Zaloguj się, aby obserwować  
DazZy

Śródziemie (Władca Pierścieni) - Forumowa gra RPG

1129 postów w tym temacie

Jak w temacie - Zakłdam nową forumową grę RPG dla miłośników Władcy Pierścienia ( Niby tamat Władca pierścieni - gra już istnieje ale tam są całkiem inne zasady ... ) oto zasady :

1. MG wprowadza wszystko (miejsca, potwory, zadania, wydarzenia, kluczowe NPC’e,zmienia lokację , przygodę)
2. Obowiązuje zakaz wprowadzania którejś z tych rzeczy przez zwykłego gracza.
3. Punkt 2 nie obowiązuje w przypadku, gdy jest to polecenie wydane przez MG do któregoś z graczy.
4. Gra jest grą fabularną. Polega na wczuciu się w postać. Postać ma mieć charakter, osobowość, reagować konkretnie na daną sytuację. Ma mieć emocje. Postać jest żywa, nie jest zabawką.
5. Nikt nie jest niezniszczalny. Każdy odnosi rany. Nie leczą się one w momencie. Nawet uzdrawianie trwa chwilę czasu. Nigdy nie jest pełne.
6. Nie ma poziomów postaci. Są one całkowicie zbędne.
7. Nie jesteśmy potężni. Nie posiadamy zdolności epickich. Gdyby były poziomy postaci, wszyscy byli by poniżej 15 poziomu. Nowi gracze z maksymalnym poziomem 5. Do tego proszę stosować swoje zdolności i możliwości.
8. Światem rządzi przypadek. Nie ma tak, że wszystko się zawsze udaje. Pułapka może wybuchnąć, okradnięty może wezwać straż, możemy zostać poważnie ranni, stracić broń.
9. Nie ma przedmiotów potężnych. Każdy nowy przedmiot dla postaci można wprowadzić dopiero po konsultacji z MG. MG może dać przedmiot w nagrodę (zadanie, rabunek, pokonany przeciwnik).
10. Postów jedno zdaniowych prosiłbym unikać chyba , że prowadzicie rozmowę .
11. Nie bójcie się opisywać świata. Przez to on ożywa.
12. Każda wypowiedź postaci ma się zacząć od myślnika. Każda myśl jest pisana kursywą.
13. I ostatnia, chyba najważniejsza zasada. Powinniśmy się wczuć w postać.

( Skopiowanie i wklejone z regulaminu ZK i dostosowany do moich wymagań : ) )

A oto sposób strwożenia postaci :

1. Imie : Nie może byc z książki i musi byc zgodne z kanonami fantasty ( żeby nie było żadnych SuperZiom_2000 , Czarnuch itp )
2. Rasy : Hobbit ( Jest niski co czasem daje mu przewagę w walce ponieważ trudniej go trafić. Sam hobbit nie jest silny ale za to wytrzymały i dosyć sprytny. Złym czarom hobbici są w stanie opierać się najdłużej ze wszystkich ras . ) , Człowiek ( to chyba wiedzą wszyscy ? Każdy w końcu jest człowiekiem : ) ) , Elf ( Jest zręczny co umożliwia mu doskonałe posługiwanie się łukiem . ) , Krasnolud ( Śliny , wytrzymały ale nie zręczny a co za tym idzie ciężko mu uniknąć ciosu . ) .
3.Opis zewnętrzny postaci .
4. ( Nieobowiązkowe ) Obrazek ( Jak postac wygląda )


i Pamiętajcie , że jeżeli wcielacie się w wojownika to nie czarujecie a jeżeli w maga to nie rąbiecie mieczem na lewo i prawo ( Możecie co prawda mieczem siekać ale tylko w skrajnych przypadkach )

Grę rozpoczynamy kiedy Frodo dopiero co wyruszył z Bag-end ( oczywiście w końcu z wydarzeń opisanych w książce wyjdziemy )

Kto chętny to niech strwoży kartę postaci i gdy uzbiera się skład 5 graczy ( Beze mnie chociaż MG ( jako pierwszy ja potem się zobaczy :) Też gra 9 Więc będzie sześcioosobowy skład do którego będzie się można jeszcze oczywiście dopisywać w trakcie gry ) .

Nie miejcie do mnie pretensji , że ściągam sposób rozgrywki z ZK bo wszak jak ściągać to od najlepszych : ) A tamten system wydaje mi się bardzo dobry .

Zatem

Karta postaci :

1. Imie - Grinx
2 Rasa - Krasnolud
3.Bardzo barczysty krasnolud , posiadający długą , gęstą , siwą brodę i siwe , gęste włosy na których to spoczywał rogaty hełm . Jego niebieskie oczy błyskają po części chęcią bitki po części chęcią wypicia kolejnego kufla piwa . Przez plecy przewieszone jest wielkie , budzące respekt toporzysko .

http://szarysmok.eu.org/kss/sh/yodri.jpg - tak mniej więcej wyglądam ( Nie mogłem wstawić inaczej )

1. Daniel Dazzy/Grinx/Krasnolud/MG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 00:31, NyGgA MiLy napisał:

O matko...gier forumowych jest od groma,a ludzie jeszcze je zakładają.Dołączajcie sie do istniejących!


popieram, popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 00:36, NyGgA MiLy napisał:

> >
> > > popieram, popieram


Dzięki za poparcie:)

Szkoda,że modek nie zareagował jeszcze w sprawie wysypu gier forumowych...


oj nie przesadzaj niektóre są fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2006 o 00:42, NyGgA MiLy napisał:

Prawda,ale nie w astronomicznych ilościach!!!Po prostu niektóre sa zbędne i tyle....


co prawda to prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrz z tej strony, niedługo któś zmieni zasadę nr 5 i stworzy nowy temat, potem ktoś przerobi zasadę nr 8 i znowu nowy temat, itd. Tak trudno ustalić zasady w jednym wątku? Warto pisać w tamtym wątku i ewentualnie proponować nowe zmiany do regulaminu gry, wystarczą tylko dobre chęci.
Link znasz, ale podam żebyś nie musiał szukać:
Włądca Pierścieni - gra
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=8138&tpage=9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tam są całkiem inne zasady... Mogą przecież byc dwie gry forumowe w podobnych klimatach ale z całkiem inną mechaniką rozgrywki. Niby można tam zmienić regulamin ale mżę innym tamten styl odpowiada i nie chcą zmieniać ( sam swoją osobą nie zmienię musi byc poparcie większości jak demokracja to demokracja : ) ) i czemu by nie założyć nowego tematu w tedy i tam będą sobie ludzie grali po swojemu i tu . A co do postów , że forumowych gier jest za dużo - w grach RPG ( Bo to nie jest kolejna gra typu " Co to jest " ) najważniejszy jest KLIMAT a gry RPG w klimatach śródziemia jeszcze nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nikt nie zamknie tego tematu, to ja mogę grać:
Imię: Matizk
rasa: elf
Historia: Matizk jest leśnym elfem który lubi przygody. Najbardziej lubi walczyć łukiem, uczył się trochę kuszą i jest niezły w złodziejskim fachu [czyli po prostu łucznik-złodziej]. Potrafi również niezbyt celnie rzucać oraz walczyć sztyletami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę dołączyc i grac.
Imię:Malevyn
Rasa:Elf
Histioria:Malevyn jest Elfem łotrzykiem, biegle posługuje się sztyletami i łukami. Posiada głeboko nasycony magią sztylet o nazwie Oclas który uratował jego życie w walce z wielkim, śmierdzącym Trollem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matzik i Malevyn - Musicie dac opis zewnętrzny postaci a nie historię.. ( Opis zewnętrzny to takie coś co widac na pierwszy rzut oka... np. Wysoki Elf o białych , długich włosach przez ramię którego jest przewieszony długi Elficki łuk , a przy pasie wiszą dwa długie , zakrzywione sztylety . )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok więc wygląd: leśny elf mający 1,80cm wzrostu, długie blond włosy, błekitne oczy oraz odstające uszy. Ma przez ramię przewieszony długi łuk refleksyjny a u pasa dwa sztylety ze zdobioną rękojeścią ze stalowym ostrzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie masz racji (sam juz zamknalem kolejna gre o Gothicu), ale... ok. Masz tydzien, poltora na to, by poprowadzic ta gre. Jesli zobacze, ze wiekoszsc postow jest Twoich lub gra dwojka/trojka graczy to watek zamkne. To samo tyczy sie, jesli posty grajacych beda przesadnie krotkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,gra warcraft zdechła, więc z chęcią pogram tutaj.

imię: Tobiaron
rasa: krasnolud.
opis: Długa brązowo, szara broda, futzana czapa, oraz zbroja z mithrilu.

mam nadzieję, że gra się rozwinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram!

Imię: Rogoz
Rasa: Człowiek z Gondoru
Opis: 1,80 wzrostu, długie srebrnobiałe włosy (kolo ma ze 20 pare lat, to nie ze starości). Kolczuga z mithrilu, bez nakrycia głowy. Za broń ma dwa sejmitary długości mniej więcej metra. za towarzyszkę ma czarną panterę o imieniu Blade.Jest samotnym łowcą, szukającym swojej Nirvany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualna Lista

1.Daniel DaZzy/Krasnolud/Grinx/MG
2.Matizik12/Elf/Matzik/Gracz
3.Malevyn/Elf/Malevyn/Gracz - Musisz dac OPIS ZEWNĘTRZNY a nie HISTORIĘ i bez magicznych broni ( No chyba , że nie będzie zbyt potęzna - napisz co robi )
4.mtobi/Krasnolud/Tobiaron/Gracz - Bez żadnych super wypasionych zbroi z mylthiru : ) wymyśl cos innego i rozwin nieco opis .
5.rogoz94/Człowiek( Z Gondoru )/Rogoz/Gracz - to samo co mtobi - nie ma superwypasionych zbroi z mylthiru ( przynajmniej nie na początku ) pantera jeszcze może byc .
6.MAR Cinek/Elf/Silk/Gracz - W śródziemiu nie ma mrocznych elfów ( przynajmniej ja nie słyszałem ) - nowy opis .

Wszystkich proszę o potwierdzenia checi udziału w grze na GG 3833038 . Jak będzie dobrze to zaczniemy jutro wieczorem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować