PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2009 o 13:24, kuba9876543210 napisał:

Podaj specyfikacje kompa, przede wszystkim dysku twardego; byc moze dysk konczy swoj
zywot. U mnie w domu ostatnio laptop tez coraz gorzej przymulal, tak przez pare miesiecy,
az w koncu HDD umarl ;D. Mial z 5 lat.


40Gb dysk
Procesor: Intel Celeron 2.66 GHz
Pamięć RAM: 478 Mb
Karta graficzna SiS 651_661FX_741_760_760GX_M661MX_M741_M760_M760GX (pamięć 32Mb)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze jest to wina starego dysku twardego... Nagraj wszystkie wazne dla Ciebie pliki (zdjecia, filmy, save''y z gier, itd.) na pare plyt DVD i zrob format dysku. Jak to nie pomoze, to sprobuj jeszcze do innego komputera podlaczyc ten dysk, ale watpie zeby to pomoglo. Wtedy najlepiej kupic nowy HDD, bo jak ten rzeczywiscie jest zepsuty (albo w trakcie "psucia"), to dlugo nie pozyje - max pare miesiecy. Ja bym Ci proponowal np. ten:

http://digitronik.pl/sklep-WD_Caviar_SE_160_GB_WD1600JS_8MB_cache_Serial_ATA-II,17638,,.htm - 120zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhh, myślę, że trzeba będzie rzeczywiście zainwestować w nowy dysk. Przedstawię tę propozycję na Radzie Rodzinnej ;). Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umgh, nie sądziłem, że mnie to spotka i że będę musiał tu napisać...

Komputer jak w specyfikacji niżej,
płyta głowna: ASUS P5VD2-MX i zasilacz standardowy jakiś 350W

Wcześniej wszystko ładnie działało i ani z płytą ani z zasilaczem problemów nie miałem.

Zmieniłem dziś Celerona D 3.2GHz właśnie na Dual Core E5200, zdjąłem wentylator i wyjąłem Celerona. Włożyłem E5200 i zamontowałem nowy wentykator (mniejszy radiator, cichszy).

Efekt: działa, zero jakiegoś pikania ale monitor nie chodzi (myslalem że coś nie styka ale sprawdziłem - wszystko jest ok..) czarny ekran i pomaranczowa lampka zamiast zielonej - jak przy wyłączonym komputerze. Odłączyłem jeden dysk i nic, to samo. I ważna informacja - komputer się nie wyłącza samoczynnie a 8600GT nie wymaga dodatkowego zasilania.

Włożyłem spowrotem Celerona i zamontowałem poprzedni wentylator - komputer się uruchamia, pokazuje ładowanie się komputera, ekrany początkowe itd. ale nie dojdzie nawet do ekranu windowsa i się wyłącza i tak w kółko. Czyli nie dość, że nie działa z nowym procesorem to z poprzednią konfiguracją coś się stało :/

Wszystko montowałem ostrożnie i nie wiem w czym leży problem...
Co się mogło stać? Do kogo się z tym zwrócić? (pierwszy lepszy serwis, kolega wystarczy?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta nie obsługuje Core 2 Duo w technologii 45nm. Sprawdź czy update BIOSu coś zmieni (jednak jak patrzyłem na stronie Asusa to raczej nie: zresztą tu masz listę procesorów obsługiwanych przez tą płytę główną: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx?SLanguage=pl-pl&model=P5VD2-MX&product=1). Czy montując z powrotem procesor położyłeś na niego pastę termoprzewodzącą? Wyłączanie komputera może być spowodowanie przegrzaniem się procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 15:17, Nufiko napisał:

Twoja płyta nie obsługuje Core 2 Duo w technologii 45nm. Sprawdź czy update BIOSu coś
zmieni (jednak jak patrzyłem na stronie Asusa to raczej nie: zresztą tu masz listę procesorów
obsługiwanych przez tą płytę główną: http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx?SLanguage=pl-pl&model=P5VD2-MX&product=1).
Czy montując z powrotem procesor położyłeś na niego pastę termoprzewodzącą? Wyłączanie
komputera może być spowodowanie przegrzaniem się procesora.


Tak, właśnie widzę, mojego Dual Core 45nm też nie...
Chyba źle zamonotwałem później wentylator, już działa normalnie.
Natomaist czeka mnie wymiana płyty głównej...
Może jakieś porpozycje? Coś taniego, nie musi być full-wypas, byle obsługiwała te podstawowe standardy i obsługiwała do 4 albo 8 GB RAM :) Zaraz sam czegoś poszukam, tylko nie na allegro :)


EDIT:

taka z wyprzedaży...

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gigabyte_GA_G31M_S2L_bulk__wyprzedaz/pelny,id,62171/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 15:17, Nufiko napisał:

Sprawdź czy update BIOSu coś
zmieni (jednak jak patrzyłem na stronie Asusa to raczej nie:


wygląda na to że może coś zmienić, kolejne updaty jak patrzyłem dodają obsługę kolejnych procesorów wiec wydaje mi się że w tym te w technologii 45nm tylko teraz jest problem bo nie mam stacji dyskietek.
Chciałbym zrobić update biosu z poziomu windows, tylko jak? :) z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 20:10, Bart_GT napisał:

wygląda na to że może coś zmienić, kolejne updaty jak patrzyłem dodają obsługę kolejnych
procesorów wiec wydaje mi się że w tym te w technologii 45nm tylko teraz jest problem
bo nie mam stacji dyskietek.
Chciałbym zrobić update biosu z poziomu windows, tylko jak? :) z góry dziękuję za odpowiedź


Poszukaj na stronie Asusa może jest program do update BIOSu z poziomu windowsa a jak nie ma to zobacz czy płyta ma możliwość startu z urządzenia USB i spróbuj za jego pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2009 o 20:10, Bart_GT napisał:

wygląda na to że może coś zmienić, kolejne updaty jak patrzyłem dodają obsługę kolejnych
procesorów wiec wydaje mi się że w tym te w technologii 45nm tylko teraz jest problem
bo nie mam stacji dyskietek.
Chciałbym zrobić update biosu z poziomu windows, tylko jak? :) z góry dziękuję za odpowiedź


Poczytaj w ksiazeczce do plyry glownej jak flashuje sie EZ Flashem lub sciagnij winflash i zrob to z pod windy.

Jak sie nie myle to bios mozna zapisac na dysku i potem w czasie flashu bedzie opcja jego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 21:13, DJ Danielus napisał:

Jaki budżet? Płyta którą podałeś to raczej tylko do zastosowań biurowych.


max 300 zł, już trochę szukałem na morele.net i komputroniku ale komputronik ostatnio coś drogi jest.

Tańsze: http://www.morele.net/produkt/142634
i to co bardziej mnie interesuje http://www.morele.net/produkt/169922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 22:17, Misquamaqus napisał:

Poczytaj w ksiazeczce do plyry glownej jak flashuje sie EZ Flashem lub sciagnij winflash
i zrob to z pod windy.

Jak sie nie myle to bios mozna zapisac na dysku i potem w czasie flashu bedzie opcja
jego wyboru.


ogólnie na stronie asusa jest biednie, jedyny sposób jaki opisują to za pomocą dyskietki.
Ale upewniłem się, że bios mam Awarda Phoenix więc WinFlash zadziała, no i zadziałał.
Po 20.00 już uaktualniłem bios do najnowszej wersji (1017) który miał obsługiwać wiecej procesorów ale efekt ten sam. Tak czy siak dzięki za pomoc ;) teraz czekam na wypłatę i muszę starannie dobrać model płyty głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dobrego zasilacza w cenie do 150zł. Musi być w stanie obsłużyć mój sprzęt, czyli :Athlon 3,2Ghz 64bit, 2 dyski 80GB i 320GB, grafika Radeon X1650Pro,2x512DDR RAM,muzyk Soundblaster Live!1024, monitor Samsung Syncmaster 20'''' i pare innych drobiazgów. Mam w tej chwili zasilacz Feel (niby) 400W, ale nie spełnia on swojej roli :/ Na stronie Ceneo.pl jest od zatrzęsienia zasilaczy. O jakiej mocy i jakiej firmy zasilacz będzie spełniał kryteria? Najlepiej, żeby zostało trochę mocy w zapasie na wszeli wypadek. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ostanio mam dziwny problem- kiedy gram w wymagającą grę (ostatnio Dead Space, PoP i wiedźmin, problem nie dotyczny NP. WoWa albo BG2) co jakiś czas (ostanio dość szybko...) pojawia się czarny ekran, a lampka w monitorze jest pomarańczowa (tak, jakby komputer był wyłączony, a komputer właśnie pracuje..). Kiedy ekran robi się już czarny, słyszę szumienie, znaczy- jakiś wiatrak wlaśnie dostal kopa i pracuje znacznie szybciej, zdaje się, że to wiatraczek karty graficznej. Identyczny problem mialem wcześniej, tak dwa tygodnie temu, ale tu wystarczyło wyczyścić wiatraczki (użyłem sprężonego powietrza) i wszystko śmigało jak powinno. dwa dni temu monitor znowu zaczął się wyłączać, znowu przeczyściłem, ale nic, zero efektu. Co dziwniejsze- zanim pojawił się ten problem (czyli odkąd kupiłem kompa, będzie już ze 3 lata, do przed_dwoma_tygodniami), grałem we wszystkie gry, nawet te najbardziej wymagające (crysis, drakensang, Gothic 3 etc), i nie miałem problemów. Nic w komputerze nie zmieniałem. Myślałem, że to karta graficzna się przegrzewa, ale nie, temperatura utrzymuje się około 50- 70 stopni podczas gry, zaś po oględzinach nie wydaje się też w żadnym miejscu przypalona. I tu moje pytanie- co sie, kurcze, dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W słabe konstrukcje celujesz. Pamiętaj, że na płycie nie można oszczędzać, bo może się okazać, że jeszcze dołożysz do interesu (podobnie z zasilaczami). Poszukaj konstrukcji opartej na P35 - starszy i tańszy od P45, a równy. Ze swojej strony polecę Foxconna P35A-S lub Abit IP35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 08:00, DJ Danielus napisał:

W słabe konstrukcje celujesz. Pamiętaj, że na płycie nie można oszczędzać, bo może się
okazać, że jeszcze dołożysz do interesu (podobnie z zasilaczami). Poszukaj konstrukcji
opartej na P35 - starszy i tańszy od P45, a równy. Ze swojej strony polecę Foxconna P35A-S
lub Abit IP35.


Powiem Ci tak, nie mam wygórowanych wymagań, obecna płyta mi starczyła, nie jestem master overclockerem i takie tam. Nie potrzebuję wielu slotów PCI-E i nnych chociaż 4 sloty RAM by się przydały :) Mogę wydać maks 300 zł...

Ta mi się podoba http://www.morele.net/produkt/155220/ ale musiałbym 400zł wysupłać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Polukałem i widzę, że Modecom ma same zasilacze Feel :/ Mam już to badziewie i nie jestem zadowolony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się