PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

hej mam viste 64 bit ultimate . z sp 1 i uaktualnieniami...
mam tez zestaw głośników creative 5.1
wł płate cd do napędu i uruchamiam media center..konfiguruje głośniki i pC widzi ze mam 5.1 dzwięk przestrzenny.. wszystko ok.. alemuzyka gra... tylko z przednich głośników...
patrzyłem w viscie chciałem coś ustawic i NIC no nie działają !! :((
co moge zrobic ?? pomózcie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem ,800ki tych firm CL4 ? dlaczego nie CL5 ?
A co do firmy to Patriot ,jest zła ?
A jaka jest wogóle różnica miedzy CL5 a CL 4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 12:20, Logan10 napisał:

Nie zrozumiałem ,800ki tych firm CL4 ? dlaczego nie CL5 ?

Bo na CL6 przy podkręcaniu zwiększać nie będziesz, bo tylko stracisz. A jak weźmiesz CL4, to w razie czego zwiększysz po prostu na CL5 i zyskasz kolejne 200 MHz zapasu przy podkręcaniu. A CL5 zmienione na CL6 jest za wolne.

Dnia 02.08.2008 o 12:20, Logan10 napisał:

A co do firmy to Patriot ,jest zła ?

Dobrą nie nazwę. Patrioty...nie. Jak zamierzasz poważnie podkręcać to pozostają tylko wymienione przeze mnie firmy.

Dnia 02.08.2008 o 12:20, Logan10 napisał:

A jaka jest wogóle różnica miedzy CL5 a CL 4 ?

Wydajności (niewielka). I potencjału podkręcania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale rozumiem że lepiej wziąć CL4.
Myślę że jak kupię 2x1GB + 2x512MB 800MHz (wiem ,bez różnicy ile kupie ,ale właśnie mam zamiar tak zrobic żeby był zachowany Dual) to spokojnie uzyskam 3GHz ,może i więcej ale to już kwestia chłodzenia ,na razie jade na firmowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 15:00, Logan10 napisał:

No ale rozumiem że lepiej wziąć CL4.
Myślę że jak kupię 2x1GB + 2x512MB 800MHz (wiem ,bez różnicy ile kupie ,ale właśnie mam
zamiar tak zrobic żeby był zachowany Dual) to spokojnie uzyskam 3GHz ,może i więcej ale
to już kwestia chłodzenia ,na razie jade na firmowym.

Lepiej nie mieszać kostek o różnych wartościach, bo się później PC może krzaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 18:22, Taschon napisał:

Lepiej nie mieszać kostek o różnych wartościach, bo się później PC może krzaczyć.

Nieprawda. Kości mogą mieć różne pojemności i się nic nie stanie. Co innego, gdyby to były kości różnych firm, wtedy różnie może być (choć to zależy od płyty głównej, tym lepszym to bez różnicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś program , dzięki któremu mógłbym zapisać swoje ulubione strone www na dysk , czy to do dokumentu tekstowego , czy w inny sposób . Jeśli jest taki program to proszę o jego nazwę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 19:34, heaton 1992 bdg napisał:

Jest jakiś program , dzięki któremu mógłbym zapisać swoje ulubione strone www na dysk
, czy to do dokumentu tekstowego , czy w inny sposób . Jeśli jest taki program to proszę
o jego nazwę :)



Plik-> Zapisz stronę jako-> ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 19:08, ziptofaf napisał:

> Lepiej nie mieszać kostek o różnych wartościach, bo się później PC może krzaczyć.

Nieprawda. Kości mogą mieć różne pojemności i się nic nie stanie.

U mnie to kiedyś było przyczyną błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 15:00, Logan10 napisał:

No ale rozumiem że lepiej wziąć CL4.
Myślę że jak kupię 2x1GB + 2x512MB 800MHz (wiem ,bez różnicy ile kupie ,ale właśnie mam
zamiar tak zrobic żeby był zachowany Dual) to spokojnie uzyskam 3GHz ,może i więcej ale
to już kwestia chłodzenia ,na razie jade na firmowym.

Co do kośći, to można mieszać pojemności i firmy, byle za bardzo z częstotliwością pracy się nie "rozjeżdżały" bo szybsze dopasują się do wolniejszych i się okaże że wywaliłeś forsę w błoto. Problem może leżeć gdzie indziej: Z przyczyn dotąd nie ustalonych czasem zdarza się że konkretny egzemlarz pamięci nie współpracuje z konkretną płytą główną (ale po wymianie na taki sam już jak najbardziej działa). Coraz rzadziej, ale błąd ten ciągle występuje.
ps co do częstotliwości, to najwydajniej będzie jak ustawisz ram na tą samą co procesor (w innym przypadku czipset musi buforować dane, stając się tym samym wąskim gardłem systemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mogę ograniczyć przesył danych przez WiFi? Mam łącze 1 Mb, a chcę żeby np. 1/3 tego czerpali userzy WiFi. Router D-Linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 19:37, k13 napisał:

> Jest jakiś program , dzięki któremu mógłbym zapisać swoje ulubione strone www na
dysk
> , czy to do dokumentu tekstowego , czy w inny sposób . Jeśli jest taki program to
proszę
> o jego nazwę :)


Plik-> Zapisz stronę jako-> ?? :P

Chodziło mi o program , ten co podałeś sposób to znam , za dużo czasu to zajmie mi , ale i tak dzięki za pomoc :) Piotrek K. - dzięki już pobieram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten program posiada licencję shareware , więc może być słabo , mam jednak nadzieję że uda mi się chociaż zapisać adresy stron www na dysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 21:58, heaton 1992 bdg napisał:

Ten program posiada licencję shareware , więc może być słabo , mam jednak nadzieję że
uda mi się chociaż zapisać adresy stron www na dysku :)

Ten program jest darmowy, a ściąga wszystkie strony bez najmniejszych problemów:
http://download.httrack.com/cserv.php3?File=httrack.exe
EDIT
Tu masz link do polskiej wersji:
http://www.programosy.pl/program,httrack.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 18:22, Taschon napisał:

Lepiej nie mieszać kostek o różnych wartościach, bo się później PC może krzaczyć.



Przecież to nie mieszanie ,,kostki miałyby po 800MHz ale inne wielkości ,jedna 1GB w dualu a druga 2GB ,aby uzyskać 3GB.Wszystkie kości byłyby jednej firmy z jednakowymi parametrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 22:32, Logan10 napisał:

> Lepiej nie mieszać kostek o różnych wartościach, bo się później PC może krzaczyć.



Przecież to nie mieszanie ,,kostki miałyby po 800MHz ale inne wielkości ,jedna 1GB w
dualu a druga 2GB ,aby uzyskać 3GB.Wszystkie kości byłyby jednej firmy z jednakowymi
parametrami.

Miałem na myśli konkretnie różną wartość pojemności pamięci, z czym ziptofaf się nie zgadza. Ja uważam inaczej - trudno. Nie warto się o to sprzeczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 01:04, Taschon napisał:

Miałem na myśli konkretnie różną wartość pojemności pamięci, z czym ziptofaf się nie
zgadza. Ja uważam inaczej - trudno. Nie warto się o to sprzeczać.


Sprzeczać nie, ale lepiej wyjaśnić sprawę. Pojemność nie ma żadnego znaczenia przy stosowaniu markowych płyt głównych (nigdy nie testowałem Asrcoka, ECS-a i innych szajsów, więc nie wiem jak z nimi jest...). Znajomy ma stosunkowo starą, ale dobrą płytę główną - Asusa P5B, a na nim 6 GB RAM-u (2x2GB i 2x1GB, wszystkie kości GeIL-a 800 MHz CL4). Komp działa bez żadnego problemu.
PS Fakt, że niektóre płyty główne po prostu czasem "nie lubią" się z danymi pamięciami i wariują. Ale nie z powodu pojemności, a...z wyżej niewyjaśnionych przyczyn. Po prostu nie działają i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się