PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam!

Mam Gigabyte x48 z zaimplementowaną kartą dźwiękową, a po pokoju mam rozstawione głośniki 5.1, ponieważ w starym komputerze miałem karte dźwiękową Creative [c0000}(nei pamiętam dokładnie), próbowałem podączyc te głośniki ale są problemy z działaniem panelu rpzedneigo w komputerze jak i samych głośników. Oto one:

Po podłączeniu trzech mini jacków od subwoofera, i wejściu do Menedżera Realtek HD Audio, przy teście czy wszystko jest ok, dwa tylne głośniki nie grają, natomiast gdy puszczam muzykę nie działa tylko jeden.

Kabelki są tak połączone że gdy podepnę wszystko tak aby "według kolorów" nie działa panel przedni, nawet po odznaczeniu opcji "Wycisz panel tylny, gdy podłączone zostaną słuchawki do panelu przedniego"
gdy podłącze do tylnego słuchawki i mikrofon słuchawki działają natomiast mikrofon nie, dźwięk, tak jak by zanika. Przedtem wszystko działało, teraz nagle tak się dzieje.

Do przedniego gdy podłączam słuchawki albo mikrofon nie wykrywa ich.

Czyli:


W teście głośników nei działają dwa, podczas puszczania muzyki nie działa jeden, oraz dźwięk jest przytłumiony.
W tylnym panelu po podłączeniu słuchawek i mikrofonu wszystko było ok, czyli słuchawki i mik działały, teraz gdy mówie do mikrofonu jest dźwięk przerywany - czyli- gdy mowie do kolegi dociera tylko kilka słów. reszta już nie.

na panelu przednim nie wykrywa mi żadnych urządzeń podpiętych.

Jak poprawnie podpiąć głośniki 5.1 tak aby dźwięk nie był przytłumiony, i w teście działały wszystkie głośniki. I co zrobić żeby działał panel przedn?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:20, tiktaksnk napisał:

Jak poprawnie podpiąć głośniki 5.1 tak aby dźwięk nie był przytłumiony, i w teście działały
wszystkie głośniki. I co zrobić żeby działał panel przedn?.

co do panelu przedniego, to jesteś pewien że podłączyłeś jego kabelki do płyty głównej/karty dźwiękowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem z grafiką, gdy gram w różne gry pojawiaja mi sie artefakty, przeistalowałem sterowniki do karty, i directxa i nic to nie dało. Testowałem gry na dwóch kartach graficznych, nie wiem czego to jest wina.

20080830133026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:07, DJ Danielus napisał:

Hmm... Ale podkręcone taktowanie zapisywałeś zapewne do jakiegoś profilu. Spróbuj go
w ogóle usunąć lub zmienić.

No właśnie - nie pamiętam, czy go zapisywałem, czy nie, ale nie mogę znaleźć żadnego profilu. Znalazłem tylko jakieś pliki .rtp (np. GTA - Vice City.rtp; Need For Speed V.rtp; itp.), może to pomoże?? Załadowałem też domyślny profil nVidia, ale nie pomogło. Kurde, nie wiem już kompletnie co robić, skopałem sprawę. Karta graficzna właściwie nie jest mi już potrzebna, chciałbym tylko odzyskać twardziela.
PS: A czy w trybie awaryjnym d się np. nagrywać płyty?? Bo chciałbym kilka rzeczy sobie zachować.
PPS: A może przywrócić system do ostatniej dobrej konfiguracji )cczy jakoś tak - przed wejściem do trybu awaryjnego jest)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować przywrócić system, jeżeli nie pomoże to na innym komputerze wypal obraz z np. Ubuntu, odpal go i skopiuj dane.

Co do karty to jest ona podkręcana programowo, a więc ustawienia w BIOSie raczej nie są zmienione, tak więc myślę, że po usunięciu programów od OC i sterów, w skrajnym przypadku instalacja Windowsa problem nie powinien występować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:46, DJ Danielus napisał:

Można spróbować przywrócić system, jeżeli nie pomoże to na innym komputerze wypal obraz
z np. Ubuntu, odpal go i skopiuj dane.

Co do karty to jest ona podkręcana programowo, a więc ustawienia w BIOSie raczej nie
są zmienione, tak więc myślę, że po usunięciu programów od OC i sterów, w skrajnym przypadku
instalacja Windowsa problem nie powinien występować.

Dzięki wielkie, piszę już z mojego kompa. Wyrzucenie sterów i zainstalowanie ich na nowo pomogło. No, mogłem się od razu domyślić, bo przecież jak odinstaluje się stery to ikonka nVidii znika ;) Dzięki wielkie wszystkim, którzy mi pomogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż mam pewien problem z komputerem, a mianowicie gdy włączam gry (Gothic 3 , Wiedźmin) po wczytaniu planszy komp się zawiesza :/ . Sprawdziłem temp. procka i wychodzi że ma ponad 60!! stopni w idle (wiatraczek standardowy), a karta graficzna ma chłodzenie pasywne i nie wiem czy to może powodować te zwiechy.
Dzięki z góry za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:35, Kamil.sk napisał:

jeszcze 2 zdjecia.


Jak mozesz to obniz taktowanie gpu i pamieci powiedzmy o 100 mhz dla gpu i 100 mhz dla pamieci.
Mozna to zrobic programikiem riva tuner lub jak masz nvidie poprzez sterowniki karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 14:46, Misquamaqus napisał:

> jeszcze 2 zdjecia.

Jak mozesz to obniz taktowanie gpu i pamieci powiedzmy o 100 mhz dla gpu i 100 mhz dla
pamieci.
Mozna to zrobic programikiem riva tuner lub jak masz nvidie poprzez sterowniki karty.


>mógłbyś mi to dokładnie wytłumaczyc jak zrobic to Riva Tuner, kiedys miałem ten program i zapomniałem jak to sie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Od wczoraj wszystkie gry mi się jakoś dziwnie tną. Tak jakby widok z kamery przemysłowej. Yak jakby co kilka zec obraz pokazywało. ;/ Może ktoś wie co poradzić. Robiłem skanowanie komputera ale wirusów nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie gdy podkręcę kartę graficzną nawet o 20 mHz i to jest beznadziejne,wyłącz wszystkie niepotrzebne programy które żrą procka i spróbuj jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 16:23, albinskia napisał:

Mam problem. Od wczoraj wszystkie gry mi się jakoś dziwnie tną. Tak jakby widok z kamery
przemysłowej. Yak jakby co kilka zec obraz pokazywało. ;/ Może ktoś wie co poradzić.
Robiłem skanowanie komputera ale wirusów nie znalazłem.

sprawdź kompa antytwirusem (np avg free) oraz duetem ad-aware + spybot, bo coś ci ewidentnie siedzi w "trzewiach" i moc obliczeniową zużywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W teście głośników nei działają dwa, podczas puszczania muzyki nie działa jeden, oraz dźwięk jest przytłumiony.
W tylnym panelu po podłączeniu słuchawek i mikrofonu wszystko było ok, czyli słuchawki i mik działały, teraz gdy mówie do mikrofonu jest dźwięk przerywany - czyli- gdy mowie do kolegi dociera tylko kilka słów. reszta już nie.

na panelu przednim nie wykrywa mi żadnych urządzeń podpiętych.

Jak poprawnie podpiąć głośniki 5.1 tak aby dźwięk nie był przytłumiony, i w teście działały wszystkie głośniki. I co zrobić żeby działał panel przedn?.

gigabyte x48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę moje pytanie bo nie dostałem odpowiedzi: " która z tych opcji od temperatur z SpeedFana pokazuje temp. cpu ? są tam 2 opcje "Core" ale są też 3 pozycje o nazwie "Temp".A no i co oznacza pozycja "HD0" ? Kiedy minimalizuje Speedfana to na pasku pokazuje mi temp 35 stopni a taka temp jest tylko pod opcją "Temp1" "

20080830182012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się