PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2009 o 08:56, St1m napisał:

Ale jeśli bym to spakował, to mógłbym to odtwarzać normalnie w winampie? Bo nie uśmiecha
mi się rozpakowywanie tego za każdym razem jak będę chciał czegoś posłuchać. ;/

Naturalnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zapewne wam się nudzi to przedstawię wam mój problem. :)
Otóż od dłuższego czasu (od kiedy dostałem kompa w swe łapy) mam problem z komputerem, dokładniej z grami. Gdy grywam w starsze gry, cholernie się zacinają, ale nie jest to typowa "zacinka". W pewnym momencie, gra staje, a po kilku sekundach, zaczyna harczyć dźwięk. Takie długie "yyyyyy" czy coś w tym rodzaju. Ciężko mi to wytłumaczyć. To na pewno nie jest wina gier. A właśnie co do gier, aktualnie dobrze działa tylko Stalker i Gothic 3, w tych dwóch grach ani razu mi się to nie zdarzyło. Nawet Counter Strike się tnie, a jak wiadomo, wymagania ma malutkie. Również ostatnio kupiony Dark Messiah. Nie wiem w czym tkwi problem. Może już ktoś tak miał. Trochę chaotycznie napisane, ale mam nadzieje, że zrozumiecie.
Ps. Przypomniało mi się, że nawet gry freeware z CDA się tną :P
Ps. W razie czego proszę pisać w zrozumiałym języku, bo weteranem komputerowym nie jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak: zaktualizuj sterowniki i podaj raport DxDiag. Raport robisz tak Start->Uruchom wpisujesz dxdiag i enter.
Czekasz chwilę potem zapisz wszystkie informacje zapisujesz je do pliku txt, a jego zawartość wklejasz tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomóc coś z tym BIOSem moim? :)

Przy okazji jedno pytanie - dlaczego dxdiag wykrywa mi tylko 3070 MB pamięci, skoro mam 4094? ;>

------------------
System Information
------------------
Time of this report: 5/21/2009, 16:22:26
Machine name: BARTEK-PC
Operating System: Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6001) Service Pack 1 (6001.vistasp1_gdr.090302-1506)
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: System manufacturer
System Model: System Product Name
BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Processor: AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 5200+ (2 CPUs), ~2.6GHz
Memory: 3070MB RAM
Page File: 838MB used, 5511MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 10
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 6.00.6001.18000 32bit Unicode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo dla kontrolera pamięci/procesora pracującego w trybie 32-bitowym max rozmiar obsługiwanej pamięci to 4 gb - pamięć na karcie/kartach rozszerzeń (pewnie masz gigabajt pamięci na karcie graficznej, albo 2 karty po 512 mb każda)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 18:30, S1G napisał:

bo dla kontrolera pamięci/procesora pracującego w trybie 32-bitowym max rozmiar obsługiwanej
pamięci to 4 gb - pamięć na karcie/kartach rozszerzeń (pewnie masz gigabajt pamięci na
karcie graficznej, albo 2 karty po 512 mb każda)


Tu jednak bardziej chodzi o system 32bit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 18:30, S1G napisał:

bo dla kontrolera pamięci/procesora pracującego w trybie 32-bitowym max rozmiar obsługiwanej
pamięci to 4 gb - pamięć na karcie/kartach rozszerzeń (pewnie masz gigabajt pamięci na
karcie graficznej, albo 2 karty po 512 mb każda)


Mam kartę 512 MB ;> To znaczy, że gdzieś umknęło to 512 czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 18:18, barth89 napisał:

Może ktoś pomóc coś z tym BIOSem moim? :)

Przy okazji jedno pytanie - dlaczego dxdiag wykrywa mi tylko 3070 MB pamięci, skoro mam
4094? ;>


To jest po pierwsze:

http://support.microsoft.com/kb/929580/en-us

Po drugie wpisz w google vista 4gb ram, jest masa info na ten temat w necie. Są też rozwiązania które pokażą w systemie 32bit`owym 4gb ram ale tak naprawdę ich nie wykorzystają. Jest to ograniczenie samego systemu który nie potrafi zaadresować tej pamięci.

pozdr.

[edit]

tutaj masz jeden ze sposobów na rozwiązanie problemu:
http://worthposting.wordpress.com/2008/07/30/vista-4gb-problem-solution/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"1) Access cmd: Click on the Start Pearl > type cmd in the Search Bar > and press Ctrl + Shift + Enter (this allows you to run cmd in administrative mode)

2) Type BCDEdit /set PAE forceenable

“BCDEdit is a boot configuration editor for the command line. Using the above command you’ve just enabled Physical Address Extension (PAE) which can address memory larger than 4 GB. ” – Arsgeek"

Mógłbyś te kroki wytłumaczyć (może przetłumaczyć)? Bo niezbyt rozumiem co mam zrobić...

Tak przy okazji - windows wykrywa 4GB, ale ten dxdiag nie wykrywa ich. Wiem, że mogę wykorzystać 3,5 GB, ale zaintrygowało mnie to, że ten dxdiag pokazuje 3 GB, a nie 4, czy 3,5 (te 521 to też zawsze coś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym niie zrobisz. Jedynie mozna sciagnac z MS win 7 w wersji 64 bit. System za darmo z kluczem rejstracyjnym i wsparciem technicznym no i oczywiscie wersja 64 bit bedzie widziec nawet 128 gb pamieci jak sie nie myle :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 20:00, Misquamaqus napisał:

Nic z tym niie zrobisz. Jedynie mozna sciagnac z MS win 7 w wersji 64 bit. System za
darmo z kluczem rejstracyjnym i wsparciem technicznym no i oczywiscie wersja 64 bit bedzie
widziec nawet 128 gb pamieci jak sie nie myle :))).


Ale jakn napisałem wyżej - wiem, że mogę wykorzystać 3,5. Ale dlaczego tu akurat 3 tylko? Równie dobrze mogę wyciągnąć jedną kość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 19:56, barth89 napisał:

"1) Access cmd: Click on the Start Pearl > type cmd in the Search Bar > and press
Ctrl + Shift + Enter (this allows you to run cmd in administrative mode)

2) Type BCDEdit /set PAE forceenable

“BCDEdit is a boot configuration editor for the command line. Using the above command
you’ve just enabled Physical Address Extension (PAE) which can address memory larger
than 4 GB. ” – Arsgeek"

Mógłbyś te kroki wytłumaczyć (może przetłumaczyć)? Bo niezbyt rozumiem co mam zrobić...

Tak przy okazji - windows wykrywa 4GB, ale ten dxdiag nie wykrywa ich. Wiem, że mogę
wykorzystać 3,5 GB, ale zaintrygowało mnie to, że ten dxdiag pokazuje 3 GB, a nie 4,
czy 3,5 (te 521 to też zawsze coś).


"1) Otwórz start w polu do wyszukiwania wpisz cmd naciśnij Ctrl + Shift + Enter wyskoczy prośba o zgodę bo uruchamiasz to jako administrator

2) Wpisz w konsoli BCDEdit /set PAE forceenable

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dzięki z pomoc, ale mam teraz problem z jedną rzeczą tylko: "Wpisz w konsoli BCDEdit /set PAE forceenable" Co muszę wpisać? Bo pokazuje się komunikat, że nie została zdefiniowana zmienna środowiskowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 20:52, barth89 napisał:


Dzięki z pomoc, ale mam teraz problem z jedną rzeczą tylko: "Wpisz w konsoli BCDEdit
/set PAE forceenable" Co muszę wpisać? Bo pokazuje się komunikat, że nie została zdefiniowana
zmienna środowiskowa...


BCDEdit /set PAE forceenable

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat trochę nieodpowiedni. Ale chciałbym znaleźć program dzięki którym zmontowałbym kilka fragmentów filmów w jeden. Jakiś łatwy i oczywiście darmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 21:11, xD_ominik napisał:

Wiem że temat trochę nieodpowiedni. Ale chciałbym znaleźć program dzięki którym zmontowałbym
kilka fragmentów filmów w jeden. Jakiś łatwy i oczywiście darmowy.


windows movie maker :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 19:18, Vysoki napisał:

Tu jednak bardziej chodzi o system 32bit :)

to ograniczenie sprzętowe a nie programowe, a to dość spora różnica. programowe było by łatwo ominąć, tutaj natomiast potrzebne było by tzw stronicowanie. A to fatalnie wpływa na wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 19:21, barth89 napisał:

Mam kartę 512 MB ;> To znaczy, że gdzieś umknęło to 512 czy co?

Hmmmmm nie masz czasem innych kart rozszerzeń z własną pamięcią np dzwiękowej osobno albo psychx-a? Ew zintegrowanej graficznej, jak nie wyłączysz stosownej opcji w biosie to system zarezerwuje dla niej trochę pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu Sigu fajnie napisal....nawet, gdy system widzi 3.5 gb pamieci a jest jej w komputerze 4 gb, to nie znaczy, ze zabraknie ramu.
System przydzieli tą zarezerwowana a nie wykorzystana, wiec wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się