PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Wielce czigodni forumowicze!
Padł mi komputer, a dokładniej, o ile zdołałem ustalić, szlag trafił płytę główna Asusa P4B533 (podstawka 478). Pozostałe elementy są, na 99% sprawne. Być może zajmę się szukaniem płyty którą zastąpie starą, ale to melodia przyszłości. Teraz, na dniach muszę kupić sobie nowy komputer. A dokładniej, wybrać odpowiednie części (obudowa, zasilacz płyta główna, pamięci, karta graficzna, tuner telewizyjny) Dobrze byłoby, gdybym mógł wykorzystać dyski ata 133. Dobrze byłoby, gdyby płyta miała 8 wyjśc USB 2 High Speed.
Czy ktoś mógłby mi polecić stabilną, długowieczną płytę główną?
Które z zasilaczy najdłużej chodzą?
Całość nie powinna przekroczyć 8k ;)
Jakieś rozeznanie, to ja już mam. Ale jeśli ktoś może coś polecić z czystym sumieniem - to z pewnością wezmę to po uwagę. Wolę trzy razy pomysleć, niż raz skopać zakup, tym bardziej, że miałem nadzieję, że stary komp wytrzyma jeszcze rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 16:02, syntex napisał:

Mam problem ze sformatowaniem jednej z partycji.

Kiedys mialem cos podobnego - zaden formater nie byl w stanie sformatowac dysku. Pomogl dopiero KillDisk ze strony http://www.killdisk.com/ . Tylko, ze program ma DOSowy rodowod i nie wiem, jak sobie poradzi ze wzglednie duzym dyskiem (ja go puscilem na dysk 6 GB :-) ).

@Kogamin:
Pare lat temu mialem podobny problem, co Ty. Nie mialem pojecia, co robic, a rozni niekompetentni ludzie doradzali mi rozne nietrafione pomysly w rodzaju dodatkowych wiatraczkow etc. Po jakims roku kupilem nowy zasilacz, o ile pamietam cos kolo 400 W. Jak reka odjal - komputer stal sie ledwie letni, nigdy sie nie przegrzewa. Oczywiscie nie wiadomo, czy w Twoim przypadku tez to podziala, ale na Twoim miejscu udalbym sie do sklepu i poprosil o nowy, dobry, drogi zasilacz. (Wbrew pozorom nie warto na zasilaczu oszczedzac.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokoj kiedys zeby mi windows odpalil to musialem nogi na kompie trzymac albo hantla polozyc bo sie przy uruchamianiu na biosie zatrzymywal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 21:56, Zauri napisał:

dajcie spokoj kiedys zeby mi windows odpalil to musialem nogi na kompie trzymac albo hantla
polozyc bo sie przy uruchamianiu na biosie zatrzymywal


A mój wydawał z siebie piski i żeby go uruchomić trzeba było kopnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 21:31, KrzysztofMarek napisał:

Wielce czigodni forumowicze!
Padł mi komputer, a dokładniej, o ile zdołałem ustalić, szlag trafił płytę główna Asusa P4B533
(podstawka 478). Pozostałe elementy są, na 99% sprawne. Być może zajmę się szukaniem płyty
którą zastąpie starą, ale to melodia przyszłości. Teraz, na dniach muszę kupić sobie nowy komputer.
A dokładniej, wybrać odpowiednie części (obudowa, zasilacz płyta główna, pamięci, karta graficzna,
tuner telewizyjny) Dobrze byłoby, gdybym mógł wykorzystać dyski ata 133. Dobrze byłoby, gdyby
płyta miała 8 wyjśc USB 2 High Speed.
Czy ktoś mógłby mi polecić stabilną, długowieczną płytę główną?
Które z zasilaczy najdłużej chodzą?
Całość nie powinna przekroczyć 8k ;)
Jakieś rozeznanie, to ja już mam. Ale jeśli ktoś może coś polecić z czystym sumieniem - to
z pewnością wezmę to po uwagę. Wolę trzy razy pomysleć, niż raz skopać zakup, tym bardziej,
że miałem nadzieję, że stary komp wytrzyma jeszcze rok


Całość nie powinna przekroczyć 8k? To masz tu zestaw za 3000 zł:
1 Płyta główna Asus P5LD2 SE/C Intel 945P
2 Procesor Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) BOX
3 Pamięć RAM GeIL 1GB DDR2 533 MHz
4 Karta graficzna GeForce 7600 GT Asus 256MB TV & 2xDVI (PCI-E) + King Kong
5 Dysk twardy IDE/SATA Samsung SpinPoint P120S 250 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)
6 Obudowa Chieftec BH-02B-B-B - 400W

No i informacje na temat zestawu:
Naprawdę dobry procesor, na płycie głównej jest jedno wejście ATA, ale nie wiem ile portów USB, tania i wydajna karta graficzna (FEAR chodzi w max detalach w rozdzielczości 1280x 1024, obudowa z zasilaczem jednej z najlepszych firm na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 16:33, Kogamin napisał:

Ludzie mam problem z kompem...podczas dłuższego grania resetuje się a gdy ściągam obudowe to
w środku jest jak w piekarniku. Próbowałem temu zaradzić...domontowywałem dodatkowe wiatraczki,
grałem z otwartą obudową itd...i przyniosło to pewien skutek. Już np:GW czy Oblivion nie resetują
się ale pozostają gry np:Rise of Legends i Battlefield 2, które się resetują po graniu w nie
przez jakies 20min. Parametry kompa to:AMD 64 3000+ Dysk Maxtor 160Gb, karta graf. Asus 6600GT
256 mb RAM na karcie, RAM komputera to 1024mb RAM.
Chciałbym zaznaczyć, że komputer resetował się przy innych grach w tym: Far Cry, Age of Empires
3 Need for Speed: Most Wanted i MoH:Allied Assault. Natomiast twardo się trzymał i chodziły
bez resetów następujące gry:FEAR, Quake4, Call of Duty 2, SWAT 4, DOOM 3 i MoH:Pacific Assault.
W kompie nic nie było modernizowane, podkręcane poza wymienianą kartą graficzną (spalenie poprzedniej
karty było spowodowane...spaleniem:)).
Po zakończonej pracy kiedy dotykam poszczególnych części komputera to prawie wszystkie są gorące(Ram,
karta graficzna, dysk). Taka sytuacja jest u mnie już ponad rok i nareszcie chciałbym zażegnać
owy problem...tylko mam problem...nie wiem jak.Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich
forumowiczów na tym temacie aby mi pomogli rozwiązać ten koszmar. Z góry dziękuję serdecznie.Pozdrawiam


Zmień zasilacz, to raz. Po drugie możliwe, że jak spaliła ci się poprzednia karta graficzna, to uszkodziła się płyta główna i stąd takie problemy. A zasilacz to najlepiej Chieftec''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na stałe zapisać ustawienia BIOSa ?
Pytam bo mi się przestawia za każdym razem :(
Wyłączam funkcje RAID (nie korzystam a XP odpala się z 2 min dłużej - sprawdza jakieś parametry)
AGP zmienia się z x4 na AUTO :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 06:19, Evil Khan napisał:

Jak na stałe zapisać ustawienia BIOSa ?

Jest tam pozycja typu SAVE SETTINGS AND EXIT (w różnych BIOSach może się trochę inaczej nazywać). Jeśli po takiej akcji (i potwierdzeniu) ustawienia wracają do stanu sprzed zapisania, to warto sprawdzić baterię na płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 10:28, Treant napisał:

> Jak na stałe zapisać ustawienia BIOSa ?
Jest tam pozycja typu SAVE SETTINGS AND EXIT (w różnych BIOSach może się trochę inaczej nazywać).

Taaaa , SERIO ?? ;)
Proszę Cię nie rób ze mnie łosia ;)

Dnia 11.09.2006 o 10:28, Treant napisał:

Jeśli po takiej akcji (i potwierdzeniu) ustawienia wracają do stanu sprzed zapisania, to warto
sprawdzić baterię na płycie.

To już bardziej prawdopodobne :)
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 11:03, Evil Khan napisał:

Taaaa , SERIO ?? ;)
Proszę Cię nie rób ze mnie łosia ;)

Proszę Cię, zadawaj odpowiednio pytania. Jeśli już wcześniej coś robiłeś w celu rozwiązania problemu, to napisz o tym, ew. daj linka do wcześniejszych opisów "walki". Taka rada na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 11:12, Treant napisał:

> Taaaa , SERIO ?? ;)
> Proszę Cię nie rób ze mnie łosia ;)
Proszę Cię, zadawaj odpowiednio pytania. Jeśli już wcześniej coś robiłeś w celu rozwiązania
problemu, to napisz o tym, ew. daj linka do wcześniejszych opisów "walki". Taka rada na przyszłość.

OK. Nie mam pretensji. dzięki za radę z baterią - sprawdzę po powrocie do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? U mnie w komputerze współpracują 2 kości pamięci o różnej pojemności, częstotliwości i marce. Oczywiście szybsza działa wolniej niż by mogła - płyta główna dyktuje warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2006 o 22:33, ziptofaf napisał:

Całość nie powinna przekroczyć 8k? To masz tu zestaw za 3000 zł:
1 Płyta główna Asus P5LD2 SE/C Intel 945P
2 Procesor Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) BOX
3 Pamięć RAM GeIL 1GB DDR2 533 MHz
4 Karta graficzna GeForce 7600 GT Asus 256MB TV & 2xDVI (PCI-E) + King Kong
5 Dysk twardy IDE/SATA Samsung SpinPoint P120S 250 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)
6 Obudowa Chieftec BH-02B-B-B - 400W

Nie no - litości:
zestaw źle dobrany - b.silny proc, taka sobie grafika i tragicznie wolne ramy, jeśli chodzi o zasilacze to tego chiefa pominę milczeniem, a antec ostatnio przedłużył gwarancję na swoje do 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 20:38, Treant napisał:

Dlaczego nie? U mnie w komputerze współpracują 2 kości pamięci o różnej pojemności, częstotliwości
i marce. Oczywiście szybsza działa wolniej niż by mogła - płyta główna dyktuje warunki.



Chciałem wiedzieć zanim wydam proste:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 20:52, Ponury Żniwiarz napisał:

> Dlaczego nie? U mnie w komputerze współpracują 2 kości pamięci o różnej pojemności, częstotliwości

> i marce. Oczywiście szybsza działa wolniej niż by mogła - płyta główna dyktuje warunki.



Chciałem wiedzieć zanim wydam proste:D

Ewentualnie będziesz musiał w biosie ustawić częstotliwość dla ramu - jeśli będą różnej szybkości. Zależy to od płyty - niektóre bez problemu sie same przestawiają, niektóre trzeba ustawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2006 o 20:56, Clegan napisał:

> Chciałem wiedzieć zanim wydam proste:D
Ewentualnie będziesz musiał w biosie ustawić częstotliwość dla ramu - jeśli będą różnej szybkości.
Zależy to od płyty - niektóre bez problemu sie same przestawiają, niektóre trzeba ustawiać.



Niekoniecznie w biosie jest zwykle ustawienie sztywne dla wszystkich banków pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 21:31, KrzysztofMarek napisał:

Wielce czigodni forumowicze!
Padł mi komputer, a dokładniej, o ile zdołałem ustalić, szlag trafił płytę główna Asusa P4B533
(podstawka 478). Pozostałe elementy są, na 99% sprawne. Być może zajmę się szukaniem płyty
którą zastąpie starą, ale to melodia przyszłości. Teraz, na dniach muszę kupić sobie nowy komputer.
A dokładniej, wybrać odpowiednie części (obudowa, zasilacz płyta główna, pamięci, karta graficzna,
tuner telewizyjny) Dobrze byłoby, gdybym mógł wykorzystać dyski ata 133. Dobrze byłoby, gdyby
płyta miała 8 wyjśc USB 2 High Speed.
Czy ktoś mógłby mi polecić stabilną, długowieczną płytę główną?
Które z zasilaczy najdłużej chodzą?
Całość nie powinna przekroczyć 8k ;)
Jakieś rozeznanie, to ja już mam. Ale jeśli ktoś może coś polecić z czystym sumieniem - to
z pewnością wezmę to po uwagę. Wolę trzy razy pomysleć, niż raz skopać zakup, tym bardziej,
że miałem nadzieję, że stary komp wytrzyma jeszcze rok


Ostatni zestaw jaki zaproponowałem był trochę taki niewykończony, więc masz tu nowy, lepszy:
Płyta główna: Asus P5B Intel P965
Procesor: Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) BOX
Pamięć RAM: GeIL Dual Ultra 2x 512MB DDR2 800 MHz
Karta graficzna: GeForce 7900 GS Asus 256MB HDTV & 2x DVI (PCI-E)
Dysk twardy IDE/SATA: Samsung SpinPoint P120S 250 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)
Obudowa: Chieftec BH-02B-B-SL - 400W
Wentylator procesora: Pentagram Freezone QVC-100 Cu+

Razem: 3639 zł
Opinia:
Płyta główna ma 3 letnią gwarancję i 10 portów USB. Posiada także złącza ATA.
Procesor jest dosyć mocny, a dzięki zmienionemu chłodzeniu będzie żył dłużej, no i lepiej się podkręci
Karta graficzna to w minimalnym stopniu (ok. 15% różnicy w wydajności) okrojona wersja 7900 GT
Duży dysk dobrej marki
No i zasilacz Chiefteca. Jego 400W jest prawdziwe. Miałem kiedyś modecoma, czy inny złom i przed zmianą zasilacza komputer resetował się co jakieś 2 godziny.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 20:52, Clegan napisał:

zestaw źle dobrany - b.silny proc,

Nie ma słabszego C2D, a poza tym stosunek wydajność:cena sprawia, że E6300 jest dobrym wyborem. Za bardzo silny uważam dopiero model E6600.

Dnia 11.09.2006 o 20:52, Clegan napisał:

taka sobie grafika

Jaką polecasz i dlaczego? (niebawem składam sobie nową maszynkę)

Dnia 11.09.2006 o 20:52, Clegan napisał:

i tragicznie wolne ramy,

Zgadzam się, że lepiej dołozyć parę złotych i kupić szybsze. Poza tym 2 razy więcej tego ramu zaczyna być standardem.
Po przeczytaniu artykułu na stronie: http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/core2duo-memory-guide.html widzę, że najsensowniejsze są 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się