PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

8 potoków to dobry argument, ale pixel shader 3.0 to akurat niezbyt, bo nie wykorzystywany (teraz i w najbliższej przyszlości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 01:01, RobeN napisał:

8 potoków to dobry argument, ale pixel shader 3.0 to akurat niezbyt, bo nie wykorzystywany (teraz i w najbliższej przyszlości)


Nie wiem, o który krzyczy Lego Star Wars, ale krzyczy :)
Wiesz może, co poucinane zostało w GF w wersji GO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 01:24, Ledoke napisał:

Ktoś mi moze powiedzieć któe procesy moge usunać?


Uruchom: Start/Uruchom => msconfig (enter) i w ostatniej zakładce powinno być => możesz też za pomocą REGEDIT.EXE i poszukać w miejscach takich jak:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 01:35, RobeN napisał:

> Ktoś mi moze powiedzieć któe procesy moge usunać?

Uruchom: Start/Uruchom => msconfig (enter) i w ostatniej zakładce
powinno być => możesz też za pomocą REGEDIT.EXE i poszukać w miejscach takich jak:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Chyba mnie nie zrozumiales, ja sie nie pytalem jak sie usuwa procesy tylko ktore z tych an screnie sa zbedne i moge je usunac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ja nie wiem, które są Ci potrzebne...
Może niektóre odpalane przez svhost''a są zbędne, ale nie wiem które są włączone, bo to tzreba pokazać w Panel Sterowania/Narzędzia Administracyjne/Usługi

Jednak to Ty wiesz, które procesy używasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 01:24, Ledoke napisał:

Ktoś mi moze powiedzieć któe procesy moge usunać?


Jesli skanery antyszpiegowskie nie wykryly wsrod nich smieci tzn., ze wszystkie te programy zostaly swiadomie zainstalowane.

Wydaje mi sie, ze Taskbaricon.exe to plik od oprogramowania Neostrady. Mysle, ze jest niepotrzebny (i w ogole cale to oprogramowanie Neostrady), skoro korzystasz z autoconnecta. Nie wiem tez, czy konieczne jest uruchamianie gg, oprogramowania do iPoda, czy tez klienta Bittorrent przy starcie systemu (bo zakladam, ze tak je uruchamiasz).Czy zalezy Ci bardziej na zasobach (chociaz RAMu masz duzo), czy na wygodzie?

W razie czego, jak nie wiesz od czego jest dany proces, to wstukaj w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 01:14, RobeN napisał:

Wersja GO jest dla Notebook''ów a specyfikacje łatrwo znajdziesz wpisując "6600 Go" w google :D


Wiem, bo się z taką męczę :) Specyfikację też pewnie mam gdzieś w txt. Pytałem o jakieś "doświadczalnie stwierdzone uchybienia" ;) Ostatnią grą jaką udało się na nim (laptopie uruchomić) był Doom 3, a Lego SW już nie (pixel shader). Mam Warhammera (wymagania: sprzętowe T&L i DirectX 9.0b zaraz sprawdzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 14:21, Jarzy napisał:

Jak wyłączyć napisy w ALLPlayerze?


Takim kwadracikiem obok zielonej teczki TXT (jeśli w kwadraciku jest "tik" to są napisy, jak nie ma "tik''a" to nie ma napisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma taki problem: włącza komputer, ładują sie dyski, napędy a potem zamiast napisu "Windows XP Professional" pojawia się czarne pole i w górnym lewym rogu miga biała kreseczka. Przed tym kolega zaczął aktualizować system. Co ma zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 16:32, Yasiu89 napisał:

Mój kolega ma taki problem: włącza komputer, ładują sie dyski, napędy a potem zamiast napisu "Windows XP Professional" pojawia
się czarne pole i w górnym lewym rogu miga biała kreseczka. Przed tym kolega zaczął aktualizować system. Co ma zrobić?


Niech najpierw sprawdzi czy nie ma błędów na dysku, tzn uruchomi komputer z płyty instalacyjnej winxp i przejdzie do trybu bodajże tekstowego (nie pamiętam dokładnie jak się to włącza ale w instalatorze jest taka opcja) a następnie niech przeskanuje dyski w poszukiwaniu błędów: chkdsk /all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


nazywa sie tryb naprawy systemu (albo coś podobnego, ale należy go włączyć zanim system zacznie sprawdzać czy już mamy jakiegoś windowsa, jesli właczymy go później zwyczajnie nainstaluje sie sam na siebie (co swoją drogą może pomóc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może mi poradzić jaką płyte główną dobrać dobrą a wmiare tanią do :

- Intel Celeron 2,4 GHz Northwood-128 na Socket 478
- Radeon 9600 PRO AGP8x
- Karta sieciowa dobrze żeby była wbudowana
- Pamięć RAM zwykłe (nie Dual) TwinMOS 512 MB RAM dwie kości identyczne
- 2 nagrywarki
- 2 dyski twarde
- zasilacz chyba 350W

Może ktoś poradzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci poradzę tylko to, że zasilacz polecałbym min. 400W, bo nowsze karty już tyle żrą tej mocy...

Tak to ja mam procesor też pod 478 i AGP, na RAM miejsca 4 ( do 4GB ) i to jest bodajże ASUS P4P8X ( więcej szczegółów później :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 10:54, GOTHICmitUnS_MODED napisał:

Mam pytanie czy procesor pentium 4 1.4 Ghz który był zamontowany na płycie głównej z socket-em 423
można zainstalować na
płycie z socketem 478?

to chyba oczywiste że nie...... no chyba że masz jakąś przejsciówke, bo przy coponiektórych socketach sie takie pokazują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 13:22, Dark_Kai230 napisał:

Ja Ci poradzę tylko to, że zasilacz polecałbym min. 400W, bo nowsze karty już tyle żrą tej mocy...

Tak to ja mam procesor
też pod 478 i AGP, na RAM miejsca 4 ( do 4GB ) i to jest bodajże ASUS P4P8X ( więcej szczegółów później :))


no dobra widze że ta twoja płytka obsługuje Dual a czay jak włoże kości pamięci RAM (ale nie dual zwykłe ramy)do tej płyty to czy będą normalnie działać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 13:46, Konrad162 napisał:

no dobra widze że ta twoja płytka obsługuje Dual a czay jak włoże kości pamięci RAM (ale nie dual zwykłe ramy)do tej
płyty to czy będą normalnie działać??


Ja sam nie wiem jakie mam założone kości prócz tego, że dwie :/ Powinno chyba działać, ale nie jestem pewien, bo ja znam się tylko na kartach graficznych i to też nie za dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się