PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2008 o 22:10, ziptofaf napisał:

A to, że taki 3ds Max, Maya, czy Blender sobie z tym radzą, to wiem

Ehhh, to tez nie tak do konca jest. Ten default scanline rendrer z 3dmaxa nie radzi sobie z tym co widac zreszta po sposobie jak on liczy scene. Natomiast Brasil albo Vray juz to pieknie obsluguja i widac to bardzo wyraznie. I bardzo wyraznie widac roznice na 1, 2 i 4 core przy zastosowaniu tych rendererow. Szczegolnie jesli do tego dodamy np. NaturalShaders i to roznice sa powalajace. A w grze nie wiem czy to by sie sprawdzilo bo mogloby dojsc do sytuacji w ktorej jeden rdzen czeka na pozostale przez co gra by zaczela np. szarpac albo fizyka by sie pojawiala z jakims dziwnym opoznieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 00:12, JanoP napisał:

Mam zainfekowany plik w folderze WINDOWS co mam zrobić? Nie idzie go naprawić.


trzeba by go usnac z pod dos-a. Tzn trzeba miec specjalna plyte bootujaca o nazwie hirens boot i zrobic to tak jak mowilem. Ale pewnie nie masz wiec czeka Cie reinstala systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni post --> [21135]
Nie co się sprawy odwróciły bo u taty komputer też się wyłączył ! .. W domu mamy 3 fazy prądu i te nasze komputery są w 3 fazie i tylko one podłączone. Coś może mój lub ojca robi zwarcie?? ale to dziwne bo mój tyle lat chodził i nagle by mu odbiło ?

Teraz przełączyłem mój do fazy 1 i zobaczymy. A ojca włączyłem w 3 fazie zobaczymy

Czy to możliwe że mój komputer powodował tak nagle ?? Już 3 raz w ciągu 2 dni się wyłączyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy da się jakoś wyciągnąć z Windowsa nazwę zainstalowanej karty graficznej? Chodzi o to, że siedzę właśnie w pracy i widać, że karcie graficznej brakuje sterownika, sęk w tym że nie wiem jaki dokładnie jest potrzebny, no chyba że można śmiało eksperymentować z tymi, które poleca Windows przy wyszukiwaniu (znalazł mi coś do ATi, ale zbyt duży wybór mam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 08:47, Sth`Devilish napisał:

Czy da się jakoś wyciągnąć z Windowsa nazwę zainstalowanej karty graficznej? Chodzi o
to, że siedzę właśnie w pracy i widać, że karcie graficznej brakuje sterownika, sęk w
tym że nie wiem jaki dokładnie jest potrzebny, no chyba że można śmiało eksperymentować
z tymi, które poleca Windows przy wyszukiwaniu (znalazł mi coś do ATi, ale zbyt duży
wybór mam).

np everest coś takiego potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 08:49, sig. napisał:

np everest coś takiego potrafi.


Wow, ale szybka odpowiedź :) Okazuje się, że jest tu ATi Radeon 9550. Sęk w tym, że konfiguracja serwera nie pozwala mi ściągnąć sterów z www.ati.com . Jesteś może w stanie powiedzieć mi czego mam szukać (albo podać przykładowe linki), tzn jaki sterownik (bo karta dosyć stara, mniemam że najnowsze catalysty nie są do niej przeznaczone?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 08:57, Sth`Devilish napisał:

> np everest coś takiego potrafi.

Wow, ale szybka odpowiedź :) Okazuje się, że jest tu ATi Radeon 9550. Sęk w tym, że konfiguracja
serwera nie pozwala mi ściągnąć sterów z www.ati.com . Jesteś może w stanie powiedzieć
mi czego mam szukać (albo podać przykładowe linki), tzn jaki sterownik (bo karta dosyć
stara, mniemam że najnowsze catalysty nie są do niej przeznaczone?).


Ja u siebie w domu ciągne na takiej karcie z Catalystami zdaje się w wersji 8.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poinstalowane, wszystko wreszcie działa jak należy (bez ślimaczenia się przy przewijaniu obrazu, bo to mnie irytowało) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim komputerem. Problemem jest to, ze się nie chce nic włączyć na ekranie. Może inaczej. Kiedy wciskam wielki przycisk start to wszystko niby działa,wentylatorki sobie buczą (=D), ale na ekranie nic kompletnie nie widać, a na takim małym "ekraniku" co mi pokazyje godzinę, to piszę "DET DRAM", cokolwiek to oznacza zgaduję, ze nic dobrego. Stawiam na to, ze coś mam z kartą graficzną. Bo jak podłączyłem mój stary komputer (właśnie z niego piszę) to wszystko chodzi.
Mój komp to:
Procesor: Intel Core2 Duo E8400 3,00 GHz
Karta graficzna: Sapphire Radeon 4870 512 MB
Płyta główna: ASUS Extreme Maximus Motherboard (tak pisze na pudle)
Twardziel: WB VelociRaptor 300GB

Bymbył bardzo wdzięczny jeśli by mi ktoś powiedział co sie mogło stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie jeszcze czy komputer wydaje jakiekolwiek dźwięki, albo takie bip standardowe gdy wszystko jest ok. Spróbuj podocikać wszystkie komponenty do gniazd i zasilanie do nich a nuż zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 10:56, trutututu napisał:

to piszę "DET DRAM", cokolwiek to oznacza zgaduję, ze nic dobrego.


Pamięć ram nie współpracuje z płytą główną . Jeśli się znasz to możesz z dyskietki startowej z pod dosu odpalić Memtest 86+ .Może być także problem z napięciem , najlepiej jeśli oddasz komp do serwisu , oni powinni to zdiagnozować , może wystarczy w biosie ustawić dokładnie parametry pracy kości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do was pytanie. Piszę z drugiego komputera, bo z tamtym jest zdziebko problem. Otóż nie wiem jak, ale zalapalem troche wirusów. Wczoraj patrzę, na pulpicie pokazało się zamiast tapety jakies okno ''windows alert'' tam pokazało wirusy, chcicało mi jakiegoś antywira instalować ale się nie zgodziłem ( coś mi śmierdziało bo ja mam polskiego windowsa)... Dzisiaj rano włączam, to samo, mimo że robiłem skana spybotem. ODpalam avasta, wykryło wirusy w pamięci operacyjnej czy jakoś tak i zaleciło skanowanie przy ponownym rozruchu. Zgodziłem się, zrobiło skanowanie podczas rozruchu, były wirusy w katalogu Windows, usuwałem je bo nie chciały się naprawić, co wiąże się z tym że pliki też odleciały w dal. Sam system chodzi, grać w gry mogę, niektóre strony się otwierają a niektóre się zacinają i nie chcą dalej ruszyć jak chcę pochodzić po necie, ogółem mam zaiwursowany komputer. Pomyślałem że dobrze by było naprawić system a płyta Windowsa ma taką opcję, z tym że jak włączam tam to pokazuje się Lista Zainstalowanych windowsów - pokazuje się jeden, D:\Windows, ale u mnie D to jest napęd, a windowsa zainstalowanego mam na C... co mogę zrobić? dodam że nie bardzo usmiecha mi się format, bo wątpie żebym znalazł wszystkie sterowniki do mojego sprzętu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema, mam pytanko.
A mianowicie, ściągnąłem sobie wczoraj ATI TOOL i chyba troche przesadziłem. bo gdy dziś rano odpaliłem kompa z powrotem to jakieś kwadraty mi powyskakiwały ale po chwili zniknęły. Czy Jest możliwe że przepaliłem karte graficzną? HELP!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:01, 19Tsunami92 napisał:

siema, mam pytanko.
A mianowicie, ściągnąłem sobie wczoraj ATI TOOL i chyba troche przesadziłem. bo gdy dziś
rano odpaliłem kompa z powrotem to jakieś kwadraty mi powyskakiwały ale po chwili zniknęły.
Czy Jest możliwe że przepaliłem karte graficzną? HELP!


Jeśli pytanie brzmi ,,czy jest możliwe" to napewno tak. Jaka to karta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 11:44, Pernia napisał:

Witam, mam do was pytanie. Piszę z drugiego komputera, bo z tamtym jest zdziebko problem.
Otóż nie wiem jak, ale zalapalem troche wirusów. Wczoraj patrzę, na pulpicie pokazało
się zamiast tapety jakies okno ''windows alert'' tam pokazało wirusy, chcicało mi jakiegoś
antywira instalować ale się nie zgodziłem ( coś mi śmierdziało bo ja mam polskiego windowsa)...
Dzisiaj rano włączam, to samo, mimo że robiłem skana spybotem. ODpalam avasta, wykryło
wirusy w pamięci operacyjnej czy jakoś tak i zaleciło skanowanie przy ponownym rozruchu.
Zgodziłem się, zrobiło skanowanie podczas rozruchu, były wirusy w katalogu Windows, usuwałem
je bo nie chciały się naprawić, co wiąże się z tym że pliki też odleciały w dal. Sam
system chodzi, grać w gry mogę, niektóre strony się otwierają a niektóre się zacinają
i nie chcą dalej ruszyć jak chcę pochodzić po necie, ogółem mam zaiwursowany komputer.
Pomyślałem że dobrze by było naprawić system a płyta Windowsa ma taką opcję, z tym że
jak włączam tam to pokazuje się Lista Zainstalowanych windowsów - pokazuje się jeden,
D:\Windows, ale u mnie D to jest napęd, a windowsa zainstalowanego mam na C... co mogę
zrobić? dodam że nie bardzo usmiecha mi się format, bo wątpie żebym znalazł wszystkie
sterowniki do mojego sprzętu...


Widze tutaj Radeona 2600 xD taki jak mój, ma specjalne sterowniki. Może da rade opcją ,,napraw" z płyty XP ale nie gwarantuje bo nigdy tego nie potrzebowałem używać. Ja sie ucze na własnych błędach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:10, Piwomaniak napisał:

> Witam, mam do was pytanie. Piszę z drugiego komputera, bo z tamtym jest zdziebko
problem.
> Otóż nie wiem jak, ale zalapalem troche wirusów. Wczoraj patrzę, na pulpicie pokazało

> się zamiast tapety jakies okno ''windows alert'' tam pokazało wirusy, chcicało mi
jakiegoś
> antywira instalować ale się nie zgodziłem ( coś mi śmierdziało bo ja mam polskiego
windowsa)...
> Dzisiaj rano włączam, to samo, mimo że robiłem skana spybotem. ODpalam avasta, wykryło

> wirusy w pamięci operacyjnej czy jakoś tak i zaleciło skanowanie przy ponownym rozruchu.

> Zgodziłem się, zrobiło skanowanie podczas rozruchu, były wirusy w katalogu Windows,
usuwałem
> je bo nie chciały się naprawić, co wiąże się z tym że pliki też odleciały w dal.
Sam
> system chodzi, grać w gry mogę, niektóre strony się otwierają a niektóre się zacinają

> i nie chcą dalej ruszyć jak chcę pochodzić po necie, ogółem mam zaiwursowany komputer.

> Pomyślałem że dobrze by było naprawić system a płyta Windowsa ma taką opcję, z tym
że
> jak włączam tam to pokazuje się Lista Zainstalowanych windowsów - pokazuje się jeden,

> D:\Windows, ale u mnie D to jest napęd, a windowsa zainstalowanego mam na C... co
mogę
> zrobić? dodam że nie bardzo usmiecha mi się format, bo wątpie żebym znalazł wszystkie

> sterowniki do mojego sprzętu...

Widze tutaj Radeona 2600 xD taki jak mój, ma specjalne sterowniki. Może da rade opcją
,,napraw" z płyty XP ale nie gwarantuje bo nigdy tego nie potrzebowałem używać. Ja sie
ucze na własnych błędach.


wiem że ma specjalne sterowniki, ale mi chodzi o strerowniki do modemu i płyty głównej. A właśnie o to chodzi że nie wiem jak użyć tej opcji naprawiania systemu, czytaj dokładnie, a tych bardziej zaawansowanych technicznie Forumowiczów prosze o pomoc jak się pozbyć resztek tych wirusów ( bo większość, te najbardziej szkodliwe usunęły się, nie wiem czy jakieś zostały) i jak naprawić Ten Windows...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się