PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

czy można jakoś zdobyć Windows 7, jeśli ma się oryginalny CD-Key? Sprawa jest taka, że chciałbym zrobić formata na laptopie i wgrać czysty system. Jednak mam tylko klucz, bo jak wiadomo ktoś kiedyś wymyślił żeby do notebooków nie dodawać płyty z systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 20:31, damlon napisał:

czy można jakoś zdobyć Windows 7, jeśli ma się oryginalny CD-Key? Sprawa jest taka, że
chciałbym zrobić formata na laptopie i wgrać czysty system. Jednak mam tylko klucz, bo
jak wiadomo ktoś kiedyś wymyślił żeby do notebooków nie dodawać płyty z systemem.

Legalnie mżesz pożyczyć nośnik od kolegi. A nielegalnych sposobów tutaj nie będę podawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla bezpieczenstwa skadkolwiek bys bral obraz systemu poszukaj najpierw sumy kontrolnej z jakiegos zaufenego miejsca dokladnej wersji pliku, ktory bys chcial pobrac, aby miec pewnosc, ze nikt przy tym nie grzebal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

za rozwiązanie problemu stawiam piwo (wirtualne bądź prawdziwe- Kraków, akademiki AGH).

Nigdy nie miałem takiego problemu więc nie mam zielonego pojęcia OCB. Od pewnego czasu, a dokładnie rzecz ujmując przeprowadzki do mniejszego pokoju w tym samym mieszkaniu mam problemy z komputerem. Potężna temp. zasilacza, który przy graniu potrafi się na tyle rozgrzać, że albo resetuje się komp, albo muszę mieć tak jak teraz cały czas rozkręconą obudowę bo inaczej pali po łapach momentalnie. Moje pytanie. O co chodzi ? Od razu uprzedzę- nie ma kurzu w komputerze, wszystko jest czyste bla bla. Zasilacz to Chieftec 500W, ma już z 6-7 lat. Może to jest problemem ? Ktoś wie jak dojść do sedna sprawy ? Nie wiem czy wymieniać zasilacz, czy może obudowę bo nagle po roku może cyrkulacja powietrza jest zła. Procek nie kręcony, karta nie kręcona. Więc wszystko pod tym względem jest okej. Dziwne jest również to, że kiedy zasilacz rozgrzewa się do czerwoności, nagle bardzo szybko leci do góry temp. procka na wyświetlaczu LCD w obudowie. Może to tak naprawdę procek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz rozgrzewa sie do czerwonosci?

''Pali w lapach'' obudowa od komputera czy jak dotykales do akurat obudowa zasilacza byla najgoretsza?

Jesli to zasilacza to przy tej temperaturze moze nie funkcjonowac prawidlowo i moze to wplywa na prace innych elementow don podlaczonych. A sama temperatura procka tez sie moze zwiekszyc jak w obudowie calej cieplej sie robi.

Czy zasilacz nie jest zakryty? Czy otwory przez ktore wciaga powietrze nie sa zakryte? Mnie sie tylko bardzo rozgrzal raz zasilacz jak mialem komputer podlaczony na pajaka i omylkowo tak ustawilem zasilacz, ze polozylem go ta strona do dolu, z ktorej mial wciagac powietrze do chlodzenia. Po krotkim czasi sie nagrzewal, a przy obciazeniu wywalalo korki.

Jesli to nie to odkrec i rozbierz zasilacz i wyczysc go z kurzu - moglo sie go troche po tylu latach nazbierac jesli jeszcze nie czysciles.

Jak dalej nie pomoze to a w srodku wyglada ok to pozostaje zabrac do jakiegos serwisu albo elektronika (tylko wczesniej zapytaj sie ile by naprawa ew. miala kosztowac).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz na obudowie może pokazać dosłownie cokolwiek. Wszystko zależy od tego, gdzie dany sensor jest włożony. Więc równie dobrze sensor od procesora może być schowany gdzieś za zasilaczem. Sprawdź, czy w ogóle kręci się wentylator w zasilaczu. Jeżeli niedawno chodził głośno a teraz nagle przestał to pewnie całkowicie się spalił już i konieczna jest jego wymiana (albo całego zasilacza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obudowa zasilacza robi się bardzo gorąca, nie całego komputera więc stąd ewidentnie wina zasilacza. Ostatni raz był czyszczony z kurzu jakieś 1-2 lata temu więc jutro go rozbiorę i zobaczę. W tym momencie jak włożyłem łapsko do środka obudowy komputera to czuć przyjemny chłód więc wszystko gra i buczy. Problem zaczyna się w momencie jak założę panel na obudowę, a ta staje się zamknięta. Wtedy temp. leci gwałtownie do góry, chociaż nigdy tak nie było. Problem zaczął się jakiś tydz. temu może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma problem z wejściem na forum PCLab?
u mnie, strona forum wczytuje się długo, u dołu ekranu widać, że Firefox skacze po wielu stronach / min. onet czy interia / jakby nie mógł trafić na odpowiednią stronę, jest też problem z reklamami - gdy już strona forum się wczyta to próba wejścia w jakiś temat wygląda tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę bez problemu bawić się w nazwy plików, których długość oscyluje w granicach 90-130 znaków? Czy może boryka się to z jakimiś problemami?

Konkretnie, to chodzi o nazwy plików audio (przede wszystkim w formacie MP3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2013 o 21:03, Kardithron napisał:

Czy mogę bez problemu bawić się w nazwy plików, których długość oscyluje w granicach
90-130 znaków? Czy może boryka się to z jakimiś problemami?

Konkretnie, to chodzi o nazwy plików audio (przede wszystkim w formacie MP3).

Plik łącznie ze ścieżką może mieć maksymalnie 260 znaków w starszych Windowsach. W nowszych też jest to zalecane, bo pliku o zbyt długiej ścieżce i nazwie możesz nie wgrać na płytę potem na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2013 o 21:12, Narmo napisał:

Plik łącznie ze ścieżką może mieć maksymalnie 260 znaków w starszych Windowsach. W nowszych
też jest to zalecane, bo pliku o zbyt długiej ścieżce i nazwie możesz nie wgrać na płytę
potem na przykład.

Sprowadza się do tego, że mogę być spokojny? Nie przekroczę raczej nigdy połowy limitu (ew. paroma znakami). ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dźwiękiem, mianowicie, mam laptopa od znajomego, samego laptopa bez płyt ze sterownikami, wgrałem sobie na niego windowsa XP i ogarnąłem sterowniki do internetu i internet mam, ale za to nie mogę ogarnać dźwięku - są w laptopie wbudowane dwa głośniki (laptop toshiba satellite l40-139), zainstalowalem kilka sterownikow roznych, ale nic nie pomaga i nie mam dzwieku, ponizej daje dwa screeny z parametrami.
Ze strony producenta pobierałem sterowniki do dzwieku, ale nie dziala. Moja karta dźwiękowa nazywa się:
Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller

Szukałem w google róznych rozwiązań, próbowałem, ale nic nie pomaga.

http://forum.gram.pl/upl/forum/2013_21/20130526092354.jpg
http://forum.gram.pl/upl/forum/2013_21/20130526092428.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za dubelek :)

Jeżeli masz problem ze znalezieniem sterów - spróbuj tak:
- kliknij na danym urządzeniu w menadżerze urządzeń PPM i wybierz właściwości
- przejdź do zakładki szczegóły
- z menu właściwośći wybierz identyfikator sprzętu
- zaznacz pierwszą linijkę i naciśnij kombinację ctrl + c po czym wklej ją w google (np. PCI\VEN_10DE&DEV_0FD4&SUBSYS_397717AA&REV_A1 )

Po tym identyfikatorze znajdziesz bez problemu co to jest za urządzenie, a sterowniki do niego zassaj bezpośrednio ze strony producentów. Jeżeli będziesz potrzebował pomocy bezpośredniej to pisz śmiało. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam folder z podfolderami. W każdym podfolderze znajduje się jeden obraz w formacie JPG.

Chciałbym hurtowo zmienić nazwy wszystkich tych obrazów na jedną i tą samą - "cover".

Jak mogę to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 01:44, Kardithron napisał:

Mam folder z podfolderami. W każdym podfolderze znajduje się jeden obraz w formacie JPG.

Chciałbym hurtowo zmienić nazwy wszystkich tych obrazów na jedną i tą samą - "cover".

Jak mogę to zrobić?

Bulk Rename Utility powinien sobie dać radę.
W Selections (pole 12) jako filtr ustawiasz *.jpg i zaznaczasz skanowanie z podfolderami (Subfolders). A potem już musisz skorzystać z instrukcji programu, bo ja już nie pamiętam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 07:48, Narmo napisał:

W Selections (pole 12) jako filtr ustawiasz *.jpg i zaznaczasz skanowanie z podfolderami
(Subfolders).

Dokładnie tak robiłem, tylko że z użyciem wyszukiwarki Windows 7 (wyszukiwanie w folderze zawierającego subfoldery; hasło: "jpg"). Problem polegał na tym, że nazwy plików mogłem zmienić tylko na "cover (1)". ;-)

Dzięki. Wypróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 02:59, lis_23 napisał:

Dodam jeszcze, że przy długim ładowaniu się strony u dołu pisze, np. " Oczekiwanie na
emisja.adsearch.pl... " lub " Oczekiwanie na adsearch.adkontekst.pl... "
wyczytałem, że jest to problem z serwerem / serwerami? - to by tłumaczyło, że dotyczy
to tylko wybranych stron i for, min. Interia, Onet, itp.

Trochę stare, ale dopowiem, że skoro używasz firefoxa, to zainstaluj sobie dodatek noscript, który te wszystkie śmieci reklamowe wycina ze strony w taki sposob, że ładuje się tylko jej właściwa zawartość i nie odpala żaden skrypt czy element aktywny (można sobie pozmieniać w opcjach). Przy okazji od tego momentu będziesz mógł wchodzić nawet na najbardziej zasyfione strony wobec których większość przeglądarek proponuje szybką ucieczkę zamiast otwarcia. Oczywiście nie próbuj na takich stronach niczego odblokowywać.
Ten dodatek eliminuje 99% zagrożeń pochodzących z weba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2013 o 23:28, Olamagato napisał:

Trochę stare, ale dopowiem, że skoro używasz firefoxa, to zainstaluj sobie dodatek noscript,
który te wszystkie śmieci reklamowe wycina ze strony w taki sposob, że ładuje się tylko
jej właściwa zawartość i nie odpala żaden skrypt czy element aktywny (można sobie pozmieniać
w opcjach). Przy okazji od tego momentu będziesz mógł wchodzić nawet na najbardziej zasyfione
strony wobec których większość przeglądarek proponuje szybką ucieczkę zamiast otwarcia.
Oczywiście nie próbuj na takich stronach niczego odblokowywać.
Ten dodatek eliminuje 99% zagrożeń pochodzących z weba.


A czy ten dodatek nie zablokuje mi działania takich stron, jak flash pac man, itp.?
a po drugie, czy to, czego doświadczam a co opisywałem powyżej jest jakoś groźne?, mam się tym martwić, czy jest to zjawisko normalne?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno:
podczas gry / a raczej po jej skończeniu i powrocie na pulpit /, szczególnie w tytułach " Crysis 2 ", " Crysis 3 " wyskakuje mi komunikat, " czy chcę zmienić schemat kolorów systemu windows aby poprawić wydajność systemu '' i mimo że zaznaczyłem aby ten komunikat się nie pojawiał, pojawia się nadal ;)
mam się tym przejmować?, oznacza to, że mój PC nie radzi sobie z tymi tytułami?

i problem forumowy o którym pisałem w osobnym temacie w dziale z problemami: nie mogę dodawać zdjęć do postów, gdy wybiorę " obrazki " - " przeglądaj " - wybiorę zdjęcie i je zaznaczę, to po chwili oczekiwania po prostu zamyka mi się okienko z pisanym postem i tak za każdym razem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się