PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2009 o 13:06, S1G napisał:

Jest kilka katalogów z temp-ami. jest też pamięć podręczna przeglądarki(ek) internetowej,
plik wymiany (pamięć wirtualna) a także pulpit. Wszystko to domyślnie jest na C:)


To, to wiem :P Ale jak robilem Disk Cleanup (nie pamietam jak w polskiej windzie sie to zwie ;]), to zaznaczylem usuniecie WSZYSTKICH zbednych plikow...

Dnia 10.07.2009 o 13:06, S1G napisał:

edit: być może miejsce to zajeły punkty przywracania systemu


wlasnie, gdzie to usune?

Dnia 10.07.2009 o 13:06, S1G napisał:

ew dane będące w koszu
czyli skasowane tylko pozornie.


nawet jak beda skasowane z kosza, to cos tam przez jakis czas beda zajmowac..

P.S. komputera od poprzedniego posta nie wylaczalem, a juz z 4.5GB wolnego miejsca zrobilo mi sie 4.45GB... grrr! Nic nie sciagalem na dysk C (pulpit, Downloads, Favorites itd), ani nie gralem w gry, ktore zapisuja stan na dysku systemowym, a czesc wolnego miejsca mi "zniknela"..
moze to wina 4,5 letniego Maxtora? ;)
W dodatku mam problem z (chyba) procesem explorer.exe... czasem logujac sie na moj profil (jakby co jest to przypadek zawsze TYLKO z moim profilem...) musze czekac ze dwie minuty az pojawi sie cos wiecej procz tapety (w menedzerze zadan chodzi wtedy tylko 20 procesow, reszta "wchodzi" po tych 2-3 minutach)... No i wtedy tez nie chodzi logout/restart/shutdown, tylko pozostaje przycisk POWER/RESET.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 16:31, Crusader napisał:

odlaczaj/podlaczaj kazdy element po kolei, a Jak masz mozliwosc to zamieniaj po kolei
kazda zcesc. Pamiec wsadz inne sloty, pozmieniaj tasmy, kable od zasilania, to moze byc
doslownie wszystko.

Trudna sprawa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 12:51, Sebo7 napisał:

Ostatnio miewam problemy z uruchomieniem systemu ( windows xp ) czasami uruchamia się
dopiero po 3-4 resecie, i kiedyś pojawił mi się komunikat o błędnym pliku <katalog
główny windows>\system32\ntoskrnl.exe. i przeinstalowałem system i nadal to samo.


Jak zachowuje sie komputer przez te pierwsze 3-4 uruchomienia? Czy po nacisnieciu przycisku POWER, komputer wylacza sie po kilku sekundach (wtedy obwinialbym zasilacz)?
To moze byc: RAM, HDD, PSU albo MB..
Opisz DOKLADNIEJ Twoj problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 18:01, kuba9876543210 napisał:

Jak zachowuje sie komputer przez te pierwsze 3-4 uruchomienia? Czy po nacisnieciu przycisku
POWER, komputer wylacza sie po kilku sekundach (wtedy obwinialbym zasilacz)?
To moze byc: RAM, HDD, PSU albo MB..
Opisz DOKLADNIEJ Twoj problem.

Czasami po wciśnięciu power włącza się po kilku sekundach, a czasami od razu, ale problem jest w systemie, bo pokazuje mi biały ekran z możliwościami biosu ( płyta Asrock ), ale czasami, gdy już ma się włączać system to raz odpala, a raz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jesli masz miejsce wolne na HDD, to zainstaluj tego samego OS''a, co teraz uzywasz jako wirtualna maszyne (unikniesz wtedy formatu; za pomoca VMware, PowerPC, czy innego programu - poszukaj - polecam Google/Wikipedia) i jesli pojawiaja sie te same problemy, to bedziesz wiedzial, ze wina lezy po stronie hardware''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 18:10, kuba9876543210 napisał:

Hmm... jesli masz miejsce wolne na HDD, to zainstaluj tego samego OS''a, co teraz uzywasz
jako wirtualna maszyne (unikniesz wtedy formatu; za pomoca VMware, PowerPC, czy innego
programu - poszukaj - polecam Google/Wikipedia) i jesli pojawiaja sie te same problemy,
to bedziesz wiedzial, ze wina lezy po stronie hardware''u.

Nie rozumiem nic z tego co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 18:13, kuba9876543210 napisał:

To powiedz mi, ile razy przeczytales moj post?... Jeden? ;>

2
Czyli jeśli mam wolne miejsce na dysku twardym to mam zainstalować znowu ten sam system jako wirtualną maszyną ( jak ? ) i jeśli będzie znowu to samo tzn., że wina leży po stronie sprzętu ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 18:25, Sebo7 napisał:

Czyli jeśli mam wolne miejsce na dysku twardym to mam zainstalować znowu ten sam system
jako wirtualną maszyną ( jak ? ) i jeśli będzie znowu to samo tzn., że wina leży po stronie
sprzętu ?.


Tak, jesli bedziesz mial na identycznym systemie te same problemy, to wina bedzie lezala po stronie sprzetu.

P.S. Oczywiscie nie musisz robic tak, jak Ci napisalem, mozesz rownie dobrze pojedynczo sprawdzac rozne czesci na innych komputerach, jesli masz taka mozliwosc.

Jakbys sprawdzal to na maszynie wirtualnej, to wystarczy, ze sciagniesz i zainstalujesz np.:

- Virtual PC - http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/default.aspx
- VirtualBox - http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
- Vmware Workstation (Trial) - http://www.vmware.com/products/ws/



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do punktów przywracania to panel sterowania/system zakładki już ci nie podam bo spod Linuksa netu używam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 19:31, kuba9876543210 napisał:

Czyli krok po kroku mam ściągnąć któryś z tych programów ( legalnie ? ) i mam co zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 21:30, Sebo7 napisał:

> - Virtual PC - http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/default.aspx
> - VirtualBox - http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
> - Vmware Workstation (Trial) - http://www.vmware.com/products/ws/
Czyli krok po kroku mam ściągnąć któryś z tych programów ( legalnie ? ) i mam co zrobić
?


Tak, legalne. Ja osobiscie uzywam VmWare Workstation (tyle ze pelna wersje i program spisuje sie swietnie; co prawda probowalem na nim tylko Linuksy, ale Windowsy tez dzialaja bez problemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: w moim komputerze dość często słychać odgłos jakby pracowała drukarka, w dodatku czasem zdarzają się sekundowe ścinki (freezy), nawet żadna aplikacja nie jest włączona. W google wyszukałem, że jest to prawdopodobnie wina dysku twardego.
Jednak polecany program HDTune nie wykrył na dysku żadnych errorów. Jest jednak jeszcze jeden spis, którego nie rozumiem, więc proszę o wytłumaczenie czy wszystko jest w porządku.
Screen poniżej.

20090711134646

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry jeśli nie tu, ale nie wiem gdzie napisać. Chciałbym wiedzieć czy jak instaluje nowe sterowniki do karty graficznej to stare muszę wyrzucić ze sterownikiem ekranu, czy mogę wyrzucić bez steownika ekranu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję wydrukować kilka plików, które są w formacie htm, a więc nie typowo do drukowania. Otworzyłem je w wordzie i wydrukowałem, jednak obrazki, które są tam zamieszczone (w zasadzie wszystko inne, co nie jest literą) oznaczone jest na druku w taki sposób jak zdjęcie które nie chce się otworzyć (czyli prostokąt, a w nim kwadrat z "x" w środku". Jak można sobie z tym poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 16:18, Sarturias napisał:

Potrzebuję wydrukować kilka plików, które są w formacie htm, a więc nie typowo do drukowania.
Otworzyłem je w wordzie i wydrukowałem, jednak obrazki, które są tam zamieszczone (w
zasadzie wszystko inne, co nie jest literą) oznaczone jest na druku w taki sposób jak
zdjęcie które nie chce się otworzyć (czyli prostokąt, a w nim kwadrat z "x" w środku".
Jak można sobie z tym poradzić?


Otwórz te pliki za pomocą przeglądarki internetowej i spod niej wydrukuj, tylko najpierw sprawdź przez podgląd wydruku jak się będzie drukować i w opcjach drukowania ustaw żeby drukowało wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy chodzi Ci o to, co mam na mysli, ale jesli dysk jest w porzadku, to byc moze komputer (plyta, proc) sie gdzies przegrzewa. Tez mialem ostatnio freezy, bo wiatrak od procesora byl zakurzony i wolniej sie krecil... Kompresorem powietrza przeczyscilem i problemy mi zniknely (rowni dobrze mozesz zaopatrzyc sie w sprezone powietrze (wydatek rzedu kilkunastu zl.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co może zamulać komputer po formacie? Czy przyczyną może być to, że usunąłem stare partycje (miałem potężny fail kompa - sam się w kółko restartował) i utworzyłem jedną z Windowsem? Bo strasnie wolno chodzi i co chwilę robi minizwiechy sekundowe (jak piszę posta, otwieram folder, otwieram stronę - wszystko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 17:29, kuba9876543210 napisał:



Nie o to chodzi :). Ostatnio był czyszczony w serwisie... 2 dni temu.

@edsonpele - może masz to samo co ja? Ja mam podobne objawy. A w necie piszą, że to dlatego, że dysk twardy niedługo padnie.
PS Po co wciskać na siłę angielskie sformułowania do zdań ("fail kompa", bleh). Polski nie jest taki brzydki żeby trzeba było go "upiększać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak. Znaczy objawy są takie same. Z tym dyskiem może być u mnie problem, bo moje dwie siostry nie mogły się pogodzić o komputer i jedna... odcięła drugiej dopływ prądu. Przez skrzynkę w ścianie. Gdy tamta grała na komputerze... Ech...
Z upiększaniem języka polskiego się zgadzam, ale tamto wtrąciłem, bo mi się baaardzo śpieszyło ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się