PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2009 o 18:43, Chojna_90 napisał:

oprócz tych z ATI bo mam Geforce 9600 Gt


Ale to nie są sterowniki do karty graficznej, tylko do płyty głównej. Twoje mobo ma najwyraźniej chipset ATI, dlatego też musisz zainstalować te drivery od ATI...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 16:50, kuba9876543210 napisał:

Sprawdz czy nic, przede wszystkim karta graficzna Ci sie nie przegrzewa.
Przeczysc obudowe z kurzu, moze wiatraki przez kreca sie za wolno.

Jeszcze wczoraj to robiłem, temperatury są w porządku(są różnice między stanem spoczynku a stresu), po oględzinach nie ma żadnych spalonych/uszkodzonych części(jutro sprawdze na innym komputerze, na którym problemu nie było). Widziałem także teorie o tym, że może być problem z przejściówką DVI/VGA, monitorem, polem magnetycznym wytwarzanym przez głośniki albo napięcia 220V (to jest wytłumaczenie dla zieleni oraz tych kropek, ale raczej nie do rozmazania). Dzisiaj sprawdzić tego nie zdołam.

Dnia 12.07.2009 o 16:50, kuba9876543210 napisał:

Przeinstaluj stery od grafy.

Zrobiłem to, z użyciem Driver Cleaner Pro, także czyściłem ręcznie rejestry z nv4_disp i Nvidia.
Nufiko
Próbowałem te, które były dołączone do karty, niewiele starsze - żadne nie pomogły.

Znajomy skończył format i mówi, że to pomogło(póki co). Twierdzi, że ten błąd wynika prawdopodobnie z częstych aktualizacji systemu Windows XP(mam SP3), przez co jest kolizja z nv4_disp.

W moim wypadku trochę poczekam na formatowanie(żeby móc postawić system od razu), więc przynajmniej się cieszę, że mogę przeglądać neta, oglądać anime i grać w starsze tytuły bez problemów z wywalaniem. : p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiedziałbym, że kość pamięci robi sobie problemy. Zamiast odłączać napędy itd. to podłącz wszystko, ale wyjmij jedną z kości RAM. Jak będzie to samo to wsadź ja do innego gniazda a potem spróbuj z drugą kością.
Jak nic nie da to możliwe, że padła płyta. Wentylatory wszystkie działają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 19:45, HumanGhost napisał:

Hmm powiedziałbym, że kość pamięci robi sobie problemy. Zamiast odłączać napędy itd.
to podłącz wszystko, ale wyjmij jedną z kości RAM. Jak będzie to samo to wsadź ja do
innego gniazda a potem spróbuj z drugą kością.
Jak nic nie da to możliwe, że padła płyta. Wentylatory wszystkie działają?

Wentylatory wszystkie chodzą, zaraz sprawdzę z tym RAMEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początku zaznaczę, że pisze w imieniu kumpla, który ma problemy ze swoim kompem, a ściślej mówiąc z laptopem. Podczas uruchamiania sprzętu lub włączania gry, np. COD 4, pojawia się taki oto błąd (jesli są w nim jakieś literówki to przepraszam, ale komunikat jest przepisywany :)) : runtime error! program: c:\windows\system32\rundll32.exe this application has requested the runtime to terminate it an unusual way, Please contact the applications support team for more information. Wie może ktoś jak rozwiązać ten problem? Model: hp pavilion HDX9200 Notebook PC. Model karty graficznej: NVIDIA GeForce 8800M GTA.
Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz dwa komputery w domu. Chcę zgrać różne rzeczy typu muzyka, zdjęcia, jakieś dokumenty z jednego dysku na drugi. W jaki sposób mogę to zrobić? Do głowy przychodzi mi jedynie pomysł z pendrive''m ale jakoś nie widzi mi się tyle tego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 14:52, 143872 napisał:

Mam teraz dwa komputery w domu. Chcę zgrać różne rzeczy typu muzyka, zdjęcia, jakieś
dokumenty z jednego dysku na drugi. W jaki sposób mogę to zrobić? Do głowy przychodzi
mi jedynie pomysł z pendrive''m ale jakoś nie widzi mi się tyle tego robić.


Jak masz skrosowany kabel sieciowy to po kablu, jak masz w dwóch kartę wifi - siecią bezprzewodową, możesz przełożyć też dysk z jednego do drugiego i przekopiować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały problemik wystąpił : )
Kupiłem dzisiaj wentyl 120mm .Stary 92mm dałem do przodu by wdmuchiwał powietrze do środka(tzn odwróciłem go i przymocowałem ).120 już wsadziłem normalnie . Włączam komputer, odpalam everesta ,super pi i nie zauważyłem żadnej różnicy . Czy coś zrobiłem źle?(może nie powinienem odwracać tego wentyla z przodu tylko wsadzić go normalnie ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 15:13, oskiiq napisał:

Mały problemik wystąpił : )
Kupiłem dzisiaj wentyl 120mm .Stary 92mm dałem do przodu by wdmuchiwał powietrze do środka(tzn
odwróciłem go i przymocowałem ).120 już wsadziłem normalnie . Włączam komputer, odpalam
everesta ,super pi i nie zauważyłem żadnej różnicy . Czy coś zrobiłem źle?(może nie powinienem
odwracać tego wentyla z przodu tylko wsadzić go normalnie ?)


Ten wentylator z przodu powinien działać tak aby zasysać powietrze z zewnątrz do środka komputera, a ten z tyłu powinien wydmuchiwać na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No czyli wszystko jest tak jak powinno być .Tylko jak teraz wytłumaczyć takie same wyniki temperatur, a NAWET WYŻSZE (wczoraj 48 a dzisiaj 52 stopnie pod obciążeniem ?!).Nie powinny spaść przynajmniej o kilka stopni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 15:35, oskiiq napisał:

No czyli wszystko jest tak jak powinno być .Tylko jak teraz wytłumaczyć takie same wyniki
temperatur, a NAWET WYŻSZE (wczoraj 48 a dzisiaj 52 stopnie pod obciążeniem ?!).Nie powinny
spaść przynajmniej o kilka stopni ?


Powinna lekko opaść temperatura wewnątrz obudowy, a tak to raczej nc się nie powinno zmienić. Poza tym wczoraj mogłeś sprawdzać jak miałeś chłodniej w pokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2009 o 15:40, Nufiko napisał:

> No czyli wszystko jest tak jak powinno być .Tylko jak teraz wytłumaczyć takie same
wyniki
> temperatur, a NAWET WYŻSZE (wczoraj 48 a dzisiaj 52 stopnie pod obciążeniem ?!).Nie
powinny
> spaść przynajmniej o kilka stopni ?

Powinna lekko opaść temperatura wewnątrz obudowy, a tak to raczej nc się nie powinno
zmienić. Poza tym wczoraj mogłeś sprawdzać jak miałeś chłodniej w pokoju.

W takim razie dzięki. Jak wymienię wieczorem płytę to poukładam kable i wyczyszczę radiator proca .Wtedy powinno być lepiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dodać jakiś program do programów uruchamianych wraz ze startem systemu? ( chcę dodać program Styler )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 11:38, Heralf napisał:

> Wrzuć do katalogu autostart :)

Wytłumaczysz jak?


Robisz skrót w menu start masz folder autostart i tam musisz ów skrót wrzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 12:32, Nufiko napisał:

Robisz skrót w menu start masz folder autostart i tam musisz ów skrót wrzucić


menu start to jest to jak kliknę start na pasku zadań? Jeśli tak to ja tam folderu nie widzę...

edit: wyszukałem folder autostart na dysku C wrzuciłem skrót i nic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 12:49, Heralf napisał:

> Robisz skrót w menu start masz folder autostart i tam musisz ów skrót wrzucić

menu start to jest to jak kliknę start na pasku zadań? Jeśli tak to ja tam folderu nie
widzę...

edit: wyszukałem folder autostart na dysku C wrzuciłem skrót i nic :/


Jest w start -> Pokaż wszystkie programy -> Autostart (położenie może się różnić w zależności od używanego systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zasłyszałem pewne informacje i z ciekawości chciałbym zapytać.
1. Zbliżenie magnesu do monitora LCD powoduje uszkodzenie ekranu.
2. Zbliżenie magnesu do komputera powoduje jakieś szkody w podzespołach.
3. Nie wolno używać telefonów komórkowych blisko modemów/routerów.
Czy to wszystko prawda ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 14:38, Sebo7 napisał:

Kiedyś zasłyszałem pewne informacje i z ciekawości chciałbym zapytać.
1. Zbliżenie magnesu do monitora LCD powoduje uszkodzenie ekranu.


Raczej nic się dziać nie powinno przy LCD, przy CRT miało to znaczenie, gdyż wiązka elektronów była odchylana za pomocą pola magnetycznego i zbliżenie magnesu, a nawet trwałe namagnesowanie mogło doprowadzić do zniekształceń obrazu. Dlatego głośniki trzeba było trzymać w pewnej odległości od monitorów, bo mają w sobie bardzo silne magnesy.

Dnia 15.07.2009 o 14:38, Sebo7 napisał:

2. Zbliżenie magnesu do komputera powoduje jakieś szkody w podzespołach.


Jest to niebezpieczne dla dysków twardych, w których dane zapisywane są na talerzach pod wpływem pola magnetycznego, odczytywane są w ten sam sposób. Magnes może trwale zakłócić strukturę talerza i doprowadzić do trwałego zniszczenia dysku. Oczywiście zadziała to jak magnes będzie w odległości kilku centymetrów od dysku.

Dnia 15.07.2009 o 14:38, Sebo7 napisał:

3. Nie wolno używać telefonów komórkowych blisko modemów/routerów.


Nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków tego. Może to zakłócać trochę działanie modemów/routerów bezprzewodowych ale nic poza tym.

Dnia 15.07.2009 o 14:38, Sebo7 napisał:

Czy to wszystko prawda ?.


Hint po znaku zapytania nie stawiamy kropki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się