PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 09.05.2009 o 21:36, igor8472 napisał:

Kup słuchawki, przy włączonych głośnikach często tak jest.


mam ze sluchawkami -.-
i na sluchawkach i na glosnikach jest to samo :D
wiec to nie tu problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z grubsza łamiesz postanowienia licencji, bo nie wolno Ci wykonać kopii zapasowej w przypadku tej gry, Activison na to nie pozwala ( wymaga używania nośnika dostarczonego/kupionego z grą ),
patrz
warunki licencji punkt 4
odnośnie nośnika
ograniczona gwarancja punkt 1

Ale z tego że Polskie realia są inne :)
Płytka dwuwarstwowa ( najlepsze rozwiązanie )
Użycie archwizatora (rar,zip ) i spakowanie obrazu tej gry na dwa duże pliki, w przypadku ponownej instalacji będziesz musiała skopiować te dwa pliki na dysk i rozpakować


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 13:25, blacklio2 napisał:

Tak z grubsza łamiesz postanowienia licencji, bo nie wolno Ci wykonać kopii zapasowej
w przypadku tej gry, Activison na to nie pozwala ( wymaga używania nośnika dostarczonego/kupionego
z grą ),
patrz
warunki licencji punkt 4
odnośnie nośnika
ograniczona gwarancja punkt 1


Punkty licencji niezgodne z polskim prawem są nieważne, a że prawo pozwala robić kopię zapasową to ten punkt jest nieważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK masz rację można wykonać taką kopię, ale używając w/w oprogramowanie zgadzasz się na używanie wyłącznie oryginalnego nośnika jeśli tego nie robisz łamiesz licencje, tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 14:54, blacklio2 napisał:

OK masz rację można wykonać taką kopię, ale używając w/w oprogramowanie zgadzasz się
na używanie wyłącznie oryginalnego nośnika jeśli tego nie robisz łamiesz licencje, tyle
w temacie


No to co mam zrobić, mój oryginał już pęka, to chyba ich problem, że takie cudowne płyty wychodzą :/
Zresztą, z tego zapakowywania nic nie będzie, bo to by zeszło ze 2-3 godziny. Pozostaje się rozejrzeć za płytą dwuwarstwową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 14:54, blacklio2 napisał:

OK masz rację można wykonać taką kopię, ale używając w/w oprogramowanie zgadzasz się
na używanie wyłącznie oryginalnego nośnika jeśli tego nie robisz łamiesz licencje, tyle
w temacie


Nie łamiesz licencji bo punkt niezgodny z miejscowym prawem jest nie ważny więc nie możesz łamać czegoś co w danym miejscu nie obowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według gwarancji masz 3 miesiące na bezpłatną wymianę nośnika, po tym okresie lipa albo płacisz za nośnik albo rozwiązujesz to w sposób wymieniony wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łamiesz, bo kopie zapasową masz używać zgodnie z licencją w/w oprogramowania a teraz patrz na postanowienia licencji ( na co Activision się nie zgadza )

Oczywiście tutaj to jest sama teoria bo w praktyce wiemy jak to się odbywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 16:41, blacklio2 napisał:

Łamiesz, bo kopie zapasową masz używać zgodnie z licencją w/w oprogramowania a teraz
patrz na postanowienia licencji ( na co Activision się nie zgadza )

Oczywiście tutaj to jest sama teoria bo w praktyce wiemy jak to się odbywa :)


Prawo polskie > licencją oprogramowania. Mamy więc prawo do kopii zapasowej. Nie podam konkretnych artykułów, bo nie chce mi się ich godzinę szukać, tym niemniej, kopię zapasową wolno zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz chyba wszystkich postów, przyznałem przecież że kopia zapasowa jest legalna, ale jej użytkowanie musi być zgodne z licencją danego oprogramowania w tym przypadku licencja COD4 ( Activision ) nie pozwala na korzystanie z innych nośników, wyłącznie oryginalne dostarczone z grą


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawa jest ważniejsza od licencji. Za nieważne uznano np napisy na płytach dvd zabraniające ich odtwarzania w szkołach. Jeśli ustawa na coś jawnie pozwala, to można to robić niezależnie od tego co w licencji zapisano (co więcej niewiem czy nie dało by się całej licencji na podstawie jednego punktu niezgodnego z ustawą podważyć).

ps nielegalne jest za to obchodzenie zabezpieczeń (wyjątkiem są niewiadomo czemu mody do konsol) więc albo płytę trzeba kopiować z zabezpieczeniami, ale czekać aż gra wyjdzie bez zabezpieczeń w jakiejś taniej serii

pps są naturalnie pokrętne tłumaczenia np oficjalna interpretacja Microsoftu głosiła przez jakiś czas że ta kopia dozwolona ustawą to.... system na dysku. Inna sprawa że ten sam producent uznawał że jeśli system jest instalowany na macierzy to trzeba osobną licencję na każdy dysk wchodzący w jej skład.

edit: jest tylko jeden sposób na legalne, prawne uniemożliwienie zrobienia kopi: zapewnić możliwość nabycia nowego zestawu płyt instalacyjnych po tzw kosztach własnych czyli produkcja + przesłanie (przy czym nie wiem czy tu łapię się dożywotnia gwarancja, bo jest ograniczona dostępnością nośników, zaś sam Cdprojekt chyba tworzenia kopii nie zabrania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co masz w ustawie???? Tylko tworzenie kopii zapasowej o użytkowanie praktycznie nic nie ma

Ustawa jawnie pozwala na utworzenie kopii zapasowej, co jest jasne jak słońce, natomiast zasady jej użytkowania ( zgodnie z ustawą reguluje licencja oprogramowania ). Activison daje gwarancję na 90 dni do tego czasu wymienia nośniki za free po tym czasie życzy sobie 10 GBP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z komputerem :) Mianowicie resetuje się zaraz po uruchomieniu, jak jeszcze widać logo producenta płyty głównej. Jedyne co mogę zrobić to wejść do BIOS-u. Komputer ma 5 lat. Myślę, że nazwa modelu płyty nie ma znaczenia, ale mogę ją podać gdyby była jednak potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 22:39, blacklio2 napisał:

A co masz w ustawie???? Tylko tworzenie kopii zapasowej o użytkowanie praktycznie nic
nie ma /.../

Bo nie musi być. Obywatelowi wolno jest wszystko, co nie zostało zabronione. Skoro wolno zrobić kopie zapasową, to nie po to, zeby ją oprawić w ramki i powiesić na ścianie. Ja porobiłem sobie kopie zapasowe tych programów, które mam w jednym egzemplarzu, Windows98, Windows2k i Windows XP Home mam w dwóch egzemplarzach ale Widows XP Pro mam jeden i zrobiłem sobie kopie zapasową. Nie uważam, żebym naruszył licencję w świetle polskiego prawa, a jak ktoś uważa inaczej, moze mnie podać do sądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz w ustawie masz wyraźnie napisane, że masz ją używać zgodnie z licencją danego oprogramowania w innym przypadku po prostu łamiesz tą licencję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 17:55, blacklio2 napisał:

Zaraz zaraz w ustawie masz wyraźnie napisane, że masz ją używać zgodnie z licencją danego
oprogramowania w innym przypadku po prostu łamiesz tą licencję

Używam zgodnie z licencją. Kopia zapasowa nie oznacza używania.
Jeśli mam dwie oryginalne płyty Windowsa2k, to używam do instalacji jedną, a kod wpisuje ten, który jest przypisany do konkretnego komputera. Jeśli od ciąglych reinstalacji płyta mi sie zniszczy, to zanim uzyję drugiej, zrobie z niej kopie zapasową, której teraz nie potrzebuję. Tak samo, jak reinstaluje WindowsaXP Home - mam dwa oryginały a używam jednego do reinstalacji.
Zauważ, że, przyjmując Twój sposób myslenia, niemozliwe byłoby zrobienie pełnej kopii zapasowej dysku, bo w kopii zapasowej miesci sie również system operacyjny! A jakoś Microsoft nie wytoczył producentowi Ghosta, Symantec''owi, procesu. Nie mam najmniejszego zamiaru być świętszym od papieża i piszę, jak jest. Mam kopie zapasową systemu operacyjnego i mam kopie zapasową całego dysku. Zapłaciłem za system operacyjny, zapłaciłem za program do robienia kopii zapasowych i mam prawo - w ramach dozwolonego użytku, robić sobie kopie zapasowe. Jeśli ktoś uważa inaczej - nie ukrywam sie - może mi wytoczyc proces. Nie ukrywam się do tego stopnia, że systemy operacyjne zarejestrowałem w Microsofcie na swoje nazwisko, chociaż nie musiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z kompem, a dokładniej z dźwiękiem. W kilku grach (np. GTA SA) gdy wychodzę do menu i z powrotem wracam, lub jest coś wczytywane pojawia się strasznie głośne szumienie. Ciężko mi je dokładniej opisać, ale jest to nieznośne. Proszę o pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Wasza dyskusja jest naprawdę fascynująca i pouczająca, ale do jasnej... Może byście się zajęli problemami z kompem, a nie z tym czy licencja jest taka czy siaka. To wkurzające jak masz poważny problem, a inni po prostu cię olewają gadając na temat niezwiązany z tematem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 19:50, KrzysztofMarek napisał:

Używam zgodnie z licencją. Kopia zapasowa nie oznacza używania.

Spoko ja przecież tego nie neguję :)

Dnia 11.05.2009 o 19:50, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli mam dwie oryginalne płyty Windowsa2k, to używam do instalacji jedną, a kod wpisuje
ten, który jest przypisany do konkretnego komputera. Jeśli od ciąglych reinstalacji płyta
mi sie zniszczy, to zanim uzyję drugiej, zrobie z niej kopie zapasową, której teraz nie
potrzebuję. Tak samo, jak reinstaluje WindowsaXP Home - mam dwa oryginały a używam jednego
do reinstalacji.
Zauważ, że, przyjmując Twój sposób myslenia, niemozliwe byłoby zrobienie pełnej kopii
zapasowej dysku, bo w kopii zapasowej miesci sie również system operacyjny! A jakoś Microsoft
nie wytoczył producentowi Ghosta, Symantec''owi, procesu. Nie mam najmniejszego zamiaru
być świętszym od papieża i piszę, jak jest. Mam kopie zapasową systemu operacyjnego i
mam kopie zapasową całego dysku. Zapłaciłem za system operacyjny, zapłaciłem za program
do robienia kopii zapasowych i mam prawo - w ramach dozwolonego użytku, robić sobie kopie
zapasowe. Jeśli ktoś uważa inaczej - nie ukrywam sie - może mi wytoczyc proces. Nie ukrywam
się do tego stopnia, że systemy operacyjne zarejestrowałem w Microsofcie na swoje nazwisko,
chociaż nie musiałem.

Nie porównuj licencji Microsoftu do licencji Activison (COD4 ) bo na pewno się różnią, tutaj rozpatruję wyłącznie licencję Activison bo tutaj chodzi o grę tego wydawcy


@up
Lamb3rt

No sorry chłopie ale od tego jest forum, i nie ponaglaj jeśli ktoś będzie wiedział w jaki sposób rozwiązać jakiś problem to zapewne pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się