PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 26.08.2006 o 00:56, danielbela napisał:

a instalowałeś nowe sterowniki do siecówki?


sary za 2 post ale znalazłem coś takiego co miałem zaznaczone we właściwościach : zezwalaj komputerowi na wyłącznie tego urządzenia w celu oszczędzania energii. Czy to mogło mieć wpływ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 01:00, natanadler napisał:

> a instalowałeś nowe sterowniki do siecówki?

sary za 2 post ale znalazłem coś takiego co miałem zaznaczone we właściwościach : zezwalaj
komputerowi na wyłącznie tego urządzenia w celu oszczędzania energii. Czy to mogło mieć wpływ??


hyhy :) a zmieniło coś ? kurcze jeśli to to - to nieźle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 01:05, Martimat napisał:

hyhy :) a zmieniło coś ? kurcze jeśli to to - to nieźle :)


nie wiem jak będzie na razie nie resetował mi się od kilku godzina ale net miałem wyłączony teraz używam jakieś 30 min i jest ok. ale co będzie to zobaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O żesz :-) Ale by bylo odkrycie... Ale ja np. tez mam tak zaznaczone i nic mi sie nie dzieje... Fajnie, czegos sie dowiedzialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 00:58, natanadler napisał:

Tak, karta realteka RTL8169/8180 Family Gigabite, stery z 21.08.06

Ale to w sumie trochę ciekawe jest, bo z tego co znalazłem to na Twojej płycie jest Chipset Realtek 8201CL LAN PHY.
A co do tego Pozwalaj wyłączać urządzenie... to powinno być odznaczone, ale nie powinno też takich kłopotów to sprawiać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 17:23, Widek napisał:

> Może działać, ale musisz kupić przejsciówke np.
> > > http://www.allegro.pl/item102933168_przejsciowka_psx_ps2_na_pc_usb_.html

kurde 25zł to jednak bez sensu tyle wydawac;) Chyba jednak pojde do nich zeby mi wymienil koles
jako ze zaplacilem 45zł a powiedzial ze to do pc to moge wziac tanszy i zadac zwrotu kasy naprzyklad
20zł? np. jak inny bedzie kosztował 25zł

dorze, że wymieniłeś
Pad do PS2 za 45zł to na pewno była podróbka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 01:14, danielbela napisał:

> Tak, karta realteka RTL8169/8180 Family Gigabite, stery z 21.08.06
Ale to w sumie trochę ciekawe jest, bo z tego co znalazłem to na Twojej płycie jest Chipset
Realtek 8201CL LAN PHY.
A co do tego Pozwalaj wyłączać urządzenie... to powinno być odznaczone, ale nie powinno też
takich kłopotów to sprawiać :/


A właśnie przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz. mój komp połączony jest z kompek kumpla i jeśli on urzywa to jego komp jet pierwszym i udostępnia mi sygnał. Jeśłi nie urzywa kompa włączony jestem bezpośrednio do modemu. I jeśli jestem podłączony do modemu to nic się nie dzieje (przynajmniej na razie). muszę to sprawdzić bo może jego komp coś ma co mi resetuje?? może tak być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 15:00, Protohoplita napisał:

mam problem mam film napisy do niego i gdy leci film napisy są nieco pod ciemnym pasem czasem
kawałek wystają jak zrobić żeby były całkiem widoczne??



Kupic oryginalne dvd w skepie, a nie sciagac pirackie divX''y z netu. (amen)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 15:00, Protohoplita napisał:

mam problem mam film napisy do niego i gdy leci film napisy są nieco pod ciemnym pasem czasem
kawałek wystają jak zrobić żeby były całkiem widoczne??

Super, ale może na początek w jakim programie oglądasz i jaka wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy bo już mnie coś trafia %$#$*(

Mam kompa gdzie są 2 dyski Samsunga 2x200GB pracujące w raidzie 0. I jest ok. Ale chcę przeinstalować system i zaczynają się schody.
Gdy uruchamiam program instalacyjny to bez wciskania w odpowiednim momencie klawisza F6, który umożliwia zainstalowanie sterów SATA/RAID od producenta, instalator dochodzi do momentu gdzie informuje mnie, że nie znalazł żadnego dysku więc nie może kontynuować instalacji. Zrozumiała sprawa - instalator nie ma sterów raida (dopowiem, że chipset jest od Via K8T800 a płyta MSI K8T Neo FSR).
Uruchamiam instalator od początku i zaraz po uruchomieniu wciskam F6 wkładam dyskietkę ze sterami sata/raid potem zatwierdzam umowę licencyjną klawiszem F8 i tu zonk. Mam na dysku aktualnie 5 partycji. Windę chcę postawić na pierwszej "C:". Niestety w tabelce partycji znalezionych przez instalatora jest tylko jedna "C" o pojemności wszystkich dysków (dokładnie 384 GB). A więc instalator widzi sumarycznie dwa fizyczne dyski i przydziela im partycję C nie widzi natomiast utworzonych przeze mnie innych partycji.
Owszem mogę wszystko usunąć, postawić nowe partycje i kontynuować instalację. Ale nie leży mi przerzucanie na DVD kilkudziesięciu GB danych których nie chcę usuwać. Z neta ściągnąłem nowe stery sata/raid dla chipsetów Via ale ani dyskietka dostarczona do płyty ani stery z neta nie rozwiązują problemu ;\
Ma ktoś jakiś pomysł by instalator Windowsa XP Home Edition zechciał zobaczyć wszystkie istniejące partycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno pisalem o instalacji XP na duzych dyskach: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=130&pid=4275

U mnie dopiero instalator z SP2 widzial dobrze duze dyski. I Raid nie mial tu nic do rzeczy.
Pociesze Cie, ze u mnie w momencie, w ktorym instalator pokazywal mi jedna wielka partycje na dysku, FAKTYCZNIE tworzyla sie na nim jedna wielka partycja, czyli czasowo tracilem wszystkie dane (wczesniej byly 4 partycje i musialem je odzyskiwac.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 17:34, danielbela napisał:

> mam problem mam film napisy do niego i gdy leci film napisy są nieco pod ciemnym pasem
czasem
> kawałek wystają jak zrobić żeby były całkiem widoczne??
Super, ale może na początek w jakim programie oglądasz i jaka wersja.


Staram się iść najprostszą metodą myślenia. Może to wina listwy zasilającek?? Spróbuje podłączyć kompa do 2 i sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 21:18, natanadler napisał:

Staram się iść najprostszą metodą myślenia. Może to wina listwy zasilającek?? Spróbuje podłączyć
kompa do 2 i sprawdzić.

Według mnie na 99% to nie wina sprzętu (chyba że sieciówki). Kombinował bym raczej z różnymi sterownikami do sieciówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 01:11, danielbela napisał:

> Staram się iść najprostszą metodą myślenia. Może to wina listwy zasilającek?? Spróbuje
podłączyć
> kompa do 2 i sprawdzić.
Według mnie na 99% to nie wina sprzętu (chyba że sieciówki). Kombinował bym raczej z różnymi
sterownikami do sieciówki.


Ale dziwne bo raz chodzi bez problemów a raz coś się resetuje. Na poprzednich sterach jechałem z pół roku było bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 01:14, przemo378 napisał:

Witam mam problem czy znacie linki z downloadem sterownika płyty głównej p6s5at o mój jest
niekompatybilny z xp pomocy.

Model pasuje do ecs''a, tu masz wszystkie pliki jakie udostępnia producent http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/SiteMap/SearchResult.aspx?q=p6s5at&f=1&MenuID=0&LanID=16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z niejakim VAXSCSI Controller. Mianowicie od jakiegoś czasu Windows ciągle mi go wykrywa (co wgrywanie systemu), jako nowy sprzęt i instaluje. Z początku nie robiło mi to większej różnicy, czy system to robi czy nie. Ale od jakiegoś czasu Windows potrafi mi instalować owy VAXSCSI Controller nawet do pół godziny, co jest już irytujące. Zwłaszcza, jak będę potrzebować czegoś na szybko. Owszem, można wtedy pracować na komputerze, ale litery wybijają z 5s-owym opóźnieniem, a enter wskakuje po 10s. Nie mówię już o otwieraniu "Mojego komputera", czy wczytywaniu jakichś programów. Nie pamiętam dokładnie, od kiedy mi się ten sprzęt instaluje tak głupio, ale coś mi się kojarzy z instalacją programu Nero. Nie chciałem korzystać z InCD, ale widocznie przeoczyłem pominięcie go przy instalacji i może to przez to. Kumpel rzekł, że InCD raz mu rozwaliło system wręcz. Odinstalowanie Nero jednak nie przyniosło rezultatu żadnego. Jest na to jakiś sposób? Bo jeśli nie, najwyżej reinstalnę Windka.
Z góry dzięki za wszelkie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się