PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

hmm natrafiłem na dziwny problem a mianowicie, dziś kupiłem myszkę MX518 od Logitecha i podczas instalacji oprogramowania wyskakuje błąd "Biblioteka VC8 nie została zainstalowana poprawnie." co to jest ?? Może mi ktoś pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pamięciami firmy Infineon.Szwagier dał mi 2 kości tej firmy o pojemności 512 DDR 333Mhz każda. Wsadziłem je do swojego kompa w którym jest 2 x 512 DDR 333 Mhz Kingston i 1 x GoodRAM DDR 400 Mhz. Z chwilą odpalenia kompa wystąpił konflikt - system nie odpalił i słyszałem tylko długie "biiiiiiiiip". Pobawiłem się w sprawdzanie co i jak i wnioski są takie: konflikt jest między Kingstonami i Infineonami (jeden Kingston i jeden Infineon). Konflikt występuje także między samymi Infineonami. Brak konfliktu w przypdku 1 Infineona i GoodRAM''u.
Kingstony mam w slotach 1,3 a GoodRAM w slocie 2. Między Kingstonami i GoodRAM''em nie ma konfliktu (logiczne, skoro ich używam razem ;)) Znajomy informatyk mojego Szwagra powiedział, że coś niby trzeba przestawić w BIOS''ie, żeby Infineony się nie gryzły. Czy ktoś wie co i jak? Fajnie by było mieć te dodatkowe 512 RAM''u :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć sterowników do karty graficznej GeForce Go 6100 :( na stronie Nvidii są stery do kart typu GF 6 i GF Go 7. Nie ma kategorii GF Go 6. Mógłby mi ktoś pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z darmowym programem do konwersji SUPER. Polega on na tym, że konwersja mkv lub mp4 w rozdzielczości 1280x720 jest zakończona niby dobrze ale tak: plik wejściowy ma od jakichś 250 MB do 350 MB a wynikowy niezależnie od rozmiaru tego pierwszego gdzieś koło 130 MB. Plik wynikowy da się odtworzyć ale jest on za krótki (ma od 8 do 10 minut zamiast 25) i z poważnym desynchro AV - dźwięk ucieka obrazowi. Kodeki video dla każdego z tych plików to AVC. Ciekawą sprawą jest to że konwersji poddałem mkv o rozdzielczości 640x480 i wszystko poszło gładko i bez problemów (kodek też AVC). Wolałbym, żeby uruchomić ten konwerter niż użyć innego bo tylko na tym udało mi się uzyskać wystarczająco dobrą jakość bez windowania bitrate do kosmicznych wartości i pomnażania rozmiaru pliku przez 4. I zapomniałbym napisać kluczowej informacji - rzecz się tyczy konwersji mkv i mp4 do avi (Divx lub Xvid)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 22:43, Sandro napisał:

Nie mogę znaleźć sterowników do karty graficznej GeForce Go 6100 :( na stronie Nvidii
są stery do kart typu GF 6 i GF Go 7. Nie ma kategorii GF Go 6. Mógłby mi ktoś pomóc?


Sterowniki do serii 6 nie dzialaja ?
Sprobuj sciagnac sterownik do serii geforce GO 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i odrazu mówię że prosił bym żeby odpowieź była pewna a nie chyba bo to drogi sprzęt.
Chodzi o myszkę Labtec optyczną do laptopów podłączanom przez port USB.Działała świetnie ponadto miała opcje zmiany koloru co fajnie wyglądało.No i dzisiaj nagle zaczeła się wyłączać w sęsie że ten laser optyczny pod myszką się wyłącza i włącza po pewnym czasie i nie wiem czego to wina czy mysz jest uszkodzona i trzeba ją wymienić czy da się naprawić a jeżeli tak to czy moge to sam zrobić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 16:30, Misquamaqus napisał:

Sterowniki do serii 6 nie dzialaja ?
Sprobuj sciagnac sterownik do serii geforce GO 7.

Wolałem nie kombinować, bo zbyt dobrze znam swoje szczęście do tego typu operacji. Znalazłem odpowiednie drivery na jakiejś alternatywnej stronie. Wszystko działa jak ta lala. Dzięki mimo wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myszka dzialal i nagle... przestaje dzialac, to CHYBA (:D) cos jest z nia nie tak :P Jesli gwarancja jest wazna, to ja odeslij. Jesli myszka jest na jakis akumulator, to moze wystarczy ja tylko podladowac?

Kiedys mialem podobny problem, ze starym 5-letnim Logitech''em, raz chodzila, raz nie, rozebralem ja na czesci, wyczyscilem z kurzu i brudu w srodku, podlaczam... i dziala. Po kilku dniach padla i nigdy wiecej nie ozyla. Moze zycie myszki Twojej konca dobiega? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 23:09, kuba9876543210 napisał:

Jak myszka dzialal i nagle... przestaje dzialac, to CHYBA (:D) cos jest z nia nie tak
:P Jesli gwarancja jest wazna, to ja odeslij. Jesli myszka jest na jakis akumulator,
to moze wystarczy ja tylko podladowac?

Kiedys mialem podobny problem, ze starym 5-letnim Logitech''em, raz chodzila, raz nie,
rozebralem ja na czesci, wyczyscilem z kurzu i brudu w srodku, podlaczam... i dziala.
Po kilku dniach padla i nigdy wiecej nie ozyla. Moze zycie myszki Twojej konca dobiega?
:>

Labtec mini optical glow mouse tak się nazywa pozatym nie da się jej rozebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra geniusze tak więc rozebrałem w końcu ta myszkę i podłączyłem co prawda nie znam się na układach scalonych ale wstepna diagnoza brzmi dioda led odpowiedzialna za emitowanie światła optycznego zgasła.
chodź zauważyłemrównież kilka innych dziwnych zjawisk no nie wiem jeszcze pujdę do kolegi on ma firmę informatyczną i profesjonalny sprzęt napewno mi pomorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 23:05, benq20 napisał:

Witam wszystkich i odrazu mówię że prosił bym żeby odpowieź była pewna a nie chyba bo
to drogi sprzęt.
Chodzi o myszkę Labtec optyczną do laptopów podłączanom przez port USB.Działała świetnie
ponadto miała opcje zmiany koloru co fajnie wyglądało.No i dzisiaj nagle zaczeła się
wyłączać w sęsie że ten laser optyczny pod myszką się wyłącza i włącza po pewnym czasie
i nie wiem czego to wina czy mysz jest uszkodzona i trzeba ją wymienić czy da się naprawić
a jeżeli tak to czy moge to sam zrobić???


Jak miałem podobny problem (Logitech MX 518) to się okazało że kabel myszki miałem przełamany, pomogła wymiana kabelka. Należało rozebrać mysz zlokalizować podłączenie, wyciągnąć kabel z innej myszy, porównać kolejność kabli we wtyczce, wetknąć, poskładać spowrotem do kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z myszką, że jak przytrzymuje prawy przycisk to tak jakby przerywa.
Dość mocno przeszkadza to np w GTA 4, gdzie żeby celować muszę przytrzymać prawy, a podczas gry wygląda to tak że przytrzymuje, zaczynam celować, nagle przerywa i po chwili znowu celuje, znowu przerywa, itd a ja cały czas oczywiście trzymam ten przycisk.


Jaki model myszki nie wiem, wiem tylko tyle że jest z "Apollo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Otoz potrzebny mi modem adsl do polaczen szerokopasmowych. Nie mowie o syfach dostarczanych przez tepse i netie... Potrzebny mi dobry i niezawodny BEZ ROUTERA poniewaz zalezy mi na zewnetrznym adresie IP. Mozecie mi wskazac jakies modele? Aha, problemem jest Vista 64-bitowa... Musi z nia wspolpracowac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2010 o 18:17, The-Darkest napisał:

Mam taki problem. Otoz potrzebny mi modem adsl do polaczen szerokopasmowych. Nie mowie
o syfach dostarczanych przez tepse i netie... Potrzebny mi dobry i niezawodny BEZ ROUTERA
poniewaz zalezy mi na zewnetrznym adresie IP. Mozecie mi wskazac jakies modele? Aha,
problemem jest Vista 64-bitowa... Musi z nia wspolpracowac:(


1.) To czy adres IP będzie zewnętrzny, czy wewnętrzny, dynamiczny czy stały, to zależy tylko od dostawcy internetu, a nie routera. Wszyscy więksi dostawcy oferują zewnętrzne IP, zazwyczaj za dopłatą.
2.) Router może przeszkadzać w uzyskaniu zewnętrznego adresu IP tylko jeśli go źle skonfigurujesz. Wystarczy przekierować odpowiednie porty, włączyć DMZ bądź przestawić router na bridge (wtedy będzie się zachowywać tak samo jak zwykły modem podłączony do komputera) i na powrót na routerze będziesz mieć zewnętrzne IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba problem z laptopem mam. Mam na nim Windows XP i jak zamykam go i potem otwieram to system już nie chce wstać. O co chodzi ? Światełka się świecą , tylko pulpit się nie pokazuje, muszę go wyłączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się