PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Qurcze zawsze denerwowało mnie to jak dłuugo włączał mi się komp, ale teraz wpadłem na zabójczo łatwe, i dość skuteczne rozwiązanie...wystarczyło tylko pozmieniać w ustawieniach niektórych programów tak żeby nie uruchamiały się przy starcie systemu:-) od razu komp szybciej się włącz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 21:30, Crew_900 napisał:

Może ktoś mi napisać ale tak zrozumiale jak zrobić aktualizację biosa z pod Biosu ? Moja
płyta główna to Asus P5Q-E


Chyba z pod dosa....
Trza miec stacje dyskietek, sciagnac programik awdflash (do biosow awarda).
Sformatowac dyskietke z utworzeniem srodowiska dos (tam jest taka opcja), wgrac na tak przygotowana dyskietke program flashujacy i nowy bios.
Teraz bootujesz komputer z dyskietki i wpisujesz

awdflash.exe bios.bin

Dyskietka pomieli zdziebko, spyta sie czy chcesz zmienic bios (oczywiscie tak) i powinno zakonczyc flash powiadomieniem , ze wszysko jest łokej :))).

Startujesz z hdd i modlisz sie, zeby plyta wstala. 50 % takich operacji konczy sie w serwisie :).

Zanim cokolwiek zrobisz, zgraj oryginalny bios na dyskietke startowa co by w razie czego przywrocic bios jak sie bedzie jeszcze dalo :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale moja płyta posiada EZ Flash 2
Pisze że mogę to zrobić używająć pendrive z nowym biosem
Wciskam Alt+F2 i się otwiera okienko do flasowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 22:01, Crew_900 napisał:

Udało się :D
Rany ale stres miałem !


Jak zrobiles flasha ?....EZ flashem ?.
Nie wazne...gratuluje :))).

Ja juz dwa razy oddawalem plyte do kumpla, zeby zaprogramowac bios programatorem :)).
Flash zawsze wiaze sie z ryzykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo moja płyta posiada funkcję co opisałem powyżej .
Formatuję Pen Drive do formatu FAT ściągam najnowszą wersję biosa , wypakowuję do pena , uruchamiam kompa ponownie wciskam kombinację ALT+F2 i wyświetla się menu flasowania Biosa tylko Enter żeby rozpocząć i jeszcze raz potwierdzić to, sprawdza ten plik, instaluje, sprawdza poprawność i restart automatyczny i gotowe :D


Pewnie że z ryzykiem 2 tygodnie temu zrypałem swoją starą płytę poprzez intalację biosa z pod windowsa i jeszcze nie wysłałem na gwarancję :D Był też dobry powód żeby kupić lepszą płytkę główną xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2009 o 22:43, Crew_900 napisał:

Bo moja płyta posiada funkcję co opisałem powyżej .
Formatuję Pen Drive do formatu FAT ściągam najnowszą wersję biosa , wypakowuję do pena
, uruchamiam kompa ponownie wciskam kombinację ALT+F2 i wyświetla się menu flasowania
Biosa tylko Enter żeby rozpocząć i jeszcze raz potwierdzić to, sprawdza ten plik, instaluje,
sprawdza poprawność i restart automatyczny i gotowe :D


Pewnie że z ryzykiem 2 tygodnie temu zrypałem swoją starą płytę poprzez intalację biosa
z pod windowsa i jeszcze nie wysłałem na gwarancję :D Był też dobry powód żeby kupić
lepszą płytkę główną xD


Robilem flash EZ-tem. Mialem asusa.
No to teraz pogon troche cpu, bo ten gtx 9800 + sie nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bym chciał , ale tam tak dużo opcji jest : / Oraz boję się jedynie ustawiać te napięcia ...
Zrobiłem zestaw infa o kompie i pisało że max prędkość procka może wyności 3.80 Ghz a ja mam standardowo 2.66 Ghz : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 10:57, Crew_900 napisał:

Właśnie bym chciał , ale tam tak dużo opcji jest : / Oraz boję się jedynie ustawiać te
napięcia ...
Zrobiłem zestaw infa o kompie i pisało że max prędkość procka może wyności 3.80 Ghz a
ja mam standardowo 2.66 Ghz : /


Chociarz na 3.0/3.2 ghz go podkrec :).
Napiec na razie nie musisz podnosic. Najpierw fsb do gory.

Z reszta poczytaj poradniki do OC Twojego procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Mam Mp4 jakiejs slabszej firmy,kupiłem ją około 2 lat temu,problem w tym ze ładowarka nie działa,i musze ładować przez USB,i to pojawia sie prawdziwy problem,zazwyczaj ładuje po 24h a zdąze posluchac jakies 3 piosenki i sie rozladowuje :O
nie wiem w czym problem,wiem tylko ze USb daje 5V a moza bateria w Mp4 wymaga więcej?
w sumie mogę zamówić sobię ładowarkę,ale przez USB tez powinno isc no nie?
jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na przyszlosc wypowiadaj sie np. w tym temacie : http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=9003&u=170
TEN jest o kompach.

To ze laduje Ci sie przez USB dlugo, to sie nie dziwie, ale zeby az 24h?! Moje PSP przez USB laduje sie max. 5 godz... A rozladowuje Ci sie tak szybko dlatego, ze zycie Twojej baterii dobiega konca (2 lata to i tak niezle jesli mowa o czyms "tanim"). Jesli bateria nie jest na stale wbudowana (tak jak np. NIE jest w produktach firmy Apple), to poszukaj moze na Allegro czy sie nowa nie znajdzie. Jak jest wbudowana, to duzo Ci doradzic nie moge...

P.S. Urzadzenie jest jeszcze na gwarancji?? Jak tak oddawaj do serwisu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na czym może polegać problem z pamięciami w komputerze?

Bo jak czasami płyta główna mi przy uruchamianiu komputera piszczy, to wynika, że jest to jakiś problem z pamięciami. Do tego czasem wyłącza się komputer, pojawia się niebieski ekran, rusza się jakiś pasek postępu dot. pamięci wirtualnej, czy coś w tym stylu, po czym komputer uruchamia się ponownie. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 21:35, barth89 napisał:

Na czym może polegać problem z pamięciami w komputerze?

Bo jak czasami płyta główna mi przy uruchamianiu komputera piszczy, to wynika, że jest
to jakiś problem z pamięciami.

Niekoniecznie - zależy od typu BIOSu i częstotliwości "pisków".
Do tego czasem wyłącza się komputer, pojawia się niebieski

Dnia 19.05.2009 o 21:35, barth89 napisał:

ekran, rusza się jakiś pasek postępu dot. pamięci wirtualnej, czy coś w tym stylu, po
czym komputer uruchamia się ponownie. Co to może być?

Pamięć wirtualna znajduje się na dysku twardym i z pamięcią fizyczną mało ma wspólnego... Pojawiający się pasek to zapewne sprawdzanie ścisłości systemu plików, czy coś w tym stylu - popularny przy błędach z wyłączaniem komputera i systemem plików typu FAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 22:28, barth89 napisał:

Ale ja mam NTFS ;>

Nic nie szkodzi - tutaj także to występuje, ale dla FATa to był praktycznie rzecz ujmując standard ;)

Dnia 19.05.2009 o 22:28, barth89 napisał:

A jak sobie z tym problemem poradzić?

Zależy z którym. Jeżeli z piskami to rozszyfrować ów kod i naprawić problem, np. poprzez przeczyszczenie lub wymianę wadliwego podzespołu. Co zaś tyczy się sprawdzania integralności to opcja powinna (z tego co pamiętam) znajdować się w dwóch miejscach: rejestr + PPM na ikonie dysku → Właściwości → Powinna być tam opcja o ile się nie mylę i należy ją odznaczyć.

Nie jestem pewien do końca czy się nie mylę, ze względu na to iż obecnie przesiaduję na Linuksie i nie mam możliwości sprawdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 22:54, DJ_Danielus napisał:

> Ale ja mam NTFS ;>
Nic nie szkodzi - tutaj także to występuje, ale dla FATa to był praktycznie rzecz ujmując
standard ;)


U mnie to wystąpiło po wgraniu nowego BIOSu...

Dnia 19.05.2009 o 22:54, DJ_Danielus napisał:

> A jak sobie z tym problemem poradzić?
Zależy z którym. Jeżeli z piskami to rozszyfrować ów kod i naprawić problem, np. poprzez
przeczyszczenie lub wymianę wadliwego podzespołu. Co zaś tyczy się sprawdzania integralności
to opcja powinna (z tego co pamiętam) znajdować się w dwóch miejscach: rejestr + PPM
na ikonie dysku → Właściwości → Powinna być tam opcja o ile się nie mylę
i należy ją odznaczyć.


Ale odznaczyć co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 23:08, barth89 napisał:

U mnie to wystąpiło po wgraniu nowego BIOSu...

Możliwy jakiś problem z nowym BIOSem - spróbuj go wgrać ponownie lub inną wersję.

Dnia 19.05.2009 o 23:08, barth89 napisał:

Ale odznaczyć co? :)

Sprawdzanie integralności plików przy starcie systemu (najwyżej jak będę pod Windowsem to dam dokładniejsze namiary).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się