PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Komputer poprzez "pykanie", jak Ty to okreśiłeś, sygnalizuje nam różne błędy. To są tak zwane dźwiękowe kody błędów AMIBIOS-u albo AwardBIOS-u. Powiedz mi ile tych sygnałów dźwiękowych jest a potem ustalimy dzięki temu przyczynę i czy to jest ciąg na przykład taki: 1 długi sygnał, następnie 2 krótkie- to akurat jest problem z kartą graficzną.

Osobiście na razie polecam powyjmować każdy moduł, wyczyścić krawędź z wyprowadzeniami i ponownie ich podłączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już to wszystko w kąciku kart graficznych, ale może się powtózę, żeby uzyskać jakąś pomoc :)

"Mam takie pytanie, bo nie wiem, czy dobrze instaluję sterowniki... (żeby nie było - robię wszystko tak, jak podano w pierwszym poście). Mam kartę taką jak w opisie. Znacie system requirements lab? Kiedy tam chcę sprawdzić, czy gra mi pójdzie, to w okienku "sterowniki" pokazuje się wersja 6.14... W pliku systemowym dixdiag też pokazane są sterowniki 6.14... W CCC jedynie jest Driver packing version 8.522, a w Catalyst Version 08.8, a dalej już tylko 6.14 (czyli np. w 2D driver version, openGL version etc.)... Instalowałem sterowniki 8.8... Czy ktoś mógłby powiedzieć, czy z tymi sterownikami ma tak samo? Byłbym wdzięczny za pomoc :)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 20:28, Desann235 napisał:

Cóż jest to jedno krótkie "pyknięcie". Nic poza tym.

Jeśli dzieje się to podczas grania, to może oznaczać, że podnosi się temperatura wewnątrz obudowy, co powoduje zwiększenie ilości obrotów wentylatora na minutę (RPM) i przekraczają one wartość ostrzegawczą ustawioną w BIOSie dla danego wentylatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po formacie, z tym że jak mówiłem mam problem ze sterownikami. Zainstalowałem już do płyty głównej i karty graficznej, ale nie mogę podłączyć internetu, bo nie mam sterownika do karty sieciowej i nie widać jej w panelu sterowania. Jeżeli ktoś mógłby podesłać mi link do sterownika do zintegrowanej karty sieciowej z płytą główną sis661fx-m7 to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 20:48, bartheez napisał:

Pisałem już to wszystko w kąciku kart graficznych, ale może się powtózę, żeby uzyskać
jakąś pomoc :)

"Mam takie pytanie, bo nie wiem, czy dobrze instaluję sterowniki... (żeby nie było -
robię wszystko tak, jak podano w pierwszym poście). Mam kartę taką jak w opisie. Znacie
system requirements lab? Kiedy tam chcę sprawdzić, czy gra mi pójdzie, to w okienku "sterowniki"
pokazuje się wersja 6.14... W pliku systemowym dixdiag też pokazane są sterowniki 6.14...
W CCC jedynie jest Driver packing version 8.522, a w Catalyst Version 08.8, a dalej już
tylko 6.14 (czyli np. w 2D driver version, openGL version etc.)... Instalowałem sterowniki
8.8... Czy ktoś mógłby powiedzieć, czy z tymi sterownikami ma tak samo? Byłbym wdzięczny
za pomoc :)"


Może spróbuj wszystkie stery wykasować, przeczyścić rejestr jakimnś programem (polecam Cclenaera) i wgraj od nowa najnowsze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 20:48, bartheez napisał:

Pisałem już to wszystko w kąciku kart graficznych, ale może się powtózę, żeby uzyskać
jakąś pomoc :)

"Mam takie pytanie, bo nie wiem, czy dobrze instaluję sterowniki... (żeby nie było -
robię wszystko tak, jak podano w pierwszym poście). Mam kartę taką jak w opisie. Znacie
system requirements lab? Kiedy tam chcę sprawdzić, czy gra mi pójdzie, to w okienku "sterowniki"
pokazuje się wersja 6.14... W pliku systemowym dixdiag też pokazane są sterowniki 6.14...
W CCC jedynie jest Driver packing version 8.522, a w Catalyst Version 08.8, a dalej już
tylko 6.14 (czyli np. w 2D driver version, openGL version etc.)... Instalowałem sterowniki
8.8... Czy ktoś mógłby powiedzieć, czy z tymi sterownikami ma tak samo? Byłbym wdzięczny
za pomoc :)"


aha 6.14 to jest seria sterowników a dalszy numer to właśnie 8.xxx, to że masz część wersji o numerach 8.522 nie oznacza że masz sterownik stary czy niewłaściwy, ciebie interesuje pakiet sterowników a nie bulid konkretnego pliku, masz sterowniki właściwe i takie jak trzeba a dxdiag raczej się nie sugeruj bo za jego pomocą to najwyżej sprawdzisz czy coś działa czy nie.

Oto zawartość sterownika 8.8 specyfikacja wg ATI

The Catalyst™ software suite 8.8 contains the following:

* Radeon™ display driver 8.522
* Multimedia Center™ 9.16 (Windows XP only)
* HydraVision™ for both Windows XP and Vista
* HydraVision™ Basic Edition (Windows XP only)
* Remote Wonder 3.04 (Windows XP only)
* WDM Driver Install Bundle
* Southbridge/IXP Driver
* Catalyst™ Control Center Version 8.8

PS w tej chwili instalator CCC jest na tyle dobrze napisany że nie trzeba się bawić w żadne Driver Cleanery itp, po prostu usuwa stare pliki, wstawia nowe i dodaje wpisy do rejestru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami nawet od niektórych kombinacji klawiszy komputery wydaję dźwięki. Nie klecisz jakiś kombowsów na klawiaturze? ;> Aczkolwiek jeśli jest jedną pyknięcie, to może oznaczać błąd zegara odświeżania pamięci. Wyjmij każdą kostkę i przeczyść krawędź (tę umieszczaną w płycie głównej). Jeśli to nie pomoże, to ja już nie wiem. Może to być uszkodzony RAM, ale przy jednej grze? Aż dziw bierze, a komputer przynajmniej spełnia jej minimalne wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 07:57, Crew 900 napisał:

Co dają te opcje co zaznaczyłem :


192khz to próbkowanie,natomiast jeśli masz 2 głośniki ustawione na wyjściu to istnieje możliwość emulacji (virtual) dźwięku przestrzennego.

DSP Mode - jest to prawdopodobnie zdefiniowany na sztywno tryb EQ, np: Kino, Muzyka itp. Ustawienie wg. uznania (osobiście nie lubię zniekształconych dźwięków i mam zawsze ustawione na Normal/Off).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niestety to nie jest przyczyną problemu, bo sprawdzałem w biosie temperaturę ostrzegawczą i okazuje się że gdy komputer zaczyna mi "pykać" temperatura jest normalna. Nie wspomnę już o tym że komputer był jakiś tydzień temu czyszczony.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 09:15, Crew 900 napisał:

Jest jakiś program do kart graficznych GeForce żeby pokazywało ile się ma fps`ów w grach
, tak jak w sterach omega do ati ?


Fraps pokazuje, ale czy jest jakiś specjalny program dla kart GF to nie wiem... :(

Tak czy tak Fraps będzie dobry, od paru lat używam i nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o NIE , frapsa już nigdy nie zainstaluję , już raz spieprzył mi cały system , nie dość że mulił mi cały czas system , zacinał to jeszcze potroił mi liczbę wszystkich tych samym procesów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 09:57, Crew 900 napisał:

o NIE , frapsa już nigdy nie zainstaluję , już raz spieprzył mi cały system , nie dość
że mulił mi cały czas system , zacinał to jeszcze potroił mi liczbę wszystkich tych samym
procesów .


Grubo ponad cztery lata używam frapsa i nigdy nie było problemów... nawet na starym kompie-złomie nic się nie działo i nie przymulało... teraz to w ogole nie zauważam, że mam frapsa, jedynie podczas gier widze fps''y :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 08:43, Desann235 napisał:

Niestety to nie jest przyczyną problemu, bo sprawdzałem w biosie temperaturę ostrzegawczą
i okazuje się że gdy komputer zaczyna mi "pykać" temperatura jest normalna.

Wszystko pięknie, tylko nie chodzi o temperaturę, lecz o prędkość wentylatora. Na moim poprzednim komputerze nagle wystąpił podobny objaw, z tym że sygnał dochodził już po samym włączeniu komputera, bez uruchamiania jakiejkolwiek gry. Obrotom wentylatora na procesorze daleko jeszcze było do wartości ostrzegawczej, a mimo to ten uciążliwy dźwięk rozlegał się nieprzerwanie. Pomogło dopiero całkowite wyłączenie kontroli.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem odpowiedniejszego tematu, więc pytam tutaj. Chcę coś dużego skompresować na wiele mniejszych plików. Jak to zrobić? Z góry dziękuję za pomoc!

PS: Żeby niebyło głupich pytań obrazu powiem, że chodzi o płytę, dokładniej DVD z nagraniem ślubu. Nie mam nagrywarki DVD tylko CD, a chcę sobie to wypalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:21, ja33no napisał:

Nie znalazłem odpowiedniejszego tematu, więc pytam tutaj. Chcę coś dużego skompresować
na wiele mniejszych plików. Jak to zrobić? Z góry dziękuję za pomoc!

PS: Żeby niebyło głupich pytań obrazu powiem, że chodzi o płytę, dokładniej DVD z nagraniem
ślubu. Nie mam nagrywarki DVD tylko CD, a chcę sobie to wypalić.

programy do pakowania mają taką opcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się