tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2007 o 13:20, Khalid. napisał:

> A ja właśnie mam dostać moja pierwszą gitarę elektryczną na gwiazdkę. Szukałem aż znalazłem

> Cort x6 BK. Czy to prawda, że do 1000 zł nie ma lepszej gitary?
> PS. Jaki kupić do niej wzmacniacz w cenie ok. 300 zł?
> Bardzo bym prosił o szybką odpowiedź ponieważ do Świat coraz bliżej ;)


Ja mam Cort''a X2 BK
Gitara jest po prostu świetna, tak więc jeśli myślisz nad X6... kupuj chłopie :]
Cała seria X jest bardzo udana.

Co do piecyka... Peavey Backstage (cena 191 zł)
Jak za tą cenę na prawde dobry sprzęt na warunki "pokojowe"

ale da się zagrać na nim metal? cy takie "spokojniejsze" kawałk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 14:05, Adeq napisał:

ale da się zagrać na nim metal? cy takie "spokojniejsze" kawałk?



Pewnie że sie da.
Ma dwa kanały Lead i Clean
Na Lead ma fajne metalowe brzmienie...
no a jak wrzucisz na Clean to grasz "prawie jak" na klasyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 17:12, Adeq napisał:

Czyli do 300 zł nie znasz lepszej? :D


Wiesz....niektórzy mówią, że im droższe tym lepsze.
Ja wychodze z nieco innego założenia... lepiej kupić sprzęt dobry i sprawdzony (czasem jest on tańszy).
O tym piecyku moge powiedzieć, że jest na prawdę dobry. Nie grzeszy mocą, ale brzmienie ma fajne.
...a wiem dlatego, bo sam go używam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno kupiłem akustyka Cornett i poszukuję jakiegoś naprawdę dobrego samouczka, gdzie wszystko bardzo dokładnie jest opisane, akordy, chwyty, wszystko. Czy ktoś z was zna taki, a może ktoś z was uczył się na samouczku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 20:14, arekskate napisał:

Nie dawno kupiłem akustyka Cornett i poszukuję jakiegoś naprawdę dobrego samouczka, gdzie wszystko
bardzo dokładnie jest opisane, akordy, chwyty, wszystko. Czy ktoś z was zna taki, a może ktoś
z was uczył się na samouczku?


Ja się tam uczę z neta.. ale takich samouczków na necie jest mało... ale dam ci dwa linki na początek ;]
http://kunorek.webpark.pl/chwyty.html <--- CHWYTY
http://gitara.terramail.pl/lekcje.htm <---- "Samouczek" może nie najlepszy.. ale podstawy pokazuje.. :)
PS. Nie wiem czy do aukustyka są takie same chwyty jak do klasycznej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 13:56, Metal-jestem napisał:

> Mam takie pytanie gram na gitarze akustycznej i mam zamiar przerzucic sie na elektryka.
Mam
> 600 i czy ktoś mógłby mi poradzic jaka kupic? Z góry dziękuje;)
Za 600 zł można kupić jakiegoś Washburna z niższej pułki, ewentualnie możesz kupić gitarę trochę
używaną, która nowa kosztuje powyżej 1000 zł (np. jakiś Ibanez).


krąży ostatnio legenda głosząca iż nie warto się oglądać za bananezami tańszymi niż 2000, ta firma robi bardzo dobre gitary ale w przedziale 1000-2000 zeta mozna kupic coś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2007 o 20:57, RobeN napisał:

No ja moją gitarkę musiałem na jakiś czas odstawić...
Ale może niedługo znów zacznę męczyć struny :)


Na klasyku czy na elektryku grasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać coś z tańszych gitar, patrzyłbym na allegro.
Kupisz tam naprawdę dużo lepszą gitarkę, w podobnej cenie (niektóre są prawie jak nówki).
Osobiście polecam Flame''a Les Paula. Naprawdę solidna firma, produkująca świetny sprzęt, w niskim przedziale cenowym. Ibanezów poniżej 1000, bym nie brał. Kumpel gra, na jednym z serii GRG i jest średnio zadowolony.

Corty z serii X to ciekawe gitarki, ale mają ruchomy mostek, której jest naprawdę zbędny (i zazwyczaj mizernej jakości) w gitarach o takim przedziale cenowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy drewno o nazwie korina jest dobre w gitarach elektrycznych. Np Epiphone 1958 explorer korina jest wykonany z niego. czy może lepiej jest wydać stówkę więcej na Epiphone''a 58 Goth Explorer, całego z mahoniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 20:16, Doktor14 napisał:

Hmmm... Od czego by tu zacząć... Nigdy nie miałem styczności z gitarą. No i chciałbym spróbować...
Co byście polecili kompletnemu nowicjuszowi? W rozsądnej cenie - dodam... Co myślicie o tym?
---------> http://www.allegro.pl/item280253060_nowa_gitara_akustyczna_skyway_cutaway_pokrowiec.html

Pozdrawiam...



skyway to skyway osobiscie nawet za dopłatą bym nie wziął tego czegoś... w sumie to akustyk wiec cieżko coś zepsuć... jak chcesz to kupuj ale nie mów potem że ci gryf się wzdłuż rozkleja albo że ci pudło spadło przy trzymaniu za gryf :D (w sumie to kompletnie nie wiem co mozna polecic w tym przedziale cenowym)
i nie dotykać mi tu skywayów! - o akustykach nic jeszcze nie słyszałem ale o elektrycznych całe ksiegozbiory bluzgów i politowania..

a poza tym niech się gitarzysci co na akustykach graja wypowiedzą.. może lepiej ode mnie wiedzą co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej polecałbym coś od Elypse, gitarki tanie jak barszcz a dźwięczą naprawdę spoko :) Gdy kupowałem ją, wziąłem Yamahe ze "średniej półki" i jakość dźwięku (ku mojemu zdziwieniu) była ta sama :) No chyba że trafiłem na super model :P
A to i ja zadam pytanie:
Szukam sobie gitary nowej (nie bawi mnie kupowanie gitary której nie usłysze i nie poczuję przed oddaniem kasy <allegro odpada>) elektrycznej o średnio ostrym brzmieniu wraz z "leciutkim" (wyłącznie do użytku domowego, więc coś maksymalnie taniego:P) piecem. Cena "zestawu" do złotych 700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 21:04, goldeneagle napisał:

Czy drewno o nazwie korina jest dobre w gitarach elektrycznych. Np Epiphone 1958 explorer korina
jest wykonany z niego. czy może lepiej jest wydać stówkę więcej na Epiphone''a 58 Goth Explorer,
całego z mahoniu?



ale to jeszcze zalezy co chcesz na niej grac...bo obaj maja rozny dzwiek. bo patrz, gothem zagrasz raczej tylko twarde kawalki, a jak zmnienisz kanal na clean....albo lepiej nawet nie probuj. wiesz o co mi chodzi ??? ale wielki plus jest...ale to tylko jak wiesz jak to uzywac, floyd rose tremolo.

a normalna to bardziej taki uniwersal...brzmienie...oczywiscie jak sa na overdrive czy distortion, to jest prawie ze identyczne...no moze nie calkiem...ale wielka roznica to wlasnie jest jak grasz naprzyklad jakies ballady czy bluesa itd. wtedy bym ci proponowal normalna 58.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Helou tu ol of ju :D
Według mnie najlepszym gitarzystą był Dimebag z Pantery, a jeśli chodzi o gitarę basową bezkonkurencyjny był Cliff Burton z zespołu Metallica. Niestety obydwaj już nie żyją ;(. Mam też małe pytanko - mam do dyspozycji trochę ponad 700 zł. Czy mógłbym kupić za tą sumę dobrą gitarę elektryczną, na której będę mógł zacząć się uczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 14:08, goldeneagle napisał:

A co jeśli chodzi o Agathis? Bo niezły jest też ESP LTD fx 260. I przepraszam za pytania o
drewno, bo bynajmniej nie jest to forum dla drwali.


tutaj juz decyzja nalezy do ciebie.
bo explorery od ESP explorery mozesz uzywac clean taksamo dobrze jak i overdrived. tylko ze ESP-Ltd explorer ma jeszcze to cos w dzwieku, jesli chodzi o metal itd.

wiec w sumie to juz sprawa gustu.

ps: nic nie szkodzi...ale, bo w ostatnim poscie zapomnialem, jak bys kupil gitare z mahagonu to bys sie niezle nadzwigal xPPP seio, to cholernie ciezkie drewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 12:51, Bifur napisał:

Helou tu ol of ju :D
Według mnie najlepszym gitarzystą był Dimebag z Pantery, a jeśli chodzi o gitarę basową bezkonkurencyjny
był Cliff Burton z zespołu Metallica. Niestety obydwaj już nie żyją ;(.

W pełni się z tobą zgadzam. Dimebag był najlepszy i jedyny w swoim rodzaju (o jego śmierci można się trochę dowiedzieć na moim gramsajcie). Poza tym strasznie podobają mi się gitary przez niego sygnowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się