Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Steam rusza do ofensywy

46 postów w tym temacie

Steam jest OK jeżeli chodzi o ściąganie uaktualnień itp., cieszyłem się że będzie można przez niego ściągać gry dopóki nie zobaczełem cen tych gier!!! Pozatym są tylko po angielsku... CDP nie musi się obawiać konkurencji - Ja uwielbiam dobrze wydane gry: ładne pudełeczko, instrukcje, płytki, bonusy... Niektóre gry kupuję tylko po to, żeby stały potem na półeczce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam jest swietny, naprawde, mozna zainstalwoac gry wszedzie gdzie sie chce, niezaleznie od tego gdzie jestes, czy u brata na swieta, czy u kumpla na weekend, instalujesz steama i sie logujesz, nastepnego dnia rano grasz, steam to cudo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie Steam nie zachwycił. Okej, może i fajne rozwiązanie, wiadomo, nie ma możliwości "zgubienia" gry, można przecież ściągnąć sobie z serwera. Ale rozwiązanie to robie się już mało fajne w konfrontacji z polską rzeczywistością. Ot każda gierka na ten przykład wymaga "rozblokowania" plików via internet. A co jeżeli nie posiada się internetu, a w Polsce "gracze" takowi nader często występują. Więc taki, nazwijmy go Janek, wieloletni wielbiciel Half-Life'' a, "jedynkę" tudzież wszystkie dodatki przeszedł wielokrotnie i na pamięć zna każdą teksturę. Osobnik ten jednak nie posiada dostępu do internetu (uwierzcie mi, jest to nawet możliwe w centrum miasta takiego jak Warszawa!), więc niestety nie pozna on dalszych przygód Gordona Freemana. Ale zostawmy już kwestię braku "neta", jeszcze gorzej jest jak internet ten się posiada, ale niestety najszybszy on nie jest, co w Polsce jest standardem :/ Na co nam wtedy możliwość ściągania zarejestrowanych gier z serwera bez konieczności posiadania nośnika z grą przy sobie? Już szybciej będzie pojechać do domu po nośnik, a ile nerwów zaoszczędzimy? Ba "Steam" tak dba o nasze oprogramowanie i wymusza wręcz na nas ściąganie kolejnych aktualizacji do zainstalowanych gier, co dla posiadaczy łącza wątpliwej jakości jest nie lada próbą dla nerwów. Przykłady można by wymieniać, Ja jestem przeciwny Steamowi, przynajmniej do czasu gdy szybki internet będzie u nas takim samym standardem jak np. kolorowy telewizor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem konta steam nabytego wraz z HL2 z dodatkiem Source.Co update Valve do Steam do było gorzej.Ostatnio update Steam był taki,że nawalały serwery s Sourcem i nie szło grać-statystyk niektóre serwy do dzisiaj nie mają.Był okres,że np CS:S zaiwaniał na GF5200FX z 40-50 fpsów-wyszedł update i było 15 fps pod warunkiem,że stoisz i patrzysz w ściane....Oczywiście Steam ma swoje dobre i złe strony jednak dla mnie jak na razie więcej na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysokie ceny poprzez Steam wymuszone sa tym, ze taka np. wielka siec Wal-Mart nie zgodzi sie, by ktos sprzedawal gre taniej, niz oni...

Jest jednak duza roznica. Jesli kupi sie gre poprzez Steam, znacznie wieksza ilosc pieniedzy idzie do kieszeni tworcow gry, niz ma to miejsce w przypadku, gdy kupujemy w "fizycznym" sklepie. Czytalem wypowiedz tworcow GalCiv II, w ktorej twierdzili oni, ze co prawda sprzedali wiecej pudelkowych egzemplarzy gry, ale przychody maja o wiele wieksze ze sprzedazy wersji elektronicznej. (To oczywiscie nie Steam, ale zasady podobne.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ciekawe, kto kupi coś z tego Streama za taką cenę. Przecież prościej i taniej jest przejść się do sklepu. Nie mówiąc już o tym, że wraz z wersją pudełkową otrzymujemy m. in. drukowaną instrukcję, często także inne pomocne papiery, których drukowanie kosztuje nas dość sporo tuszu drukarki, a i tak mamy wtedy gorszą jakość papieru. I jeszcze opakowanie. W sumie za takiego City Lifa kupionego przez Streama zapłacimy o co najmniej 50 zł więcej niż w sklepie, a i zajmie nam to znacznie dłużej niż krótki spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ojej, to właśnie dobrze że na steamie są tak drogie gry ;d bo w polsce np. COD 2 kosztuje 100-80 zł prawda?? wbijasz cdkey do steama i masz cod za mniej niż 40$ :) w dodatku zaleta jest taka, że nie musisz brać zadnych pudełek z grami i martwić się o kradzież,tylko pamiętasz login i pw swojego konta i ściągasz z bardzo szybkich serwerów gry. Jak dla mnie steam to spoko sprawa :D chciałbym jeszcze żeby quake 4 był to bym se zarejestrował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 08:51, Wiśniowy22 napisał:

ojej, to właśnie dobrze że na steamie są tak drogie gry ;d bo w polsce np. COD 2 kosztuje 100-80
zł prawda?? wbijasz cdkey do steama i masz cod za mniej niż 40$ :)


Wiesz, co ja to wolę dopłacić 20zł i mieć burżujskie pudełko i książeczkę:P

Dnia 14.10.2006 o 08:51, Wiśniowy22 napisał:

że nie musisz brać zadnych pudełek z grami i martwić się o kradzież


Ktoś ci kiedyś fizycznie ukradł pudełko z grą z domu/mieszkania?

Dnia 14.10.2006 o 08:51, Wiśniowy22 napisał:

tylko pamiętasz login i pw swojego konta i ściągasz z bardzo szybkich serwerów gry.


Natomiast wirtualne kradzieże kont czasami się zdarzją:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja steam mówie nie i jeszcze raz nie :P Kupowanie wysyłkowe jest dużo lepsze i tańsze... A pozatem cóż to za radość mieć gre na dysku a pięknego pudełka, poradnika i innych pierdołków nie ?? ?? Dla mnie żadna !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Steam jest o tyle niezły, że mając wersję pudełkową zarejestrowaną na nim można sobie spokojnie ją ściągnąć, nie mając przy sobie płyt etc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 11:11, Selv napisał:

Jemu chyba chodziło, ze mozesz wbic cdkey z pudelkowej wersji do steama :>


Aaa w takim razie kupujemy grę w sklepie wysyłkowym i żadnego strachu nie ma:)

Keii->'' Przyjemność kupowania wersji pudełkowej... Ta... Oryginalny HL2 miał w pudełku 5 upchniętych CD i dwustronną broszurkę.''

Ale na półce dobrze wygląda. Pozatym możesz liczyć na pomoc techniczną CDP:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@shinan "Ale na półce dobrze wygląda. Pozatym możesz liczyć na pomoc techniczną CDP:P"

Wiesz, jeśli już wydaję 100+ zł, to liczę przynajmniej na ładną instrukcję etc. (Baldurs Gate, WoW, GW - to były porządne wydania ;)
Co do pomocy technicznej, to chyba mimo wszystko wolę pomoc Sierry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 13:59, Keii napisał:

Wiesz, jeśli już wydaję 100+ zł, to liczę przynajmniej na ładną instrukcję etc. (Baldurs Gate,
WoW, GW - to były porządne wydania ;)


Rozpatrywałem sytuację w momencie gdy gry już tylko stają na półce. Czy w środku są instrukcje wydane na papierze kredowym, czy owa dwustronna broszurka dla mnie nie odgrywa już dużej roli.

Dnia 14.10.2006 o 13:59, Keii napisał:

Co do pomocy technicznej, to chyba mimo wszystko wolę pomoc Sierry ;P


A tutaj to nie mogę polemizować, nie miałem jeszcze powodu by korzystać z pomocy Sierry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam steamu nie lubię i nie zamierzam z niego korzystać. Ceny, jak na polskie realia, wcale nie są niskie, a do tego przez internet nie otrzymam porządnej papierowej instrukcji, czy innych dodatków typu: poradnik, artbook.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 01:28, Elwro napisał:

Wysokie ceny poprzez Steam wymuszone sa tym, ze taka np. wielka siec Wal-Mart nie zgodzi sie,
by ktos sprzedawal gre taniej, niz oni...


Zadna siec sklepow nie ma nic do gadania czy dystrybutor w swoim firmowym sklepie sprzedaje jakas gre taniej czy nie. Prawda jest taka, ze do tworcow Steama trafia wiecej kasy niz w przypadku dystrybucji tradycyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować