PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

/.../
A nie zainstalował czasem kolega patcha jakiegoś do upiększania Windy?
Tak ja to widzę bo miałem to samo. Po zainstalowaniu było cacula. Ale potem mi się znudził i jak odinstalowałem to wszystkie partycje miałem też kwadracik z okienkiem. Po prostu tego typu nakładki na system zmieniają powłokę Schell Windowsa (bezpowrotnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 20:28, kowboj3 napisał:

Wiecie moze co zrobic z tym niefartem? Otoz zamiast normalnej ikonki na dysk D mam jakis bialy
obrazeczek z okienkiem w srodku. W dodatku nie moge tego zmienic. :( Niby nic a strasznie mi
przeszkadza.

a sprawdziłeś czy w katalogu głównym nie ma pliku autorun.inf? działa dokładnie tak samo jak umieszczony na płycie, wiec ikonkę może zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ja mam problem z kompem. Nie jest on natury technicznej, acz... hmm... firmowej.
Chcę trochę podkręcić procek, więc będę potrzebował innego BIOSu od mojego starocia. Poniewaz komp kupiony jakis czas temu w komplecie, to nie mam pudełka od płytki głównej. Więc instaluję sobie CPU-Z i sprawdzam.
Napisane jest, że model to ms-7071 a reszty ni hu-hu.

No i tu mam pytanie do was: Co to za cholerna firma?

Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niewiem jakie pole oglądałeś, ale producent i wersja biosu jest podawana przy uruchamianiu komputera (jeszcze zanim zacznie sie ładować system operacyjny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 22:31, sig. napisał:

niewiem jakie pole oglądałeś, ale producent i wersja biosu jest podawana przy uruchamianiu
komputera (jeszcze zanim zacznie sie ładować system operacyjny)


No mówię, że oglądałem pole w programie CPU-Z

A podczas uruchamiania kompa jest tylko producent BIOSu (Phoenix), na dole jest numer płyty (ms-7071), jest wersja Biosu (ms-pm8m2), aha na boku jest nazwa firmy "energy"- może to jest ta firma. Jeśli tak, to może znacie stronkę tej firmy? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 22:27, DDK napisał:

No i tu mam pytanie do was: Co to za cholerna firma?

Google Twoim przyjacielem. Potraktuj go czule ;)
Tą cholerną firmą jest MSI, a płyta to PM8M2-V do znalezienia na stronie MSI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2006 o 20:58, Rider of Rohan napisał:

Ja rowniez mam problem. Od jakiegos czasu w glosnikach slysze jakies dziwne szumy. {ciach}


Hmm... Brzmi dość znajomo...

Sprawdź parę rzeczy:
1. Może na twoim którymś głośniku stoi jakiś przedmiot? U mnie stał i ja też tak miałem.
2. Sprawdź, czy twój komputer nie jest oparty o jakieś rurki czy coś, co może przewodzić prąd (najlepiej, żeby o nic się nie opierał). Mój komp czasem stoi oparty o takie aluminiowe rurki od biurka i wtedy słychać taki szum.
3. No i posprawdzaj kabelki, czy nie poplątane :D
4. Jak to nie pomoże, to ja już więcej ci nie pomogę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 22:42, Clegan napisał:

> No i tu mam pytanie do was: Co to za cholerna firma?
Google Twoim przyjacielem. Potraktuj go czule ;)
Tą cholerną firmą jest MSI, a płyta to PM8M2-V do znalezienia na stronie MSI.


Ehh, brak Edytuj :P
No patrz, a szukałem na stronie MSI i nie mogłem znaleźć tego modelu, ale nic, może już nie sprzedają :P
Wybaczcie moją głupotę (:P), ale którego BIOSa ściągnąć. Kilka jest, a ja sam już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 22:57, Treant napisał:

Kilka? Można go pobrać z 3 miejsc, ale jest tylko jeden: http://www.msi.com.tw/program/support/bios/bos/spt_bos_detail.php?UID=656&kind=1


Szukałem w złym miejscu, ale w końcu znalazłem :)
Już ściągnąłem, rozpakowałem ale zainstaluje jutro, z powodu lekko późnawej pory (trzeba w końcu rano wstać :P)

Dzięki wszystkim za jakże żywą pomoc w tak błahej sprawie. Pokłony dla tych, którym się w ogóle chciało lookać. Jeszcze raz, serdeczne dzięki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy włacze kompa normalnie się uruchomi i gdy system sie załaduje to ponownie sie uruchamia. I po ponownym uruchomieni pokazuje mi czarne tło i takie mozliwości..
-Uruchom system w Trybie awaryjnym
-Uruchom sytem normalnie - kilkam na to potem sytem juz normalnie sie zalaczy.

wie ktos dalczwgo sie moze dziać. Nie zawsze sie tak umnie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie ma kolega czasem dysku SATA?
Miałem ten sam problem. Kiedy stawiałem system, uruchomił się ale tylko do "przelatującego paska" a potem zrestartował i "poprosił o tryb" awaryjny.
Myślę, że podobnie może być jak system jest zrobiony, tyle tylko, że (czasami się to zdarza) Winda pogubiła stery od SATA.
Uruchomić więc w trybie musi awaryjnym aby ponownie sterowniki SATA zainstalować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem tego rodzaju: na wakacjach miał u mnie miejsce skok napięcia i spalił się transformator do drukarki HP3650. Czy ktoś może wie gdzie można dostać takie w Białymstoku, ewentualnie w sklepach internetowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meczy mnie mega problem, na poczatku myslalem, ze to wina programu (mialem nero) teraz mam Cheetah i nadal jest to samo, nie chce kontynuowac dysku wielosesyknego ;( nie wiem dlaczego, bylo dobrze... Pojawia sie taki komunikat, normalnie nagrywa plyty tylko no wlasnie nie chce kontynuowac sesji jak chce cos dograc, w nero nawet dysku nie rozponawal a cheetah raportuje to co na screenie ;( Blagam o pomoc bo zaraz sie zalamie, i wszystkie plyty zmarnuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 21:56, The-Darkest napisał:

/ciach/

A czy masz 100% pewności, że dysk, na który chcesz nagrać dane jest wielosesyjny? Wiem, że to pytanie może wydać się głupie, ale często takie drobiazgi są błędami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za dobrze. Generalnie. jest problem z dostępnością samych zasilaczy do drukarek. Najlepiej sprawdzić na allegro... Do dwóch HP-ków udało mi się tam znależć zasilacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 22:41, windows00 napisał:

> /ciach/
A czy masz 100% pewności, że dysk, na który chcesz nagrać dane jest wielosesyjny? Wiem, że
to pytanie może wydać się głupie, ale często takie drobiazgi są błędami.


teraz korzystam z cheetah, korzystalem z nero i juz dogrywalem na te plyty (DVD+R) albo sam juz nie wiem i trace glowe... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam Chiefteca 450 W. Działa jak ta lala, ma więcej molexów, dzięki czemu karta graficzna ma własne zasilanie od płyty, nie musi dzielić z resztą części. Tamtego Modecoma właśnie tak zajechałem, za długo grałem w CoH na max detalach, karta musiała się chłodzić, żarła więcej energii i sprawa załatwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się