Zaloguj się, aby obserwować  
TwoSwords

Heroes of Might and Magic - wszystko o serii

1843 postów w tym temacie

Demon biegajacy bokiem? 0.o Skończyłem całą kampanię Inferno i takiego nie odnalazłem. Chyba że chodzi ci o rogatego, ale gdzie on bokiem biega? Jednorożce obecnie wyglądają inaczej niz na początku czy w becie.

HoMM V słabo grywalne - nie chce mi się tego komentować. Jeśli to jest słabo grywalne to ty chyba nigdy nie widziałeś slabo grywalnej gry (odpal sobie Postal 2 choćby).

Cóż, jak widać mamy tu zaślepienie trójką. Co prawda ja dalej nie pojmuję porównywania gier w obrębie jednej serii, ale widać niektórzy obok ulubionego tytułu muszą mieć ten znienawidzony, na którym będą mogli sie wyżyć, jak coś nie wyjdzie. Jak z kawału o lordzie, który po rozbiciu się na bezludnej wyspie wybudował dwa kluby: jeden, do ktorego chodził i drugi, do ktorego nie chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 13:59, Bambusek napisał:

Demon biegajacy bokiem? 0.o Skończyłem całą kampanię Inferno i takiego nie odnalazłem. Chyba
że chodzi ci o rogatego, ale gdzie on bokiem biega?

Rogaty. Nie biega bokiem? To chyba skosem, bo bieg przodem to raczej nie jest.

Dnia 15.09.2006 o 13:59, Bambusek napisał:

HoMM V słabo grywalne - nie chce mi się tego komentować. Jeśli to jest słabo grywalne to ty
chyba nigdy nie widziałeś slabo grywalnej gry (odpal sobie Postal 2 choćby).

Widziałem słabe gry. Ale tamte gry był słabe, a w tym przypadku Ubi wydaje kolejne patche, które jeszcze bardziej dobijają rozgrywkę... Chociaż raczej chodziło mi o słabość w porównaniu z poprzednimi częściami. A po za tym co w H5 jest nowego, i takiego, żeby gra wciągała jak poprzednie części?

Dnia 15.09.2006 o 13:59, Bambusek napisał:

Cóż, jak widać mamy tu zaślepienie trójką.

Nie. Nie zaślepienie - porównanie. Porównanie, przy którym najnowsza część wypada blado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2006 o 13:19, Bambusek napisał:

No chyba jasne że jak jest śie doświadczonym to trudniej sie więcej nauczyć... Chyba że walczysz
z kimś na swoim poziomie.


Ekhm, chodziło mi o limit doświadczenia dla bohatera - po poziomie 30 trzeba mieć multum xpeków by awansować dalej. I po co to zrobione? Żeby nie zdobyć wszystkich zdolności?
Osobiście nie lubię gier, gdzie nie wiadomo z jakiego powodu, jest górny limit doświadczenia.
Poza tym, H1 gdy się ukazało było krokiem do przodu w stosunku do King''s Bounty czy serii Warlords, zaś H2 dodało wiele rzeczy znanych potem w hirołsach (umiejętności, pięciopoziomowa gildia czarów, ulepszenia stworzeń no i nieliniowa kampania, której w kolejnych częściach już zabrakło).
HV nie pokazał nic nowego - jest to odgrzewany kotlet (na dodatek przypalony) z kilkoma nowymi przyprawami, który ktoś znalazł po kilku latach.

Dnia 15.09.2006 o 13:19, Bambusek napisał:

Tyle że w HoMM III w taki Rampart musiałeś brać pathfinding i logistykę, bo inaczej Drzewce
i Krasnoludy tak spowalniały armię, że nie dało się nikogo dogonić (chyab ze innego z Rampart
z drzewcami i krasnoludami).


A to zależało od gracza.
Ale w HV musisz mieć Sorcery, jeśli chcesz rzucać czary (czyli w praktyce Akademia, Lochy czy Nekropolia), o Szczęściu czy Logistyce już nie wspominając.

Dnia 15.09.2006 o 13:19, Bambusek napisał:

Już nie wspominając o tym, że dałeś HoMM V na samym końcu, a więc niby jest tutaj gorsze od
HoMM 1 i 2. No tak, w końcu w HoMM 1 i 2 były boskie potwory jak fioletowe smoki, Ogry przypominające
jaskiniowców, Krasnoludy z siekierkami to rąbania drewna. Albo te super zdolności bohatera
do noszenia 5 hełmów, 3 mieczy i dwóch tarcz. Gdzie temu badziewnemu HoMM V do takiej potęgi.


Tak, za to HV ma "piękny" interfejs na artefakty (zwłaszcza porównując z H3 czy H4) - bez odpowiedniego moda nie da się na to patrzeć. :P
No i losowanie artefaktów - często ma się po 5 sztuk np. koniczyn na misję. :P

A mi fioletowe smoki się podobały, ogry też. :P
Zresztą hydra z H1 jest niczego sobie, tak jak większość stworów z H2. W HV zresztą też kilka ładnych jest (ale treeant czy kleryk to już nie).

Dnia 15.09.2006 o 13:19, Bambusek napisał:

HoMM V słabo grywalne - nie chce mi się tego komentować. Jeśli to jest słabo grywalne to ty chyba nigdy nie > widziałeś slabo grywalnej gry (odpal sobie Postal 2 choćby).


Jasne, zwłaszcza bugi, przez które odechciewa się grać. I zgadnij co - patche nie elimnują większości z nich, a na dodatek wprowadzają nowe, które zostaną poprawione "soon"(TM).

Dnia 15.09.2006 o 13:19, Bambusek napisał:

Cóż, jak widać mamy tu zaślepienie trójką. Co prawda ja dalej nie pojmuję porównywania gier w obrębie
jednej serii, ale widać niektórzy obok ulubionego tytułu muszą mieć ten znienawidzony,
na którym będą mogli sie wyżyć, jak coś nie wyjdzie. Jak z kawału o lordzie,
który po rozbiciu się na bezludnej wyspie wybudował dwa kluby: jeden, do ktorego chodził i drugi,
do ktorego nie chodził.


Zaślepionych? Może. ;P
Ale jak się obserwowało (na różnych forach) cały ten proces powstawania HV, porady dla twórców i tworzenie list błędów, aby mieli mniej pracy, a potem wydano HV, w którym najciekawsze pomysły (wg. mnie) z bety pousuwano ("będzie w patchu/dodatku"), zaś błędy jak były, tak są do dzisiaj (a minęło już ponad 4 miesiące od wydania gry), to się nie dziw, że mam taką a nie inną opinię o HV.
Na dodatek Ubival chyba sam nie wie co chce od tej gry, skoro ciągle zmieniają zasady rozgrywki (pod pozorem "zrównoważenia gry") i to wcale nie na lepsze - choćby Haven - siedlisko aniołów było tańsze od innych siedlisk 7 poziomu (tylko kamień, zero innych surowców), a teraz jeszcze je zrobili tańszym, zaś inne miasta osłabiono (więcej surowców).

Może za parę lat, jak już wszystko ponaprawiają (ale chyba gracze, bo na Ubival nie liczę), to może zmienię zdanie. Może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 19:58, krzysiek253 napisał:

Może głupie pytanie ale nie wiem jak to zrobić. Mam Heroes III Złota Edycja i nie wiem jak
mog grać przez internet ja to zrobić???



a masz zainstalowany GameSpy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 20:02, asior34 napisał:

> Może głupie pytanie ale nie wiem jak to zrobić. Mam Heroes III Złota Edycja i nie wiem
jak
> mog grać przez internet ja to zrobić???


a masz zainstalowany GameSpy?


nie mam a skąd go wziąść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 20:05, krzysiek253 napisał:

> > Może głupie pytanie ale nie wiem jak to zrobić. Mam Heroes III Złota Edycja i nie
wiem
> jak
> > mog grać przez internet ja to zrobić???
>
>
> a masz zainstalowany GameSpy?

nie mam a skąd go wziąść?


wpiszw google GameSpy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 19:58, krzysiek253 napisał:

Może głupie pytanie ale nie wiem jak to zrobić. Mam Heroes III Złota Edycja i nie wiem jak
mog grać przez internet ja to zrobić???


Z tego co się orientuję, to można grać przez TCP/IP. Z grę przez Internet... hm. Jeśli już to za pośrednictwem GameSpy''a, ale niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 17:21, Novalis napisał:

Dochodzę do wniosku, żwe HOMM V było dużo lepsze przed premierą niż po


i nie jest to jedyny przypadek, gdy najbardziej oczekiwana gra roku zawodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby wysłaś mi na maila hokus123@o2.pl mapkę do Heroes 3 - Myth and Legend? Nie wiem czemu, ale moja wersja gry nie posiada tej mapy, a ta mapa napewno była w podstawce. Jak nie możecie wysłać to może podacie linka gdzie można zdobyć tą mapkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Heroes''a III i zanim dostałem kompa grałem u taty w pracy. Teraz nie chce mi się zainstalować u mnie w domu. Pożyczyłem inną płytę od kumpla i też mi nie chodziło. O co w tym chodzi??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować