PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

cóż ponowne zainstalowanie nie pomogło. ale na początku po włączeniu komputera i naciśnięciu PPM wyskakuje okienko jak w załączniku. pewnie znowu coś przez przypadek usunąłem :/ aby było śmieszniej wszystko poza tym działa normalnie (spakowane pliki wypakowują się bez zakłóceń przez okno programu).

wracając do poprzedniej sprawy byłbym wdzięczny jakbyś zapytał się tego kolegi znającego się na kodowaniu czy taka zamiana pliku .txt zakodowanego BASE64 na taki o rozszerzeniu .3gp jest w ogóle możliwa :)

20100426214858

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem, mianowicie mam 2 połączenia internetowe, jedno szybsze zewnętrzne a drugi wolniejsze ale dające dostęp do sieci lokalnej do której nie daje dostęp połączenie szybkie. i teraz problem jest taki jak zrobić tak żeby do komputerów z pewnego zakresu adresów ip (domeny) mieć dostęp przez jedno połączenie a do pozostałych przez drugie (chodzi o to żeby np youtuba przeglądać z połączenia szybkiego ale do kumpla który jest w sieci wewnętrznej dostawać się przez to drugie połączenie). Fajnie jakby dało się rozwiązać to z poziomu systemu a nie tylko przeglądarki. Aha i system to win7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam program graficzny 32 bitowy i 4 GB ramu
przy pliku o wymiarach 6000x6000 pikseli przy zapisie albo innej czynności wyskakuje komunikat ze nie moze tego zrobic bo mam za mało ramu .. program bierze 1,3 coś GB ramu wiec jeszcze troche mam wolnej, są jakieś sztuczki aby mimo wszystko widział ten ram ? Zmniejszyć rozmiaru tez nie moge : /bo potrzebuje pamięci do tego...
Bede musiał zaczynać od nowa z mniejszym pliczkiem.. pomocy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można przydzielić do 2 gb ramu na program, do tego dochodzi temp. sprawdź czy czasem w programie nie jest ustawiony jakiś max-rozmiar dla tego drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Podczas gry w MW2, często zdarza mi się, że ekran migota, tekstur nie widać, a jak są to na czarno. Wszelkie próby wyłączenia gry kończą się zwiechą. Gdy spróbowałem zrobić screena aby pokazać, pojawił się komunikat " Za mało pamięci bitowej. Wyłącz jeden lub więcej programów aby zwolnić miejsce"(coś w ten deseń). Tu pojawia się moje pytanie: To jest wina procka czy czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 13:29, necron1501 napisał:

Możliwe, tylko nie mam jak to sprawdzić...


Jak nie masz jak sprawdzic ?
Uruchom msi afterburner i wrzuc sobie na pulpit tabele z monitoringiem karty.
Tak zostaw uruchomionego msi AF i zagraj w cos.
Po 10 minutach wyjdz z gry i zrob fotke tabeli.
Pokaz na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dobry temat ale kupiłem ostatnio KS Gry Extra z pełną wersją Splinter Cella Chaos Theory, ma ktoś z was może spolszczenie do tej gry ?? Bo niestety mam po Angielsku ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 15:22, necron1501 napisał:

OK, 20 minut gry, średnie ustawienia, podobne do tych z MW2.


Karta ledwo ciepla.
Zmien sterowniki do karty.
Problem z tekturami moze dotyczyc wlasnie sterownikow lub zle zoptymalizowanej gry a moze nawet uszkodzonej karty grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 15:41, Misquamaqus napisał:

> OK, 20 minut gry, średnie ustawienia, podobne do tych z MW2.
>

Karta ledwo ciepla.
Zmien sterowniki do karty.
Problem z tekturami moze dotyczyc wlasnie sterownikow lub zle zoptymalizowanej gry a
moze nawet uszkodzonej karty grafiki.


Hmm stery mam najnowsze, a co do karty to bym się nie zdziwił. Już miałem z nią problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podczas gry w GTA Episodes from Liberty City pojawiły się na części ekranu różnokolorowe kropki, nie na całym.
teraz pytanie, siada karta graficzna czy monitor? dodam że na monitorze już 1 spalony piksel się pojawił i mam go od 3 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Episodes tak masz? Jesli tylko w tamtej grze, to monitor jest OK. Jesli wszedzie tak masz, to sprobuj podlaczyc kompa na chwile do innego monitora (jesli masz), albo do TV. Jak beda dalej wystepowac arty, to bedziesz wiedzial, ze to karta nawala. Jesli okaze sie, ze to karta, sprobuj przeinstalowac sterowniki. (zakladam, ze wszystkie temp. sa w porzadku i nic nie jest zakurzone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 17:08, kuba9876543210 napisał:

Tylko w Episodes tak masz? Jesli tylko w tamtej grze, to monitor jest OK. Jesli wszedzie
tak masz, to sprobuj podlaczyc kompa na chwile do innego monitora (jesli masz), albo
do TV. Jak beda dalej wystepowac arty, to bedziesz wiedzial, ze to karta nawala. Jesli
okaze sie, ze to karta, sprobuj przeinstalowac sterowniki. (zakladam, ze wszystkie temp.
sa w porzadku i nic nie jest zakurzone)

póki co tylko w Episodes, a to dla tego że w nic innego dzisiaj nie grałem. pojawiły się one tylko na chwilę, dosłownie. niestety innego monitora nie mam dostępnego, komp był dość niedawno czyszczony, temperatury są dobre..sprawdzę jakieś inne gry. jak nie będę długo odpisywał to znaczy że padła karta xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2010 o 18:07, rtyrtyrty napisał:

sprawdziłem temperatury podczas gry i dochodzą do 80 stopni Celsjusza więc chyba za dobrze
nie jest..może to być tylko od przegrzania?


Artefakty sa znakiem, ze cos sie zaczyna zlego dziac z karta.
Teraz albo zmienisz sterowniki do karty albo zdemontujesz chlodzenie i zmienisz paste oraz jak trzeba termopady.
Raczej bedzie to przegrzewanie sie pamieci vga.
Nie czekalbym dlugo na dalsze efekty tylko zrobil tak jak pisalem.
Z reszta sam mialem podobnie w gts 320/320.
Tam poprostu jeden z termopadow na kosci pamieci jak by to rzec... uciekl.
Przy okazji zmienilem paste na gpu i wszystkie termopady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się