Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2006 o 14:39, Novalis napisał:

ciekawe kiedy potwierdzą

jak pojawi sie w gram.pl w sklepie :) chciaz te preordery sa jakby potwierdzeniem
a migem (bo to chyba on odpowiada za oferte) pewnie jak zwykle da wiecej zagadek niz odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że Heroes IV nie jest taką zła grą jak (prawie) wszyscy mówią. Lecz w porównaniu z Heroes III lub Heroes V to nie ma żadnych szans. Grałem w demo HoMM 5 i jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie H4 jest teraz najleprzy (5 jeszcze nie zakupiłem - za jakis miesiąc) ze względu na rozwój bohatera i możliwośc uczestniczenia nim w walce; można było sobie ekipę 2 max 3 stworzyć i zamiatać całą mapę bez wojska (do pewnego momentu oczywiscie); ta częśc miała najwiecej cech rpg

co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przez zmiane sposobu walki i wprowadzenie bohaterow jako wojownikow ta czesc odeszla od podstawowej zasady herosow :) tutaj juz nie armia sie liczy a bohater :) h4 nie byla ewolucja tylko rewolucja ktora sie niezbyt udala (moim zdaniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 07:13, morthi napisał:

wlasnie przez zmiane sposobu walki i wprowadzenie bohaterow jako wojownikow ta czesc odeszla
od podstawowej zasady herosow :) tutaj juz nie armia sie liczy a bohater :) h4 nie byla ewolucja
tylko rewolucja ktora sie niezbyt udala (moim zdaniem)

Armia też się liczy szczególnie na początku scenariusza lub w pojedynczych mapach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle ze pozniejbiegasz juz tylko z bohaterem szczegolnie jak mu rozwiniesz ukrywanie sie - i caly czas herosow jak dla mnie prysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 09:48, morthi napisał:

tyle ze pozniejbiegasz juz tylko z bohaterem szczegolnie jak mu rozwiniesz ukrywanie sie -
i caly czas herosow jak dla mnie prysl

ale miasta samym bohaterem nie podbijesz, a nawet jezeli to nie utrzymasz :) mi sie 4 podobala, teraz poluje na 1 i 2 bo tylko tych mi do kolekcji brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niesteyt ale podbijesz :) rozwijasz sobie takiego barbarzynce do 3 atakow i kazdym z atakow pyasz po kilka tys obrazen :P nalykasz sie mikstur niesmiertelnowsi i siedzisz grzecznie za murami :P co wejdzie do zamku to zabijasz:P

z obrona na poziomie 1500 czy wieksza obrazenia ktore sa zadawane wygladaja mizernie a straszlami Cie nikt nie ruszy bo nie wchodzisz na wieze :P za to wrogie wojska strzelajace sam bijesz swoja magia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:) no dobra, ale nawet jezeli masz takiego bohatera to jest jeden i to nie wystarczy do utrzymania kilku miast i jeszcze wypelnieniu misji.

no i w koncu gra sie nazywa

"heroes of might and magic"
a nie
"wielka armia z gościem na koniu w tle" :D

tak czy inaczej, teraz zagrywam sie w 5, jak skoncze to moze jeszcze wroce do 4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2006 o 10:01, gmx napisał:


"heroes of might and magic"
a nie
"wielka armia z gościem na koniu w tle" :D

gmx trafienie w samo sedno będę cię cytował we wszystkich sporach o serii HOMM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tyle ze w h4 dochodzilo do kuriozalnejsytuacji gdzie armia stawala sie zbedna badz tez malym wsparciemdla bohatera ktory zjadal wszystko inne na sniadanie - za to w poprzednich czesciach bohater uczestniczyl w walce i wspieral swoje wojska jako dowodca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 09:54, morthi napisał:

no niesteyt ale podbijesz :) rozwijasz sobie takiego barbarzynce do 3 atakow i kazdym z atakow
pyasz po kilka tys obrazen :P nalykasz sie mikstur niesmiertelnowsi i siedzisz grzecznie za
murami :P co wejdzie do zamku to zabijasz:P

z obrona na poziomie 1500 czy wieksza obrazenia ktore sa zadawane wygladaja mizernie a straszlami
Cie nikt nie ruszy bo nie wchodzisz na wieze :P za to wrogie wojska strzelajace sam bijesz
swoja magia :P

To o czym piszesz nie jest wadą gry, chodzi o to że nie została do końca wyważona. W III jest podobnie choć w mniejszym stopniu Jeśli masz szybką jednostk( która umożliwi ci pierwszy atak), odpowiedni czar( fala śmierci, łancuch piorónów) i odmowiednią moc biegasz samemu po mapie i robisz co chcesz a w IV zawsze takiego bohatera można było zneutralizować choćby rojem os lub podobnym zaklęciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 10:14, morthi napisał:

ale jednak byla armia :) w h2 biegalo sie z banda czarnych smokow i armagedonem tluklo wszystko
:P

wystarczyło 10 smoczych ważek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 15:17, Ledoke napisał:

> wystarczyło 10 smoczych ważek
W H2 nie było smoczych ważek ;p

Nawiązałem do wcześniejszego posta chodzilo mi o HIII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2006 o 10:09, morthi napisał:

tyle ze w h4 dochodzilo do kuriozalnejsytuacji gdzie armia stawala sie zbedna badz tez malym
wsparciemdla bohatera ktory zjadal wszystko inne na sniadanie - za to w poprzednich czesciach
bohater uczestniczyl w walce i wspieral swoje wojska jako dowodca


Dla mnie 4 ma najlepszą muzykę, najlepszą mapę ogólną i najładniej zrobione jednostki. ;) W 5 są strasznie bajkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że najlepszą częscią była 3. Po prostu była genialna. Części Herosa w oprawie Fpp uważam za mniej udane, chociaż 7 i 8 potrafiły przyciągnąć do komputera na długie godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować