Zaloguj się, aby obserwować  
barteg

Elfy - Temat Ogólny

625 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2008 o 14:33, Break the peace napisał:

Zaś kobiety nadzwyczajną
urodą, (aahhhh) dobrocią i mądrością.

W przypadku Drowek to jest prędzej "zabójcza" uroda. Ale... nie chciałbyś? :)

Dnia 22.01.2008 o 14:33, Break the peace napisał:

Myślę, że porównując dziewczynę do elfki,
można sprawić jej nie lada komplement. ;)

Mocno zależy od różnych czynników... może pomyśleć podczas komplementu, że porównujesz ją do Drowki, a więc może się domyśleć, że Ty myślisz, że ona ma sado-masochistyczne zapędy... Także lepszym komplementem dla kobiety jest po prostu: ładna. :)
P.S... ja myslę, że ty myślisz, że on myśli, że ty myślisz, że ja nie myślę, że on myśli.... sorry za taki rodzaj zdania wyżej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2008 o 14:48, Break the peace napisał:

Nie, to mi akurat nie przeszkada ;). Ale wolę facetów, bo nadają się świetnie na rolę skrytobójców.
Mają taki mroczny wyraz twarzy ;P. Ale dworki też są ładne...


Taa... A ja myślałam, że nie lubisz drowek bo mają władzę nad facetami ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:56, Jaheira02 napisał:


> Nie, to mi akurat nie przeszkada ;). Ale wolę facetów, bo nadają się świetnie na rolę
skrytobójców.
> Mają taki mroczny wyraz twarzy ;P. Ale dworki też są ładne...

Taa... A ja myślałam, że nie lubisz drowek bo mają władzę nad facetami ;p

A mają?.PS fajny nick z BG (lubisz rpg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2008 o 15:42, Aragloin napisał:

A mają?.PS fajny nick z BG (lubisz rpg?


Jasne, że mają.

P.S.Dzięki i tak lubię gry rpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 15:46, Jaheira02 napisał:


> A mają?.PS fajny nick z BG (lubisz rpg?

Jasne, że mają.

P.S.Dzięki i tak lubię gry rpg

Mamy podobne zainteresowania:)Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2008 o 15:51, Aragloin napisał:

Mamy podobne zainteresowania:)Pozdro


Najwidoczniej... A pytasz się dlatego, że to rzadko spotyka się dziewczyny grające w rpg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 15:56, Jaheira02 napisał:


> Mamy podobne zainteresowania:)Pozdro

Najwidoczniej... A pytasz się dlatego, że to rzadko spotyka się dziewczyny grające w rpg?

Nie tylko wogóle w kompa ale tak naprawde a nie tylko simsy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2008 o 15:57, Aragloin napisał:

Nie tylko wogóle w kompa ale tak naprawde a nie tylko simsy:)


Ech... Simy jak ja nie lubie tej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 16:00, Jaheira02 napisał:

Ech... Simy jak ja nie lubie tej gry...

Ekhem.. przepraszam, że przeszkadzam, ale takie rzeczy można chyba załatwić na gg, nie? Niepotrzebnie zaśmiecacie wątek, a zresztą, kim jestem by tak twierdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2008 o 16:14, Rusty Mike napisał:

Ekhem.. przepraszam, że przeszkadzam, ale takie rzeczy można chyba załatwić na gg, nie? Niepotrzebnie
zaśmiecacie wątek, a zresztą, kim jestem by tak twierdzić?



Sory, racja to temat o elfach!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do elfów to jestem ciekawa. Czy wyobrażacie sobie gry (NWN, Spellforce, BG itd.) i książki (Tolkiena, Sapkowskiego i innych) bez elfów? Bo ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 14:56, Jaheira02 napisał:


> Nie, to mi akurat nie przeszkada ;). Ale wolę facetów, bo nadają się świetnie na rolę
skrytobójców.
> Mają taki mroczny wyraz twarzy ;P. Ale dworki też są ładne...

Taa... A ja myślałam, że nie lubisz drowek bo mają władzę nad facetami ;p

Nie jestem aż tk bardzo przewrażliwiony ;P
i toleruję innych pogląd, płeć itd. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elfy w moim świecie, opis wstępny:

Według najstarszych legend i podań elfy stworzył Błękitny Pan - Jorulen. Elfy, to jeden z najstarszych, żyjących gatunków istot inteligentnych na Cammarie, ich populacja na Starym Kontynencie, wiele lat temu, obejmowała około 17 - 19% ogólnie szacowanej liczby wiodących, inteligentnych istot. Obecnie elfy organizują się raczej w zamkniętych, hermetycznych społecznościach. Po Wojnie Bólu i Rozpaczy, mityczną enklawą stała się Dolina Laselaamil i rejony Gaju Wspomnień, nie wiadomo co się stało z odwiecznym, starożytnym miastem Pierwszego Szeptu, mówi się, że jest opustoszałe, a jeno strażnicy z gwardii księcia elfów, pozostali tam na wieczną wartę. To święte miejsce uznawane było za największe i najstarsze miasto, jakie wytworzyła elficka cywilizacja. Przez same elfy traktowane było jako obiekt kultu. Ongiś Tchnienie było również miejscem, gdzie elfy stanowiły znaczną część społeczeństwa, lecz dzisiaj nie wiemy co się dzieje w starej stolicy królestwa ludzi i elfów. Echa wielkiego konfliktu i chaosu, jaki trwa do dzisiaj, rozbrzmiewają jednak, nie tylko smutkiem i zwątpieniem, strachem i obawą, bezpośrednim efektem kataklizmu, jaki dotknął ziemie nad Isei Starego Kontynentu, jest obudzenie starożytnych prawd, które dotąd ukryte, pokazują nam rozmiar spisków Wielkiego Kronikarza. W sprawie elfów dowiedzieć możemy się, że nie są tak jednolitym gatunkiem istot, jak to się kiedyś zdawało.

Elfy znane za czasów panowania Larantara IV, to rasa panująca głównie na Starym Kontynencie, zwanym dziś Wielką Isei. Istnieją domysły, że jest skoligacona, w bliskiej linii, z najwyższymi rodami elfów. Dzisiaj wiemy, że Valurin, czyli elfy słoneczne, inaczej złotymi zwane były ukochanymi dziećmi bogów, jednakże nie jest pewne, czy były pierwszymi nad Isei, czy w ogóle na Cammarie. Już starożytni historycy elfów, toczyli bezpardonowe dysputy, czy pierwsze były elfy rodu quessarin, czy valurin, czy może na samym początku były to dzikie i niebezpieczne istoty, o pięknych ciałach i bezwzględnych sercach? Nie dotrzemy do prawdy, jednakże możemy rzec z dużą dozą odpowiedzialności, że ojczyzną elfów księżycowych na Starym Kontynencie, była mityczna kraina Athardii, z Bastionem i Tchnieniem, oraz ziemie Gaju Wspomnień, Doliny Laselaamil, Zakątka Szeptów i Przylądka Poranków z Pierwszym Tchnieniem.

Dawniej mity, a dziś garść zakurzonych zwojów, mówi o leśnych istotach z Głębokiego Lasu i dzieciach nocy z wysp Archipelagu Starożytnych, oraz o mrocznych potomkach dzieci Lomro, niezwykłej mieszanki czarnoskórych Lomseril. Dość na tym skończyć, że dzięki wiedzy zaczerpniętej tuż przed wielkim konfliktem, możemy głośno mówić również o dzikich elfach i starożytnych magach elfów słonecznych z Moressei (Średniej Isei), oraz o kolebce skrzydlatych elfów, Małej Isei, w języku valurin, zwanej Aranien Amaurea. Historycznie jednak, znamy dokładniej jedynie informacje tyczące elfów Starego Kontynentu, rasy te jednak są już nieco skażone tchnieniem cywilizacji ludzkich, stąd tak trudno jednoznacznie wskazać przedstawicieli rodów elfów księżycowych. W czystej, nieskażonej postaci rasa ta występuje ponoć, jedynie ma Małym Archipelagu i niektórych ziemiach Moressei. Elfy złote, słoneczne to rasa ginąca, wzmianki o nich dotarły z Moressei, a legendy prawią, że istnieje Królestwo Świtu, zarządzane przez tę właśnie rasę wspólnie ze Skrzydlatymi na Małej Isei. Najmniej jednak wiemy o dzieciach mroku, czarnych elfach, które dosyć licznym oddziałem wsparły armię Bezimiennej w bitwie o lasy Kanith.


:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Nie wiem, mi zawsze elfy kojarzyly sie tylko i wylacznie z gejami:) takie delikatne, wysokie, powabne, wrazliwe na sztuke i wogole łał, biegaja po sniegu albo kochaja kwiatki i drzewa i sa szczesliwe:) no dobra, moze mroczne elfy czyli drowy to juz mniej gejami są.... Chociaz sa takie bardziej EMO, czyli reasumujac EMO-gej elf? Hmmm, oczywiscie mam na mysli meskich (hehe) przedstawicieli elfow, bo laski to fajne sa ten tego - jakby byly prawdziwe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak dla odmiany i ćwiczenia wyobraźni proponuję ci zadanie: wyobraź sobie krasnoluda geja...poza tym twoje wyobrażenia nie mogą być prawdziwe, bo jakoś elfy się rozmnażały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 19:41, Kai Man napisał:

Elfy w moim świecie, opis wstępny: [...]


Autentycznie zaparło mi dech! Masz smykałkę do literatury, kolego. Jak tylko wydasz pierwszą powieść, kupię bez zastanowienia ;]
Pozwolisz, że zadam Ci niedyskretne pytanko... Mianowicie, ile masz lat?

Osobiście, w moim uniwersum fantasy, nie byłoby miejsca dla różnych elfich ras - dla mnie elf, to po prostu elf, a nie jeden nocny, drugi wysoki, jeszcze inny słoneczny, itd. Ale skoro w jakiejś książce/grze jest, to na pewno jej nie zbesztam ;)
Po prostu chodzi o to, że te rasy (oprócz elfów, orkowie i krasnoludy) są, za przeproszeniem ;) odgrzewanymi kotletami, więc w moim świecie by ich pewnie nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 22:09, karollek napisał:

> Elfy w moim świecie, opis wstępny: [...]

Autentycznie zaparło mi dech! Masz smykałkę do literatury, kolego. Jak tylko wydasz pierwszą
powieść, kupię bez zastanowienia ;]
Pozwolisz, że zadam Ci niedyskretne pytanko... Mianowicie, ile masz lat?

Jestem dosyć starem maniakiem fantasy i RPG :P To fragment większej całości pracy nad światem mojej IT (Isei Team). Na sajcie Mgły nad Isei wspólnie otwieramy różne zakątki tego świata.

Dnia 22.01.2008 o 22:09, karollek napisał:

Osobiście, w moim uniwersum fantasy, nie byłoby miejsca dla różnych elfich ras - dla mnie elf,
to po prostu elf, a nie jeden nocny, drugi wysoki, jeszcze inny słoneczny, itd. Ale skoro w
jakiejś książce/grze jest, to na pewno jej nie zbesztam ;)
Po prostu chodzi o to, że te rasy (oprócz elfów, orkowie i krasnoludy) są, za przeproszeniem
;) odgrzewanymi kotletami, więc w moim świecie by ich pewnie nie było...

Nasz świat jest oparty o silnik gry NwN2, stąd by zaspokoić Graczy postanowiliśmy wszystkie, dostępne rasy z tej gry, przetworzyć na potrzeby Isei... Elfy nie są moim konikiem, lecz tam gdzie funkcjonuje podział na stare rasy, nie może ich zbraknąć... Wizje Tolkiena i Sapkowskiego, choć odrębne, posiadają mianownik wspólny: Odchodzenie, Tracenie na ważności... Nasza wizja bazuje na Separacji, nasze Elfy zawiodły się na młodszych braciach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 21:32, jaceloth napisał:

tak dla odmiany i ćwiczenia wyobraźni proponuję ci zadanie: wyobraź sobie krasnoluda geja...poza
tym twoje wyobrażenia nie mogą być prawdziwe, bo jakoś elfy się rozmnażały.


Mysle, ze po prostu maja dobra przykrywke te elfy!;> Krasnoludy to w sumie nie wiem, nie widzialem ich nigdy na oczy... Elfow tez nie, ale wyobrazam sobie swietnie! ale juz wiem dlaczego krasnale nie lubia elfow ;] zdemaskowaly ich sekret! Ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 23:03, The-Darkest napisał:

> tak dla odmiany i ćwiczenia wyobraźni proponuję ci zadanie: wyobraź sobie krasnoluda geja...poza

> tym twoje wyobrażenia nie mogą być prawdziwe, bo jakoś elfy się rozmnażały.

Mysle, ze po prostu maja dobra przykrywke te elfy!;> Krasnoludy to w sumie nie wiem, nie
widzialem ich nigdy na oczy... Elfow tez nie, ale wyobrazam sobie swietnie! ale juz wiem dlaczego
krasnale nie lubia elfow ;] zdemaskowaly ich sekret! Ha!

Lekki offtop: Zapominasz, że w większości światów krasnoludzkie kobiałki mają brody... I kto tu bliżej geja? Jak widzisz nic nie jest proste. Btw. Uwielbiam krasnoludy, żeby nie było!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 12:05, Jaheira02 napisał:

> a jako kto w tym świecie??

No oczywiście elf, konkretniej Drow;) A ty?


ja chyba jako człowiek...elfy są takie ....delikatne, ale mają ładne laski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować