PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Ponawiam :

Znowu mam problem z PsyhX w GTX 460 Sonic Platinum ... z którym zresztą są same problemy.Otóż w grach działa okej ... tzn ... efekty są chociaż wydaje mi się, że wydajność spadła natomiast w GPU-Z w ogóle odznaczona jest opcja PsyhX jakby w ogóle go nie było ... Sterowniki karty to : 260.89 a samego PsyhX to : PhysX_9.10.0514 / na starszych jest to samo ...

oraz mam pytanie ... wczoraj jak spojrzałem na swój identyfikator produktu mojego Windowsa Visty zauważyłem, że wygląda on tak : XXXXX-OEM-XXXXXXXX-XXXX system kupowałem ok. 3 lat temu przy okazji składania kompa ... płyte mam normalnie w pudełku ... ale wydaje mi się, że to wersja OEM ? Mam racje ?? W tej chwili zamarzam zmienić kompa bo w obecnym pada płyta główna czy to oznacza kupno nowego systemu ?? Czy mógłbym przepisać w wypadku gdyby to był Windows w wersji OEM na nową płytę główną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ok 2 tygodnie kupilem nowego laptopa acer aspire 5935g. Aktualnie mam problem cos sie stalo z systemem, mianowicie wyskakuje blad wczytania systemu i mamy 2 opcje do wyboru uruchomic normalnie oraz probe naprawienia. W pierwszym przypadku pokazuje sie ikona ladowania windowsa po ok. 10s wyskakuje na ulamek sekundy blue screen poczym laptop sie resetuje. W drugim przypadku laptop laduje sie pustego pulpitu(jakis domyslny) na ktorym mozemy sobie pomachac myszka i nic poza tym sie nie dzieje. Probowalem zainstalowac na nowo windowsa z plyty ale przy probie naprawy znow nic sie nie dzieje a przy probie instalacji, wybieram zainstaluj teraz wyskakuje ''Instalator rozpoczyna prace'' i narazie wisi tak juz pol godziny i nic sie nie dzieje. Windows to 64bitowa siodemka. Za brak polskich znakow przperaszam pisze z komorki, jak ktos ma jakis pomysl jak to sie da rozwiazac bez wysylania go na gwarancje, bo szczerze mowiac nie widzi mi sie znow tyle czekac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 15:51, Codipar napisał:

Ponawiam :

Znowu mam problem z PsyhX w GTX 460 Sonic Platinum ... z którym zresztą są same problemy.Otóż
w grach działa okej ... tzn ... efekty są chociaż wydaje mi się, że wydajność spadła
natomiast w GPU-Z w ogóle odznaczona jest opcja PsyhX jakby w ogóle go nie było ... Sterowniki
karty to : 260.89 a samego PsyhX to : PhysX_9.10.0514 / na starszych jest to samo ...

Twoje mobo to szrot (bez obrazy).
Kurde...
Jak chcesz utrzymac gtx 460 na czyms co nie jest nawet stabilne ?

Dnia 23.10.2010 o 15:51, Codipar napisał:


oraz mam pytanie ... wczoraj jak spojrzałem na swój identyfikator produktu mojego Windowsa
Visty zauważyłem, że wygląda on tak : XXXXX-OEM-XXXXXXXX-XXXX system kupowałem ok. 3
lat temu przy okazji składania kompa ... płyte mam normalnie w pudełku ... ale wydaje
mi się, że to wersja OEM ? Mam racje ?? W tej chwili zamarzam zmienić kompa bo w obecnym
pada płyta główna czy to oznacza kupno nowego systemu ?? Czy mógłbym przepisać w wypadku
gdyby to był Windows w wersji OEM na nową płytę główną ?


Olamagato jest biegly w systemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 16:28, Misquamaqus napisał:

> Ponawiam :
>
> Znowu mam problem z PsyhX w GTX 460 Sonic Platinum ... z którym zresztą są same
problemy.Otóż
> w grach działa okej ... tzn ... efekty są chociaż wydaje mi się, że wydajność spadła

> natomiast w GPU-Z w ogóle odznaczona jest opcja PsyhX jakby w ogóle go nie było
... Sterowniki
> karty to : 260.89 a samego PsyhX to : PhysX_9.10.0514 / na starszych jest to samo
...
>
Twoje mobo to szrot (bez obrazy).
Kurde...
Jak chcesz utrzymac gtx 460 na czyms co nie jest nawet stabilne ?

>
> oraz mam pytanie ... wczoraj jak spojrzałem na swój identyfikator produktu mojego
Windowsa
> Visty zauważyłem, że wygląda on tak : XXXXX-OEM-XXXXXXXX-XXXX system kupowałem ok.
3
> lat temu przy okazji składania kompa ... płyte mam normalnie w pudełku ... ale wydaje

> mi się, że to wersja OEM ? Mam racje ?? W tej chwili zamarzam zmienić kompa bo w
obecnym
> pada płyta główna czy to oznacza kupno nowego systemu ?? Czy mógłbym przepisać w
wypadku
> gdyby to był Windows w wersji OEM na nową płytę główną ?

Olamagato jest biegly w systemach.



Wiem, że to szrot ... dlatego zmieniam całego kompa tylko zasilacz dysk i chłodzenie + tego GTX 460 biorę z tego ... Prawdopodobnie wezmę Asus Maximus III Formula ... o ile będzie możliwość kupna go pod LGA 1156 w ram.net a jeśli nie to wezmę chyba tego Asus Sabertooth 55i tak z ciekawości jest w ogóle jakaś MOBO, która obsługuje PCI-E w x16 przy SLI/CorssFire ? Czy zawsze zjedzie do x8 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, otóż w moim obecnym komputerze cd-rom wysiadł jakiś czas temu, dziś postanowiłem przenieść cd-rom ze sprzętu, który jest praktycznie nieużywany i stoi sobie w pokoju obok, włączyłem go i sprawdziłem, i płyty cd i dvd ślicznie czytało. odkręciłem śrubki, zamontowałem ten cd-rom w nowym komputerze, podłączyłem te same dwa kabelki, jakie były podłączone do niego w starym komputerze. włączam komputer, patrzę - i nic. cd-rom zasilanie ma, bo się otwiera i zamyka, ale w ''moim komputerze'' wyświetla się tylko ''dvd-drive'' który nie reaguje, jak wkładam płytę dvd, a ikonki z cd-drive nawet nie ma. nazwy tego sprzętu nie znam (jeśli to jest gdzieś na nim napisane, to z chęcią podam), dyskietki czy czegokolwiek ze sterownikami nie mam. tylko chęć do zainstalowania wreszcie tego obliviona z dodatkami mam. co ja mogę z tym zrobić? proszę o pomoc!
przepraszam za powtórzenia i brak profesjonalnego słownictwa, ja się na tym kompletnie nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Misq podmieniłem dzisiaj pamiątki na 2x1 Gb A-daty i .... DZIAŁA. sprawdziłem Memtestem i OCCT i zero błedów co ty na to? jeszcze sprawdzę u kumpla swoje pamiątki żeby wiedzieć czy to tylko niezgodność sprzętowa czy to uszkodzony RAM.
Jeżeli to niezgodność sprzętowa to jak poznać jakie DDR-ki będą ok? to by się jutro wybiorę się na giełdę komputerową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Rok temu jak robiłem format i instalowałem na nowo system win xp to doszło do pewnego incydentu. Otóż system instalowałem na dysk SATAII natomiast cześć plików systemowych (chyba większość) zainstalowała się na drugim dysku ATA, tak wiec jako dysk systemowy rozpoznawany był właśnie ten ATA; chyba dlatego że przy instalacji została mu przydzielona automatycznie litera C. Rozwiązałem problem odłączając dysk na czas instalacji systemu, niestety od tego czasu wszystkie pliki które usunę z tego dysku nie trafiają do kosza, tylko są od razu kasowane. Wiec mam pytanie, jak teraz sprawić by pliki z dysku ATA trafiały do kosza?
Za niedługo instaluję nowy system win 7, i by nie ryzykować utraty danych na dysku ATA to mam zamiar go odpiąć na czas instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 19:58, Zand79 napisał:

Cześć Misq podmieniłem dzisiaj pamiątki na 2x1 Gb A-daty i .... DZIAŁA. sprawdziłem Memtestem
i OCCT i zero błedów co ty na to? jeszcze sprawdzę u kumpla swoje pamiątki żeby wiedzieć
czy to tylko niezgodność sprzętowa czy to uszkodzony RAM.
Jeżeli to niezgodność sprzętowa to jak poznać jakie DDR-ki będą ok? to by się jutro wybiorę
się na giełdę komputerową?


Najlepiej sprawdz kompatrybilnosc pamieci z plyta glowana na stronce producenta plyty glownej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Mam pewien problem z kompem. Otóż po pewnym czasie grania (czasem po 15min, czasem po ok 1h) zawiesza się - obraz się zacina a dzwięk... słychać jakby zapętlenie jakiegoś odgłosu ("yyyyyyyyyyy"). Prawie nigdy - był jeden wyjątek - nie pojawia się komunikat o błędzie. Wyjątek - raz pojawił się bluescreen. Udało mi się zapisać i później odczytac kod błędu - sterownik karty muzycznej. Ze strony hotfix.pl wyczytałem też, że naprawić ten błąd, poza przeinstalowaniem sterownika, może aktualizacja BIOSu. Sterownik przeinstalowałem i pomogło... na dzień, potem to samo. Żeby wyeliminować karte, próbowałem usunąć ją z systemu i niby też było ok, ale do czasu:/
Aktualizacja BIOSu też nie pomogła. Dalej zwiechy. Potem pomyślałem, że może któryś z podzespołów się przegrzewa. Testowałem grafikę FurMarkiem ale żadne błędy się nie pojawiły (może testowałem zbyt krótko?).
Mój sprzęt:
C2D E8400 (bez OC)
Rampage Formula + Supreme FX II
2x2GB OCZ Reaper
EVGA GTX 260
Seagate 320 GB
Zalman 600W
Komp ma nieco ponad 1,5 roku, wcześniej nic podobnego się nie działo a o ile dobrze pamiętam zaczęło się odkąd podłączyłem go do internetu (antywirus żadnego syfu nie wykrywa). Gry w które ostatnio grywam to SpellForce, Lost Planet Colonies, Heroes V, Faraon i sporadycznie w SW Snowboarding. Przy Lost Planet i Faraonie póki co było ok, bez wieszania.
Jeśli czegoś nie napisałem, dajcie znać.
Pomóżcie proszę albo podsuńcie inne możliwości. Co jeszcze mogę sprawdzić? Nie jestem specem i skończyły mi się już pomysły:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2010 o 12:45, Misquamaqus napisał:

Najlepiej sprawdz kompatrybilnosc pamieci z plyta glowana na stronce producenta plyty
glownej.

ale OCZ-ty mam od dwóch lat i było w porządku. Zmiana procka może tak namieszać w kompatybilności? i Jeszcze jedno boxowe chłodzenie proca wyje gorzej niż m oj odkurzacz a i temp jest dość wysoka (46 w s idle) może zmienić na coś lepszego i cichszego? coś podpowiesz w granicach 200 zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2010 o 17:07, Zand79 napisał:

ale OCZ-ty mam od dwóch lat i było w porządku. Zmiana procka może tak namieszać w kompatybilności?
i Jeszcze jedno boxowe chłodzenie proca wyje gorzej niż m oj odkurzacz a i temp jest
dość wysoka (46 w s idle) może zmienić na coś lepszego i cichszego? coś podpowiesz w
granicach 200 zl?


Juz pisalemn, ze procesor ma w sobie kontroler pamnieci.
Zmieniles procesor to zarazem zmieniles kontroler.
Widac pamieci i proce na tej plycie nie lubia sie i trzeba zmienic pamieci jak inne dzialaja.

Chlodzenie mozna zalozyc takie jak sie zmiesci:

http://www.cooling.pl/zalman-cnps-10x-flex,produkt,552174.html?from_category=103_78_154

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daje 95%, ze nie masz uziemienia w gniazdku sieciowym 230 volt.
Sprawdz to i jak mozesz sprawdz czy na obudowie komputera nie masz szczatkowych napiec.
Mozna to sprawdzic probnikiem 230 volt (taki w srubowkrecie z lampka).

Gniazdko sieciowe trzeba wykrecic z sciany albo przeprowadzic pomiar voltomierzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uziemienie w gniazdku jest (gniazdko z bolcem), chyba że tylko gniazdko od picu a uziemienia faktycznie nie ma. Z drugiej strony listwa z której zasilany jest komp podpięta była z rozgałęźnika - może to przez niego? Popróbuje bez rozgałęźnika. Co jeszcze może być problemem? Bo w sumie dawniej nie miałem w pokoju gniazdka z uziemieniem (jestem po przeprowadzce) i podobnych problemów nigdy nie miałem... W każdym razie dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 19:31, Goris napisał:

Uziemienie w gniazdku jest (gniazdko z bolcem), chyba że tylko gniazdko od picu a uziemienia
faktycznie nie ma. Z drugiej strony listwa z której zasilany jest komp podpięta była
z rozgałęźnika - może to przez niego? Popróbuje bez rozgałęźnika. Co jeszcze może być
problemem? Bo w sumie dawniej nie miałem w pokoju gniazdka z uziemieniem (jestem po przeprowadzce)
i podobnych problemów nigdy nie miałem... W każdym razie dzięki za odp.


Podlacz jak pisales czyli komputer bezposrednio do gniazdka sieciowego.
Sprawdz te uziemienie, bo to wazne.

Pisales, ze problem sie zaczal od momentu podlaczenia internetu do komputera.
Tak wlasnie sie dzieje, gdy obudowa komputera nie ma uziemienia branego z gniazdka sieciowego tylko z masy przewodu internetowego.

Jak nie ustalisz czy bolec uziemiajacy faktycznie jest podlaczony do przewodu zolto-zielonego, to nie ma co dalej tematu prowadzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 19:56, Zand79 napisał:


czy do niego potrzebuje dokupić wentylator?


Jak masz jakis w domu 120 mm wentylator, to juz nie trzeba chyba, ze chcesz nowy.
Radiator sprzedawany jest bez wentylatorka dla tego taki tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2010 o 12:45, Misquamaqus napisał:

Najlepiej sprawdz kompatrybilnosc pamieci z plyta glowana na stronce producenta plyty
glownej.

sorry Misq ale nie ogarniam tej listy ze strony gigabyte http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-ma790x-ds4_1x.htm. Mógłbyś podpowiedzieć jakieś fajne DDRII 1066 2x2GB które by pasowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 20:02, Misquamaqus napisał:

Podlacz jak pisales czyli komputer bezposrednio do gniazdka sieciowego.
Sprawdz te uziemienie, bo to wazne.


Gniazdko rozebrałem - uziemienie jest. Podłączyłem bez rozgałęźnika i grałem ponad godzine - nic się nie działo:) Spróbuje jeszcze jutro, dziś trzeba w kimono walnąć.

Dnia 24.10.2010 o 20:02, Misquamaqus napisał:

Tak wlasnie sie dzieje, gdy obudowa komputera nie ma uziemienia branego z gniazdka sieciowego
tylko z masy przewodu internetowego.


W życiu nie winiłbym wadliwego uziemienia:/ Tak przy okazji jeszcze spytam - w przypadku gniazdka bez bolca, internet z kabla może robić problemy?
Wielkie dzięki za wskazanie przyczyny. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się