PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2008 o 15:36, HunterO7 napisał:

Mam problem (a raczej nie ja, ale to nie ważne :). Gdy naciskam alt + c zamiast "ć" wyskakuje
mi okno od sterowników do karty graficznej (Radeon 9200). Jak mogę się tego pozbyć ?
Za odp. z góry dzięki :D


Poszukaj w opcjach i wyłącz ten skrót. Miałem ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pilna pomoc potrzebna !
Przejde do rzeczy. Nagle komp przestał czytać płyte (oryginalna) z gothic''a 3.
Musiałem się więc poratować crackiem. Podczas kopiowania na myśl przyszło mi, że strace savy, niestety było już za późno...: /
30 lvl poszedł się /.../ zna ktoś może jakiś sposób, żeby je odzyskać ? (*Komp nie wyłączany jeszcze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2008 o 21:28, ziptofaf napisał:

> Sprawdziłem everestem mój procesor i pokazuje:
>
> CPUID: nazwa procesora Intel (R) Core (TM) 2 Duo CPU E4600 @2.40GHz
>
> Typ procesora : Unknown, 2400 MHz (4x600)
>
>
> Ale czasami podczas gry w Gothica 3 mam dziwne odczucie, że procesor ma tylko 1
rdzeń,
> lub zamiast dwóch, pracuje tylko jeden. On ma naprawdę 2 razy po 2,4GHz? łącznie
4,8?
Tak, łącznie ma 4,8 GHz. I co z tego? Jak zdołasz napisać pojedynczy program, który zdoła
wykorzystać 100% mocy obu rdzeni, to gratuluję, bo to jeszcze się chyba nikomu nie udało...
Dlaczego?
Jako przykład podam grę o bilardzie. Powiedzmy, że 1 rdzeń obsługuje połowę bil, a drugi
drugą połowę. Dochodzi do uderzenia w bilę "kontrolowaną" przez rdzeń I. II rdzeń nie
będzie miał nic do roboty (nie on obsługuje tę bilę), więc nie ma żadnego przyspieszenia
działania. Albo inaczej, uderzona bila trafia w kolejną, tym razem sterowaną przez rdzeń
II. Niestety, 2x przyspieszenia nie będzie, ponieważ najpierw I rdzeń musi obliczyć,
że "jego" bila dotrze do drugiej i przekazać o tym informacje II rdzeniowi, który dopiero
wtedy zacznie liczyć, co dzieje się z 2. bilą.
> A może to jest jakaś słabsza wersja C2D?
Nie, to normalny Core 2 Duo.


Czyli G3 i inne gry mogą używać tylko 1 rdzenia, nawet kiedy do płynnej gry potrzeba 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam problem. Ostatnio często mi bluescreen wyskakuje. Komp nie jest nagrzany. Dzieje się tak często gdy np. jakąś grę saveuje albo finalizuje ściąganie pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, mniejsza z moim problemem niżej...
Nadszedł kolejny.
DVD Rom, nie chce czytać płyt...
W Mój komputer : "Urządzenia z wymiennymi nośnikami pamięci" jest tylko stacja FDD, brak DVD Romu.
DVD się normalnie otwiera, po wsadzeniu płytki niby coś czyta, ale autorun nie odpala. (Dzieje się tak przy każdej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 16:27, Mangekou napisał:

Czyli G3 i inne gry mogą używać tylko 1 rdzenia, nawet kiedy do płynnej gry potrzeba
2?


Można tak powiedzieć. Ale tu chodzi tylko o to, że Gothic 3 po prostu w pełni nie wspiera dwóch rdzeni, więc rzeczywiście może przez to nie być płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 16:39, Tokix napisał:

ok, mniejsza z moim problemem niżej...
Nadszedł kolejny.
DVD Rom, nie chce czytać płyt...
W Mój komputer : "Urządzenia z wymiennymi nośnikami pamięci" jest tylko stacja FDD, brak
DVD Romu.
DVD się normalnie otwiera, po wsadzeniu płytki niby coś czyta, ale autorun nie odpala.
(Dzieje się tak przy każdej)


Wpierw zobacz czy w systemie w kanale IDE masz swój DVD-ROM. (Tak jak na obrazku). Jeżeli nie to pewnie taśma na której jest podłączony do płyty się wysunęła. Sprawdź.

20080825172902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 14:25, FerraEnzo napisał:

Spr nie sprawdzałem,ale usb działa.A najpierw sciągam lepszą wersje sterów i wtedy zobacze.


Inaczej. Jeśli masz muzę zintegrowaną to musisz mieć podpięte do płyty głównej. Jeśli masz externalną muzę - front panel musi być podpięty do niej. Często różnej maści składacze komputerów podpinają USB z frontpanelu ale już wejść/wyjść audio nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , chce usunąć Internet Explorer z komputera , tyle , że nie mogę . Nie ma pliku uinstall i niczego podobnego . Więc jak mam usunąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie usuniesz. IE jest zintegrowany z systemem operacyjnym. Jeśli usuniesz za dużo plików to będziesz musiał stawiać system na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm:) co to znaczy externalna?? i w menadzerze zobaczylem,że niemam sterownika do Audio bus cos tam...i teraz własnie sciagam UAA i pozniej na to zainstaluje stery.Może to przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 18:01, heaton 1992 bdg napisał:

Mam problem , chce usunąć Internet Explorer z komputera , tyle , że nie mogę . Nie ma
pliku uinstall i niczego podobnego . Więc jak mam usunąć ?

musisz go wyciąć z "instalki, np programem ntlite. tyle że jego brak może być dość problematyczny, prawdopodobnie stracisz dostęp do eksplolatora windows oraz panelu sterowania (bazują na ie), różnie może też być z windows uparagde (aktualnie osobny program, ale wcześniej był kontrolką activex czyli jak masz starą instalkę to bez ie nie ruszy). istnieje też możliwość że system będzie uszkodzony już na etapie instalacji. aha i zapomnij o mailach htmlowych w oe, wyświetla je silnik ie. Ta "prawie jak przeglądarka" jest praktycznie rzecz biorąc częścią systemu, i jedyne co możesz bezpiecznie zrobić to usunąć ikony/skróty do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 18:01, heaton 1992 bdg napisał:

Mam problem , chce usunąć Internet Explorer z komputera , tyle , że nie mogę . Nie ma
pliku uinstall i niczego podobnego . Więc jak mam usunąć ?


Panel sterowania - dodaj/usun programy - dodaj/usun skladniki systemu i tam odchacz internet explorer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 18:04, FerraEnzo napisał:

Hmm:) co to znaczy externalna?? i w menadzerze zobaczylem,że niemam sterownika do Audio
bus cos tam...i teraz własnie sciagam UAA i pozniej na to zainstaluje stery.Może to przez
to.

Aha no to dzięki . No to napisze tak . Niedawno miałem problemy z google i stronę startową ustawiłem na www.yahoo.com , teraz jak włączam IE komputer mi zamula i nic nie mogę zrobić , co zrobić aby zmienić stronę startową , bo tak jak mówię , jak biorę narzędzia to od razu zamuł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 18:06, Misquamaqus napisał:

Panel sterowania - dodaj/usun programy - dodaj/usun skladniki systemu i tam odchacz internet
explorer.

to usuwa tylko ikony/skróty, co zresztą jest w opisie tej "deinstalacji"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 18:06, heaton 1992 bdg napisał:

ustawiłem na www.yahoo.com , teraz jak włączam IE komputer mi zamula i nic nie mogę
zrobić , co zrobić aby zmienić stronę startową , bo tak jak mówię , jak biorę narzędzia
to od razu zamuł ...

poszukaj w rejestrze klucza startpage, to właśnie on odpowiada za stronę startową ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 18:08, sig. napisał:

> ustawiłem na www.yahoo.com , teraz jak włączam IE komputer mi zamula i nic nie
mogę
> zrobić , co zrobić aby zmienić stronę startową , bo tak jak mówię , jak biorę narzędzia

> to od razu zamuł ...
poszukaj w rejestrze klucza startpage, to właśnie on odpowiada za stronę startową ie

Wielkie dzięki za pomoc , wszedłem w rejestr , znalazłem ten klucz i zmieniłem stronę startową :D
Wszystko jest już ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem: otóż od pewnego czasu mój komputer podczas gry w Jedi Academy... pyka.Wiem że nie brzmi to zbyt... profesjonalnie ale nie umiem tego inaczej nazwać. To trochę dziwne, a ja nie mam pojęcia co z tym zrobić nie mówiąc już o tym że jak gram w inne gry nic takiego się nie dzieje, a komputer około tydzień temu miał przeinstalowanego Windowsa i był czyszczony. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć o co tu chodzi i jak się tego pozbyć? Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się