PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2014 o 23:52, Malevyn napisał:

czy ilosc gier zainstalowanych na komputerze moze miec wplyw na wydajnosc procesora ?
bo w tej chwili mam 560gb gier na dysku i titanfall ma mniej FPSow niz powinien (komputer
w opisie)

Teoretycznie mogą, jeżeli pliki na dysku są pofragmentowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2014 o 12:50, Narmo napisał:

Teoretycznie mogą, jeżeli pliki na dysku są pofragmentowane.

Wątpię żeby to miało wpływ na FPS-y, co najwyżej przedłużyło by wszelakiej maści ekrany ładowania (w tym load/save)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2014 o 15:34, S1G napisał:

> Teoretycznie mogą, jeżeli pliki na dysku są pofragmentowane.
Wątpię żeby to miało wpływ na FPS-y, co najwyżej przedłużyło by wszelakiej maści ekrany
ładowania (w tym load/save)


Masz rację.
Chodzi o to, ze mechanizm wygląda następujaco:
Podczas ekranu ładowania dane z dysku twardego przerzucane są do pamięci RAM, z których jest znacznie szybszy dostęp (nawet od najszybszego SSD na PCIE).
Podczas gry wszystko jest załadowane do RAMu, więc na FPSy szybkość dysku ma zerowe znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wszystko. Wiele gier ciągle ma ograniczenia i nie ładuje wszystkiego do pamięci. Nawet w sytuacji, gdy jest jej na tyle dużo, aby pomieścić całą grę z zapasem. Co jakiś czas i tak musi doczytać coś z dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie teraz w Batman Arkham Orgins i mam takie zjawisko, że zaraz po wczytaniu gry, peleryna Batmana przez ułamek sekundy jest niedokładną teksturą ale zaraz się zmienia, po śmierci i ponownym wczytaniu gry jest już ok - obecnie walczę z Deathstroke i po wczytaniu gry również na ułamek sekundy, tekstury są niewyraźne, niepełne ale momentalnie się doczytują 9tutaj za każdym razem po przegranym pojedynku), czy to jest normalne, czy mam coś nie tak ze sprzętem?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 11:10, lis_23 napisał:

Gram sobie teraz w Batman Arkham Orgins i mam takie zjawisko, że zaraz po wczytaniu gry,
peleryna Batmana przez ułamek sekundy jest niedokładną teksturą ale zaraz się zmienia,
po śmierci i ponownym wczytaniu gry jest już ok - obecnie walczę z Deathstroke i po wczytaniu
gry również na ułamek sekundy, tekstury są niewyraźne, niepełne ale momentalnie się doczytują
9tutaj za każdym razem po przegranym pojedynku), czy to jest normalne, czy mam coś nie
tak ze sprzętem?.

Patrząc na to, że Arkham Origins stoi na Unreal Engine 3 to sprawa jest jak najbardziej normalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2014 o 21:02, Sericulum napisał:

Witam, zakupiłem nową płytę główną MSI B75MA-E33 do intel i3-3220 + hd7770 + 4GB ram
+ aerocool vp450. Wersja biosu 1.6. Jest problem kiedy podłączyłem monitor pod hd7770
komputer nie chce wstać, a kiedy wstanie to po ekranie "uruchamianie windows" jest bluescreen.
Kiedy pod zintegrowaną to wstaje normalnie za pierwszym razem.


Lekki update. Zaktualizowałem BIOS do 1.7 i nic to nie dało, oprócz tego że teraz wywala blescreen z błędem 0x0000001A. Czyżby pamięć byłaby zepsuta? A teraz nie mam jak sprawdzić pamięci memtestem bo nie mam żadnej pamięci na USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2014 o 13:25, ww3pl napisał:

Patrząc na to, że Arkham Origins stoi na Unreal Engine 3 to sprawa jest jak najbardziej
normalna.


Dzięki, jeszcze jedna kwestia: pomimo, iż mam antialiasing (TXAA) i synchronizację pionową, to podczas ruchu mam takie "rwące się" krawędzi obiektów, np. lin, dachów, filarów, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamięć bym odrzucił, to samo z dyskiem twardym.
Sprawdził bym, czy karta jest sprawna, czyli poszedł do jakiegoś znajomego i przetestował kartę graficzną u niego w komputerze.
Obstawiam, że to właśnie wina tego.
Wada pamięci powinna być uwidoczniona TYM BARDZIEJ na integrze, bo integra nie ma jako tako VRAMu -> w jej roli jest właśnie wydzielona część pamięci RAM, a sądzę, iż właśnie na integrze wszystko hula.

Napisz jeszcze jkiego producenta jest ta karta, a najlepiej pod link do strony dystrybutora, chętnie zobaczyłbym co dokładnie na niej siedzi (chodzi o układ chłodzenia).
Zobacz także, czy kręcą się wentylatory.
Być może przegrzewa się za nim uruchomi się system (mało prawdopodobne, ale ciągle).
Przy przegrzewaniu mogą również wystąpić BSoDy.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 15:02, lis_23 napisał:

Dzięki, jeszcze jedna kwestia: pomimo, iż mam antialiasing (TXAA) i synchronizację pionową,
to podczas ruchu mam takie "rwące się" krawędzi obiektów, np. lin, dachów, filarów, itp.


Spróbuj na sztywno ustawić ustawienia typu Vsync, FXAA itp w ustawieniach graficznych (menu start, wpisz nvidia(panel sterowania nvidia) i enter). Odnajdź potem grę (lub ją dodaj) i poustawiaj sobie wszystko co potrzebujesz :)

Okienko wygląda tak jak tutaj, tylko zamiast global settings ustawiasz pod konkretny program (grę):
http://i195.photobucket.com/albums/z274/XShido/PC5.jpg

Napisz, czy pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siódemka ma chyba wbudowany jakiś tester pamięci. Naciśnij F8 przy uruchamianiu i tam, gdzie wybiera się tryb awaryjny będzie też opcja sprawdzenia pamięci. Ewentualnie po włożeniu płyty z Windowsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 16:49, Narmo napisał:

Siódemka ma chyba wbudowany jakiś tester pamięci. Naciśnij F8 przy uruchamianiu i tam,
gdzie wybiera się tryb awaryjny będzie też opcja sprawdzenia pamięci. Ewentualnie po
włożeniu płyty z Windowsem.


Oczywiście wyniki tego programu są zupełnie nie miarodajne. To tak, jak wykonywać test na bad sectory HD Tunem w trybie "fast".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam płytkę z grą zabezpieczoną SecuROMem, mam spore obawy że już niewiele pociągnie, zdarzał się błąd CRC - czy pomimo tego SecuROMa jest możliwość odratowania płytki, zrobienia kopii, czegokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 18:19, Tyler_D napisał:

Mam płytkę z grą zabezpieczoną SecuROMem, mam spore obawy że już niewiele pociągnie,
zdarzał się błąd CRC - czy pomimo tego SecuROMa jest możliwość odratowania płytki, zrobienia
kopii, czegokolwiek?


Korzystając z programu typu Alcohol 120% nie powinno być kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 15:33, Jackal-pl napisał:

> Dzięki, jeszcze jedna kwestia: pomimo, iż mam antialiasing (TXAA) i synchronizację
pionową,
> to podczas ruchu mam takie "rwące się" krawędzi obiektów, np. lin, dachów, filarów,
itp.

Spróbuj na sztywno ustawić ustawienia typu Vsync, FXAA itp w ustawieniach graficznych
(menu start, wpisz nvidia(panel sterowania nvidia) i enter). Odnajdź potem grę (lub ją
dodaj) i poustawiaj sobie wszystko co potrzebujesz :)

Okienko wygląda tak jak tutaj, tylko zamiast global settings ustawiasz pod konkretny
program (grę):
http://i195.photobucket.com/albums/z274/XShido/PC5.jpg

Napisz, czy pomogło.


Dzięki, ale prościej jest: prawy przycisk myszy - panel sterowania NVIDIA ;)

coś tam pozmieniałem:
wygładzanie krawędzi - tryb: popraw ustawienia aplikacji
wygładzanie krawędzi - ustawienia: dałem 4x a jest jeszcze:
2x
8x CSAA
8x
16x CSAA
16xQ CSAA
32x CSAA

nie wiem, co mogę wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 20:26, lis_23 napisał:

nie wiem, co mogę wybrać.

Poeksperymentuj. Sprawdzaj efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 21:11, Narmo napisał:

> nie wiem, co mogę wybrać.
Poeksperymentuj. Sprawdzaj efekty.

A czy owo wygładzanie krawędzi to jest Vsync czy AA?, bo mnie się już to trochę myli...a jeżeli to jest AA to czy nie będzie się gryzło z wybranym już TXAA w opcjach gry?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 22:40, lis_23 napisał:

> > nie wiem, co mogę wybrać.
> Poeksperymentuj. Sprawdzaj efekty.
>
A czy owo wygładzanie krawędzi to jest Vsync czy AA?, bo mnie się już to trochę myli...a
jeżeli to jest AA to czy nie będzie się gryzło z wybranym już TXAA w opcjach gry?.

V-Synch = synchronizacja pionowa. nie ma nic wspólnego z wygładzaniem krawędzi.
To, czy się będzie gryzło może zależeć od gry. Poeksperymentuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy coś tam trzeba konkretnie majstrować odnośnie kopii z Securomem? Kiedyś coś podobnego chciałem zrobić ale chyba nie Alcoholem to wydaje mi się że kopia nie chciała działać właśnie przez to zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się