PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dzisiaj włączyłem z rana i coś zaczęło stukać w obudowie. Zrestartowałem - nic. Teraz jakby jest lepiej...ale czy nie powinienem gdzieś się z tym zgłosić? I co to może być? Wentylator, zasilacz...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 09:42, Woo-Cash napisał:

Dzisiaj włączyłem z rana i coś zaczęło stukać w obudowie. Zrestartowałem - nic. Teraz
jakby jest lepiej...ale czy nie powinienem gdzieś się z tym zgłosić? I co to może być?
Wentylator, zasilacz...?


Wentylator ale który to Ci nie powiem, sam będziesz musiał przy następnym stukaniu wysłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 11:19, Nufiko napisał:

> Dzisiaj włączyłem z rana i coś zaczęło stukać w obudowie. Zrestartowałem - nic.
Teraz
> jakby jest lepiej...ale czy nie powinienem gdzieś się z tym zgłosić? I co to może
być?
> Wentylator, zasilacz...?

Wentylator ale który to Ci nie powiem, sam będziesz musiał przy następnym stukaniu wysłuchać.


A da radę jeszcze grać bez ryzyka awarii kompa? No jeśli już to z przerwami, by kompek sobie odpoczął? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miewam problemy z uruchomieniem systemu ( windows xp ) czasami uruchamia się dopiero po 3-4 resecie, i kiedyś pojawił mi się komunikat o błędnym pliku <katalog główny windows>\system32\ntoskrnl.exe. i przeinstalowałem system i nadal to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi, że problem leży w tylnym wentylatorze( jeśli taki istnieje), koło kratki B na pierwszym obrazku. Dziwne jest też miganie żółtej lampki A, ale to chyba kabelek od neta ;P

Na drugim obrazku jeszcze gorzej - okrągła tarcza w środku ( wnioskuje, ze wentylator ;) zdaje się w ogóle nie kręcić!

20090709151043

20090709151057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 15:11, Woo-Cash napisał:

Na to wychodzi, że problem leży w tylnym wentylatorze( jeśli taki istnieje), koło kratki
B na pierwszym obrazku. Dziwne jest też miganie żółtej lampki A, ale to chyba kabelek
od neta ;P

Na drugim obrazku jeszcze gorzej - okrągła tarcza w środku ( wnioskuje, ze wentylator
;) zdaje się w ogóle nie kręcić!


Szczerze to na tych zdjęciach nic nie widać. Najlepiej to otworzyć budę i posłuchać samemu i wtedy dojdziesz co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 12:51, Sebo7 napisał:

Ostatnio miewam problemy z uruchomieniem systemu ( windows xp ) czasami uruchamia się
dopiero po 3-4 resecie, i kiedyś pojawił mi się komunikat o błędnym pliku <katalog
główny windows>\system32\ntoskrnl.exe. i przeinstalowałem system i nadal to samo.


Blad sprzetowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 15:13, Nufiko napisał:

Szczerze to na tych zdjęciach nic nie widać. Najlepiej to otworzyć budę i posłuchać samemu
i wtedy dojdziesz co jest nie tak.


Szczerze mówiąc, to zaznaczyłem ci, co gdzie jest. A "budy" raczej nie otworzę, bo się potem Vobisie uczepią, że zerwałem plombę. I gwarancję będę miał z głowy, A nieść do nich jakoś mi nie śpieszno, bo 2 tygodnie bez kompa w wakacje to chyba...sam wiesz ;D

Czyli jestem w koziej dupie że się tak wyrażę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 15:19, Woo-Cash napisał:

Czyli jestem w koziej dupie że się tak wyrażę ;/

Za taką radę jaką ci dam powinienem dostać degrada :D dlatego dopisze coś sensownego :]

Ja w takich sytuacjach daje małego kopa w kompa bo wiatrak kręci ósemkę, ewentualnie trochę się zsunął z biurka trochę.

A teraz tak żeby nie dostać degrada :) moim zdaniem po prostu wentylator się kręci źle, porusz jakoś komputerem / wstrząśnij (nie znaczy że musisz robić to co ja wyżej :]). 3/4 osób jakich znam tak robi :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 12:51, Sebo7 napisał:

Ostatnio miewam problemy z uruchomieniem systemu ( windows xp ) czasami uruchamia się
dopiero po 3-4 resecie, i kiedyś pojawił mi się komunikat o błędnym pliku <katalog
główny windows>\system32\ntoskrnl.exe. i przeinstalowałem system i nadal to samo.

Szukałbym problemów przy pamięci ram. Ile masz kości? Spróbuje je sprawdzać po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 15:19, Crusader napisał:

Blad sprzetowy

Czy, aby na pewno ?

"Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony :
<katalog główny Windows>\system32\ntoskrnl.exe Zainstaluj ponownie kopię tego pliku"
Co mam zrobić ?.
>Szukałbym problemów przy pamięci ram. Ile masz kości? Spróbuje je sprawdzać po kolei.
2x1GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dzisiaj do komputera zestaw głośników 5.1
W programie dołączonym do karty dźwiękowej wszystkie głośniki grają jak powinny (jakiś test jest wbudowany), ale kiedy uruchamiam mp3 albo filmik prezentujący system surround, prawidłowo działa tylko głośnik centralny (tzn gra tylko wtedy kiedy powinien) cztery pozostałe satelity nie współdziałają prawidłowo :(
Jest na to jakaś rada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 11:11, GIGABYTE_PL napisał:

Przede wszystkim dobrze by było żebyś podał dokładną konfigurację kompa.


Płyta Główna ASUS M2N SLI Deluxe, 2GB RAM Patrioty, X25200, 3850 512 MB DDR3, zasilacz jakiś z obudową od ... niestety nie pamiętam od kogo. Jakby co mogę podać, kiedy tylko wrócę do domu.
Tylko TBH nie jestem pewien, jak takie info podane na takim forum mogłoby pomóc komukolwiek w takiej materii.

Dnia 08.07.2009 o 11:11, GIGABYTE_PL napisał:

Sprawdź temperatury - odkurz komputer, zresetuj bios lub/i zaktualizuj, również możesz
rozłożyć i złożyć jeszcze raz komputer jeśli umiesz.


Komputer odkurzyłem (na miarę moich skromnych możliwości oczywiście). W biosie wolę nie grzebać, jedyne co zrobiłem, to przywróciłem default settings, ale przecież ja tam nic nie zmieniałem. ;-)
Temperatury są względnie Ok, no może poza kartą graficzną, która grzeje się nieco, przyznaję ... ale gdyby to była grafika, to wtedy objawy byłyby nieco inne aniżeli zwykłe zawieszanie bez żadnego powodu i żadnych ostrzeżeń, błędów itd.
Poza tym był pewien okres czasu, kiedy chłodziłem ją dodatkowym wentylatorem (ustawionym przy karcie obok rozkręconej obudowy :-)) i też się wieszał, także ... to chyba nie to.
Rozkładać całości na części pierwsze wolę nie próbować. Generalnie ja i elektronika / elektryka nie mówimy tym samym językiem. ;-)

Na pierwszy rzut laickiego oka do środka obudowy everything seems to be in order.
Natomiast zrobiłem jedyne, co jeszcze zrobić potrafię: wyjąłem i włożyłem ponownie kości pamięci. ;-)
Wczoraj przez cały wieczór wszystko było Ok.
Jeżeli jednak nadal będzie padał, wtedy na gwarancji trafi do serwisu i tyle.

Thanks anyway.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktos juz tu niedawno skarzyl sie na podobny problem jaki ja u siebie ostatnio odkrylem... Moj dysk C:/ o pojemnosci ok. 20GB (na ktorym znajduje sie OS + driver''y + podst. programy) powoli zapelnil sie do 99%... 3 dni temu zrobilem Disk Cleanup tegoz dysku i 5GB sie zwolnilo i mam teraz ok. 25% wolnego miejsca. Dzisiaj (trzy dnie pozniej) mam juz 600MB mniej! Sprawdzalem przed przeczyszczaniem folder Temp i byl pusty, tak jak teraz...

Jest jakis sposob, zeby temu zapobiec?

z gory wielkie dzieki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka katalogów z temp-ami. jest też pamięć podręczna przeglądarki(ek) internetowej, plik wymiany (pamięć wirtualna) a także pulpit. Wszystko to domyślnie jest na C:)

edit: być może miejsce to zajeły punkty przywracania systemu, ew dane będące w koszu czyli skasowane tylko pozornie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 18:20, Sebo7 napisał:

> Blad sprzetowy
Czy, aby na pewno ?

"Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony
lub jest uszkodzony :
<katalog główny Windows>\system32\ntoskrnl.exe Zainstaluj ponownie kopię tego pliku"
Co mam zrobić ?.


odlaczaj/podlaczaj kazdy element po kolei, a Jak masz mozliwosc to zamieniaj po kolei kazda zcesc. Pamiec wsadz inne sloty, pozmieniaj tasmy, kable od zasilania, to moze byc doslownie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, mam WIELKI problem. Podczas logowania do XP wyskakuje mi blad nr 0x8007007e i pisze ze nie moze sprawdzic stanu licencji dla tego komputera. Dodam ze mam wylaczona opcje przywracania systemu, moge sie logowac tylko w trybie awaryjnym. Co robic???? Pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się