PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Cześć.
Mam duży problem.
Chciałem sobie odpalić kompa i pokazał się tekst że występuje problem ze znalezieniem jakiegoś pliku systemowego. po różnych akcjach typu naprawa systemu itp (wszystkie nieudane) okazało się że nawet reinstalki nie moge zrobić bo mi się zatrzymuje instalator po tym jak wybieram opcje instalacji. Podpiąłem inny dysk i zaistalowałem na nim system. Odpaliłem kompa i okazało się że stary dysk wogóle nie zostaje wykryty. Oblookałem całego neta i żaden ze sposobów na moj problem nie zadziałał więc dałem sobie spokój i pomyślałem że oddam go do naprawy. Ale żeby było śmiesznie i ciekawie odpiąlem ten dysk co wrzuciłem na niego system zostawiając ten stary w kompie. Moja siostra która nie wiedziała o awarii odpaliła kompa i okazało się że działa tak jakby ten drugi dysk był ciągle podłączony. Nie mam wogóle dostępu do starego dysku a przeciez innego nie mam w kompie (wiem że wydaje się niemożliwe ale właśnie pisze z tego kompa...). Czy może mi ktoś poradzić jak odzyskać dostęp do danych z tego starego dysku? Bardzo proszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.... Jesli robie reinstalacje kompa to musze wszystkie sterowniki nagrane? Czy musze je nagrywa na plytke z kompa i pozniej instalowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 11:52, arti95 napisał:

Pytanko.... Jesli robie reinstalacje kompa to musze wszystkie sterowniki nagrane? Czy
musze je nagrywa na plytke z kompa i pozniej instalowac?


Czesc.
Jak przeinstalujesz system koniecznie musisz zainstalowac nowe sterowniki, bez nich ani rusz, najlepiej zanim przeinstalujesz system sciagnij wszystkie stery nowe jakie sa na necie nagraj na plytke. Pozniej reinstalka i wzucisz wszystkie nowe steryz z plyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mój problem zaginął w tłumie, pozwolę sobie powtórzyć posta:
Mam dziwny problem z moim blaszakiem. Mianowicie niektóre zapisywane ustawienia (np. hasła w przeglądarce) resetują się po ponownym włączeniu PC albo przeglądarki. Mam Mozillę Firefox 3.0.3. Podobnie jest w CS 1.6 - nie mogę dodać żadnego serwera do ulubionych, a ponadto dzisiaj wyczyściły mi się ustawienia i serwery, jakbym grę przeinstalował (wszedłem na serwer, chcę się ruszyć, męczę WSADa a tu nic).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta vista jest popieprzona ! Cholera dlaczego jak instaluję jakąś grę to nie instaluje mi się pasek w menu Start oraz cholerne ikony na pulpicie ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki program do testowania pamięci RAM polecacie? Darmowy, prosty w obsłudze i możliwie szybko działający.

EDIT: MUSI działać pod Vista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 13:46, MLODY2K6 napisał:

To zalezy co posiadasz, napewno do plyty glownej karty graficznej karty muzycznej na
plycie itp.



Do płyty głównej znalazłem oraz do karty graficznej na plytce dolączonej do zestawu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Byłem u kumpla żeby zgrał mi na dysk(ata) swoje mp3 i Visual C# Expres Edition. Podłączyłem twardziela do takiego zestawu:
Core 2 Quad Q6600 (niekręcony)
ASUS P5K
Geforce 8800gt (gigabyte)
4Gb ddr 2 800mhz
Zasilacz Rasurbo DLP 535 Silent Power
dysk twardy 500Gb (sata)
Podczas kopiowania wyszystko sło pięknie aż do momętu kiedy brat kumpla włączył twierdze, kumpel zaś alt+f4.
Komputer natychmiast się wyłączył. poczekaliśmy aż trochę ostygnie i prubowaliśmy włącztć... bezskutecznie.
zielona kontrolka (na płycie główniej) świeci się, kiedy naciskamy power wiatraki na procku i gradice obrócą się o 1,5cm i NIC. Help!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 14:47, Głąbi napisał:

Mam problem. Byłem u kumpla żeby zgrał mi na dysk(ata) swoje mp3 i Visual C# Expres Edition.
Podłączyłem twardziela do takiego zestawu:
Core 2 Quad Q6600 (niekręcony)
ASUS P5K
Geforce 8800gt (gigabyte)
4Gb ddr 2 800mhz
Zasilacz Rasurbo DLP 535 Silent Power
dysk twardy 500Gb (sata)
Podczas kopiowania wyszystko sło pięknie aż do momętu kiedy brat kumpla włączył twierdze,
kumpel zaś alt+f4.
Komputer natychmiast się wyłączył. poczekaliśmy aż trochę ostygnie i prubowaliśmy włącztć...
bezskutecznie.
zielona kontrolka (na płycie główniej) świeci się, kiedy naciskamy power wiatraki na
procku i gradice obrócą się o 1,5cm i NIC. Help!!!


P.s. kumpel miał też problem z grafiką tzn. po instalce nowych sterów nie włączał mu się Assasins Cered

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 14:39, arti95 napisał:

Sorry za spam ale nie moge edytować posta....
Czy wszystkie sterowniki po reinstalacji się usuwają?


tak chyba że masz je odpowiednio chronione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

program do testowania pamięci działajacy pod kontrolą systemu operacyjnego? to by było zwykłe oszustwo, bo normalne systemy operacyjne (a nawet Windowsy) nie pozwalają na dostęp do pamięci nieprzydzielonej danemu programowi. Osobiście polecam program memtest, ściągasz obraz płyty (w formacie iso) potem w programie do nagrywania wskazujesz ten plik jako źródło (np w nero ustawiasz typ płyty jako dane i klikasz w guzik otwórz), i z tam wypalonej płyty uruchamiasz komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się