PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 28.06.2008 o 16:57, mikus97 napisał:

Czesc, ktorys z gramowiczow kiedys podal taką strone do testowania czy jakas gierka pojdzie,
nie pamietam jej, podacie?

przejrzyj ten http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33486&u=1446 temat, były tam takie podawane kilka razy. aczkolwiek za "prawdomuwność" takich witryn nie ręczę, bo z założenia są one niepewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.systemrequirementslab.com
Ekhm, nie oswiezylem i troche sie spoznilem, sorry. Ale on zbyt wiarygodny nie jest, np. mam Semprona 2800+, a mowi mi, ze nie spelniam wymagan CoD2... Najlepiej sasmemu na demach posprawdzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd mi się to wzięło, ale w nazwach skrótów, widnieje też nazwa ich rozszerzenia :/
np. Paint.lnk
Jak to usunąć?

P.S. Nie chcę ukrywać rozszerzenia we wszystkich plikach, bo to wiem jak zrobić. chodzi tylko o skróty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę bezpiecznie wyłączyć te pliki które ładują się podczas startu systemu ?

Oraz , czy mogę przyspieszyć jakoś ładowanie się systemu >> ?? << Chodzi mi oto logo systemu Xp i pasek się ładujący pod nim

20080628194344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 19:44, Virus 500 napisał:

Mogę bezpiecznie wyłączyć te pliki które ładują się podczas startu systemu ?

Oraz , czy mogę przyspieszyć jakoś ładowanie się systemu >> ?? << Chodzi
mi oto logo systemu Xp i pasek się ładujący pod nim


Do szybszego ladowania systemu i w ogole do poprawy dzialania xp jest taki malutki zestaw zmian w rejestrze, ktory nazywa sie smart xp.
Sciagnij sobie ten programik. On nie wymaga instalacji bo jak pisalem zmienia on tylko wybrane przez danego uzytkownika klucze rejestru.
Jak go nie sciagniesz to kliknij do mnie na GG to Ci przesle 8964095.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem

nie wiem jak zaktualizować sterownik kontrolera dysku twardego

czytałem, ze trzeba uaktualnić sterowniki chipsetu ale jak to zrobiłem to dalej jest w tej samej wersji.

mam dysk WD800JB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 19:59, Noobio napisał:

witam

mam problem

nie wiem jak zaktualizować sterownik kontrolera dysku twardego

czytałem, ze trzeba uaktualnić sterowniki chipsetu ale jak to zrobiłem to dalej jest
w tej samej wersji.

mam dysk WD800JB

odinstaluj kontroler w managerze urządzeń uruchom instalator nowego sterownika(chipsetu) zrestartuj kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
mam taki problem , podczas włączania gry wyskakuje mi taki problem :

out of memory please free some memory the choose retry

wiem że to jest związane z pamięcią wirtualna , lecz mam teraz pamięc 1GB , lecz gdybym dokupił ramu , to pamięć wirtualna także sie zwiększy??
ewentualnie prosze o rady jak zwiekszyc tą pamięc wirtualną .

Aktualnie pokazuje mi tak:
pamiec wirtualna: 3487MB
użytych:576MB
wolne:2907MB

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/..../
Pamięci wirtualnej masz aż nadto - ponad 3GB. Ale jeżeli chcesz to jeszcze zwiększyć (max. do 4GB), to:
klikasz prawym przyciskiem myszy na mój komputer -> Właściwości -> Zaawansowane -> Ustawienia (pierwsze od góry) -> Zaawansowane -> Zmień -> Rozmiar niestandardowy -> Wpisz od 4096 MB do 4096 MB.
Dodam, że osobiście mam tylko 2GB pamieci wirtualnej (i tyle samo RAM-u), a wszystkie gry jakie znam działają bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest odpowiedź na posta Lechu28 (coś sie funkcja odpowiedz zepsuła)
> Macie jakieś propozycje co mogło być przyczyną tak słabego wyniku?
Karta graficzna - FX5200 to chłam. Taki 9600GT osiąga w 3D Marku 2005 50 razy więcej punktów...A więc nie dziw się, że PC Mark 05 też chodzi bardzo niepłynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam kurde problem z dzwiękiem u mnie w moim pokoiczku :P
ok do rzeczy :
mam płyte główną foxconn p35-a-s oraz zestaw głośnikowy creative inspire t6100 5.1 podłączam wtyczki do karty dzwiękowej zintegrowanej... tam sie wyświetla czy to tylne itd.. konfigruje zaznaczam ze zielona - przednie czarna tylne a pomarańczowa boczne.. niby wszystko ok.. ale jak wł film.. nie działają tylne :/
i wogóle nie moge tam ustawic zestawu 5.1 jest 4.1 7.1 ale 5.1 nie ma :/

co mam zrobic ? prosze o porade krok po kroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jako ze tamten problem sie rozwiazal, walnieta pamiec buu mam nowy i nie wiem co zrobic.
najlepiej by bylo jakby byla osoba co ma plyte taka jak ja foxconna p35a oraz pamieci crucial ballisticx 800Mhz.
problem polega na tym ze te pamieci powinny pracowac na takich ustawieniach przy 800Mhz timingi 4-4-4-12 oraz napiecie 2.2V. wiec tak po ustawieniu takich wartosci jednak nie do konca bo mam problem z napieciem, nie moge ustawic 2.200V tylko np 2.208 czasami troche wiecej, komputer albo sie nie odpala, albo jak ostatnio chodzil dosc dlugo rano jak sie obudzilem reset kompa sie zdziwilem wlazylem plytke z memtestem odpalam i cala fala errorow.
jednak jeszcze gdzies na stronie jakiegos sklepu tez z tymi pamieciami podane jest napiecie 2.1V ale takiego tez nie moge ustawic albo 2.128 albo 2.070 O_o i kolejny problem, ostatnio po wielu probach zmienienia napiecia na jak najblizsze 2.1 mialem cos takiego ze zmienilem w biosie na 2.099V zapisanie ustawien reset wchodze do biosu a w oknie gdzie mozna zmienic napiecia pokazuje akutalne a tam napiecie 2.4xx doszlo az po pewnym czasie do 2.6xx O_o wylaczylem kompa na jakies 30sek odpalam bios i normalnie napiecie tak jak ustawilem na 1.8 (domyslne)
jestem troche podwrazliwiony ta sytuacja mysle o kumpnie nowych pamieci, ale czy taki problem moze byc spowodowany pamieciami czy plyta? mam najnowszy bios do tego foxconna p38, zasilacz enermax620W wiec niema mowy zeby byl brak mocy,
jakies propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem skąd mi się to wzięło, ale w nazwach skrótów, widnieje też nazwa ich rozszerzenia
> :/
> np. Paint.lnk
> Jak to usunąć?
>
> P.S. Nie chcę ukrywać rozszerzenia we wszystkich plikach, bo to wiem jak zrobić. chodzi
> tylko o skróty.

Spróbuj ściągnąć xp-AntiSpy: http://xp-antispy.org/
Znajdziesz tam wiele "ukrytych" opcji do konfiguracji Windowsa. Wśród nich jest"Zawsze pokazuj rozszerzenie .lnk". Wystarczy odznaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam, bo od 3 dni nikt nic nie napisal:
Ja mam kolejny problem ze swoim kompem i tym razem chyba spadła mi moc wyjsciowa zasilacza(o ile to mozliwe). Twierdze tak dlatego, ze nagle zaczely mi sie w grach pojawiac bledy w cieniach (po prostu sa takie piksele w ktorych cienia nie ma, mimo ze powinien byc), a przedtem dzialo sie tak wtedy, gdy kabel od dodatkowego zasilania do karty graficznej nie stykal dobrze. Zaobserwowalem tez krotkie "zwisy" komputera, gdy podkrece karte, tak jak przedtem, nie tylko w grach, nawet w Windowsie. Na domyslnych ustawieniach takze pojawiaja sie ustawienia, mialem tez taki moment, ze i na domyslnych zegarach pojawialy sie "zwisy", ale jakos nastepnego dnia to sie juz nie ujawnilo. Wg mnie jest to cos z zasilaczem, ew. z plyta glowna w co watpie. Wiec czy ktos ma jakis pomysl, co to konkretnie mogloby byc i jak to dokladnie sprawdzic, zebym nie biegal caly czas do serwisu i z powrotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się