PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2008 o 21:01, czaja24 napisał:

Sprawdź czy DES nie da się wyłączyć w BIOS w opcjach pc health status lub w power managment/options,
sprawdź też czy jest nowy BIOS


Przeszukałem BIOS jeszcze raz, ale nigdzie takiej opcji nie ma:/ Wczoraj problem z komunikatem się powtórzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem kupilem nowy komputer i kiedy wpinam mikrofon albo sluchawki do tego panelu z przodu lub do wejsc w czytniku kart to nie dzialaja (natomiast wejscia USB sa wporzadku) . Tu pytanie dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 12:46, KonLee napisał:

Witam. Mam problem kupilem nowy komputer i kiedy wpinam mikrofon albo sluchawki do tego
panelu z przodu lub do wejsc w czytniku kart to nie dzialaja (natomiast wejscia USB sa
wporzadku) . Tu pytanie dlaczego?

Widać nie są podłączone, od tych paneli z przodu idą w środku obudowy kabelki które trzeba wetknąć w odpowiednie gniazdo na płycie głównej. przy czym są to różne kabelki, bo gniazdka osobne zarówno dla usb jak i mikrofonu głośników/słuchawek. odkręć i sprawdź czy wszystkie są podłączone (nie chce mi się rozbierać teraz kompa, ale o ile pamiętam jest zasada jedno gniazdko w panelu - jeden kabelek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o instalacji 2ch systemow na 1 partycji , nie będzie to w niczym przeszkadzac ? jade teraz na xp i chciałem zainstalować Ubuntu wewnątrz windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 15:44, Logan10 napisał:

Co sądzicie o instalacji 2ch systemow na 1 partycji , nie będzie to w niczym przeszkadzac
? jade teraz na xp i chciałem zainstalować Ubuntu wewnątrz windowsa.

Niestety jest to niemożliwe. Systemy Linuksowe korzystają z innego systemu plików (etx). Tak więc będziesz musiał zrobić dodatkową partycję. Dokładną opcję ma sam instalator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 15:49, DJ Danielus napisał:

> Co sądzicie o instalacji 2ch systemow na 1 partycji , nie będzie to w niczym przeszkadzac

> ? jade teraz na xp i chciałem zainstalować Ubuntu wewnątrz windowsa.
Niestety jest to niemożliwe. Systemy Linuksowe korzystają z innego systemu plików (etx).
Tak więc będziesz musiał zrobić dodatkową partycję. Dokładną opcję ma sam instalator.


Zastanawiam się dlaczego mam do wyboru rozmiar instalacji ,od 4 do 30 GB.Chodzi o pełne i niepełne instalacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 16:06, Logan10 napisał:

Zastanawiam się dlaczego mam do wyboru rozmiar instalacji ,od 4 do 30 GB.Chodzi o pełne
i niepełne instalacje ?

Podczas wybierania partycji tak masz? Jeśli tak to partycjoner pokazuje Ci ile możesz minimalnie i maxymanie zabrać z partycji Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 15:49, DJ Danielus napisał:

Niestety jest to niemożliwe. Systemy Linuksowe korzystają z innego systemu plików (etx).
Tak więc będziesz musiał zrobić dodatkową partycję. Dokładną opcję ma sam instalator.


Nieprawda. Ubuntu 8.04 można zainstalować bezpośrednio na partycji Windowsowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problemik z nową kartą graficzną, a mianowicie z moim Radeonem HD 4850. Wszystko było dobrze, do dzisiejszego dnia, kiedy grałem sobie w Black & White 2. Wszystko było ok, grałem sobie, a tu nagle gra się zawiesza, a monitor przełącza się w tryb oszczędzania energii. Myślę sobie: co jest? Resetuję kompa, a na powitanie na pierwszym ekranie widać wszędzie białe kropki. Po odpaleniu systemu wita mnie szereg błędów graficznych, m.in linie na tle kursora, nie wyświetlanie niektórych wyrazów. Po odpaleniu Black & White 2 moim oczom ukazał się taki obrazek, a po odpaleniu GoWa było tak samo jak wcześniej: gra się wiesza, monitor przełącza się w tryb oszczędzania energii(pomarańczowa dioda). Jakieś pomysły co może być przyczyną? Dodam, że jutro lecę od razu do sklepu, karta jest na gwarancji, bo kupiłem ją z 2 tygodnie temu.

20080803174802

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 17:01, ziptofaf napisał:

Nieprawda. Ubuntu 8.04 można zainstalować bezpośrednio na partycji Windowsowej.

Tylko jeśli jest to partycja fat, a i to jest problematyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem...
Otóż grając w Hitmana 4 na maksymalnych ustawieniach (rozdziałka 1680 x 1050 - wszystko działa bardzo płynnie) średnio po kilku minutach wyłącza się monitor, ale komp działa dalej, z tym że dźwięk się zapętla i trzeba resetować. Po niewielkim obniżeniu ustawień problem zniknął. Z tym że pojawił się w innej grze, choć na szczęście było to jednorazowe wydarzenie jak dotąd. Czytałam, ze może być to problem zbyt słabego zasilacza lub przegrzewającej się karty graficznej, ale mam Corsaira 550W i Radeona HD4850 (z najnowszymi sterownikami), którego temperatura zaraz po resecie wynosiła 80 stopni, czyli standard dla tej karty, więc nie sądzę, aby to było to. Jakieś sugestie?

EDIT
Widzę, że nie tylko ja mam problemy z tą kartą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sprawdź temperaturę pamięci i chipsetu. Nowe Radki nagrzewają wszystko w kompie więc podstawą jest rewelacyjna wentylacja. Dobra nie wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za drugiego posta ,ale rozwiazalem problem z z panelem przednim(w opcjach znalazlem). Tak wiec zostal tylko ten nieszczesny czytnik kart pamieci, wiecie moze gdzie sa jakies jego opcje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 17:53, sig. napisał:

najprawdopodobniej się przegrzała


Mam nadzieję, że gwarancja zostanie uwzględniona w przypadku przegrzania? Nie widzi mi się znowu wydawać 550zł. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. ,,Skombinowałem" sobie od kuzyna dysk twardy. Gdy go podłączam i włączam komputer pokazuje się czerwony napis :
******IDE DRIVES INSTALLATIONE ERROR*******
For best reliability @ performance, please chang the stand alone slave drive
to master. System Halt...
Napis ten nie znika. Wie ktoś o co w tym chodzi? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 21:23, Norman93 napisał:

Napis ten nie znika. Wie ktoś o co w tym chodzi? Pozdrawiam.

Chodzi o podłączenie dysku tak, żeby był nadrzędny (master). Może to wymagać innego podłączenia taśmą (jeśli zworka ustawiona jest na CS - cable select) lub przestawienia zworki na MA - master.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się