PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam!

Od kilku dni mam pewien problem z moim piecykiem. Mianowicie, niekiedy przy włączaniu zamiast standardowego loga Windows''a i przejścia do pulpitu pojawia się czarny ekran z napisem: "New cpu installed! Press <cośtam> to configure", wystarczy, że zresetuję, a wszystko toczy się normalnie, mimo to, wydało mi się to niepokojące.
Dziś, konkretniej przed chwilą, podczas kopiowania pliku ( malutkiego, zdjęcia ) cały system się zaciął, wcześniej odmawiał współpracy przy ściągnięciu skanów z poczty, cięła się przeglądarka.
Czy to wygląda na jakiś poważny problem? Dodam tylko, że do tej pory nie miałem takich incydentów. Sam sprzęt został kupiony w marcu ''07, jest włączony przeciętnie jakieś 5 godzin dziennie.
Sprzęt to:
- grafika GeForce 7900 GTO
- 2 GB RAM
- Intel DualCore 6400
- Windows XP
- płyta główna Asus P5B

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 15:41, witek194 napisał:

Jak sprawdzić temperaturę procesora ? Korzystałem z programu Aida32 ale w zakładce czujniki
nic mi się nie pokazywało.Pobrałem Speedfana ale z tego co wiem nie jest zbyt wiarygodny.

Btw: która to temperatura procesora ?;)


Dobry program do tego celu to hwmonitor. Wszystko w nim ładnie jest opisane i jest freeware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że winna może być bateria podtrzymująca CMOS (informacje na temat bieżących ustawień biosu) w związku z czym komputer powraca do ustawień fabrycznych. Najlepiej ją wyjąć sprawdzić woltomierzem i w razie potrzeby kupić nową za klika złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>(...) Od kilku dni mam pewien problem z moim piecykiem. Mianowicie, niekiedy przy włączaniu(...)

Witam
radziłbym sprawdzić baterię od płyty głównej być może jest już rozładowana i nie trzyma ustawień. Efektem przycinania się komputera może być jego przegrzewanie najczęściej towarzyszą temu restarty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie : nie mam plytki z sterownikami z płyty głównej... I wy menadzerze urządzeń mam zapytajniki przy "? Inne urządzenia" "?! Audio Device on high definition audio bus" "?! Kontroler magistrali zarządzania systemem" moja płyta główna to MSI K9A2VM-F , i niewiem dlaczego ale robi mi sie tak , że dziala przez pare min internet a po chwili tak jakby sie wyłacza.. To moze byc od tego ? Prosze o odp i z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 16:38, Tieru napisał:

Mam jeszcze pytanie(...)


Płytka ze sterownikami rzecz święta ;) W przypadku jej braku zaraz po zainstalowaniu systemu koniecznie jest odwiedzenie strony producenta płyty głównej.W Twoim przypadku http://www.msi-polska.pl/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=1&prod_no=1671. Pobierz i zainstaluj sterowniki. Jeśli chodzi o internet, zaktualizuj sterownik ethernet do najnowszej jego wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem.

Kupiłem dzisiaj nowy dysk twardy Seagate 320 GB. Podłączyłem go (raczej dobrze). BIOS go widzi, konfigurator też, ale w Moim Komputerze go nie ma. Co mam zrobić, co zrobiłem źle, itp? Proszę o w miarę szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 17:12, 8bit napisał:

Mam pewien problem.(...)


Próbowałeś uruchomić `skanowanie w poszukiwaniu zmian sprzętu` w Managerze urządzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 17:21, bakstar napisał:

> Mam pewien problem.(...)

Próbowałeś uruchomić `skanowanie w poszukiwaniu zmian sprzętu` w Managerze urządzeń?

Zrobiłem tak. Dysk jest widoczny z menadżera urządzeń, ale nie z Mojego Komputera, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 17:21, bakstar napisał:

> Mam pewien problem.(...)

Próbowałeś uruchomić `skanowanie w poszukiwaniu zmian sprzętu` w Managerze urządzeń?



Kliknij ppm na moj komputer -> zarzadzaj. Wejdz w zarzadzanie dyskami i wejdz w wlasciwosci dysku (tego nowego). Zrob z niego wolumin "prosty".
Konfigurator poprowadzi Cie za raczke :))

EDIT:

To mialo byc do usera 8bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 17:28, Misquamaqus napisał:

To mialo byc do usera 8bit

Stokrotne dzięki. Już wszystko działa elegancko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Kupiłem półtorej roku temu PC z obudową dużą, taką "lodówkową" . I moje pytanie może być nietypowe - ile ona może wytrzymać? Chodzi o siłę uderzenia. Wpadł mi ten problem do głowy jak uderzyłem w pc lekko krzesłem i obudowa dała hałas, ale nic się nie uszkodziło. Co trzeba by było zrobić, aby wyrządzić krzywdę komputerowi?
Na koniec dodam, że pytam również w imieniu kolegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 23:41, Mieszofash napisał:

Witajcie! Kupiłem półtorej roku temu PC z obudową dużą, taką "lodówkową" . I moje pytanie
może być nietypowe - ile ona może wytrzymać? Chodzi o siłę uderzenia. Wpadł mi ten problem
do głowy jak uderzyłem w pc lekko krzesłem i obudowa dała hałas, ale nic się nie uszkodziło.
Co trzeba by było zrobić, aby wyrządzić krzywdę komputerowi?

No cóż, moja dawna obudowa wytrzymywała wraz z komputerem codziennie całe serie kopniaków z buta (coś się włączać nie chciał, a to mu pomagało ^^), co prawda obudowa się wgniotła po jakimś czasie do środka, ale i tak działało. Dzisiejszy sprzęt jest jednak delikatniejszy, więc czegoś takiego bym nie próbował. Tym niemniej pojedynczego solidnego kopniaka przetrzyma na pewno.
Od siebie mogę dodać, że, wbrew pozorom, krzem jest całkiem wytrzymały. Taką kostką RAM można spokojnie kroić chlebek (choć czy będzie po tym działała już nie sprawdzałem).

Dnia 06.12.2009 o 23:41, Mieszofash napisał:

Na koniec dodam, że pytam również w imieniu kolegi.

A co, kolega chce zdezelować kompa? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 23:47, ziptofaf napisał:

No cóż, moja dawna obudowa wytrzymywała wraz z komputerem codziennie całe serie kopniaków
z buta (coś się włączać nie chciał, a to mu pomagało ^^), co prawda obudowa się wgniotła
po jakimś czasie do środka, ale i tak działało. Dzisiejszy sprzęt jest jednak delikatniejszy,
więc czegoś takiego bym nie próbował. Tym niemniej pojedynczego solidnego kopniaka przetrzyma
na pewno.
Od siebie mogę dodać, że, wbrew pozorom, krzem jest całkiem wytrzymały. Taką kostką RAM
można spokojnie kroić chlebek (choć czy będzie po tym działała już nie sprawdzałem).

JA tam lekko jak już uderzę krzesłem, że więcej krzyku dają te drzwiczki niż efektu, ale dosyć o tym. :P

Dnia 06.12.2009 o 23:47, ziptofaf napisał:

> Na koniec dodam, że pytam również w imieniu kolegi.
A co, kolega chce zdezelować kompa? :D

Nie, ale dowiedział się, że jego żona przez przypadek upuściła żelazko, jak PC stał na boku... wiem, też nie wiem co o tym myśleć. ;P Tak się kończy upgrade PC, kiedy się go źle zostawi. Żona nie siedzi w ogóle w takich technologiach i nawet nie włączała, a on wraca z sanatorium. xP (nie to żebym się śmiał z powrotu z sanatorium rzecz jasna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy komp jest włączony czy nie, jak działa to dość podatny na wstrząsy może się okazać dysk twardy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 16:12, Crew_900 napisał:

Który program taki nowoczesny , który odtworzy mi filmy lub muzyki we wszystkich formatach


Jeśli masz odpowiednie kodeki to większość preferowanych odtwarzaczy poradzi sobie z najrzadszymi plikami multimedialnymi. Wybór jest duży ale wśród aplikacji darmowych polecę Ci KMPlayer (jeśli chodzi o filmy to jest niezastąpiony). Ale najlepiej było by samemu potestować kilka aplikacji z tego przedziału ocenić która z nich jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się