PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2013 o 23:00, UnionPacific napisał:

Korzystał ktoś z kiedyś programu do czyszczenia/przyspieszania komputera z tej strony
- http://www.przyspiesz.pl/ ? Bo program wygląda na porządnie zrobiony, ale pozory mogą
mylić i nie wiem czy można temu zaufać.


Takich programów jest setki...
Wystarczy dbać o komputer od czasu do czasu używając np. CCleanera i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Robiłem ostatnio format na swoim laptopie. Windows zainstalował się poprawnie, ale jakiś krach czy błąd wystąpił przy aktualizacji. Gdy je pobiorę i zainstaluje to przy wyłączeniu kompa proces instalowania zacina się przy 15% i nie rusza tak jakby się zawieszał. Przy włączeniu jest to samo. Za każdym razem muszę przywracać system. Googlowałem trochę ,ale podobnego problemu nie znalazłem. Ktoś może coś poradzić? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z podłączeniem dwóch ruterów do siebie.
Pierwszy ruter (główny, TP-Link 1043ND) do którego dochodzi internet, działa bez zarzutów, tutaj wszystko śmiga. Chcę podłączyć do niego drugi ruter (TP-LINK TL-340G). Oba rutery łączę przez gniazda LAN i w drugim ruterze wyłączam DHCP. Na tym etapie mam internet na obu ruterach tylko, że prędkość neta spada drastycznie na obu ruterach. Po odłączaniu drugiego (TP-LINK TL-340G) internet na pierwszym ruterze wraca do normalnej szybkości. I tutaj pojawia się moje pytanie dlaczego po podłączeniu rutera numer 2 prędkość neta tak drastycznie spada i jak temu zaradzić zachowując połączenie ruterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=32786&u=1230
Po drugie primo:
Pierwszy router jest gigabitowy, drugi jest starszej generacji i ma tylko 100 Mbps porty i WiFi w standardzie G (pierwszy ma standard N). To może być jedną z przyczyn. Zwłaszcza, jeżeli przez prędkość internetu rozumiesz to, co pokazuje się we właściwościach połączenia sieciowego, a nie faktyczną prędkość od dostawcy.
Drugą przyczyną może być włączony QoS na którymś z routerów. Funkcja ta stara się czasami podzielić łącze po równo dla każdego podłączonego urządzenia, nawet wtedy, gdy żadne z nich nie obciąża łącza.
Trzecim powodem może być dostawca. Pierwszy router powinien być podłączony do dostawcy przez złącze WAN a nie LAN i tworzyć w mieszkaniu wewnętrzną sieć za NATem (dostawca widzi wtedy tylko router teoretycznie). Routery między sobą mogą być połączone przez porty LAN wtedy. Dostawca mając odpowiedni router może więc przypisywać maksymalną prędkość dla danego gniazda w routerze i dzielić prędkość w zależności od podłączonych urządzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 17:33, Narmo napisał:

Po pierwsze primo:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=32786&u=1230
Po drugie primo:
Pierwszy router jest gigabitowy, drugi jest starszej generacji i ma tylko 100 Mbps porty
i WiFi w standardzie G (pierwszy ma standard N). To może być jedną z przyczyn. Zwłaszcza,
jeżeli przez prędkość internetu rozumiesz to, co pokazuje się we właściwościach połączenia
sieciowego, a nie faktyczną prędkość od dostawcy.
Drugą przyczyną może być włączony QoS na którymś z routerów. Funkcja ta stara się czasami
podzielić łącze po równo dla każdego podłączonego urządzenia, nawet wtedy, gdy żadne
z nich nie obciąża łącza.
Trzecim powodem może być dostawca. Pierwszy router powinien być podłączony do dostawcy
przez złącze WAN a nie LAN i tworzyć w mieszkaniu wewnętrzną sieć za NATem (dostawca
widzi wtedy tylko router teoretycznie). Routery między sobą mogą być połączone przez
porty LAN wtedy. Dostawca mając odpowiedni router może więc przypisywać maksymalną prędkość
dla danego gniazda w routerze i dzielić prędkość w zależności od podłączonych urządzeń.


Prędkość internetu przyjmuje jako faktyczną od dostawcy. Prędkość to ok 80Mb/s a po podłączaniu drugiego rutera spada do 2Mb/s więc kwestia standardu raczej nie ma znaczenia. Co do QoS to sprawdzę i dam znać.

btw. Pierwszy ruter oczywiście jest podłączony portem WAN z dostawcą internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego włącza mi się wygaszacz ekranu, ekran przechodzi w stan spoczynku, skoro mam w opcjach ustawiony brak wygaszacza? Po kilkudziesięciu minutach się ściemnia, nigdy tak się nie działo. Ekran sam z siebie się wyłącza, trzeba poruszyc myszką i wraca. Wie ktoś, co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 20:07, Essau napisał:

Dlaczego włącza mi się wygaszacz ekranu, ekran przechodzi w stan spoczynku, skoro mam
w opcjach ustawiony brak wygaszacza? Po kilkudziesięciu minutach się ściemnia, nigdy
tak się nie działo. Ekran sam z siebie się wyłącza, trzeba poruszyc myszką i wraca. Wie
ktoś, co może być przyczyną?

Panel sterowania --> Opcje zasilania (W XP to się chyba odrobinę inaczej nazywa) i tam ustaw, kiedy ekran ma się wyłączyć. Jeżeli masz laptopa, to można jeszcze wybrać po ilu minutach ma się przyciemnić, oraz oddzielnie ustawisz to wszystko dla zasilania bateryjnego i sieciowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takich banałów nie musisz mówić, wyłączyłem wszystko, co da się zrobić na poziomie softu. Po prostu ten ekran+problemy z grafa na BF3 to raczej ten sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe fakty do mojego problemu (bluescreeny po 5-10 minutach grania albo używania programów typu AutoCAD, czyli trochę wymagających sprzętowo) - najpierw wyłącza się obraz, zwyczajny freeze, ale przez jeszcze jakieś 5 sekund byłem w stanie gadać z kumplem przez Skype''a. Po tym czasie dźwięk się nieprzyjemnie pętlił i wyskakiwał "zepsuty", zartefaktowany bluescreen (niekiedy nie ma nawet go, same paski). Czy wina leży w karcie graficznej? Komp ma tydzień, sterowniki świeże, nie forsuję go ani nie gram 1000 godzin bez przerwy. Program FurMark chodził pół godziny, RAM i procek sprawdzone (żadnych błędów). Wirusów też nie ma, wolnego miejsca na dysku też jest dość.
Czy jest ktoś w stanie pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór ;)

Pytanie ;] Czy moj netbook ma obnizone taktowanie? Jakos chyba lepiej kiedys chodzil a filmy na yt nie ciely
Teraz przeciwnie .

20130505230143

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tryb oszczedzanie energii lub cos w tym stylu.
Ewentualnie przegrzewa sie. (sciagnij core temp albo real temp i sprawdz)

Uruchom CPU-Z i wlacz cos co obciazy proca.
Jesli masz funkcje oszczedzania energii wlaczone to powinno taktowanie ''wskoczyc'' na domyslne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2013 o 23:01, DesMonD__PL napisał:

Pytanie ;] Czy moj netbook ma obnizone taktowanie? Jakos chyba lepiej kiedys chodzil
a filmy na yt nie ciely
Teraz przeciwnie .

Niedawno flash dostał aktualizację, która pracuje szybciej wykorzystując dwa rdzenie procesora. Zostało to jednak okupione silnym spowolnieniem na maszynach jednoprocesorowych. Większość modeli Atoma ma tylko 1 rdzeń, więc możliwe, że trafiło na Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2013 o 20:07, Essau napisał:

Dlaczego włącza mi się wygaszacz ekranu, ekran przechodzi w stan spoczynku, skoro mam
w opcjach ustawiony brak wygaszacza? Po kilkudziesięciu minutach się ściemnia, nigdy
tak się nie działo. Ekran sam z siebie się wyłącza, trzeba poruszyc myszką i wraca. Wie
ktoś, co może być przyczyną?

Sprawdź sobie najpierw czy to aby nie sam monitor się wyłącza po jakimś okresie nieaktywności. Niektóre modele monitorów potrafią same wyłączać obraz jeżeli jest statyczny przez okres od 1 do 4 godzin. Możliwe, że masz taką funkcję i jest ona aktywna. Możesz też w opcjach zasilania spróbować wyłączyć ustawienie AHCI z HIPM+DIPM na HIPM lub Active.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 01:15, Olamagato napisał:

Sprawdź sobie najpierw czy to aby nie sam monitor się wyłącza po jakimś okresie nieaktywności.
Niektóre modele monitorów potrafią same wyłączać obraz jeżeli jest statyczny przez okres
od 1 do 4 godzin. Możliwe, że masz taką funkcję i jest ona aktywna. Możesz też w opcjach
zasilania spróbować wyłączyć ustawienie AHCI z HIPM+DIPM na HIPM lub Active.


Przez 3 lata takie rzeczy się nie działy,teraz dopiero nagle. I to po okresie ok. 30 minut niekatywności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 02:00, Essau napisał:

Przez 3 lata takie rzeczy się nie działy,teraz dopiero nagle. I to po okresie ok. 30 minut niekatywności.

Nie wiem czy to Cię pocieszy, ale ja obecnie mam ten sam problem z ekranem laptopa. :)
Nie stawiaj też równości między wyłączaniem ekranu, a wygaszaczem ekranu. Ekran może się wyłączyć na trzy sposoby:
1. Wyłącza się tylko podświetlenie ekranu (najczęściej dotyczy to ekranów LED i laptopów)
- Można to odkryć przez poświecenie silną latarką (lub innym źródłem światła), aby przekonać się, że dotychczas wyświetlany obraz (np. tapeta ekranu), wciąż jest wyświetlana.
2. Wyłącza się ekran, ale karta graficzna wciąż generuje statyczny obraz
- Można to sprawdzić wyłącznie przez podłączenie "w locie" innego monitora, na którym obraz prawidłowo się wyświetli. Niestety próba zrobienia tego z podstawowym ekranem laptopa wymaga rozbierania komputera pod napięciem. Próby zmiany "na ślepo" trybu graficznego mogą się powieść (zmiana rozdzielczości, głębi kolorów, obrócenie ekranu).
3. Wyłącza się karta graficzna i żaden obraz nie jest generowany - jest to typowe dla usypiania związanego z oszczędzaniem energii.
- Typowe wybudzenie powinno przywrócić generowanie obrazu z inicjatywy układu graficznego (host initiated power management). Jeżeli tak się nie dzieje, to istnieje problem ze sprzętem na styku grafika-monitor (jedno z nich lub oba).

Tymczasowo aby odkryć przyczynę problemu ustaw sobie skróty klawiszowe do czegokolwiek, co zmusza grafikę do zmiany trybu graficznego lub chwilowego wyłączenia obrazu - mogą to być funkcje sterownika grafiki, a nawet jakaś gra, którą ustawisz do uruchamiania "na ślepo".
Na przykład u mnie w lapku kiedy wyłączy się obraz działa klawisz hibernacji, który wyłącza komputer i pozwala po kolejnym wciśnięciu przywrócić normalną pracę kosztem ok. 30 sekund czasu i zerwanych połączeń sieciowych. No, ale w końcu dorwę drania (to wyłączanie jest bardzo rzadkie i dopiero po > 6 godzinach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na szczęście wystarczy zwykły ruch myszy, typowa sytuacja jak przy klasycznym wygaszaczu ekranu. Cholernie mnie to trapi. Czy może to mieć związek z sterownikami graficznymi? Zauważyłem, że te ostatnie są bardzo problematyczne nie tylko dla mnie w odniesieniu do kart serii 5xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 15:34, Essau napisał:

U mnie na szczęście wystarczy zwykły ruch myszy, typowa sytuacja jak przy klasycznym
wygaszaczu ekranu. Cholernie mnie to trapi. Czy może to mieć związek z sterownikami graficznymi?

Oczywiście. Ale nie tylko. Równie dobrze mógł zacząć inaczej działać system po jednej z ostatnich aktualizacji.
Jeżeli pamiętasz okres kiedy tak się nie działo możesz spróbować przywrócić system do takiej daty i wtedy przetestować jego działanie. Bez względu na wynik będziesz mógł cofnąć przywracanie.
Jeżeli cofnięcie naprawia problem, to będziesz mógł sprawdzić mniej więcej co może być przyczyną (sterowniki czy łatki).
Czy to samo dzieje się również podczas odtwarzania filmów lub grania?
Jeżeli tak, to mogłoby to wskazywać na jakieś uszkodzenie bo funkcje oszczędzania energii nigdy nie powinny się uaktywnić w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio aktualizowałem system, bo do tej pory windows update był wyłączony, może to mi coś poprzestawiało. Nie,podczas grania/filmów jest okej.Tak czy siak, wielkie dzięki ; ). Kto wie, może przy najbliższym reinstallu systemu wszystko będzie już ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2013 o 23:37, Essau napisał:

Ostatnio aktualizowałem system, bo do tej pory windows update był wyłączony, może to
mi coś poprzestawiało. Nie,podczas grania/filmów jest okej.Tak czy siak, wielkie dzięki
; ). Kto wie, może przy najbliższym reinstallu systemu wszystko będzie już ok.

To zależy. Dzisiaj, żeby poprawnie zainstalować system i wszystkie problemy trzeba poświęcić niemal tydzień.
Dlatego ja zwykle reinstaluję system u klientów tylko w ostateczności, a u siebie z powodu braku problemów praktycznie nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się