PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

A ja mam problem z dyskiem. Po instalacji systemu wszystko działa z wyjątkiem jednego dysku - Maxtor 300GB - system go widzi jako dynamiczny, obcy (przy ikonce dysku w "Zarządzaniu komputerem" jest wykrzyknik) i nie pokazuje jego ikony, bios też widzi ten dysk. Nie mam do niego żadnego dostępu. Mam 3 dyski i Win XP Home +SP3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nie tyle problem, co dylemat...
Jaką wersję sterów wgrać do 7900GT? NVIDIA wydaje tyle tych wersji, że narobiła mi niezły mętlik O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pograć w starsze gry to zainstaluj starsze NV poniżej nr 50 a jeśli w nowsze gry no to powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 21:40, TetraGramaton napisał:

A coś wymieniałeś w pececie ?


nic nie wymieniałem. kompa mam rok. z początku było ok. tak pare miesiecy temu zaczął to robić.a tak to jestem skazany tylko na muze i na flaszki na gram.pl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 22:42, prf napisał:

> witam serdecznie. od pewnego czasu mam problem z komputerem. otóż przy uruchamianiu
jakiejkolwiek
> gry bądź też filmu ekran na monitorze robi się niebieski ( są tam jakieś białe literki

> ale nie jestem w stanie ich odczytać ponieważ komputer mi się od razu resetuje).
Robi
> tak samo jak chce obejrzeć jakiś filmik w necie ale to bardzo rzadko. byłem z pecetem

> w serwisie. opowiedziałem im co się dzieje, nie wiedzieli co to może być, pierwszy
raz
> się z tym spotkali. W serwisie przez 3 godziny odpalali filmy i zawsze działało
bez zarzutów.
> nie mam pojęcia co jest. Wczoraj z kolegą podłączyłem inny zasilacz. Działało. Pomyślałem

> ze wiem na czym stoję i podłączyłem swój. i tak dla sprawdzenia uruchomiłem film.
Też
> działał. Zong, wielkie oczy, szczęka do podłogi. Pomyślałem, no w końcu!. ale dziś
rano
> znów się zresetował. Naprawdę nie mam pojęcia co z nim jest. Jeśli jesteście w stanie

> to prosiłbym o Waszą pomoc.
Musisz podać treść komunikatu jaki wyświetla się na niebieskim ekranie .Sig parę postów
dalej podaje jak wyłączyć automatyczny restart.

podałbym treść ale on sie od razu resetuje i nie jestem w stanie przeczytać pierwszych wyrazów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 09:05, EmpireMen napisał:

> > witam serdecznie. od pewnego czasu mam problem z komputerem. otóż przy uruchamianiu

> jakiejkolwiek
> > gry bądź też filmu ekran na monitorze robi się niebieski ( są tam jakieś białe
literki
>
> > ale nie jestem w stanie ich odczytać ponieważ komputer mi się od razu resetuje).

> Robi
> > tak samo jak chce obejrzeć jakiś filmik w necie ale to bardzo rzadko. byłem
z pecetem
>
> > w serwisie. opowiedziałem im co się dzieje, nie wiedzieli co to może być, pierwszy

> raz
> > się z tym spotkali. W serwisie przez 3 godziny odpalali filmy i zawsze działało

> bez zarzutów.
> > nie mam pojęcia co jest. Wczoraj z kolegą podłączyłem inny zasilacz. Działało.
Pomyślałem
>
> > ze wiem na czym stoję i podłączyłem swój. i tak dla sprawdzenia uruchomiłem
film.
> Też
> > działał. Zong, wielkie oczy, szczęka do podłogi. Pomyślałem, no w końcu!. ale
dziś
> rano
> > znów się zresetował. Naprawdę nie mam pojęcia co z nim jest. Jeśli jesteście
w stanie
>
> > to prosiłbym o Waszą pomoc.
> Musisz podać treść komunikatu jaki wyświetla się na niebieskim ekranie .Sig parę
postów
> dalej podaje jak wyłączyć automatyczny restart.
podałbym treść ale on sie od razu resetuje i nie jestem w stanie przeczytać pierwszych
wyrazów

Wyłącz automatyczny restart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 09:44, prf napisał:

> > > witam serdecznie. od pewnego czasu mam problem z komputerem. otóż przy
uruchamianiu
>
> > jakiejkolwiek
> > > gry bądź też filmu ekran na monitorze robi się niebieski ( są tam jakieś
białe
> literki
> >
> > > ale nie jestem w stanie ich odczytać ponieważ komputer mi się od razu
resetuje).
>
> > Robi
> > > tak samo jak chce obejrzeć jakiś filmik w necie ale to bardzo rzadko.
byłem
> z pecetem
> >
> > > w serwisie. opowiedziałem im co się dzieje, nie wiedzieli co to może być,
pierwszy
>
> > raz
> > > się z tym spotkali. W serwisie przez 3 godziny odpalali filmy i zawsze
działało
>
> > bez zarzutów.
> > > nie mam pojęcia co jest. Wczoraj z kolegą podłączyłem inny zasilacz. Działało.

> Pomyślałem
> >
> > > ze wiem na czym stoję i podłączyłem swój. i tak dla sprawdzenia uruchomiłem

> film.
> > Też
> > > działał. Zong, wielkie oczy, szczęka do podłogi. Pomyślałem, no w końcu!.
ale
> dziś
> > rano
> > > znów się zresetował. Naprawdę nie mam pojęcia co z nim jest. Jeśli jesteście

> w stanie
> >
> > > to prosiłbym o Waszą pomoc.
> > Musisz podać treść komunikatu jaki wyświetla się na niebieskim ekranie .Sig
parę
> postów
> > dalej podaje jak wyłączyć automatyczny restart.
> podałbym treść ale on sie od razu resetuje i nie jestem w stanie przeczytać pierwszych

> wyrazów
Wyłącz automatyczny restart.

cóż.... nie jestem dobry w te klocki :P gdzie sie to wyłącza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 11:57, EmpireMen napisał:


> Wyłącz automatyczny restart.
cóż.... nie jestem dobry w te klocki :P gdzie sie to wyłącza ?

>

Ppm na moj komputer -> wlasciwosci -> zaaawansowane -> uruchamianie i odzyskiwanie -> odchacz "automatycznie uruchom ponownie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra , po instalacji sterów do grafiki nie pojawia mi się ikonka NVIDII koło zegara , co w XP się pojawiała , jak ją zmusić do pojawienia się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatni problem z wyłączaniem komputera, a mianowicie:
kiedy pojawia się "trwa zamykanie systemu.." to nic się nie dzieje... Trzeba wyłączyć z gniazdka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 12:48, EmpireMen napisał:

wyłączyłem resetowanie i jest taki komunikat. jeśli ktoś wie co jest przyczyną to proszę
o pomoc

>
Otworz pudlo i wyciagnij wszystkie kosci ram ze slotow.
Zamontuj jedna i testuj....szukaj uszkodzenia pod wzgledem niewlasciwej kosci ram.
Zmieniaj sloty i ilosci uzytych kosci.
Bledy stop dotycza w 99% wlasnie pamieci ram co nie znaczy, ze np masz nidowoltowany procesor lub wlasnie pamieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 12:48, EmpireMen napisał:

wyłączyłem resetowanie i jest taki komunikat. jeśli ktoś wie co jest przyczyną to proszę
o pomoc


Jesli nie jest to wina pamiecie (jak juz napisal Misquamaqus), to moze byc spowodowane zuzyciem/uszkodzeniem dysku twardego. Wtedy sprobuj wlozyc jakis inny dysk twardy. Sam osobiscie mialem taki ekran pojaiwajacy sie w dwoch kompach :P: raz byla wina pamieci, a za drugim razem dysk twardy po prostu zakonczyl swoj zywot :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się