybrać w ostatniej. Wiem, że połączenie PPPoE, ale które? I co to jest VPI i VCI? W dokumentach Neostrady ani ustawieniach sieci nic na ten temat nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 15:01, Virus 500 napisał:

Jaka jest najlepsza pasta na procesor i kartę graficzną żeby lepiej przewodziły ciepło
?


ja uzywam pasty ZALMANA przynajmniej na procesorze. Dokladna nazwa to:

Zalman ZM-STG1 pasta termoprzewodząca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 22:19, Treant napisał:

Sprawdź, jakie jest użycie procesora podczas tego natężenia. I przede wszystkim, czy
na pewno gry wówczas go konsumują.

80-90%...

Coś można z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 16:16, Virus 500 napisał:

I co pomaga to ?? I co ile tak należałoby ją zmieniać ?


w windzie na E6750 mam 16 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 16:21, MLODY2K6 napisał:

> I co pomaga to ?? I co ile tak należałoby ją zmieniać ?

w windzie na E6750 mam 16 stopni

nie przesadzasz czasem w dół? no chyba że masz chłodzenie potrafiące schłodzić procka do/poniżej temperatury zewnętrznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2008 o 16:49, sig. napisał:

> > I co pomaga to ?? I co ile tak należałoby ją zmieniać ?
>
> w windzie na E6750 mam 16 stopni
nie przesadzasz czasem w dół? no chyba że masz chłodzenie potrafiące schłodzić procka
do/poniżej temperatury zewnętrznej



nie jestem pierwszy ktory ma takie tempy na E6750. proponuje zajezec na forum cooling.pl i pclab.pl tam maja takie same. napewno jest to zasluga MUGENA i TT ARMOR-a ale prosze bardzo:

20080212165325

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyświetla mi się przy starcie kompa: ,,drive error'''' , nie wiem jak to zwalczyć, ale w sumie nie przeszkadza, bo się f1 kontynuuje, a napęd już tu wspominany niedawno wciąż nie dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 21:17, ziptofaf napisał:

> jak moge zapobiec takiemu problemowi z grafika jak na screenie?
Po pierwsze - jaka karta graficzna?
Po drugie - czy zdarza się to tylko w grach?


1 Radeon 9600 Pro
2. Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się