PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

#Dann - właśnie wydaje mi się, żę to nie jest wina temperatury, bo niekiedy mam włączony Speed Fan i temperatura średnia ze wszystkich wiatraków jest np 30C, czyli dużo poniżej i nic mi nie zawyża, a i tak się zatrzymuje wszystko :/. Również nie robi mi się czarny ekran tylko staje obraz w miejscu, kursorem mogę jeszcze obracać, ale po chwili i on się blokuje, włacza się pc speaker i tylko reset pomaga.

Ja kupowałem komputer 17. lipca 2009 i stąd moje pytanie - ile lat gwarancji jest na pudło? Bo ja nie mam na poszczególne części. Rok, czy 2 lata? Wiem, że najlepiej zadzwonić, ale jako, że dzisiaj sobota, a jutro niedziela, to pytam tutaj, jak sklepy najczęściej dają. Bo niedawno byłem z zasilaczem (tj. przed 17. lipca 2010) i wiadomo, że gwarancję uznali, a nie wiem jak teraz będzie, bo raczej na nową płytę główną mnie aktualnie nie stać, mam inne wydatki.

Moim zdaniem to nie wina SC2, bo nie raz grałem kilka meczów z rzędu i spokojnie się grało na max detalach bez problemów. Teraz odinstalowałęm nawet SC2 i też problem nadal działa. Również mam kartę ATI Radeon, ale moim zdaniem to też nie wina karty. Bo grałem teraz chwilę i jadę sobie samochodem w Burnout Paradise, nagle dźwięk się zaciął w jednym loopie, a ekran normalnie działał i jechałem chwilę dalej i zaraz na raz zwiesił się dźwięk i obraz i tyle go widzieli :).

Coś z płytą główną kurde :/. Trzeba oddać szmelce do serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 22:28, Buchomodozor napisał:

Witam, mam pewnie dosc prosty, ale bardzo denerwujacy mnie problem, otoz:
-Mam glosniki 5:1.
Na youtube i innych stronach* dzialaja tylko 2 FL i FR

*wyjatkiem jest WMP, gdzie dzialaja w porzadku wszystkie glosniki, wraz z basem.
Jakies propozycje co moze byc nie tak?


Zapomnialem dodac ze na ''nie internecie'' wszystko jest w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 22:31, mystek86 napisał:

#Dann - właśnie wydaje mi się, żę to nie jest wina temperatury, bo niekiedy mam włączony
Speed Fan i temperatura średnia ze wszystkich wiatraków jest np 30C, czyli dużo poniżej
i nic mi nie zawyża, a i tak się zatrzymuje wszystko :/. Również nie robi mi się czarny
ekran tylko staje obraz w miejscu, kursorem mogę jeszcze obracać, ale po chwili i on
się blokuje, włacza się pc speaker i tylko reset pomaga.


No to strzelam, że padła płyta główna. Oddaj gada do sklepu na gwarancji. Muszą uznać. :-)
Mam tylko nadzieję, że nie będziesz tak jak ja czekał miesiąc na zwrot płyty głównej od ASUSa :-)

Dnia 07.08.2010 o 22:31, mystek86 napisał:

Ja kupowałem komputer 17. lipca 2009 i stąd moje pytanie - ile lat gwarancji jest na
pudło? Bo ja nie mam na poszczególne części. Rok, czy 2 lata?


Ja kupiłem też jakoś z rok lub dwa lata temu swojego i gwarancję dostałem na całe pudło równe 3 lata. Wydaje mi się, że teraz to chyba standard, także no worries.

Dnia 07.08.2010 o 22:31, mystek86 napisał:

Moim zdaniem to nie wina SC2, bo nie raz grałem kilka meczów z rzędu i spokojnie się
grało na max detalach bez problemów. Teraz odinstalowałęm nawet SC2 i też problem nadal
działa. Również mam kartę ATI Radeon, ale moim zdaniem to też nie wina karty. Bo grałem
teraz chwilę i jadę sobie samochodem w Burnout Paradise, nagle dźwięk się zaciął w jednym
loopie, a ekran normalnie działał i jechałem chwilę dalej i zaraz na raz zwiesił się
dźwięk i obraz i tyle go widzieli :).


Widzisz, kolega gra w SC2 na GeForce 8800GT, więc karta też nie pierwszej świeżości, ale problemów z grą nie ma żadnych. Ja przez dość spory czas nie miałem żadnych podstaw do narzekania na tego mojego Radka 3850 as well. Tyle grało się w oba KOTORy, w ME 1 i 2 oraz kilka innych gier. Ale teraz jak już będę wymieniał kartę graficzną (a będę i to mam nadzieję jeszcze w tym roku), żadne ATI nie wchodzi w grę. Call me paranoid. :-)

Dnia 07.08.2010 o 22:31, mystek86 napisał:

Coś z płytą główną kurde :/. Trzeba oddać szmelce do serwisu.


Też bym tak zrobił. Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#Dann - w poniedziałek zadzwonię do tego sklepu, gdzie kupowałem komputer i zapytam o tą gwarancję i opowiem problem. Wcześniej przerzucę sobie wszystko z dysku C na D i na pen drive w razie czego. wolę nie ryzykować utraty dokumentów.

Kolega z pracy też ma problem chyba z płytą główną i czeka na komputer już 2 tygodnie, tj we wtorek będą 2 tygodnie. Jakoś mi się to nie uśmiecha, zanudzę się!! :D A telewizja mnie jakoś nie rajcuje w ramach zabicia nudy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 13:14, mystek86 napisał:

#Dann - w poniedziałek zadzwonię do tego sklepu, gdzie kupowałem komputer i zapytam o
tą gwarancję i opowiem problem. Wcześniej przerzucę sobie wszystko z dysku C na D i na
pen drive w razie czego. wolę nie ryzykować utraty dokumentów.


Innymi słowy ciąg dalszy nastąpi lub jak kto woli to be continued. :-)
Jeszcze raz good luck życzę.

Dnia 08.08.2010 o 13:14, mystek86 napisał:

Kolega z pracy też ma problem chyba z płytą główną i czeka na komputer już 2 tygodnie,
tj we wtorek będą 2 tygodnie. Jakoś mi się to nie uśmiecha, zanudzę się!! :D A telewizja
mnie jakoś nie rajcuje w ramach zabicia nudy :P.


Ja miałem to samo. Czekałem lekko ponad miesiąc na zwrot płyty, ponoć wieźli ją do siedziby ASUSa we Wrocławiu (a mieszkam w okolicach Warszawy). Jednak to nie transport był chyba problemem, tylko to że był to okres wakacji (w zeszłym roku ?) i wszyscy siedzieli na Karaibach zamiast lutować mojego ASUSa. ;-P
W końcu po około trzech tygodniach wizytowania i trucia głowy gościowi w sklepie kupiłem jakiegoś tymczasowego MSI za niecałe 200 zł i dopóki kilka dni temu nie trafił go piorun, okazał się całkiem w porządku.
Jak to mawiają, jak coś ma być prowizoryczne lub tymczasowe, to na 99,9% pozostanie już na stałe. :-)

I jak na ironię losu, wkrótce po zakupie tego MSI mój ASUS wrócił z naprawy i przez ten rok po prostu leżał w sklepie, bo nie miałem powodu by go odbierać. :-) Dopiero jak teraz (przez własną głupotę) piorun spalił mi tego MSI, owy ASUS okazał się moją deską ratunku. Musiałem tylko zapłacić za nowy zasilacz. :-)
Ale to już takie tam opowieści z krypty. :-D
Pamiętam też, że wtedy dodatkowo straciłem 120 zł wydane na pre-paida, bo nie mogłem grać w WoWa, a kod został wcześniej wbity.

Oczywiście nikomu tego nie życzę, ale jeśli oddaje się coś na gwarancji i nie ma się nic na zamianę ani żadnej alternatywy, to trzeba liczyć się z utratą dostępu do komputera na co najmniej tydzień, a jak widać w skrajnych przypadkach nawet do miesiąca.

EDIT: Polecam książki. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 22:20, Dann napisał:

BTW, dlaczego karty ATI tak bardzo się grzeją w porównaniu do GeForce''ów ? Taki wspomniany
250 GTS: 46 stopnie passive, w stresie 60-65. Radeony średnio 5-10 stopni więcej na wstępie.
Wiem jedno: jako gracz nie chcę mieć już nic wspólnego z kartami ATI. Może są dobre do
prac biurowych, nie wiem.


Jak kupujesz karty z jednoslotowym chłodzeniem, to rzeczywiście tak jest. U obu firm. Ale mój HD5850 osiąga temperatury o wiele niższe niż cała seria GTX4xx Nvidii na której można próbować zrobić sobie jajecznicę (i wcale z tym nie kpię: http://www.youtube.com/watch?v=ASu3Xw6JM1w)...I
A co do omawianego GTS250 - a może porównaj go z HD5750, bo chyba wyszły w dość podobnym okresie? Wydajność na korzyść ATI, cena podobna, temperatury...niższe u ATI. O i ma DX11.
Jasne, AMD też ma wpadki - HD4850 potrafi pracować przy blisko 100 stopniach Celsjusza. Ale nie generalizuj, mówiąc, że wszystkie jej produkty takie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam po problemie zatrzymywania się systemu dzięki... formatowi C i reinstalacji Windy, ale pojawił się kolejny problem. Otóż przeinstalowałem wspomnianego windowsa. Zainstalowałem sterowniki z płyty cd do płyty głównej oraz do karty graficznej, wchodzę w połączenia sieciowe, tam mam już utworzone połączenie lokalne, które jest włączone automatycznie, gdyż kabel od internetu (stałe łącze osiedlowe) jest podłączony do komputera. Wchodzę we właściwości, jak zawsze, kiedy mam formata. Wchodzę we właściwości protokołu TCP/IP i wpisuję ręcznie IP, DNS i numer bramy - tak jak zawsze, Daję Zamknij, Ok, chwilka stopki i ok. Włączam Internet Explorer, żeby przetestować, czy działa internet i co? I kapa, żadna strona nie wchodzi :/. Chwilę coś tam czyta, mąci ale na końcu wyskakuje anulowanie strony.


Co może być problemem? Zrobiłem to co zawsze krok po kroku po instalacji windowsa i nic, internet nie działa :/. A mój provider nie sądzę by miał jakieś problemy, gdyż jak jakieś ma, to dosłownie raz na ruski rok tak, ze nie mam internetu może kilka godzin, chociaż w 2009 roku nie przypominam sobie takiego dnia, a w tym roku również nie było dnia bez internetu.

PS: sam mam HD4850 właśnie :) no ale do 100C to on chyba nie doszedl nigdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2010 o 14:37, ziptofaf napisał:

Jak kupujesz karty z jednoslotowym chłodzeniem, to rzeczywiście tak jest. U obu firm.
Ale mój HD5850 osiąga temperatury o wiele niższe niż cała seria GTX4xx Nvidii ...


Nie no skoro karta potrafi pracować stabilnie przy temperaturach sięgających 97 stopni (tak jest np. u mnie ATM), to już jest coś. Ja przez ponad trzy lata miałem Durona 1,2 Ghz, który grzał się do blisko 90 C i nic się nie działo. :-)
Natomiast jeśli zapodasz sobie odpowiednie chłodzenie, tak karty jak i całej obudowy, cyrkulację powietrza, ble ble ble oraz nie będziesz go użytkował w pomieszczeniu gdzie temperatura waha się w granicach 30-40 C, to nie powinno być problemów z utrzymaniem względnie niskich temperatur nawet dla samego ognia. :-)
Ja niestety nie spełniam żadnego z tych wymagań, dodatkowo chyba jednak tamten piorun musiał uszkodzić kartę graficzną as well.
Sytuacja w grze ME2: ląduję na Omedze, gadam z jednym gościem, potem z drugim. Wchodzę do Afterlife, tam gdzie piękne Asari prezentują swoje wdzięki przy rurach, i nagle klops... black screen i zwiech.
OK, zły na cały świat and beyond wciskam reset, odpalam grę ponownie, znowu lecę na Omegę i powtarzam dokładnie to samo. Wszystko w porządku. Podchodzę do Arii, odbywam z nią dość długą rozmowę, nadal OK. Idę dalej pogadać z najemnikami itd. Kurcze, gram blisko pół godziny i nic.
Ja już tego nie rozumiem...

Dnia 08.08.2010 o 14:37, ziptofaf napisał:

A co do omawianego GTS250 - a może porównaj go z HD5750, bo chyba wyszły w dość podobnym
okresie? Wydajność na korzyść ATI, cena podobna, temperatury...niższe u ATI. O
i ma DX11.


Ja pamiętam miałem wtedy wybór pomiędzy 8600 GT, a właśnie HD3850. Wychodziło na to, że Radeon niewiele droższy, a wydajność ponoć dwukrotnie wyższa. Wybór teoretycznie był prosty.
Teraz z perspektywy czasu tak sobie myślę, że ja wcale nie potrzebuję kart z tych wyższych półek cenowo-wydajnościowych. Takie karty zawsze będą się grzały i ciągnęły najwięcej prądu, niezależnie od producenta. A do takiego np. WoWa w zupełności wystarczy coś słabszego.
Kiedyś miałem GF 4200 i dopóki po około trzech latach karta nie padła (zapewne z powodu złego klimatu w obudowie :-)), działała naprawdę pierwszorzędnie. Żadnych problemów.
Także chyba jednak powrócę do nVidii.

Dnia 08.08.2010 o 14:37, ziptofaf napisał:

Jasne, AMD też ma wpadki - HD4850 potrafi pracować przy blisko 100 stopniach Celsjusza.
Ale nie generalizuj, mówiąc, że wszystkie jej produkty takie są.


Wiem że sporo przesadziłem i przepraszam. Poniosło mnie.
W sumie jeśli cokolwiek miało w jakikolwiek negatywny sposób wpłynąć na pracę tego HD3850, to tylko i wyłącznie moja własna głupota.
Natomiast z całą pewnością pozostanę przy procesorach AMD. Mam je niemal od samego początku, począwszy od AMD K5 75 Mhz i złego słowa powiedzieć nie mogę. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. wrócił z naprawy mój zasilacz Chieftec CFT-600-14CS . no to siup. komp off, odłaczam słabszy i wkładam ten. Wszystko śmiga. Włączam net nagle na klawiaturze zaczęły migać kontrolki i komp off. Teraz jak próbuje go odpalić i przyglądam sie podzespołom to widzę że wiatraczek Radeona4890 1GB kręci sie słabo, tak jakby miał za mało mocy, a 3 kontrolki na górze karty świecą sie na czerwono. Jakieś rady? się dziwie bo nie mam gdzie włączyć kabla 8 pinowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 12:53, Xanas napisał:

Mam problem. wrócił z naprawy mój zasilacz Chieftec CFT-600-14CS . no to siup. komp off,
odłaczam słabszy i wkładam ten. Wszystko śmiga. Włączam net nagle na klawiaturze zaczęły
migać kontrolki i komp off. Teraz jak próbuje go odpalić i przyglądam sie podzespołom
to widzę że wiatraczek Radeona4890 1GB kręci sie słabo, tak jakby miał za mało mocy,
a 3 kontrolki na górze karty świecą sie na czerwono. Jakieś rady? się dziwie bo nie mam
gdzie włączyć kabla 8 pinowego.


czy na starym zasilaczy komp wstaje?
czy podłączyłeś zasilanie z zasilacza do karty graficznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2010 o 14:59, Nufiko napisał:


czy na starym zasilaczy komp wstaje?
czy podłączyłeś zasilanie z zasilacza do karty graficznej?


1. nie wstaje teraz nawet na starym
2. tak. 2 kable po 6 pinów

dodatkowe informacje:

nawet po zdjęciu karty graficznej i próbie włączenia locki na klawiaturze nadal migają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj model płyty głównej i resztę konfiguracji komputera. To ze świecą się kontrolki na karcie graf. oznacza tylko tyle, ze ta nie przechodzi auto testu przy uruchamianiu, co nie koniecznie oznacza uszkodzenie karty. paść mogła też płyta główna, będzie to tym bardziej prawdopodobne jeśli komputer nie wydaje z głośniczka systemowego żadnych pisków itp.

Miałem kiedyś podobny objaw z Cheiftecem CTF-650-cośtam, komp nie chciał wstać ani na nim ani na innym zasilaczu (na pewno sprawnym), na radku 4850 świeciły się lampki, tylko wentylatory chodziły na pełnych obrotach. Okazało się że zasilacz uszkodził płytę główną. Poprzedziły to problemy z uruchamianiem: trzeba było kompa startować (łącznie z odłączaniem go z prądu) po kilka razy zanim się uruchomił porządnie. Co dziwniejsze to to, że zasilacz zachował jaką taką sprawność - po zmianie płyty wszystko chodziło ale objawy po jakimś czasie wróciły (znowu zanim wystartował trzeba było wiele uruchomień i kolejna płyta w serwisie). Po wymianie na nowy od pół roku spokój ale i tak nie ufam już tej marce. Ogólnie to 2 płyty w serwisie i wymiana na nowe i zasilacz wymieniony na nowy i mnóstwo nerwów straconych, o ganianiu się z serwisem ponad 2 miesiące już nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 16:58, Nufiko napisał:

Podaj model płyty głównej i resztę konfiguracji komputera. To ze świecą się kontrolki
na karcie graf. oznacza tylko tyle, ze ta nie przechodzi auto testu przy uruchamianiu,
co nie koniecznie oznacza uszkodzenie karty. paść mogła też płyta główna, będzie to tym
bardziej prawdopodobne jeśli komputer nie wydaje z głośniczka systemowego żadnych pisków
itp.

Dobra, już oddałem kompa do serwisu i do jutra mi sprawdzą co się walneło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie... kto wie niech mi odp...

w folderze mam filmy i obok nich zakładka RATING i gwiazdki...
i teraz moje pytanie... gdzie moge ustawić te gwiazdki
próbowałem klikać na nie ale wchodze do folderu...
próbowałem znaleźć we właściwościach coś... ale nic nie widze.. :/
(jakby co win mam po ENG)

kto wie niech mi powie jak to poustawiać (chciałbym wiedzieć np za miesiąc jaki film mi się widział itd. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam problem. Komputer po włączeniu resetuje się i ostatecznie rzecz biorą nie otwiera. Czasami dochodzi do opcji wybrania systemu awaryjnego etc, ale potem po chwili się wyłącza. Oczywiście słychać charakterystyczny jeden dźwięk i przez ledwo jedną pojawia się(miga i znika) niebieski ekran, a na nim jakieś napisy białą czcionką. Niestety nie mam szans tego przeczytać bo wszystko dzieje się za szybko.
Pomocy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 19:05, In_The_End napisał:

Oczywiście mam problem. Komputer po włączeniu resetuje się i ostatecznie rzecz biorą
nie otwiera. Czasami dochodzi do opcji wybrania systemu awaryjnego etc, ale potem po
chwili się wyłącza. Oczywiście słychać charakterystyczny jeden dźwięk i przez ledwo jedną
pojawia się(miga i znika) niebieski ekran, a na nim jakieś napisy białą czcionką. Niestety
nie mam szans tego przeczytać bo wszystko dzieje się za szybko.
Pomocy:(

Musisz wyłączyć automatyczny restart . http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1220738.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będziesz w stanie wykonać tego co prf napisał spróbuj użyć klawisza Pause/Break, normalnie używam go do zatrzymania ładowania systemu żeby np przeczytać dokładnie komunikaty na ekranie POST, możne na blue screenie zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się