PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2012 o 22:28, Kardithron napisał:

Mam w moim Dellu (stacjonarny) dwa porty USB 2.0 o specyficznych ikonkach. Przy jednej
jest znak błyskawicy, a przy drugiej plus. Czym się różnią te porty?

Nie wiem jak w Dellu, ale w laptopie Asusa błyskawica oznacza port kompatybilny z szybkim ładowaniem iPhona/iPada/iPoda (i wielu innych tego typu urządzeń), a dodatkowo potrafi ładować na przykład telefon bez konieczności uruchamiania laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 08:22, diabolo20 napisał:

Witam
Po 2 tyg od montażu nowego procka na chłodzeniu spartan temp minimalna wynosi 40 stopni
a max to 63 stopnie. Czy to dobre temp przy procku i5 2400??

W spoczynku trochę wysoka, ale nic specjalnie groźnego. W stresie jak najbardziej pożądana jest temperatura na podobnym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 14:33, Narmo napisał:

> Witam
> Po 2 tyg od montażu nowego procka na chłodzeniu spartan temp minimalna wynosi 40
stopni
> a max to 63 stopnie. Czy to dobre temp przy procku i5 2400??
W spoczynku trochę wysoka, ale nic specjalnie groźnego. W stresie jak najbardziej pożądana
jest temperatura na podobnym poziomie.

zmiana pasty coś by pomogła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 14:40, diabolo20 napisał:

zmiana pasty coś by pomogła?

Pewnie jakaś różnica by była, bo te dodawane standardowo do chłodzeń są zazwyczaj średnie, ale czy jest sens się w to bawić, jeżeli w stresie temperatury nie są wcale wysokie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 14:53, Narmo napisał:

> zmiana pasty coś by pomogła?
Pewnie jakaś różnica by była, bo te dodawane standardowo do chłodzeń są zazwyczaj średnie,
ale czy jest sens się w to bawić, jeżeli w stresie temperatury nie są wcale wysokie?

sumie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od wczoraj posiadam kilka starych gier orginalnych Max payne 1 i 2 oraz Worms 3D problem jest w tym że pod czas dialogów wgl nie ma dzwięku na początku jak odpalam maxa jest dzwięk a jak już gra jest nie ma menu muzyki i w grze dialogów a WORMS 3D brak dzwięków podczas strzelania muzyki itd jednak ale w menu na początku jest dzwięk zastanawiam się czy to nie coś z kartą dzwiękową? ostanio też zauważyłem dziwny przypadek gdy wkładam słuchawki do gniazda gdy do końca wkładam słychać tylko lewą część a gdy lekko wkładam do połowy dzwięk jest w obu stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu monitora mam wejście DVI-D, a na karcie graficznej DVI-I. Oba Dual Link. Jaki kabel powinienem kupić? Zwykły DVI-D będzie pasował? Obecnie monitor i kartę mam złączone starym kablem D-sub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
mam problem ze starym PC, jakąś chwilę nie był wcale używany, kable nie były podpięte. Dzisiaj po podpięciu monitora zauważyłem, że już po uruchomieniu widać mnóstwo zielonych kwadratów na czarnym tle i różowych na białym, windowsa da się uruchomić tylko w najniższej rozdzielczości. Monitor jest w porzadku bo sprawdzałem na laptopie. Coś się dzieje z kartą graficzna? A moze kurz dostał się do portu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie. Mam problemik.
Posiadam kilka OST z gierek i chciałem skopiować je na komputer. Jest pewien problem. Pliki nie są widzialne dla komputera. Tutaj mam pewne pytanie. Jak skopiować ścieżki dźwiękowe z Audio CD na komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Extractorem. Kiedyś używałem czegoś co zwało się bodaj CDex. Sprawiało się dobrze z tego co pamiętam i było bardzo proste w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie wiem, ale postaram się dać kilka hintów.
DVI-I ma więcej pinów i obawiam się, że nie wejdzie do gniazda DVI-D
(zgodnie z obrazkiem:
http://www.playtool.com/pages/dvicompat/sldldvi.jpg)
Z racji, że DVI-D ma mniej pinów, to na pewno będzie pasował do DVI-I, ale nie jestem pewien kompatybilności (choć sądzę, że wszystko powinno być OK)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 18:24, Amaros napisał:

/.../ ostanio też zauważyłem dziwny przypadek gdy wkładam
słuchawki do gniazda gdy do końca wkładam słychać tylko lewą część a gdy lekko wkładam
do połowy dzwięk jest w obu stronach.

Powinieneś mieć dwa wyjścia dźwięku (jedno z tyłu drugie z przodu obudowy). Jeśli na jednym słuchawki źle działają, spróbuj na drugim i już będziesz coś wiedział. Jeśli na drugim wyjściu problemu nie będzie, to kup odpowiedni rozdzialacz i rozdziel dźwięk na głośniki i na słuchawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 23:15, Pernia napisał:


Karta graficzna się przegrzewa/już sie przepaliła. Spróbuj odpalić na zintegrowanej,
bądź pożycz od kogoś na chwile


Piekarnik i już sprawa załatwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem mam niewielki ale denerwujący.

Mam przypiętą ikonkę GG do paska zadań.
Zawsze to była ikonka słoneczka.

Od tygodnia zamiast ikonki słoneczka mam taką jakby ikonkę z białą kartką ze znaczkami tak jakby plik źródłowy był wywalony czy coś.
GG normalnie działa.

Pomoże ktoś?

20121230211016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

1. P-Klik na tej ikonie -> Odepnij ten program od paska zadań
2. Wejdź Mój Komputer -> Dysk C -> Program Files -> Gadu-Gadu -> prawym przyciskiem przeciągnij ikonę aplikacji GG do paska -> po pojawieniu się napisu "Przypnij do Eksplorator Windows" puść przycisk.

Jeśli to nie pomoże, bo zdarza się, że Winda gubi obrazki ikonek:
3. Ponownie wejdź w folder z pkt. 2, utwórz skrót aplikacji GG np. na pulpicie.
4. P-klik na skrócie -> zakadka Skrót -> "zmień ikonę" -> zmiień ikonkę na dowolną, położoną w innej lokalizacji/folderze ->OK
5. Powtórz pkt. 4 wskazując ikonkę aplikacji GG w folderze z pkt.2
6. Jesli nie od razu, to po restarcie (wylogowaniu i powrotnym zalogowaniu) właściwa ikonka powinna wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się