PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jeszcze raz mam zapytanie co do WMP. Chciałem sobie mianowicie dać tekst do piosenek i mi się to udało przez jeden program, ale jest on wyświetlany w bardzo małej części i jakoś na dole (screen). Da się to zmienić, by był na całą ''stronę''?

20110828115524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy włączałem komputer pojawił się błąd (zanim się zalogowałem i tak dalej) , że dokonano niedozwolonej zmiany i można w trybie online jakoś odszukać odpowiedź. Ja zrestartowałem komputer i już się to nie pokazało. Co to mogło być, jednorazowy błąd?
Mam Windows Vista 32bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 16:56, lis_23 napisał:

Przy każdym starcie systemu od ponad roku wyskakuje mi taki komunikat jak na zdjęciu,co
on oznacza i skąd pochodzi?

Jest on spowodowany bajerami od ASUSA, które:
a) źle zainstalowały się, a posiadasz je na kompie
b) nie masz ich na PC, ale czyniłeś w tą stronę kroki
c) ww. programy usunąłeś źle i krzaczkują tobie.

Ktoś ma jakieś inne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 17:05, Niewiernus napisał:

>

Czyli nie jest to spowodowane złym,błędnym zainstalowaniem sterowników od płyty głównej tylko niedoinstalowaniem jakiś dodatków?
tak się zastanawiam,bo od paru miesięcy mam też inny problem; uruchamiam kompa,zwykle gdy uruchamia się system to u góry ekranu pojawia mi się ramka z rozdzielczością / 1920x1080 / ale od ok.marca co jakiś czas ramka ta jest pusta i na czarnym ekranie wychodzi tylko napis " brak sygnału " - system startuje normalnie,są wszystkie dźwięki ale brak obrazu i myślałem że ów komunikat i ten problem się ze sobą w jakiś sposób łączą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, zaktualizuj wszystkie sterowniki od plyty glownej, wykorzystujac plytke CD od plyty glownej.
Sterowniki, ktore juz masz, zostana ewentulanie nadpisane, wiec nic zlego nie moze sie stac.
Zmien tez sterowniki do 4870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 16:56, lis_23 napisał:

Przy każdym starcie systemu od ponad roku wyskakuje mi taki komunikat jak na zdjęciu,co
on oznacza i skąd pochodzi?


Wygląda to tak jakby stery od Asusa przy każdym uruchomieniu kompa chciały się od nowa zainstalować. Najlepiej ściągnij sobie Ccleaner i usuń to z autostartu, powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 19:20, ray757 napisał:


Wygląda to tak jakby stery od Asusa przy każdym uruchomieniu kompa chciały się od nowa
zainstalować. Najlepiej ściągnij sobie Ccleaner i usuń to z autostartu, powinno pomóc


Mam CClener ale nie mogę znaleźć tego programu
co ewentualnie z tej listy można by jeszcze wyłączyć przy starcie?

20110828194240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem wam, że zdurniałem i nie wiem co robić.

Mam sprzęt Phenom X4 955, 4gb ram i gainward gtx 260 oraz Chieftec 650W

Mój problem polega na tym, że wczoraj nagle w czasie gry zawiesił się komputer i pomógł twardy reset.. później znów po paru minutach.. Niestety bez grania również sam windows 7 zaczął stawać:( i tylko twardy reset pomagał. Tryb awaryjny śmiga bez problemu. Nawet zintegrowana grafika się wieszała takie paski jak zebra na cały ekran

Zrobiłem format, dysk jest dobry sprawdziłem HDAT itd podobnymi programami. Niestety po formacie znów zawieszał się znów system. Wyciągnąłem grafikę bo widziałem w zarządzaniu komputerem w raportach błąd związany z NVIDIA.. podłączyłem zintegrowaną którą mam na płycie i jakoś działało ;) przez 3h bo puściłem dwa filmy. Niestety po wsadzeniu ponownie grafiki GTX 260 problem wrócił. Teraz przy ładowaniu filmu nagle ekran zgasł i powrócił. Następnie wyskoczył błąd ze sterownikami.. Pochodziło z parę minut i niestety stanąl..

Teraz odłączyłem grafikę i podpiąłem zintegrowaną i znów jest problem.. co parę minut mruga ekran na sekundę a następnie albo robi się niebieski ekran lub biało-czarne paski jak zebra.

Zdurniałem.. nawet ramy zmieniałem i to nie one.. co jest grane? płyta zepsuła się? zasilacz? Moja płyta to GIGABYTE GA-MA790GP-D4SH.. update robiłem w zeszłym roku (biosu).

niewiem co robić jak sprawdzić czy to wadliwa płyta? Proszę o szybką pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać gdzieś głębiej w systemie się to zaszyło. Nie ma nic na liście dodaj/usuń programy? Próbowałeś wrzucić płytke ze sterownikami wtedy, gdy ci sie wyświetla to okienko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 19:45, Sylarek napisał:

niewiem co robić jak sprawdzić czy to wadliwa płyta? Proszę o szybką pomoc


Najprościej iść do kogoś ze wszystkimi urządzeniami które sprawiają problemy i próbować na innym kompie, w końcu znajdziesz to co nawala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 20:15, ray757 napisał:

Widać gdzieś głębiej w systemie się to zaszyło. Nie ma nic na liście dodaj/usuń programy?
Próbowałeś wrzucić płytke ze sterownikami wtedy, gdy ci sie wyświetla to okienko?


Problem w tym,że płyta CD/DVD ze sterownikami od płyty głównej gdzieś mi wsiąkła ... ale nawet gdy był to nic to nie dało na początku
prawdopodobnie w październiku/listopadzie będę zmieniał płytę główną,procek,pamięć i dysk,więc brak sterowników nie jest aż tak dokuczliwy,ewentualnie można by ściągnąć sterowniki z neta,lub Bios płyty główne ale na tym się nie znam ...
mam też problem,iż od kiedy używam klawiatury Razera / Tarantula / nie mogę wejść do biosu płyty głównej,np.gdy komp odpali mi się w trybie awaryjnym nie mogę wybrać żadnej opcji ani np.przyśpieszyć ponowne uruchomienie kompa a nie mam już zwyczajnej klawiatury ... da się to jakoś zmienić lub obejść?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 20:27, lis_23 napisał:

> Widać gdzieś głębiej w systemie się to zaszyło. Nie ma nic na liście dodaj/usuń
programy?
> Próbowałeś wrzucić płytke ze sterownikami wtedy, gdy ci sie wyświetla to okienko?


Problem w tym,że płyta CD/DVD ze sterownikami od płyty głównej gdzieś mi wsiąkła ...
ale nawet gdy był to nic to nie dało na początku
prawdopodobnie w październiku/listopadzie będę zmieniał płytę główną,procek,pamięć i
dysk,więc brak sterowników nie jest aż tak dokuczliwy,ewentualnie można by ściągnąć sterowniki
z neta,lub Bios płyty główne ale na tym się nie znam ...


Pobierz stery z neta. Wchodzisz na stronę producenta płyty -> wyszukujesz swój model -> szukasz sterowników

Dnia 28.08.2011 o 20:27, lis_23 napisał:

mam też problem,iż od kiedy używam klawiatury Razera / Tarantula / nie mogę wejść do
biosu płyty głównej,np.gdy komp odpali mi się w trybie awaryjnym nie mogę wybrać żadnej
opcji ani np.przyśpieszyć ponowne uruchomienie kompa a nie mam już zwyczajnej klawiatury
... da się to jakoś zmienić lub obejść?.


Tak da się ale musisz mieć klawiaturę podpiętą na PS2 (jak masz przejściówkę USB/PS2 tez zadziała). Następnie w BIOS musisz znaleźć opcje USB legacy czy jakoś podobnie i włączyć ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2011 o 21:11, Nufiko napisał:


Tak da się ale musisz mieć klawiaturę podpiętą na PS2 (jak masz przejściówkę USB/PS2
tez zadziała). Następnie w BIOS musisz znaleźć opcje USB legacy czy jakoś podobnie i
włączyć ją.

Wszystkie cztery wtyczki od klawiatury są podpięte do kompa a mimo to do biosu wejść się nie da,może nie ma ona tej konkretnej wtyczki lub coś jest nie tak podłączone?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 20:22, Sylarek napisał:

http://obrazki.elektroda.pl/6088168600_1314555017.jpg zobaczcie te napiecia -12? czyzby
byly zle? jakie powinny byc?


-12 volt jest prawie zawsze zle odczytywany, wiec tym sie akurat nie przejmuj.
Problem jest zwiazany z karta grafiki, ktora chyba wyzionela ducha.
Sprobuj w trybie awaryjnym odinstalowac sterowniki i zainstalowac nowe:

http://www.guru3d.com/news/nvidia-geforce-forceware-28036-drivers/

To są bety, wiec w czasie instalacji wyskoczy pytanie, czy instalowac czy nie.
Klikasz tak.

Jak sterownik nie bedzie sie chcial zainstalowac, bedzie oznaczac, ze karta umarla.
Wtedy dla pewnosci, wez karte i idz do kumpla i sprawdz u niego na pececie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić obecną wersję sterowników do płyty głównej?,nie chcę zainstalować tych samych
czy one się same nadinstalują,zastąpią poprzednią wersję,czy trzeba się bawić tak,jak przy sterownikach do grafiki?
pytam,bo nie chcę czegoś spierdzielić swoja niewiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 21:21, lis_23 napisał:

Wszystkie cztery wtyczki od klawiatury są podpięte do kompa a mimo to do biosu wejść
się nie da,może nie ma ona tej konkretnej wtyczki lub coś jest nie tak podłączone?.


Ta klawiatura ma 2 wtyczki usb (takie płaskie) musisz zlokalizować tę odpowiedzialną za działanie klawiatury i ją wpiąć w komputer przy pomocy przejściówki w gniazdo PS2 (jak wygląda gniazdo i przejściówka masz tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/PS/2_%28port_komunikacyjny%29) wtedy możesz wejść do BIOS i przestawić opcję.

Ewentualnie pożycz od kogoś klawiaturę na ps2 na 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się