PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2006 o 21:43, Treant napisał:

> zestaw źle dobrany - b.silny proc,
Nie ma słabszego C2D, a poza tym stosunek wydajność:cena sprawia, że E6300 jest dobrym wyborem.

Chodziło mi o całośc zestawu - nie ma sensu brać super silny proc jak ramu mało i wolne.
C2d jest w domowych zastosowaniach najwydajnieszym procem za rozsądną cenę, tylko dobra płyta kosztuje dużo i tu tkwi głowny koszt tej platformy. Przykładowo uważaną powszechnie za najlepszą i sprawdzoną dfi lp ultra pod s.939, można kupić ~40% taniej niż dobrą płytę pod c2d - a na czymś takim można podkręcić na poziom athlonów fx sprzęt kosztujący kilkakrotnie mniej.

Dnia 11.09.2006 o 21:43, Treant napisał:

> taka sobie grafika
Jaką polecasz i dlaczego? (niebawem składam sobie nową maszynkę)

7600gt będzie hamowała procesor. Poleciłbym podkręconego fabrycznie 7900gs - wydajnośc nieco większa niż droższego 7900gt [zapowiada się dobra karta], ewentualnie - zależy od kasy - ati 1900 xt 512mb po obniżce.

Dnia 11.09.2006 o 21:43, Treant napisał:

> i tragicznie wolne ramy,
Zgadzam się, że lepiej dołozyć parę złotych i kupić szybsze. Poza tym 2 razy więcej tego ramu
zaczyna być standardem.
Po przeczytaniu artykułu na stronie: http://www.xbitlabs.com/articles/memory/display/core2duo-memory-guide.html
widzę, że najsensowniejsze są 800.

zgadzam się: 800 albo w ostateczności 667 - i nie goodramy, są z nimi jakieś problemy na płytach gigabyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 23:34, AgayKhan napisał:


> Padł mi komputer,/.../
To ten sam , co poprzednio?

Tak. Poprzednio. odpadł radiator od chipsetu na płycie głównej, teraz chyba cały chipset albo inna część płyty głównej. W każdym wypadku płyta jest walnięta, jak nie znajdę takiej, do której będą pazowały pozostałe części, to czeka mnie kupno nowego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2006 o 08:36, KrzysztofMarek napisał:

Tak. Poprzednio. odpadł radiator od chipsetu na płycie głównej,/.../

Czas się zastanowić nad jakimś Makiem. Teraz Windowsa na nim odpalisz, to i sobie pograsz.
Mi się marzy PC-et na procku IBM-a Power6. Taktowany ponad 4 GHz i nie wymaga chłodzenia ciekłym azotem. Debian ma wersję na tego procka, to oprócz kopa mocy różnicy bym nie zauważył. No, ale raczej się nie doczekam. Chyba sobie kupię PS3. Tam będzie możliwośc legaslnego instalowania Linuksa. Może i Debian p ójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 10:20, mikim napisał:

Co??? Na PS3 będzie możliwe instalowanie OS-ów??? Żartujesz??? A jeśli nie to skąd takie info???

Ze strony Sony. I jeno Linuksa, bo na Cellu nie zainstalujesz Windowsa. Linux ma być dodawany do twardego dysku, który się dokupi do PS3. Będzie to Linux dostosowany do PS3. Czytaj : skonfigurowany, zero problemów ze sterami. Po prostu odpalasz i masz. Prawie jak Makówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 21:31, KrzysztofMarek napisał:

Wielce czigodni forumowicze!
Padł mi komputer, a dokładniej, o ile zdołałem ustalić, szlag trafił płytę główna Asusa P4B533
(podstawka 478). Pozostałe elementy są, na 99% sprawne. Być może zajmę się szukaniem płyty
którą zastąpie starą, ale to melodia przyszłości.


Może http://www.allegro.pl/item126318936_msi_6701_400_533mhz_agpx8_do_3_06ghz_firewire_gwar.html
Posiada gwarancję, a sprzedawca ma tysiące pozytywów. No i firma, MSI jest porządny. Ponadto ma 5 portów USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 15:05, ziptofaf napisał:

> /.../ No i firma, MSI jest porządny. Ponadto
ma 5 portów USB.

Problem, problem i po problemie. Diękuję za pamięć, ale sam też nie próżnowałem i płytę Asusa znalazłem. Pasuje pod mojego Pentium IV 2,8 i cała resztę. Na razie złożyłem i piszczy, więc pewnie bedzie chodziła, jak tylko znajdę odpowiedź na pytanie, czemu piszczy (może pamięci sie gryza, bo mam różne), ale to już jutro, albo i dzisiaj, ale znacznie później, bo na razie mi się nie chce. Muszę, po tak ciężkiej pracy, jaką jest wymiana płyty głównej, odpocząć i pokrzepić się zupą chmielową... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam problem z odtwarzaniem dźwięku podczas oglądania filmów w internecie(przez przeglądarkę internetową). Głownie chodzi o video.google oraz youtube. Obraz jest odtwarzany bez problemu, natomiast dźwięku nie słychać. Tak jest z każdym plikiem. Spodziewam się, że problem może być związany z brakiem kodeków, jeśli tak to jakich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka przeglądarka? W IE w opcjach internetowych jest gdzieś checkbox, który decyduje o tym, czy mają być odtwarzane dźwięki. Proponuję również sprawdzić czy dźwięk jest w innej przeglądarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 17:28, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ No i firma, MSI jest porządny. Ponadto
> ma 5 portów USB.
Problem, problem i po problemie. Diękuję za pamięć, ale sam też nie próżnowałem i płytę Asusa
znalazłem. Pasuje pod mojego Pentium IV 2,8 i cała resztę. Na razie złożyłem i piszczy, więc
pewnie bedzie chodziła, jak tylko znajdę odpowiedź na pytanie, czemu piszczy (może pamięci
sie gryza, bo mam różne), ale to już jutro, albo i dzisiaj, ale znacznie później, bo na razie
mi się nie chce. Muszę, po tak ciężkiej pracy, jaką jest wymiana płyty głównej, odpocząć i
pokrzepić się zupą chmielową... ;)


A jak piszczy? Tzn. np. 3 długie, jeden krótki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 15:59, ziptofaf napisał:

> > > /.../ > A jak piszczy? Tzn. np. 3 długie, jeden krótki?

Nieeee. Już nie piszczy... Piszczał stale, jednolicie i długo... Bo wszystko zrobiłem dobrze, tylko zapomniałem o podłączeniu dodatkowego zasilania do karty graficznej...Skleroza. Niektórzy twierdzą, że skleroza nie boli... widać nie mają regałów albo wiszących w kuchni szafek... Jak się otworzy i zapomni, to boli, nawet baaardzo boli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 17:21, asior34 napisał:

na kompie tak dobrze opcykany niejestem więc pytam jak mam sprawdzić jaką mam karte graficzną
i te róże ramy

Najprościej kliknąć prawym na Mój komputer i wybrać właściwości - tu będzie miał procek i ram, później przechodzisz na zakładkę Sprzęt i wybierasz Menedżera Urządzeń - tu masz wszystko.
Dokładniejsze informacje to można przez jakichś benchmark wyciągnąć - np. 3DMark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 17:21, asior34 napisał:

na kompie tak dobrze opcykany niejestem więc pytam jak mam sprawdzić jaką mam karte graficzną
i te róże ramy


Wejdż START>Panel Sterowania>Wydajność i konserwacj>System. Na pierwszej zakładce masz info o systemie procesorze i dostępnej pamięci RAM. Żeby sprawdzić grafę, na pustym pulpicie P-klik>Właściwości>Ustawienia>Zaawansowane>Powinieneś znależć zakładkę np. "GeForce...." Jak klikniesz na pierwszym opisie z lewej - po prawej masz info o karcie jej pamięci RAM, wersji sterowników, DirectX, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2006 o 17:21, asior34 napisał:

na kompie tak dobrze opcykany niejestem więc pytam jak mam sprawdzić jaką mam karte graficzną
i te róże ramy

jeśli np szukasz serowników (a nie pamiętasz dokładnego modelu) to dobrym wyborem będzie program aida 32. Zastosowane tam procedury są naprawdę skuteczne, i od razu poda adres strony producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem: uruchomiłem dzisiaj komputer i po odpaleniu ikony mój komputer w widoku wyboru dysków i napędów zniknął podział na dyski wymienne itp. Teraz wygląda to tak jak na obrazku załączonym poniżej. Gdzie można ponownie wlączyć podział na grupy typu dyski twarde, dyski wymienne itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kożystam z angielskiego windowsa więc nie pamiętam jak to jest dokadniej po polsku.
wchodisz na mój komputer, dalej w widok, potem coś związanego z ikonami ( arrange icons by) i tam dajesz pokaz w grupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się